Quantcast

VASA PREPORUKA ZA AV PROGRAM

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.490
@Boris
99,9% tih "antivirus" testova se "placaju" sto uglavnom znaci da koja av kompanija najvise plati ona zauzima prvo mesto. e sad pitas za preporuku. NAjbolje bi ti bilo da odes na www.youtube.com/mrizos lik radi av tesstove pa sad ti sam prosudi koji je najbolji. Mislim da je gdata najbolji posto kombinuje avastov i bitdefenderov engine

U ovoj tabeli je prikazana sirina spektara sigurnosti koji antivirus sta pokriva.
Tu je KAV imao najsiri spektar...jednina mana je bila cjena.

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Izvoli link pa uporedi sam ;).

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

Kaspersky...zna se.

A sto kasperski, sto se zna, ja odgovorno tvrdim da je BD tata antivirusa !

@Boris
99,9% tih "antivirus" testova se "placaju" sto uglavnom znaci da koja av kompanija najvise plati ona zauzima prvo mesto. e sad pitas za preporuku. NAjbolje bi ti bilo da odes na www.youtube.com/mrizos lik radi av tesstove pa sad ti sam prosudi koji je najbolji. Mislim da je gdata najbolji posto kombinuje avastov i bitdefenderov engine

Zasto mi da gledamo kako neki tamo lik radi testove, kada mozemo sami da odradimo iste, ja sam radio sa vecinom AV i nasao zakljucak da je BD the best. Eto nisam npr. instaliravao taj gdata......

Velika je razlika izmedju krekovanih verzija i originala.Samo avira unistava viruse u rar-u!

Hahahahaha, avira unistava viruse u raru, a drugi kao ne, nemoj ispadati smesan, to sto neki AV nije podesen da ,,scan compresed files'' neznaci da nebrise viruse u zipovanim arhivama ;).

kantagara

Zainteresovan član
Poruka
169
I meni je bd bio tata antivirus sve dok ga nisu upropastili sa 2009 i 2010 verzijom. zato sam ja sad na bd gamesafe a ako vam treba nacin kako legalno da ga dobijete na 90 dana tuj sam na PM :D
P.S.probatej gdata odlican je;)

Poslednja izmena:

careta

Početnik
Poruka
13
Preporuka za bespaltnu Aviru.Avira ima odlican stepen detekcije i ne smara racunar.
Kaspersky i Nod krekovane bih izbegavao.
Naravno pozeljno je instalirati neki dobar firewall i AntiSpyware jer dzaba vam AV ako nemate Firewall.Pre svega prevencija...Ne postoji ni jedan AV sa 100 posto zastite.
Meni se Avira super pokazala sa Zone Alarmom i SuperAntiSpywerom.

Pozzz forumasima.

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.490
A sto kasperski, sto se zna, ja odgovorno tvrdim da je BD tata antivirusa !

Zasto mi da gledamo kako neki tamo lik radi testove, kada mozemo sami da odradimo iste, ja sam radio sa vecinom AV i nasao zakljucak da je BD the best. Eto nisam npr. instaliravao taj gdata......

Hahahahaha, avira unistava viruse u raru, a drugi kao ne, nemoj ispadati smesan, to sto neki AV nije podesen da ,,scan compresed files'' neznaci da nebrise viruse u zipovanim arhivama ;).

Pa vjerivatno zato sto tako kazu statistike.
Nisam ih ja pisao ;).
Nego,pogledaj,najsiri spektar zastite nudi sam KIS,KAV.
Sam ga koristim vec dugo vremena...sistem nisam ponovo digao pune TRI godine a kolicina DOWNLOAD-a je malo jeziva ;).

careta

Početnik
Poruka
13
@ Boris1 i ja sam miran vec pune 2 godine uz hrpu downloada.
Sve zavisi sta ljudi rade na kompu i gde klikcu.
Mnogo ljudi i ne skenira komp bar mesecno,a da ne pricamo o update-u AV baze,gomila njih nema ni dobro podesen firewall,Av, a ima ih puno bez Antispyware-a.
Gomila njih donosi viruse sa samog USB flash-a i ne skenira ga na viruse.
Kasper i Nod placeni su odlicni pa kao i placena Avira,ali sto se tice kucnog obicnog korisnika u Srbiji
mislim da ima puno odlicnih free resenja koji su odlicni.Posvetite malo vremena na netu i procitajte neke od tutorijala o zastiti i uopste o tome sta su virusi,trojani,wormsi i spyware -i.
Dobro podesite i zategnite AV da sve skenira i naravno Firewall -u posvetite malo vise vremena da bi ga lepo podesili.Toliko a sada da li je bolji ovaj ili onaj pa nek svako pronadje sta je za njega najbolje.

careta

Početnik
Poruka
13
Jos jedna mnogo bitna stvar u prevenciji nemojte da vas mrzi da bekapujete sve bitne vama podatke u zivotu.Odvojte malo vremena narezite slike,dokumenta i sve ostalo bitno da vam posle nije zao za to.
Ne drzite bitne stvari na sistemskoj particiji imajte bar dve particije na kompu.

Pozz

Webwalker

Zainteresovan član
Poruka
139
E ovako...Juce sam bio u fotografskoj radnji i poneo sam fles da iskopiram neka dokumenta.Kada sam stigao kuci i ubacio fles, iskenirao sa AVIROM ona je detektovala trojnce(5 komada).Posle sam otisao na sajt http://www.virustotal.com/analisis/...33e17f6c8e3c694c831a03eb8d2ec77f89-1253894795 (samo par njih je detektovalo virus,medju kojima nisu Kasperski,Nod...).Evo jos jednog primera http://www.virustotal.com/analisis/...9e3e8a7cc0b10407783a2c934537f444e2-1247673746(slicna stvar kao gore naveden link),a takodje mozete pogledati i ovaj link http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=236065.Ni ovo nije lose da se iskljiuci autorun(upravo zbog flesa) http://www.howtogeek.com/howto/windows/disable-********-of-audio-cds-and-usb-drives/ Pozdrav svima!

Poslednja izmena:

ITihomir

Zainteresovan član
Poruka
150
Vec 3 godine koristim Pandu i za to vreme sam 1 put morao da podizem sistem ali ne zbog mane AV-a vec zbog neodgovornosti dece koja su instalrala svasta bez moga znanja. Kako mi je masina vremesna (P4 na 3.0 i 1GB) mogu da preporucim Pandu jer ne osecam nikakvo stucanje u radu. Za informaciju svima : licenca za 3 racunara kosta 50 evra, sto po mom misljenju nije mnogo za legalan AV+FW.

kantagara

Zainteresovan član
Poruka
169
Vec 3 godine koristim Pandu i za to vreme sam 1 put morao da podizem sistem ali ne zbog mane AV-a vec zbog neodgovornosti dece koja su instalrala svasta bez moga znanja. Kako mi je masina vremesna (P4 na 3.0 i 1GB) mogu da preporucim Pandu jer ne osecam nikakvo stucanje u radu. Za informaciju svima : licenca za 3 racunara kosta 50 evra, sto po mom misljenju nije mnogo za legalan AV+FW.

ne znam al panda je meni jako usporila preformanse kompa. morao sam je obrisati iz safe moda (pricam o 2010 verziji internet security 3 meseca dzabe)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.