Ваш Бог је овде забрањен

Poenta teme je bila malo sira od islama.Zasto se tolerise SA kada je ona daleko ekstremnija od Irana,Libije,Iraka,Venecuele negdje na rangu Sjeverne Koreje po potanju ljudskih prava?
Tolerisu je i Amerikanci i Rusi, cisti interes,prodaju im oruzje bez pitanja koliko je pametni njima dati sofisticirano oruzje a s druge strane vdimo da je Iran pod lupom.Zasto nikome nije stalo da se ta bogata drzava socijalizuje i svakom smislu pa neka nastave da im prodaju oruzje?

I ti kao dijete. Jači tlači, plus su uz Amere u svemu, umjesto da budu najprosperitetnija zemlja na svijetu oni guše i sebe i sav islamski svijet zarad ličnog zadovoljstva vladajuće kaste.

Tako jednostavno.
 
Не. Као кад бих сада ја се осећао прозваним ако неко спомене да је неки православни свештеник силовао жену, напао дете, итд. Свестан сам да свуда има грешних људи, па и у Цркви.

Приде што ја ништа нисам измислио, оно што сам навео о ,,посланику" Мухамеду је чињеница. Исламски верски извори то потврђују.

Као што потврђују да је Аиша била практично дете кад ју је ,,посланик" оженио. Како се то зове данас кад неко од 50 или колико је већ година имао легне са дететом од 9 година? Исламски извори кажу да је имала или 6 или 9 година кад је Мухамед ,,оженио".

Извини, без љутње, али ово сами хадиси потврђују.

Mene drugi ne interesuju, ali ne možeš mene gurati u isti koš sa nekim kozojeb.cima i očekivati normalan razgovor.

Budi detaljan i sve je cool. Plus, što pišeš o Muhamedu to mnogo štošta nije dokazano, blamiraš se uprazno.
 
Mene drugi ne interesuju, ali ne možeš mene gurati u isti koš sa nekim kozojeb.cima i očekivati normalan razgovor.

Budi detaljan i sve je cool. Plus, što pišeš o Muhamedu to mnogo štošta nije dokazano, blamiraš se uprazno.
Нико те не трпа ни у какав кош, не измишљај и не трипуј се. Тебе нисам ни поменуо, нити муслимане сличне теби.

Доказаноп или не, тако сведоче извори Ислама- хадиси. Дакле, у њима то све пише.
 
Poenta teme je bila malo sira od islama.Zasto se tolerise SA kada je ona daleko ekstremnija od Irana,Libije,Iraka,Venecuele negdje na rangu Sjeverne Koreje po pitanju ljudskih prava?
Tolerisu je i Amerikanci i Rusi, cisti interes,prodaju im oruzje bez pitanja koliko je pametni njima dati sofisticirano oruzje a s druge strane vdimo da je Iran pod lupom.Zasto nikome nije stalo da se ta bogata drzava socijalizuje i svakom smislu pa neka nastave da im prodaju oruzje?
А шта ти мислиш зашто?
 
Poenta teme je bila malo sira od islama.Zasto se tolerise SA kada je ona daleko ekstremnija od Irana,Libije,Iraka,Venecuele negdje na rangu Sjeverne Koreje po pitanju ljudskih prava?
Tolerisu je i Amerikanci i Rusi, cisti interes,prodaju im oruzje bez pitanja koliko je pametni njima dati sofisticirano oruzje a s druge strane vdimo da je Iran pod lupom.Zasto nikome nije stalo da se ta bogata drzava socijalizuje i svakom smislu pa neka nastave da im prodaju oruzje?

Има ту једна зачкољица.

Да сутра падне режим у СК тренд би био да почну да живе као што се живи у Јужној Кореји. Исто је и на Куби. Режим је тај који спречава промене ка либерализацији.

Са друге стране, ислам није на Арабијском полуострву од јуче, нити је у питању нека догма наметнута у неком блентавом бољшевичком преврату инспирисаном из Москве или Пекинга. Режим није тај који спречава промене ка либерализацији - то је била и поента опсаде Месџид ал Харама '79, и једини могући закључак иранске исламске револуције, недавних револуција које су обориле режиме у Египту, Јемену, Либији, за длаку у Сирији, и другде. Режим је тај који спречава испољавање жеља већине, без сумње, али те жеље нису у правцу либерализације, већ у правцу још строжије исламизације.

У тој ситуацији, тим Арапима нико не може да наметне било какву социјализацију.
 
Има ту једна зачкољица.

Да сутра падне режим у СК тренд би био да почну да живе као што се живи у Јужној Кореји. Исто је и на Куби. Режим је тај који спречава промене ка либерализацији.

