Vaš prvi mobilni telefon

Pazi ovo , ovo je S10 Active ... siemens je bukvalno izmislio telefone koje trpe udarce (outdoor)

.png


1997 S10 / S10D - Kolor ekran
1998 S10 Active - kolor ekran i ojacana maska

E da i SL10 , slide verzija isto kolor ekran haha.

images.jpg
 
daaa stn samo malo slabiji :D tad su telefoni imali dušu :D simpatično naravno 😊
1800mah baKterija :eek:




ti sonieriksončići su bili top :aha2:
STN je tip ekrana , nije rec o tome koliko ima boja (moze biti crno beli , kolor sa 3 , 4 boje ili vise) nego koja je tehnologija pri izradi , naravno da su prvo pustili crno belu sliku pa posle i kolor.
Recimo STN ekrani su zapravo korisceni za ekrane na mnogim laptopovima u to vreme posto su imali odlicne [performanse i trosili manje struje od klasicnih TFT.
Ti ekrani su masovno korisceni za recimo rucne konzole , plejere , telefone pogotovo 90ih i pocetkom 2000 /// lako se provali , slabije su boje , kontrast je los , odaziv isto los ali malo trose zato su ih koristili onda posto su baterije tada bile u proseku do 1000mah .. eto taj siemens je ima cak 1800mah :eek:
Da ne bude zabune ovde je rec o CSTN ekranu , C vazi za color a moguce da su koristili upravo Sharpovu tehnologiju posto su oni pocetkom 90ih upravo pustili taj tip ekrana u proizvodnju.

:hvala:

Simensove poznate animacije za start i shutdown .. mogao si da biras bilo je 2 ili 3 , svaki model je imao neke svoje :p

 
Poslednja izmena:
STN je tip ekrana , nije rec o tome koliko ima boja (moze biti crno beli , kolor sa 3 , 4 boje ili vise) nego koja je tehnologija pri izradi , naravno da su prvo pustili crno belu sliku pa posle i kolor.
Recimo STN ekrani su zapravo korisceni za ekrane na mnogim laptopovima u to vreme posto su imali odlicne [performanse i trosili manje struje od klasicnih TFT.
Ti ekrani su masovno korisceni za recimo rucne konzole , plejere , telefone pogotovo 90ih i pocetkom 2000 /// lako se provali , slabije su boje , kontrast je los , odaziv isto los ali malo trose zato su ih koristili onda posto su baterije tada bile u proseku do 1000mah .. eto taj siemens je ima cak 1800mah :eek:
Da ne bude zabune ovde je rec o CSTN ekranu , C vazi za color a moguce da su koristili upravo Sharpovu tehnologiju posto su oni pocetkom 90ih upravo pustili taj tip ekrana u proizvodnju.

:hvala:

Simensove poznate animacije za start i shutdown .. mogao si da biras bilo je 2 ili 3 , svaki model je imao neke svoje :p


ahham

nisam ulazio u tu tematiku toliko znači zbog ovoga su se smatrali cstn ekrani loši znam da svaki mobilni koji je imao cstn ekran smatrao se slabim :mrgreen:

znači stn ekrani su korišćeni i za laptopove tada
 
ahham

nisam ulazio u tu tematiku toliko znači zbog ovoga su se smatrali cstn ekrani loši znam da svaki mobilni koji je imao cstn ekran smatrao se slabim :mrgreen:

znači stn ekrani su korišćeni i za laptopove tada
Pa da stn je nizeg ranga od recimo tft ...
Ali stn je i dalje prisutan u nekim uredjajima upravo zbog cinjenice da se na njima bolje vidi na suncu i to da im je potrosnja zaista mala...
Svaka tehnologija ima svoje mane i prednosti.
 
Pa da stn je nizeg ranga od recimo tft ...
Ali stn je i dalje prisutan u nekim uredjajima upravo zbog cinjenice da se na njima bolje vidi na suncu i to da im je potrosnja zaista mala...
Svaka tehnologija ima svoje mane i prednosti.

realno kada su se pojavili ekani u boji na mobilnima bolje je bilo da imaš telefon sa monohromatskim ekrančićem nego da imaš u boji na suncu i vani na mono ekranima se videlo mnogo bolje sećam se da je samsung tada na nekim svojim modelima ugradjivao u ekranima nešto da se maksimalno dobro vidi vani neki kao ''clarity'' tj ekrani su imali neki odsjaj na površini
 
realno kada su se pojavili ekani u boji na mobilnima bolje je bilo da imaš telefon sa monohromatskim ekrančićem nego da imaš u boji na suncu i vano mono ekranima se videlo mnogo bolje sećam se da je samsung tada na nekim svojim modelima ugradjivao u ekranima nešto da se maksimalno dobro vidi vani neki kao ''clarity'' tj ekrani su imali neki odsjaj na površini
Vidljivost je i dalje problem na suncu ... moj drugar ima neki samsung sa amoled ekranom a moja nokija sa ips kida i bolje se vidi ...
Inace tu koriste trik da iskoriste senzor da bi pojacali svetlo na ekranu.

Imam i pebble, jedan od prvih smart satova ...
Volim retro i dalje da koristim.

1200px-Pebble_watch_trio_group_04.png


Crno beli ekran , kida na suncu , sve se vidi a ovi noviji pametni sve bledo haahha.
 
Vidljivost je i dalje problem na suncu ... moj drugar ima neki samsung sa amoked ekranom a moja nokija sa ips kida i bolje se vidi ...
Inace tu koriste trik da iskoriste senzor da bi pojacali svetlo na ekranu.

Imam i pebble, jedan od prvih smart satova ...
Volim retro i dalje da koristim.

Pogledajte prilog 1137766

Crno beli ekran , kida na suncu , sve se vidi a ovi noviji pametni sve bledo haahha.

amoled ima vrhunsku vidljivost ali samo unutra i sl

interesantan satić :aha2:

sećaš se mobilnih koji su imali monohromatski ekran osetljiv na dodir :mrgreen: a bilo je i pda uredjaja isto sa monohromatskim ekranom bili su u tom periodu isto
 
amoled ima vrhunsku vidljivost ali samo unutra i sl

interesantan satić :aha2:

sećaš se mobilnih koji su imali monohromatski ekran osetljiv na dodir :mrgreen: a bilo je i pda uredjaja isto sa monohromatskim ekranom bili su u tom periodu isto
Kako nije , legenda i posle toliko godina radi i dalje.
Baterija od 5-7dana izdrži.
Upravo zakukao da ga punim a može sigurno u low power režimu da radi do sutra.

IMG_20220416_153254.jpg
 

Back
Top