Ваш став о "војвођанском питању" 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislis na pitanje Srema Backe i Banata, posto je Vojvodina kao politicki subjekt
prevazidjen pojam, samim uspostavljanjem samostalne drzave Srbije
!

Razumijes li ti to, obzirom da vidim da aktuelne politicke elite Srbije to bas najbolje ne kapiraju!

Mislim odakle ti ovo????
Znači ako neko nekoga prisili na nešto to je po tebi Amen !!! ?????
Ustavom iz 1988 su pogažena sva prava vojvođana , koja su oni imali do tada , oteta SVA imovina vojvodine i pripojena Srbiji ,
Vojvođanska privreda je od tada izceđena do zadnje kapi prvo pod Miloševićem , potom i pod tzv demokratskim snagama, Vojvodina i njeni građani , je sa Europskog standarda života svedena na nivo života u zabitim afričkim republikama , u međuvremenu je opet doživela jedno naseljevanje ljudi sa čime je opet poremećen etnički sastav ljudi koji žive u vojvodini , i zatim im je dato pravo glasa da bi teror nad starosedeocima mog da opstane.
Ovde je najveći problem što više ni srbi velikom većinom ne žele da žive u srbiji, tju. daleko vam lepa kuća..

Sada je sva ta imovina rasprodata budzašto , i nemate više odakle da NAS muzete jer je sve upropašteno. Moreeeeeee dosta smo vas vukli na grbači , vreme je da sjašete jednom.
 
Пошто је колега ШомиСРБ, руски патриота, поставио тему и анкету о Војводини, и кад је добио резултате анкете (које очигледно није очекивао, јер је већина гласала за Војводину ван Србије) затражио је од модератора да тему затворе.

Сматрам да је ова тема увек актуелна и да о њој треба дискутовати, па је отварам поново.

Зашто је већи број оних који су гласали за већу аутономију или сецесију, него оних који су гласали против? Зар је и на овом форуму таква ситуација, да дежурни националисти не могу да довољно попуне анкету, да бар мало прикажу да је војвођанска опција пропала?

Како се види из приложене анкете, ствар зри, и чини ми се - захуктава...

Iz Vojvodine sam i to je smesno sto pricate.Vojvodina je deo Srbije i to ce tako i ostati zauvek.
Ovde niko (99%) ljudi ne razmislja uopste na tu temu.
 
Iz Vojvodine sam i to je smesno sto pricate.Vojvodina je deo Srbije i to ce tako i ostati zauvek.
Ovde niko (99%) ljudi ne razmislja uopste na tu temu.

Gresis Gossco......Veoma gresis....Jedino koji o tome ne misle u Vojvodini su izbeglice i jedan deo mladih....SVE nacionalne manjine (95% su za odvajanje) i znatno vise od pola Srba starosedelaca.
 
Mislim odakle ti ovo????
Znači ako neko nekoga prisili na nešto to je po tebi Amen !!! ?????
Ustavom iz 1988 su pogažena sva prava vojvođana , koja su oni imali do tada , oteta SVA imovina vojvodine i pripojena Srbiji ,
Vojvođanska privreda je od tada izceđena do zadnje kapi prvo pod Miloševićem , potom i pod tzv demokratskim snagama, Vojvodina i njeni građani , je sa Europskog standarda života svedena na nivo života u zabitim afričkim republikama , u međuvremenu je opet doživela jedno naseljevanje ljudi sa čime je opet poremećen etnički sastav ljudi koji žive u vojvodini , i zatim im je dato pravo glasa da bi teror nad starosedeocima mog da opstane.
Ovde je najveći problem što više ni srbi velikom većinom ne žele da žive u srbiji, tju. daleko vam lepa kuća..

Sada je sva ta imovina rasprodata budzašto , i nemate više odakle da NAS muzete jer je sve upropašteno. Moreeeeeee dosta smo vas vukli na grbači , vreme je da sjašete jednom.

Nista nije oteto nego vraceno.
Lep princip treba ponovo,naseliti neke Srbe koji ce zauzvrat uvek glasati za najtvrdju struju.
Zemlja nije tvoja ona se kupuje i prodaje,ti ljudi ne maltretiraju nikoga vec bi bili postavljeni da neki ne talasaju na njihovoj zemlji.

Odlicno resenje.
 
