Ваш Бог је овде забрањен

Svako ko ima više od 8 godina a vjeruje u izmišljena bića ima ozbiljan problem.
Људи старији од 8 година верују у свашта.На пример, неко верује да треба деца да му командују, да му жена буде газда у кући, да има правну заштиту пред судом, приватним извршитељом или нотаром и слично.

Ето Саудијци не верују у те ствари, као што ни Енглези пре 100 година нису веровали у неке од тих ствари.
 
Evo, ja verujem.
I? Šta? Nazivaš me mentalno poremećenim? Iq jednocifren? Šta već?
To je individualno pravo covjeka da vjeruje, da se moli Bogu.Ali ovaj sistem u SA je odavno izasao iz okvira individue i on ne samo da se namece nego i kaznjava ukoliko niste dobar islamista.Slozicemo se da ja mogu biti hriscanin i vjerovati u Boga cak i da nikada ne udjem u crkvu.To su te neke fundamentalne razlike.Mogu cak i otici na koncert satanistickog Slayera a vec sledece jutro na jutarnju molitvu.Zar to nije sjajno?
 
To je individualno pravo covjeka da vjeruje, da se moli Bogu.Ali ovaj sistem u SA je odavno izasao iz okvira individue i on ne samo da se namece nego i kaznjava ukoliko niste dobar islamista.Slozicemo se da ja mogu biti hriscanin i vjerovati u Boga cak i da nikada ne udjem u crkvu.To su te neke fundamentalne razlike.Mogu cak i otici na koncert satanistickog Slayera a vec sledece jutro na jutarnju molitvu.Zar to nije sjajno?
Ma, ne ulazim u to, već sam se osvrnuo na samouke dijagnostičare ;)
 
To je individualno pravo covjeka da vjeruje, da se moli Bogu.Ali ovaj sistem u SA je odavno izasao iz okvira individue i on ne samo da se namece nego i kaznjava ukoliko niste dobar islamista.Slozicemo se da ja mogu biti hriscanin i vjerovati u Boga cak i da nikada ne udjem u crkvu.To su te neke fundamentalne razlike.Mogu cak i otici na koncert satanistickog Slayera a vec sledece jutro na jutarnju molitvu.Zar to nije sjajno?

Сад можеш. Некад је то било незамисливо, и чак и у једном данашњем центру лепоте и слободе каква је Женева је дословце летела глава за такве испаде.

Али то не чини на ствари. "Зашто је ислам овакав, а не, пак, онакав" и "како то да су нама Амери пишали право у уста и још нас терали да вичемо 'мм, мм, оћу још' а види Арапи шта..." нису плодоносни разговори.
 
Шах је завршио врло лоше, а његов Иран је био вероватно озбиљнија држава од било које у арапском свету.

Ја бих рекао да је највећи страх, рецимо, куће Сауд нека врста исламске револуције. Не постоји популарни покрет друге врсте који би данас могао да их скине са власти. И отуд, наравно, то флертовање са вахабизмом од ког данас МбС покушава - са индиферентним успехом - да се дистанцира.

Али зар нису исламски покрети јаки тамо где нема јаке економске моћи становништва? Мислим да је саудијска круна затвореник сопствених заблуда и грехова. Када би попустили уздине, нестала би и та тензија
 
Али зар нису исламски покрети јаки тамо где нема јаке економске моћи становништва? Мислим да је саудијска круна затвореник сопствених заблуда и грехова. Када би попустили уздине, нестала би и та тензија

Сигурно су најјачи међу сиромашним и обесправљеним каквих су пуне арапске касабе јер им даје неку наду у промену.

Да будем искрен не знам колико су искрени исламисти елите Заливских земаља. Нисам живео тамо, а и да сам живео вероватно не бих био у неком блиском контакту са њима, контакту који би допуштао разговоре такве врсте. За сваког бин Ладена или катарског финансијера ал Нусре вероватно имамо бар толико њих који се држе диктата вере само због друштвених притисака, али ко је у већини, да ли се надају либерализацији, како би поступили када би им нека западна сила наметнула неке друге матрице... то не знам.
 
Сигурно су најјачи међу сиромашним и обесправљеним каквих су пуне арапске касабе јер им даје неку наду у промену.

Да будем искрен не знам колико су искрени исламисти елите Заливских земаља. Нисам живео тамо, а и да сам живео вероватно не бих био у неком блиском контакту са њима, контакту који би допуштао разговоре такве врсте. За сваког бин Ладена или катарског финансијера ал Нусре вероватно имамо бар толико њих који се држе диктата вере само због друштвених притисака, али ко је у већини, да ли се надају либерализацији, како би поступили када би им нека западна сила наметнула неке друге матрице... то не знам.

