Vasa profesija/trenutni posao koliko zaradjujete mesecno??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Privatnik sam, zaradjujem do 3000 E mesecno, bruto........
Radim kao stoka, ceo dan, 6 dana u nedelji....
Hronicno sam umoran, a i zdravlje popusta od stresa i napora...
Drzava mi skida kozu sa ledja....
Buducnost uvek neizvesna....
I zavidim svima koji (satro) rade u drzavnim firmama, za male pare........

Primecujem da su zaovoljniji, mirniji, zdraviji od mene....

Kako narod kaze dala baba dinar da se uhvati u kolo....
 
ja sam lekar,radim u bolnici na hirurgiji a plata mi je 24,400.sad u januaru treba da bude povecanje 5,2% jeeeeeee !!!!!! ( kako mizerno) ,radim 5 dana nedeljeno ali svaki dan ostajem prekovremeno,stojim za operacionim stolom i po 7-8 sati.i tako vec dve godine....sto je najgore : ne zalim se jer obozavam svoj posao.ipak...ovog trena bih otisla odavde kad bih imala jos gde da radim.
 
a čemu ovo prebrojavanje, konkretno, služi?
Imam utisak da najviše ljudi - nije zadaovoljno svojom platom, ma kolika da je, psihloški fenomen. Isto tako, nije samo novac presudan za traženje drugog posla. Mnogi ostaju na svom poslu jer imaju lepe odnose sa kolegama, pogodno radno vreme, blizu ime je...i more ratzloga još, tipa Vasa Ladački, ali dobro :)
Zadovoljstvo na poslu ne zavisi od novca, tačnije najmanje zavisi od njega. Evo šta utiče:
grafzadovoljstvo0by.png


Dakle, čemu anketa? Šta se meri novcem, sem potrošačke korpe?
 
Radio u drustvenoj firmi 2 meseca i 4 dana .
Potom se okrenuo sivoj ekonomiji
Kad sam se umorio od rada investirao u kombinaciju
Jedno vreme zaradjivao po 4000 evra mesecno
Zatim me odradio kompanjon biznis puce
Smislio nesto novo i izvadio se
sad se ono zivotari sa jedno 10 do 30 prosecnih plata mesecno
zavisno od obima posla i volje za radom .(umorio se i izgubio volju )
moj moto BOLJE DINAR U HLADU NEGO 5 NA RADU :)
 
ja se ozbiljno razmishljam d pochnem d dilujem drozu...kao dopunska delatnost...mislim yebesh rizik i sranja ovako ne ide...kilo za 300e...da prodajem na 100g to je 60e...puta 10...600e...mislim mogu kilo mesechno pa ne znam shta da je...fina kinta...
ma sad u maju tju posadim ektar kanabisa...kenjam netju ektar al tju edno 15tak biljaka...mislim fala perunu pa zhivim u seledri punoj budzaka i jendeka u kojima se mozhe gajiti kanbis...shto da ne iskoristim prednos rurala?...pa kao isfinansiram neko putovanje il neshto...
ja sam u hrkljushu na poslu a zaradjujem glupavik 20000...al kad pogledam ljude oko sebe kao zadovoljan sam...mislim poredim sebe s drugima to je tako jadno...al jbga kad utehe nema za slamq se vatash...
duvanska industrija my ass...da vish dok stignu hibridi iz amsterdama haaa pa da vidimo chija biljka profit donosi...
mozhda ovdi ima policije...miskov je pandur garant...ima onaj stav "shtas zino"...

shalim se netju da prodajem marihuanu...
 
Swarno bedak od plata...Onda je najbolje pokrenuti privatan biznis! Znam coweka koji ima privatnu firmu,zaradjuje 12000 eura mesecno,mislim ostane mu cisto posle svih dazbina..
I zasto bi ja sada radio za 200 eura ?!?!? Kada ce plate owde doci na normalan nivo ?? Izgleda nikad.
Ewo npr u Swedskoj,cim zawrsite fax imate sigurnu platu od 2000 eura,pocetnu!! I sta onda preostaje nego da bezimo iz owe zemlje glawom bez obzira!!
Mada ja ne bezim nigde i planiram owde da radim!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top