Mislim odakle ti ovo????
Znači ako neko nekoga prisili na nešto to je po tebi Amen !!! ?????
Ustavom iz 1988 su pogažena sva prava vojvođana , koja su oni imali do tada , oteta SVA imovina vojvodine i pripojena Srbiji ,
Vojvođanska privreda je od tada izceđena do zadnje kapi prvo pod Miloševićem , potom i pod tzv demokratskim snagama, Vojvodina i njeni građani , je sa Europskog standarda života svedena na nivo života u zabitim afričkim republikama , u međuvremenu je opet doživela jedno naseljevanje ljudi sa čime je opet poremećen etnički sastav ljudi koji žive u vojvodini , i zatim im je dato pravo glasa da bi teror nad starosedeocima mog da opstane.
Ovde je najveći problem što više ni srbi velikom većinom ne žele da žive u srbiji, tju. daleko vam lepa kuća..

Sada je sva ta imovina rasprodata budzašto , i nemate više odakle da NAS muzete jer je sve upropašteno. Moreeeeeee dosta smo vas vukli na grbači , vreme je da sjašete jednom.
Sad imaš priliku da formiraš vojsku kojom ćeš "osloboditi" Vojvodinu. Možda ti se posreći pa postaneš vožd. :lol: Od priče nema vajde...oružje u ruke pa u šume...ups, pa vi nemate šume :(
 
Ovakve teme dozivljavam kao ciste provokacije.

Gradjani Vojvodine imaju realne socijalne probleme, koje treba resiti, secesija nije resenje, ali nista se nece postici pretnjama, kojim pribegavaju neki korisnici.

Bg treba malo da se uzme u pamet, politika koju vode ne daje rezultate i ima mogucnost da napravi velike probleme u buducnosti.
 
Sad imaš priliku da formiraš vojsku kojom ćeš "osloboditi" Vojvodinu. Možda ti se posreći pa postaneš vožd. :lol: Od priče nema vajde...oružje u ruke pa u šume...ups, pa vi nemate šume :(
Jašta da više nemamo šuma , pa kada su srbijašume gazdovale nad njima 20 godina i ono šta smo imali je sve isečeno , još jedan veoma lep pokazatelj kako su uništava tuđa imovina.
 
Gradjani Vojvodine imaju realne socijalne probleme, koje treba resiti, secesija nije resenje, ali nista se nece postici pretnjama, kojim pribegavaju neki korisnici.

Bg treba malo da se uzme u pamet, politika koju vode ne daje rezultate i ima mogucnost da napravi velike probleme u buducnosti.

Upravo to ja stalno govorim.

Srpski nacionalizam je GENERATOR SEPARATIZMA u Vojvodini.

I svuda je bio...
 
Vojvodina i vojvodjani nemaju sta da traze u srbiji dok u njoj ima takvih koji ih "apsolutno preziru" , i ostale prideve koje si prikacila sramoto jedna. tako dama ne govori. ali kako ti to da shvatis, kad u tvojoj mahali nema lepo i gradjanski vaspitanih ljudi. od koga i da naucis.

samim svojim ponasanjem ovde si pokazala ko je nad sorta a ko je unter sorta.
i sto se tice strukture onih koji zele autonomiju vojvodine, oni i jesu srbi. a vi sebi sad pricajte price za malu decu o nekim stranim placenim elementima, jer ne zelite da prihvatite cinjenicu da srbi severno od dunava imaju vise od dva osnovne, i imaju radne navike i proslost u uredjenoj drzavi (austrougarskoj). za razliku od onih koji su odrastali pod turcima. a-u je civilizacijski 2000 godina ispred otomana, samim tim i oni koji su u njoj ziveli. srbi su se ovde bavili radom, kulturom, obrazovanjem u evropi, dok ste vi sibicarili s turcima po pijacama.
tako da jesmo srbi i nista manji nego vi, zapravo veci jer nismo garavi i imamo manje turske krvi, i mi neke stvari razumemo do kojih vi ne mozete da dobacite.
nasa kultura se ne zasniva na zavisti i paroli da komsiji crkne krava.

