VASA PREPORUKA ZA AV PROGRAM

@Boris
99,9% tih "antivirus" testova se "placaju" sto uglavnom znaci da koja av kompanija najvise plati ona zauzima prvo mesto. e sad pitas za preporuku. NAjbolje bi ti bilo da odes na www.youtube.com/mrizos lik radi av tesstove pa sad ti sam prosudi koji je najbolji. Mislim da je gdata najbolji posto kombinuje avastov i bitdefenderov engine

U ovoj tabeli je prikazana sirina spektara sigurnosti koji antivirus sta pokriva.
Tu je KAV imao najsiri spektar...jednina mana je bila cjena.
 
Izvoli link pa uporedi sam ;).

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

Kaspersky...zna se.

A sto kasperski, sto se zna, ja odgovorno tvrdim da je BD tata antivirusa !

@Boris
99,9% tih "antivirus" testova se "placaju" sto uglavnom znaci da koja av kompanija najvise plati ona zauzima prvo mesto. e sad pitas za preporuku. NAjbolje bi ti bilo da odes na www.youtube.com/mrizos lik radi av tesstove pa sad ti sam prosudi koji je najbolji. Mislim da je gdata najbolji posto kombinuje avastov i bitdefenderov engine

Zasto mi da gledamo kako neki tamo lik radi testove, kada mozemo sami da odradimo iste, ja sam radio sa vecinom AV i nasao zakljucak da je BD the best. Eto nisam npr. instaliravao taj gdata......

Velika je razlika izmedju krekovanih verzija i originala.Samo avira unistava viruse u rar-u!

Hahahahaha, avira unistava viruse u raru, a drugi kao ne, nemoj ispadati smesan, to sto neki AV nije podesen da ,,scan compresed files'' neznaci da nebrise viruse u zipovanim arhivama ;).
 
I meni je bd bio tata antivirus sve dok ga nisu upropastili sa 2009 i 2010 verzijom. zato sam ja sad na bd gamesafe a ako vam treba nacin kako legalno da ga dobijete na 90 dana tuj sam na PM :D
P.S.probatej gdata odlican je;)
 
Poslednja izmena:
Preporuka za bespaltnu Aviru.Avira ima odlican stepen detekcije i ne smara racunar.
Kaspersky i Nod krekovane bih izbegavao.
Naravno pozeljno je instalirati neki dobar firewall i AntiSpyware jer dzaba vam AV ako nemate Firewall.Pre svega prevencija...Ne postoji ni jedan AV sa 100 posto zastite.
Meni se Avira super pokazala sa Zone Alarmom i SuperAntiSpywerom.

Pozzz forumasima.
 
A sto kasperski, sto se zna, ja odgovorno tvrdim da je BD tata antivirusa !



Zasto mi da gledamo kako neki tamo lik radi testove, kada mozemo sami da odradimo iste, ja sam radio sa vecinom AV i nasao zakljucak da je BD the best. Eto nisam npr. instaliravao taj gdata......



Hahahahaha, avira unistava viruse u raru, a drugi kao ne, nemoj ispadati smesan, to sto neki AV nije podesen da ,,scan compresed files'' neznaci da nebrise viruse u zipovanim arhivama ;).

Pa vjerivatno zato sto tako kazu statistike.
Nisam ih ja pisao ;).
Nego,pogledaj,najsiri spektar zastite nudi sam KIS,KAV.
Sam ga koristim vec dugo vremena...sistem nisam ponovo digao pune TRI godine a kolicina DOWNLOAD-a je malo jeziva ;).
 
@ Boris1 i ja sam miran vec pune 2 godine uz hrpu downloada.
Sve zavisi sta ljudi rade na kompu i gde klikcu.
Mnogo ljudi i ne skenira komp bar mesecno,a da ne pricamo o update-u AV baze,gomila njih nema ni dobro podesen firewall,Av, a ima ih puno bez Antispyware-a.
Gomila njih donosi viruse sa samog USB flash-a i ne skenira ga na viruse.
Kasper i Nod placeni su odlicni pa kao i placena Avira,ali sto se tice kucnog obicnog korisnika u Srbiji
mislim da ima puno odlicnih free resenja koji su odlicni.Posvetite malo vremena na netu i procitajte neke od tutorijala o zastiti i uopste o tome sta su virusi,trojani,wormsi i spyware -i.
Dobro podesite i zategnite AV da sve skenira i naravno Firewall -u posvetite malo vise vremena da bi ga lepo podesili.Toliko a sada da li je bolji ovaj ili onaj pa nek svako pronadje sta je za njega najbolje.
 
Jos jedna mnogo bitna stvar u prevenciji nemojte da vas mrzi da bekapujete sve bitne vama podatke u zivotu.Odvojte malo vremena narezite slike,dokumenta i sve ostalo bitno da vam posle nije zao za to.
Ne drzite bitne stvari na sistemskoj particiji imajte bar dve particije na kompu.

Pozz
 
E ovako...Juce sam bio u fotografskoj radnji i poneo sam fles da iskopiram neka dokumenta.Kada sam stigao kuci i ubacio fles, iskenirao sa AVIROM ona je detektovala trojnce(5 komada).Posle sam otisao na sajt http://www.virustotal.com/analisis/...33e17f6c8e3c694c831a03eb8d2ec77f89-1253894795 (samo par njih je detektovalo virus,medju kojima nisu Kasperski,Nod...).Evo jos jednog primera http://www.virustotal.com/analisis/...9e3e8a7cc0b10407783a2c934537f444e2-1247673746(slicna stvar kao gore naveden link),a takodje mozete pogledati i ovaj link http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=236065.Ni ovo nije lose da se iskljiuci autorun(upravo zbog flesa) http://www.howtogeek.com/howto/windows/disable-********-of-audio-cds-and-usb-drives/ Pozdrav svima!
 
Poslednja izmena:
Vec 3 godine koristim Pandu i za to vreme sam 1 put morao da podizem sistem ali ne zbog mane AV-a vec zbog neodgovornosti dece koja su instalrala svasta bez moga znanja. Kako mi je masina vremesna (P4 na 3.0 i 1GB) mogu da preporucim Pandu jer ne osecam nikakvo stucanje u radu. Za informaciju svima : licenca za 3 racunara kosta 50 evra, sto po mom misljenju nije mnogo za legalan AV+FW.
 
Vec 3 godine koristim Pandu i za to vreme sam 1 put morao da podizem sistem ali ne zbog mane AV-a vec zbog neodgovornosti dece koja su instalrala svasta bez moga znanja. Kako mi je masina vremesna (P4 na 3.0 i 1GB) mogu da preporucim Pandu jer ne osecam nikakvo stucanje u radu. Za informaciju svima : licenca za 3 racunara kosta 50 evra, sto po mom misljenju nije mnogo za legalan AV+FW.

ne znam al panda je meni jako usporila preformanse kompa. morao sam je obrisati iz safe moda (pricam o 2010 verziji internet security 3 meseca dzabe)
 

Back
Top