Ваш став о "војвођанском питању"

Ваш став о статусу Војводине

  • Становник сам Војводине и залажем се за њену пуну интеграцију у Србију

  • Становник сам Војводине и залажем се за њену широку аутономију у саставу Србије

  • Становник сам Војводине и залажем се за њену независност

  • Нисам становник Војводине и видим је као неотуђив део Србије

  • Нисам становник Војводине и залажем се за њену широку аутономију у саставу Србије

  • Нисам становник Војводине и залажем се за њену независност


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Мало је лоша формулација али нисам нашао бољу.
Ставићу анкету, о томе за какав се статус Војводине залажете. наравно, при гласању морате и ставити да ли сте грађанин северне Србије (Војводине) или остатка Србије.
Сачекајте анкету, па да видимо ваш став.
 
nema Vojvodjanskog pitanja,Vojvodina je deo Srbije! neka im autonomije,ali nezavisnosti nema!
pa to vojvodjani (mi) i 'oce, samo da upravljaju svojim parama. elem, to zele svi i zato i jeste potrebna decentralizacija.
slozices se da jeste glupo da neki CGorac dodje u BG, s mukom posle 10g diplomira i po difoltu od rodjaka dobije posao u nekom je*enom ministarstvu, i onda kroji sudbinu vojvodjanima, sumadincima.....pri tom ne osecajuci ni pedalj Srbije kao svoju domovinu? razumes?
 
pa to vojvodjani (mi) i 'oce, samo da upravljaju svojim parama. elem, to zele svi i zato i jeste potrebna decentralizacija.
slozices se da jeste glupo da neki CGorac dodje u BG, s mukom posle 10g diplomira i po difoltu od rodjaka dobije posao u nekom je*enom ministarstvu, i onda kroji sudbinu vojvodjanima, sumadincima.....pri tom ne osecajuci ni pedalj Srbije kao svoju domovinu? razumes?

Чанак?
додуше није црногорац ...али је иста колонизована багра
 
Vidiš, oovo ti je odlično, s' tim, što bi ja dodao: da ti regioni imaju totalno nezavisni zakonodavnu nezavisnost, sa akcentom na ekonimsle slobode svake vrste.

не каже се "би" већ "бих"

А законодавна независност појединих региона унутар једне државе је апсолутно непозната правној науци.
Законе одрећује парламент који је орган централне власти........а региону могу да евентуално доносе прописе који морају бити у складу са савезним законом и који ни у ком случају нису у колизији са уставом.............наравно, то се односи на локалне прописе који имају искључиво локални значај (парткирање, рад угоститељских објеката, локални самодоприноси, регилациони планови..........)
 
E vidiš, do god nam vi Beograđani govorite kako će se urediti Vojvodina mi ćemo biti za njenu nezavisnost ;).

ко то ВИ?

ВАС који тако размишљају у Војводини нема ни 3% укључујући мањине.............скупина искомплексираних и фрустрираних лузера.
 
Nema vojvodjanskog pitanja, samo volja i zelja stanovnika vojvodine za boljim polozajem i statusom. Stvar je prakticna, a politizacija ove teme je dnevnopoliticki marketing... Vojvodina ce imati siroku ekonomsku autonomiju unutar Srbije i to ce tako biti. Svaki pokusaj normalnog sleda dogadjaja generisace problem secesije, pa ko voli nek izvoli... Ili ce Vojvodina ziveti normalno, ili ce biti izgurana (isterana) iz Srbije.
 
ко то ВИ?

ВАС који тако размишљају у Војводини нема ни 3% укључујући мањине.............скупина искомплексираних и фрустрираних лузера.

To ti je vracarac, logika onih koji slusaju samo ono sto vole da cuju. Nije tacno, veci je procenat i dalje raste. Ali i dalje daleko od kriticne granice, mada ako Srbija ovako nastavi - nastavice i rast secesionisticnog raspolozenja.
 
ко то ВИ?

ВАС који тако размишљају у Војводини нема ни 3% укључујући мањине.............скупина искомплексираних и фрустрираних лузера.

A ti si sproveo anketu pa znaš, jel? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Svi bi se u Vojvodini rado odvojili, nego niko nas još nije ništa ni pitao... ;)
 
не каже се "би" већ "бих"

А законодавна независност појединих региона унутар једне државе је апсолутно непозната правној науци.
Законе одрећује парламент који је орган централне власти........а региону могу да евентуално доносе прописе који морају бити у складу са савезним законом и који ни у ком случају нису у колизији са уставом.............наравно, то се односи на локалне прописе који имају искључиво локални значај (парткирање, рад угоститељских објеката, локални самодоприноси, регилациони планови..........)

Ti si TUTUMRAK za politiku...
Amerika je baš ta država za koju ti kažeš da ne postoji.
 
To ti je vracarac, logika onih koji slusaju samo ono sto vole da cuju. Nije tacno, veci je procenat i dalje raste. Ali i dalje daleko od kriticne granice, mada ako Srbija ovako nastavi - nastavice i rast secesionisticnog raspolozenja.

Паорски менталитет........
Када је требало улагати били први.
Када је требало подржати Слобу - први
Када је требало гласати за Шешеља - били први.........


Дакле...како им се тренутно сервирају вести тако појединци из војводине и размишљају...ништа самостално.


Да не залазим дубље у историју.
 
Nema vojvodjanskog pitanja, samo volja i zelja stanovnika vojvodine za boljim polozajem i statusom. Stvar je prakticna, a politizacija ove teme je dnevnopoliticki marketing... Vojvodina ce imati siroku ekonomsku autonomiju unutar Srbije i to ce tako biti. Svaki pokusaj normalnog sleda dogadjaja generisace problem secesije, pa ko voli nek izvoli... Ili ce Vojvodina ziveti normalno, ili ce biti izgurana (isterana) iz Srbije.

Volela bi da nas izguraju...:mrgreen:
 
2rgn7t4.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top