Quantcast

Ваш Бог је овде забрањен

Jami19

Poznat
Poruka
7.921
Шах је завршио врло лоше, а његов Иран је био вероватно озбиљнија држава од било које у арапском свету.

Ја бих рекао да је највећи страх, рецимо, куће Сауд нека врста исламске револуције. Не постоји популарни покрет друге врсте који би данас могао да их скине са власти. И отуд, наравно, то флертовање са вахабизмом од ког данас МбС покушава - са индиферентним успехом - да се дистанцира.
Da, ono što neuvažene budale sa ove teme ne shvataju, je da je Saudi dvor u ratu sa ISIS-om i Al-Kaidom.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.255
Da, ono što neuvažene budale sa ove teme ne shvataju, je da je Saudi dvor u ratu sa ISIS-om i Al-Kaidom.
Али јесте мало чудно да се никада Алкаида терориста не разнесе у СА у неком шопинг молу а у Турској рецимо да.
То говори мени као урођеном скептику доста...

Poslednja izmena:

Jami19

Poznat
Poruka
7.921
Али јесте мало чудно да се никада Алкаида терориста не разнесе у СА у неком шопинг молу а у Турској рецимо да.
Pa evo izvesni Asiri iz AQAP (al kaida u jemenu) je pokušao Ubojstvo sina krunskog princa Najefa

Poruka
63.646
Није чудно, јер им у СА дословце смета само владарска кућа, и њих би радо убили да им се пружи прилика.

Са друге стране, организовати бомбашку кампању против обичних Саудијаца, дакле напасти земљу Две Џамије, би био потез који би им донео само огромну мржњу већине муслимана у свету. СА је трпела серију асасинација и бомбашких напада, али je већина била усмерена против странаца и полиције..

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.255
Знам да су некада 2016-е убили неке шиите тј. осудили их на смртну казну због тероризма,између осталог и вјерског вођу шиита, сјећам се да су Техеран и Ријад тада опасно затегли односе.Мени то више вуче на шитско-сунитски сукоб него на класични тероризам АлКаиде.Међутим амерички лист The Huffington Post је објавио списак 61 скупине које је Амерички State Department прогласио терористичким организацијама а већина се финансира из СА.У најмању руку чудни односи.

Poruka
63.646
Знам да су некада 2016-е убили неке шиите тј. осудили их на смртну казну због тероризма,између осталог и вјерског вођу шиита, сјећам се да су Техеран и Ријад тада опасно затегли односе.Мени то више вуче на шитско-сунитски сукоб него на класични тероризам АлКаиде.Међутим амерички лист The Huffington Post је објавио списак 61 скупине које је Амерички State Department прогласио терористичким организацијама а већина се финансира из СА.У најмању руку чудни односи.
Било је терористичких инцидената пар стотина, само се о томе није писало много.

Вики има делимичне листе.

https://en.wikipedia.org/wiki/Terrorism_in_Saudi_Arabia
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_terrorist_incidents_in_Saudi_Arabia

savasavanovic

Ističe se
Poruka
2.876
Zašto?Zar nije civilizacijsko dostignuće imati IZBOR.Dakle odeš na heavy metal koncert (ako hoćeš) a sutra ujutru na molitvu (ako hoćeš) a pri tome imaš izbor i da se pomoliš u 4 zida Bogu za zdravlje,sreću i mir u duši.I dalje si hrišćanin zar ne?To je sjajno.Niko ne spori da je hrišćanstvo imale te grozne faze inkvizicije pre nekoliko vijekova ali danas u 21 vijeku pričati o tome je suludo.A mi imamo u SA klasičnu islamsku inkviziciju.
U večini Ustava normalnih država utkana je prva tačka:
PRAVO NA ŽIVOT
PRAVO NA SLOBODU I LIČNU NEPOVREDIVOST
SLOBODU MISLI, SAVJESTI I VJEROISPOVJESTI
PRAVO NA SLOBODU IZRAŽAVANJA (evo mi upravo na Forumu pričamo o tabu temama bez ikakvih problema i kažemo VUČIĆU *EDERU )
Pravo na slobodu mirnog okupljanja i slobodu udruživanja i tako dalje i tako bliže.To većina Ustava normalnih država ima definisano.
На такав начин не може дугорочно функционисати ниједно друштво."Нормалне" државе које су тако устројене доживљавају декаденцију и убрзано пропадају.