Ваш став о Косову и Метохији

Е, а ово је америчка мапа етничког састава Косова и метохије данас.
Карту пронађох на једном умјерено десном и умјерено-патриотском српском сајту.

Жуто су Срби.

kosovo.gif
 
Има грешка на карти, Срби чине апсолутну (преко 50 %) већину у Грачаници и Новом Брду. Овдје испада да Срба у грачаници има колико и Ашкалија, а да их у Новом Брду нема, што не одговара реалности.
 
Poslednja izmena:
Е, а ово је америчка мапа етничког састава Косова и метохије данас.
Карту пронађох на једном умјерено десном и умјерено-патриотском српском сајту.

Жуто су Срби.

kosovo.gif

Enklave treba zamenuti uz pomoc svetskih sila Rusije, Kine i Amerike.
 
pa i srpski je nekada bio u skladu sa realnoscu znas....jel ovo sto si napisao znaci da kako neko zatrazi neki dio srpske teritorije srbija treba da mu da, i da izglasa novi ustav?

Uopste nije u skladu sa nikakvom realnoscu.

Potpuno je OF.


U skladu je sa srpskim SNOVIMA.

Realnost je drugacija.

I nece se promenuti.
 
Poslednja izmena:
Свакако вјерски објекти не могу бити дио албанско-косовске државе. То мора остати под српском управом.

Verski objekti ostaju na Kosovu i vlasnistvo su Kosova. A sasvim je normalno da bi Srbi sa Kosova upravljali tim objektima, ali isto tako i ostali pravoslavni zivalj Kosova.
 
Moje misljenje je da je podela Kosova kao resenje najgora moguca varaijanta.

Svako rešenje za Kosovo je"najgore", jednostavno nema dobrog rešenja...
Da se Kosovo takvo kakvo je integriše u sastav države Srbije-nerealno je
Da se prizna Kosovo i da postane"normalna" država kao npr sve druge u okruženju-je takođe nerealno
Podela-nerealna
Da Kosovo bude ni tamo ni vamo nikom ne odgovara
-10 Nobelovih nagrada onome ko reši pitanje Kosova na zadoljstvo svih strana-(koliko god da ih ima)
 
Poslednja izmena:
Verski objekti ostaju na Kosovu i vlasnistvo su Kosova. A sasvim je normalno da bi Srbi sa Kosova upravljali tim objektima, ali isto tako i ostali pravoslavni zivalj Kosova.

E vidis Ademe, to sto Ameri i vi ZAMISLJATE da ostvarite - nece biti moguce.

To je MALO DALJE od obicne politike.

Ja znam sta bi vi zeleli, ali to je ..... neostvarljivo.

Sve dok Srbi budu ORTODOKSNI.
 
Адеме, ти си са Косова и Метохије, кажи ми колико је истинит распоред етничких заједница на овој карти ?

Srba ima, makar je to moje misljenje na severu Mitrovice, zatim Gracanica i Zubin Potok, kao vecinski na tim prostorima, ali isto tako ih ima i u Gnjilanu i okolini. Uskoro ce popis stanovnistva, on bi dao pribliznu sliku koliko je Srba i gde ih sve ima, pod uslovom da Srbi ne bojkotuju taj popis.
 
Takvom podelom bi se dobili veciti neprijatelji na obe strane. Ako se Kosovo vrati u sastav Srbije, nezadovljna bi bila jedna strana, ako bi Srbija poklonila Kosovo, ostala bi takodje samo jedna ostecena strana, ali podelom obe strane bi bile "ostecene" i sanse za bilo kakav mir bi bile ravne nuli.

Vidis, ja to tako ne vidim.

Ja vidim da sve dokle god Srbi budu OSTALI na Kosovu (ne podeli se) - bice problema.

NIKADA ih necete moci PRIPITOMITI pa da zive ko druge nacionalne manjine u drugim drzavama.

Uvek cete imati problema i vi, i oni i Srbija i Evropa..

Na Kosovu je situacija vrlo SPECIFICNA i nije uporediva sa drugim primerima u svetu.
 
E vidis Ademe, to sto Ameri i vi ZAMISLJATE da ostvarite - nece biti moguce.

To je MALO DALJE od obicne politike.

Ja znam sta bi vi zeleli, ali to je ..... neostvarljivo.

Sve dok Srbi budu ORTODOKSNI.