Са друге стране, ислам није на Арабијском полуострву од јуче, нити је у питању нека догма наметнута у неком блентавом бољшевичком преврату инспирисаном из Москве или Пекинга. Режим није тај који спречава промене ка либерализацији - то је била и поента опсаде Месџид ал Харама '79, и једини могући закључак иранске исламске револуције, недавних револуција које су обориле режиме у Египту, Јемену, Либији, за длаку у Сирији, и другде. Режим је тај који спречава испољавање жеља већине, без сумње, али те жеље нису у правцу либерализације, већ у правцу још строжије исламизације.

У тој ситуацији, тим Арапима нико не може да наметне било какву социјализацију.
Тачно. Саудијска породица би и направила либерализацију, као што рече покушали су, али већинско становништво би се побунило. Да се пита краљ СА, па он би први легализовао много што шта што је тамо забрањено, али би избила револуција- против либерализације.

Тако да си и ту у праву. Па вахабисти су имали огромну подршку арапских маса, они су Арапе привукли за рат против тадашње Османске Империја на причу да је османска држава ,,декадентна и неморална" и да је одступила од Ислама.
 
Шта више, Американци су покушали са тим програмом у Авганистану у Ираку.

Резултати су изостали, јер тамошњи народ није спреман да живи у некаквој демократији џеферсонског типа. Хоће да живе у исламској држави, хоће да живе у племенском друштву, не желе да знају ништа, они који неће и не могу тако беже одатле, и то је све.
 
ПИТАЊЕ СВИХ ПИТАЊА ЗАШТО СЕ ТОЛЕРИШЕ ОВАКВА ДРЖАВА ДАНАС У СВЕТУ?
Зашто Трамп и запад толеришу овакву назадну и екстремну државу док Асада називају тиранином 21 вијека.
Зашто Путин продаје високо развијено оружје оваквој држави?Зашто се о томе ћути?



http://www.politika.rs/scc/clanak/428662/Vas-Bog-je-ovde-zabranjen

Čudno pitanje....
 
Potpisujem.

Ali pljuvati čitavu vjeru zbog nekih debila nije u redu.

Jednako mi je bolesno kad neko sve Srbe strpa u isti koš zbog *******a ili Dabićevaca...
Naravno, vera nema veze sa tim da je neko budala. Tačnije, budalama ne treba vera, a uglavnomn i nisu nešto religiozni, jer svaka vera, baz obzira koja je, ne uči ljude zlu. Uče ih oni koju tu religiju (to već nije više vera) namerno pogrešno citiraju i navode budale na zlo.
 
Има ту једна зачкољица.

Да сутра падне режим у СК тренд би био да почну да живе као што се живи у Јужној Кореји. Исто је и на Куби. Режим је тај који спречава промене ка либерализацији.

Са друге стране, ислам није на Арабијском полуострву од јуче, нити је у питању нека догма наметнута у неком блентавом бољшевичком преврату инспирисаном из Москве или Пекинга. Режим није тај који спречава промене ка либерализацији - то је била и поента опсаде Месџид ал Харама '79, и једини могући закључак иранске исламске револуције, недавних револуција које су обориле режиме у Египту, Јемену, Либији, за длаку у Сирији, и другде. Режим је тај који спречава испољавање жеља већине, без сумње, али те жеље нису у правцу либерализације, већ у правцу још строжије исламизације.

У тој ситуацији, тим Арапима нико не може да наметне било какву социјализацију.

А да ли је та још строжија исламизација жеља већине или само превише гласне мањине?

Заиста никако не могу да се отмем утиску да сви саудијци који пређу у Бахреин, Емирате или Оман, где је умеренији ислам су већ другачији, да не помињем какви су када се домогну либералног запада. Они рецимо у ове земље скокну током викенда да "продишу" мало, још када се домогну неког од ресторана или клубова где се служи алкохол... Навео сам раније на теми пример како сам током вечере са пријатељима у клубу где излазе западњаци у време рамазана видео арапина који никако да се одвоји од флаше хајнекена. Вероватно је одмах после молитве отишао на ифтар, па одмах на алкохол да да себи одушка због целодневног поста
 
Ako neko ode u Saudi Arabiju, on to vec (treba da) zna, prema tome u njihovoj kuci ti si gost, figurativno receno i imas dva izbora:

1) ili da odes

2) ili da ostanes i postujes to na cijem si terenu.

Tako je isto i sa zapadnim zemljama, ima mnogo obicaja koji nam nisu slicni ali se priviknemo (manje ili vise, pre ili kasnije).
 
А шта ти мислиш зашто?
Tesko je reci, napravili su takav zatvoren sistem da je poprilicno tesko razviti u toj drzavi neka osnovna nacela demokratskog drustva.Zato i razmisljam naglas a najvise jer smo cesto mogli cuti moralisanje o ljudskim pravima u mnogim zemljama ali slabo ko spominje SA a vrlo lako se provjeri da je stanje dole krajnje cudno ako ne i najgore u svijetu.
 
Ako neko ode u Saudi Arabiju, on to vec (treba da) zna, prema tome u njihovoj kuci ti si gost, figurativno receno i imas dva izbora:

1) ili da odes

2) ili da ostanes i postujes to na cijem si terenu.

