Vashe mishljenje o Robin Vilijamsu..

4711-19.jpg
 
Rodjen je 21. jula 1951. godine u Chikagu.
Ima troje dece i jedan brak iza sebe.

"Ah, yes, divorce, from the Latin word meaning to rip out a man's genitals through his wallet."

(SC)Robin_Williams_Photo.jpg


Kako vam se svidjaju njegovi filmovi?
Koji vam je posebno ineteresantan?

Gospodja Dautfajer,najbolji film ikada!
Dobar je i onom "Dan oceva".....
Uglavnom,on odigra dobro u svakom filmu...
 
Da ne pominjem koliko je dobar glumac, vrhunski komicar, dobar chovek iznad svega,kako kazu njegovi poznanici i saradnici, Robin me je fascinirao koliki je borac ustvari.
Ako niste znali on gotovo polovinu svog zivota "boluje" od takozvane anksiozne depresije.Za one koji ne znaju sta je to - poremecaj je karakteristican za osobe u ranom odraslom dobu a kada se javi kod nekoga posle tridesete to je gotovo neizleciva stvar.Samo te kljukaju koktelima antidepresiva i benzodijazepina.Robin se sa tim bori godinama i tako ce biti celog zivota a covek je jos uvek na nogama i u filmskom svetu.
Neko od vas je rekao kako mu je Robin ponekad chudan kao pojava da ima nesto neobjasnjivo u njegovoj pojavi.To je zbog anksioznoti jer lako se ona uoci na licima ljudi i u njihovim gestovima.
Skoro sam gledao na VH1 nekakav koncert tipa " Tribute" za stare heavy metal bendove i tu su gostovali neki glumci koji su najavljivali bendove.Medju njima je bio i Robin koji je bio ocekivano najzanimljiviji.Mada, njegov tekst je bio neplanirano duzi i sa dosta "ispada" sa psovkama, nekontrolisanim Robinovim smehom.Tako da na krajku sve to nije imalo smisla ali masi se svidelo.
To je sve zbog njegove boljke za koju mnogo dobro znam.
 
Ako niste znali on gotovo polovinu svog zivota "boluje" od takozvane anksiozne depresije.Za one koji ne znaju sta je to - poremecaj je karakteristican za osobe u ranom odraslom dobu a kada se javi kod nekoga posle tridesete to je gotovo neizleciva stvar...


Nisam za to znala. Jedino shto sam prochitala o njemu i njegovom
privatnom zhivotu jeste da mu je najbolji prijatelj bio Christopher Reeve (Supermen).

Reeve went through inner anguish in the ICU, particularly when he was alone during the night. As he lay there one day, the door opened and a man with glasses wearing a yellow surgical gown and a blue scrub hat entered. He said that he was a proctologist and was going to perform a rectal exam on Reeve. It was Robin Williams. Reeve said, "For the first time since the accident, I laughed." They had a long conversation and Williams assured Reeve that he would do anything for him.

At Juilliard, Robin Williams and Christopher Reeve made a pact to help one another throughout their lives. When Reeve was paralyzed at an equestrian competition in 1995, Williams offered to cover any expenses not covered by insurance.

http://www.lycos.com/info/christopher-reeve--robin-williams.html
 
Za mene odlican glumac. Jako mi je simpatican i gotivan.
Ne slazem se da nije bio uverljiv u filmu Insomnia, kao sto je neko napisao, ako se ne varam. Nisam imala osecaj da mi smeta sto on igra ubicu, iako je najcesce bio komicar tokom karijere. Mislim da je uspeo da pobedi to sto smo ga navikli kao pozitivca i da uopste nije bio los u toj ulozi.
Dobar je bio i u "Drustvo mrtvih pesnika" i "Dobri Vil Hanting", sto nisu komedije. Po mom skromnom misljenju, snalazi se dobro u razlicitim zanrovima, a etiketa "blesana" je predrasuda.

Znaci, veoma pozitivno misljenje o njemu kao licnosti i glumcu.

P.S De Niro nije dobio Oskar za Budjenja, bio je nominovan, ali nije pobedio. Neko je napisao da jeste, pa cisto da ispravim :)
 
Da ne pominjem koliko je dobar glumac, vrhunski komicar, dobar chovek iznad svega,kako kazu njegovi poznanici i saradnici, Robin me je fascinirao koliki je borac ustvari.
Ako niste znali on gotovo polovinu svog zivota "boluje" od takozvane anksiozne depresije.Za one koji ne znaju sta je to - poremecaj je karakteristican za osobe u ranom odraslom dobu a kada se javi kod nekoga posle tridesete to je gotovo neizleciva stvar.Samo te kljukaju koktelima antidepresiva i benzodijazepina.Robin se sa tim bori godinama i tako ce biti celog zivota a covek je jos uvek na nogama i u filmskom svetu.
Neko od vas je rekao kako mu je Robin ponekad chudan kao pojava da ima nesto neobjasnjivo u njegovoj pojavi.To je zbog anksioznoti jer lako se ona uoci na licima ljudi i u njihovim gestovima.
Skoro sam gledao na VH1 nekakav koncert tipa " Tribute" za stare heavy metal bendove i tu su gostovali neki glumci koji su najavljivali bendove.Medju njima je bio i Robin koji je bio ocekivano najzanimljiviji.Mada, njegov tekst je bio neplanirano duzi i sa dosta "ispada" sa psovkama, nekontrolisanim Robinovim smehom.Tako da na krajku sve to nije imalo smisla ali masi se svidelo.
To je sve zbog njegove boljke za koju mnogo dobro znam.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
ROBIN WILLIAMS is an Academy Award-winning actor and comedian with a career that
spans over three decades. He won an Oscar for his performance in Gus Van Sant's "Good Will
Hunting,"
and garnered previous Academy Award nominations for his work in "The Fisher King,"
"Dead Poets Society" and "Good Morning Vietnam." Williams has also received six Golden Globe
awards, including the Cecil B. DeMille Award. Additionally, he shared the National Board of Review
Best Actor Award with Robert De Niro for "Awakenings," and, in 2004, he received the prestigious
Career Achievement Award from the Chicago International Film Festival.

http://www.criminalmindstvtidbits.blogspot.com/2007/10/robin-williams.html
 
Kad smo vec kod ljudi koji su bliski sa Robinom, pokojni John Belushi (Braća Bluz) mu je takodje bio dobar prijatelj.
De Niro i Robin su bili s Belushi-em te veceri kada je preminuo. Bili su sva trojica u nekom klubu pod dejstvom alkohola i droge. Belushi je najvise preterivao u tome i inace, a te veceri je otisao bas predaleko.
De Niro i Robin su se uplasili za njega, jer su videli da je preterao i otisli u toku noci do njegovog apartmana da provere kako je. Vrata im je otvorila neka zena, verovatno Belushi-eva ljubavnica, i njima je zbog nje bilo bez veze da ulaze i vide licno kako je. Te veceri je preminuo.

To je bilo '82. ako se ne varam.
 

Back
Top