Da malo pojasnim moj stav. Rekao sam to par puta, ne moze KPC [ kosovska pravoslavna crkva, uslovno receno] raspolagati tom kulturnom bastinom toliko da je pokloni recimo rusiji. Znaci onaj glavni vlasnik je drzava. isti je slucaj i sa crkvenim objektima u Crnoj Gori ili Zimbabveu. Ja sam pristalica opcije da je Crkva [nekretnine i sl.] vlasnistvo naroda a ne SPC ili bilo koje druge.
 
Vidis, ja to tako ne vidim.

Ja vidim da sve dokle god Srbi budu OSTALI na Kosovu (ne podeli se) - bice problema.

NIKADA ih necete moci PRIPITOMITI pa da zive ko druge nacionalne manjine u drugim drzavama.

Uvek cete imati problema i vi, i oni i Srbija i Evropa..

Na Kosovu je situacija vrlo SPECIFICNA i nije uporediva sa drugim primerima u svetu.

Bravo majstore:ok:

Cisto da vide ljudi ko si.
 
Vidis, ja to tako ne vidim.

Ja vidim da sve dokle god Srbi budu OSTALI na Kosovu (ne podeli se) - bice problema.

NIKADA ih necete moci PRIPITOMITI pa da zive ko druge nacionalne manjine u drugim drzavama.

Uvek cete imati problema i vi, i oni i Srbija i Evropa..

Na Kosovu je situacija vrlo SPECIFICNA i nije uporediva sa drugim primerima u svetu.

Ja ne mislim da ih moramo pripitomljavati. Ali mislim da bi se uzajmnim popustanjem, prvo krene Srbija sa popustanjem, a za se sta je nama najvaznije, onda i vlada Kosova onim sto je Srbima najvaznije i tako... Ali ne dirati granice.
 
Da malo pojasnim moj stav. Rekao sam to par puta, ne moze KPC [ kosovska pravoslavna crkva, uslovno receno] raspolagati tom kulturnom bastinom toliko da je pokloni recimo rusiji. Znaci onaj glavni vlasnik je drzava. isti je slucaj i sa crkvenim objektima u Crnoj Gori ili Zimbabveu. Ja sam pristalica opcije da je Crkva [nekretnine i sl.] vlasnistvo naroda a ne SPC ili bilo koje druge.

To je interesantna problematika o kojoj smo vec vise puta zadnjih dana ragovarali ovde.

I ja sam bio tog misljenja, ali sam bio odmah napadnut.
 
Ja ne mislim da ih moramo pripitomljavati. Ali mislim da bi se uzajmnim popustanjem, prvo krene Srbija sa popustanjem, a za se sta je nama najvaznije, onda i vlada Kosova onim sto je Srbima najvaznije i tako... Ali ne dirati granice.

Vrlo sumnjam da ce to uspeti...Vrlo....Uvek ce se naci neko ko ce ih podbunjivati....ma kako ih pazili i sta im dali...
 
Vrlo sumnjam da ce to uspeti...Vrlo....Uvek ce se naci neko ko ce ih podbunjivati....ma kako ih pazili i sta im dali...

Da ce se uvek naci neko, to je tacno, i takvih ce biti i na jednoj i na drugoj strani, ali to su pojedinci, i njihov uticaj na vecinski deo je skoro nikakav.
Ma samo kad bi se pocelo bolje i pristojnije ziveti, puno lakse bi se naslo resenje. Ovako kako je, kad svi zivimo na ivici bede, sve nam smeta, i nista nam nije resenje.
 
Da ce se uvek naci neko, to je tacno, i takvih ce biti i na jednoj i na drugoj strani, ali to su pojedinci, i njihov uticaj na vecinski deo je skoro nikakav.
Ma samo kad bi se pocelo bolje i pristojnije ziveti, puno lakse bi se naslo resenje. Ovako kako je, kad svi zivimo na ivici bede, sve nam smeta, i nista nam nije resenje.

KAD SHVATITE DA SE NE RADI O POJEDINCIMA SHVATICETE I STA SMO SVE SPREMNI DA URADIMO DA BI VAM NAPLATILI PRAVLJENJE TAKOZVANE DRZAVE KOSOVO NA NASOJ TERITORIJI . VAS ADUT JE AMERIKA - BEZ NJE STE NISTA I VI TO DOBRO ZNATE . ALI VI NISTE IZRAEL I NIKAD NECETE BITI . VI STE PRODUKT JEDNOG VREMENA KOJE SE VISE NECE I NE MOZE PONOVITI I VASA SUDBINA JE PRILICNO IZVESNA . VI STE BANDITI I BANDITSKA LAZNA DRZAVA U OCIMA NEKIH MNOGO JAKIH DRZAVA .
 

Back
Top