Vaša idealna kuća ili stan?

Kuca iz mojih snova je na moru blizu plaže, sa dvorištem u kome je zasadjeno mediteransko bilje, limunovi, pomorandze i smokve.Kuca bi bila bela,prostrana i svetla sa velikim francuskim prozorima i sa obaveznim tremom uz koji se puze bugenvilija a imala bi dnevni boravak, manju kuhinju, ostavu,2 spavace sobe i kupatilo

A stan bi izgledao ovako
ovalni dnevni boravak , atelje, dve spavace sobe, dvakupatila , kuhinja sa trpezatijom i da ima izlaze na terasu iz svih prostora
Ej47dW-WAAIqm8o.jpg
 
brvnara daleko od komsija, sa galerijom na kojoj je veliki dusek za spavanje. ima ulaz iz koga se ide u dnevnu sobu, odvojenu kuhinju (fora kao u americkim kucama veza izmedju dnevne sobe i kuhinje, ali ne potpuno otvoreno) i kupatilo i galeriju za spavanje (na galeriju se penje iz dnevne sobe). nista veliko i glomazno, jedino super opremljeno.

veranda ispred ulaza u kucu se podrazumevan sa stolom i udobnim stolicama za blejanje, okolo je suma. mozda u blizini neka reka da se kupam leti. imam i stalu sa konjima, da jasem kroz prirodu.
 
Кућа. Опасана зидинама. А унутра пуно биљака, дрвећа, цвећа. Као оне из америчких филмова. :lol:
Ентеријер- пуно дрвета. Боје- браон, беж, златно, старо злато. Тако ми је и сад, само је стан у питању. А у сличној кући сам одрасла. Само без тих зидина.
 
Кућа. Опасана зидинама. А унутра пуно биљака, дрвећа, цвећа. Као оне из америчких филмова. :lol:
Ентеријер- пуно дрвета. Боје- браон, беж, златно, старо злато. Тако ми је и сад, само је стан у питању. А у сличној кући сам одрасла. Само без тих зидина.


ne znam zasto ali meni pred ocima iskrsava dvorac kad procitam ovo. :lol:
 
Kada biste mogle da birate kucu ili stan po sopstvenom ukusu,a da imate novac, kako bi ta kuca ili stan izgledali?

Volim skandinavsku estetiku. Trenutno.
Neutralne boje, puno drvo, vunene tepihe i sobne biljke, velike prozore...kao kada čovek prošeta Amsterdamom ili Kopenhagenom...to mi se dopada.
Što ne znači da bih odbacila toskansku vilu...ili belu kuću sa plavim vratima...ili meksicka zatvorena dvorista zivih boja...sve se to meni dopada ali ipak preferiram stan, širok i osvetljen...
 
Kada biste mogle da birate kucu ili stan po sopstvenom ukusu,a da imate novac, kako bi ta kuca ili stan izgledali?
Kao ova u kojoj zivim.
Sve sam birala sama, tj.sa mm-em.
Od projekta do svakog detalja.
Kuca nam je mediteranski tip samo nam fali more.
To bi menjala.
Ostalo ama bas nista.
Ja sam kucu napravila da u njoj minimum 20-40 godina ne menjam nista. I necu!
Dobro ajde mozda muza :malav:
 
Ja bih nesto ovako ali da nije ovako sterilno, tj. da ima mnogo vise cveca okolo.
Ono sto mi se svidja kod ove je sto je na/pored jezera i sto ima puno prozora.Bitno mi je da ima puno drveta,kamena, svetlosti, da ima vodu pored i punoooooo zelenila cveca :)
Pogledajte prilog 780888
Лепо за викенд одмор али од влаге бих умрла.
 
Лепо за викенд одмор али од влаге бих умрла.
Vrag ce ga znati...Ja se vec uzivela da sam na spratu u sobi od prozora gledam velike pahulje, zaledjeno jezero, pijem kuvano vino, neki dobri dzez,bluz u pozadini....ihajjjj :D Leti se samo bucnem ili odem sa camcem na sredinu jezera u zoru ranu...nocno kupanje pod zvezdama...
 
Vrag ce ga znati...Ja se vec uzivela da sam na spratu u sobi od prozora gledam velike pahulje, zaledjeno jezero, pijem kuvano vino, neki dobri dzez,bluz u pozadini....ihajjjj :D Leti se samo bucnem ili odem sa camcem na sredinu jezera u zoru ranu...nocno kupanje pod zvezdama...


i onda izroni cudoviste iz loh nesa. :mrgreen:

ili u mom slucaju brvnare nesto strasno iskoci iz sume. :lol:
 

Back
Top