Quantcast

VAŠKE! VAŠKE! VAŠKE!

• Začetnik teme pajamaca
  • Datum pokretanja

die_happy

Zainteresovan član
Poruka
264
pajamaca:
a ja ću da iskuvam posteljinu.
jel to dovoljno?
nemam vremena da citam celu temu, ali ukoliko niko nije odgovorio:
Posteljinu mozda i mozes da iskuvas,
ali ne zaboravi na plisane jastuke/igracke/garderobu.
Mozda predstavlja malo veci stres, ali definitivno uspeva, naime:
Sve te stvari sto ne mozes da iskuvas, strpaj u veliku plasticnu kesu, dobro je zatvori i ostavi negde na suvo i mracno mesto. Minimum 10 dana.
Paraziti izgladne, u bukvalnom smislu te reci. Posle mozes stvari da istreses dobro i operes.

Divus

Obećava
Poruka
51
Ja i brat, kad smo bili klinci, u komsiluku smo imali jedan izvor vasaka, al to nisu bile obicne vaske, to su bile neunistive vaske!!!! Nijedan sampon tu nije mogao pomoci vec sprej za musice ( keve mi, ne zezam se). Nekako ih se otarasih smo, a moja mucna keva, koja ih je dobijala od nas problem je resavala farbanjem.

. . .

Poznat
Poruka
8.339
pajamaca:
upomoć ljudi,
Ana nam zapatila vaške u vrtiću.
i šta sad?
jau jau qq mene grdne:lol:
a ona plava ne vide se!
kupila sam šampon, i češalj...i spremam se na rat sa nemani.
jel znate za neku foru?
Jedini nacin koji je 100% delotvoran bez posledica po glavu je da taj neko jedno vreme bude skinhead ili skineta (ovisno od pola; a koliko vidim u ovomslucaju bice skineta). . . Ove druge metode istrebe vase ali ostave perut ili nesto drugo bude. . .

Kamičak

Početnik
Poruka
2
Uf...iz vrtica stigla vest jedno dete ima vaske.
Aj sad ko zna ...koliko treba tim gamadima da se pojave na glavi druge dece?

Jel ima neki period inkubacije , kako bre to uopste izgleda?

Jel mogu ja farbana da dobijem , il nece na blans?

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Вашке су мале црне бубице са ногицама...грознеее!
Али, ређе ћеш наћи саму вашку, она обично само прође и остави гњиде. То су мала бела јајашца у облику сузице. Гњиду ћеш разликовати од перути по томе што је она залепљена за длаку (обично пар центиметара од корена ) и неће да се одлепи.
Добро прегледај косу детету, са свих страна, нарочито иза ушију...

То за фарбану косу сам чула, али не знам колико је тачно.

Kamičak

Početnik
Poruka
2
Pričaju neke mame da je dovoljno ofarbati se jer ih hidrogen sve potamani...:evil:
Pregledala sam damu , za sad je čista.:smile:
Pitam se ja sad jel mogu one da se pojave danima nakon kontakta s detetom koje je bilo kontaminirano ili se to odmah javi???

Još nam samo ale , pardon vaške , fale !!! :lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.