Ok, nema potrebe da vredjas ostatak Srbije, jer te neko pojedinacno uvredio, nismo bas svi za to komsiji crkne krava. ;)
 
Vojvodina i vojvodjani nemaju sta da traze u srbiji dok u njoj ima takvih koji ih "apsolutno preziru" , i ostale prideve koje si prikacila sramoto jedna. tako dama ne govori. ali kako ti to da shvatis, kad u tvojoj mahali nema lepo i gradjanski vaspitanih ljudi. od koga i da naucis.

samim svojim ponasanjem ovde si pokazala ko je nad sorta a ko je unter sorta.
i sto se tice strukture onih koji zele autonomiju vojvodine, oni i jesu srbi. a vi sebi sad pricajte price za malu decu o nekim stranim placenim elementima, jer ne zelite da prihvatite cinjenicu da srbi severno od dunava imaju vise od dva osnovne, i imaju radne navike i proslost u uredjenoj drzavi (austrougarskoj). za razliku od onih koji su odrastali pod turcima. a-u je civilizacijski 2000 godina ispred otomana, samim tim i oni koji su u njoj ziveli. srbi su se ovde bavili radom, kulturom, obrazovanjem u evropi, dok ste vi sibicarili s turcima po pijacama.
tako da jesmo srbi i nista manji nego vi, zapravo veci jer nismo garavi i imamo manje turske krvi, i mi neke stvari razumemo do kojih vi ne mozete da dobacite.
nasa kultura se ne zasniva na zavisti i paroli da komsiji crkne krava.

Vojvodina ima a vojvodjani ako nemaju sta da traze imaju aerodrom,zeleznicu stanicu pa put pod noge.

Pre ce biti da su ti autonomasi bas ta austrijska kpilad o kojoj pricas.

Ma kuratz ste vi neki radnici,ovi sa juga su za vas izmislili rad.
 
Mislim odakle ti ovo????
Znači ako neko nekoga prisili na nešto to je po tebi Amen !!! ?????
Ustavom iz 1988 su pogažena sva prava vojvođana , koja su oni imali do tada , oteta SVA imovina vojvodine i pripojena Srbiji ,
Vojvođanska privreda je od tada izceđena do zadnje kapi prvo pod Miloševićem , potom i pod tzv demokratskim snagama, Vojvodina i njeni građani , je sa Europskog standarda života svedena na nivo života u zabitim afričkim republikama , u međuvremenu je opet doživela jedno naseljevanje ljudi sa čime je opet poremećen etnički sastav ljudi koji žive u vojvodini , i zatim im je dato pravo glasa da bi teror nad starosedeocima mog da opstane.
Ovde je najveći problem što više ni srbi velikom većinom ne žele da žive u srbiji, tju. daleko vam lepa kuća..

Sada je sva ta imovina rasprodata budzašto , i nemate više odakle da NAS muzete jer je sve upropašteno. Moreeeeeee dosta smo vas vukli na grbači , vreme je da sjašete jednom.

Vidis mladicu!
Kada po kisi izadjes, rasiris kisobran naravno samo dok kisa pada ili ga i dalje nosis rasirenog kad kisa prestane????
 
Nista nije oteto nego vraceno.
Lep princip treba ponovo,naseliti neke Srbe koji ce zauzvrat uvek glasati za najtvrdju struju.
Zemlja nije tvoja ona se kupuje i prodaje,ti ljudi ne maltretiraju nikoga vec bi bili postavljeni da neki ne talasaju na njihovoj zemlji.

Odlicno resenje.
Sačekaj još koju godinu , pa kada se ti novonaseljeni prime na ravnicu , i kada na svojoj koži osete šta se dešava ovde , biće najglasniji pobornici separatista.
Živi bili pa videli.
 
EJBG ja živim u banatu i samo ja znam kako mi je sada a imam i veoma dobro pamćenje pa se sećam kako mi je bilo početkom osamdesetih godina , tako da ...

Па си наумио да се малко одцепљујеш и да ми брата, снају и децу њихову поведеш са собом? Ти и која армија?
 
Jašta da više nemamo šuma , pa kada su srbijašume gazdovale nad njima 20 godina i ono šta smo imali je sve isečeno , još jedan veoma lep pokazatelj kako su uništava tuđa imovina.


Ostalo je nešto malo šume na Fruškoj Gori.:)

Jedno od glavnih utočišta partizana, za vreme Drugog svetskog rata.:hvala:

Mi u Vojvodini nismo imali ni jednog četnika.:per:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top