Tako je isto i sa zapadnim zemljama, ima mnogo obicaja koji nam nisu slicni ali se priviknemo (manje ili vise, pre ili kasnije).
Nisu to obicaji koleginice ako ti neko moze komotno osjeci glavu jer nosis brojanicu ili krst.Zar ti se ne cini da je to malo previse?Takvoj drzavi se danas prodaje najsavremenije oruzje???Ne postoji nikakav vid medjunarodnih sankcija...za mnogo manje stvari druge drzave dobiju NATO intervenciju recimo.
 
Nisu to obicaji koleginice ako ti neko moze komotno osjeci glavu jer nosis brojanicu ili krst.Zar ti se ne cini da je to malo previse?Takvoj drzavi se danas prodaje najsavremenije oruzje???Ne postoji nikakav vid medjunarodnih sankcija...za mnogo manje stvari druge drzave dobiju NATO intervenciju recimo.

Kolega, ja sam doživjeo i vidio ljude pobijene jer su druge religije, u Evropi, krajem 20. vijeka.....Nemoj da se praviš lud ni naivan...
 
Nisu to obicaji koleginice ako ti neko moze komotno osjeci glavu jer nosis brojanicu ili krst.Zar ti se ne cini da je to malo previse?Takvoj drzavi se danas prodaje najsavremenije oruzje???Ne postoji nikakav vid medjunarodnih sankcija...za mnogo manje stvari druge drzave dobiju NATO intervenciju recimo.
Pa kako sam shvatila iz teksta to bi vise bila provokacija, nego sto bi ti bas odsekli glavu, tako da mislim da je to preterivanje.

S druge strane u Kanadi mozes zavrsiti u zatvoru ako peces paprike za ajvar napolju (jedna banalnost), tako da....mnogo toga mi se cini,samo mi se ne cini da se treba mesati u tudje kuce i tudja dvorista, narocito dok i ako zaradjuejs hleb u njima.
 
Poenta teme je bila malo sira od islama.Zasto se tolerise SA kada je ona daleko ekstremnija od Irana,Libije,Iraka,Venecuele negdje na rangu Sjeverne Koreje po pitanju ljudskih prava?
Tolerisu je i Amerikanci i Rusi, cisti interes,prodaju im oruzje bez pitanja koliko je pametni njima dati sofisticirano oruzje a s druge strane vdimo da je Iran pod lupom.Zasto nikome nije stalo da se ta bogata drzava socijalizuje i svakom smislu pa neka nastave da im prodaju oruzje?

...

Para ne smrdi...

Koja crna "socijalizacija"...

Prije Irak - Iran...

Sutra mozda SA - Iran...

Dok se dvojica tuku, treci guzvu koristi...
 
А да ли је та још строжија исламизација жеља већине или само превише гласне мањине?

Заиста никако не могу да се отмем утиску да сви саудијци који пређу у Бахреин, Емирате или Оман, где је умеренији ислам су већ другачији, да не помињем какви су када се домогну либералног запада. Они рецимо у ове земље скокну током викенда да "продишу" мало, још када се домогну неког од ресторана или клубова где се служи алкохол... Навео сам раније на теми пример како сам током вечере са пријатељима у клубу где излазе западњаци у време рамазана видео арапина који никако да се одвоји од флаше хајнекена. Вероватно је одмах после молитве отишао на ифтар, па одмах на алкохол да да себи одушка због целодневног поста

Па знаш како, могли смо емпиријски да утврдимо шта се десило када су попустиле стеге шаховог, или баасистичког, или комунистичког (Авганистан, Јужни Јемен), или било ког другог режима који је владао већински муслиманским државама у задњих пар деценија. На примеру Египта, али и рецимо Ирака, где су Американци инсистирали на организацији избора, могли смо да видимо и бројчано какве странке су задобиле поверење апсолутне већине.

Та већина не путује много. Не студира у Америци. Нема много љубави или интересовања за туђе културе и религије. Нема ни много пара, ни много образовања. И хоће оно што хоће, а оно што хоће је шеријат и снажан заокрет од сваког либерализма. И где год су били у прилици да одлучују, то су и добили.
 
Pa kako sam shvatila iz teksta to bi vise bila provokacija, nego sto bi ti bas odsekli glavu, tako da mislim da je to preterivanje.

S druge strane u Kanadi mozes zavrsiti u zatvoru ako peces paprike za ajvar napolju (jedna banalnost), tako da....mnogo toga mi se cini,samo mi se ne cini da se treba mesati u tudje kuce i tudja dvorista, narocito dok i ako zaradjuejs hleb u njima.
Koliko znam ako ti nadju Bibliju dole ti si mrtav covjek.
Ne mogu vjerovati da poredis Kanadu kao jednu od najliberalnijih drzava na svijetu sa SA.Bas si padobranac na temi.Zasluzila si medalju...
 

Back
Top