Видиш, можда су моји погледи мало другачији, јер сам имао прилику да упознам многе и будем им гост у кућама, па и на ифтару током рамазана. Један од најимпресивнијих утисака је свакако са имамом велике џамије у Маскату и разговор који је био дубоко духован, где сам дошао до многих драгоцених сазнања о исламу. Додуше у Оману се практикује ибадизам који је умерена варијанта вере која не прихвата никакво насилништво у име религије, док је окренутост султана и политике коју води и ка Саудији и ка Ирану, али и ка Вашингтону више прагматичан приступ мудрог политичара и монарха
 
ПИТАЊЕ СВИХ ПИТАЊА ЗАШТО СЕ ТОЛЕРИШЕ ОВАКВА ДРЖАВА ДАНАС У СВЕТУ?
Зашто Трамп и запад толеришу овакву назадну и екстремну државу док Асада називају тиранином 21 вијека.
Зашто Путин продаје високо развијено оружје оваквој држави?Зашто се о томе ћути?


http://www.politika.rs/scc/clanak/428662/Vas-Bog-je-ovde-zabranjen

Na prva dva pitanja su Zapadnjaci već dali odgovor:
-"oni jesu kučkini sinovi, ali su naši kučkini sinovi".
A Putin oružje prodaje za novac - kao i svim drugim državama.
 
Па да али има нафту и Венецуела па је запад критикује да крши људска права?
Имао је Садам, Гадафи,шта то штити ову изопачену државу?

SA pristaje da uradi sve što zapad zatraži, a nabrojane države to nisu pristale.
To je vrlo jasan "demokratski" princip.
Kao što su umeli da pritisnu i SA - ubistvom onog novinara i istragom oko njega.
Kao - zapadnjake zaboli q***c za tamo nekog novinara, toliko se potresli, da hoće da pokvare odnose sa svojim najvernijim saveznikom na Bliskom istoku.
A u stvari - cena i količina nafte.
 
Dok nisam video im drzave mislio sam da se vo odnosi na sadasnju i buducu BIH i Sarajevo.

Sarajevo 2019

b_160705013.jpg
 
ПИТАЊЕ СВИХ ПИТАЊА ЗАШТО СЕ ТОЛЕРИШЕ ОВАКВА ДРЖАВА ДАНАС У СВЕТУ?
Зашто Трамп и запад толеришу овакву назадну и екстремну државу док Асада називају тиранином 21 вијека.
Зашто Путин продаје високо развијено оружје оваквој држави?Зашто се о томе ћути?

http://www.politika.rs/scc/clanak/428662/Vas-Bog-je-ovde-zabranjen

Ima srpska poslovica koja glasi: "Para busi gde burgija nece".
Kome god je Allah dao para na zemlji on moze da radi sta god hoce.
 
То уопште није сјајно.
Zašto?Zar nije civilizacijsko dostignuće imati IZBOR.Dakle odeš na heavy metal koncert (ako hoćeš) a sutra ujutru na molitvu (ako hoćeš) a pri tome imaš izbor i da se pomoliš u 4 zida Bogu za zdravlje,sreću i mir u duši.I dalje si hrišćanin zar ne?To je sjajno.Niko ne spori da je hrišćanstvo imale te grozne faze inkvizicije pre nekoliko vijekova ali danas u 21 vijeku pričati o tome je suludo.A mi imamo u SA klasičnu islamsku inkviziciju.
U večini Ustava normalnih država utkana je prva tačka:
PRAVO NA ŽIVOT
PRAVO NA SLOBODU I LIČNU NEPOVREDIVOST
SLOBODU MISLI, SAVJESTI I VJEROISPOVJESTI
PRAVO NA SLOBODU IZRAŽAVANJA (evo mi upravo na Forumu pričamo o tabu temama bez ikakvih problema i kažemo VUČIĆU *EDERU )
Pravo na slobodu mirnog okupljanja i slobodu udruživanja i tako dalje i tako bliže.To većina Ustava normalnih država ima definisano.
 
To je individualno pravo covjeka da vjeruje, da se moli Bogu.Ali ovaj sistem u SA je odavno izasao iz okvira individue i on ne samo da se namece nego i kaznjava ukoliko niste dobar islamista.Slozicemo se da ja mogu biti hriscanin i vjerovati u Boga cak i da nikada ne udjem u crkvu.To su te neke fundamentalne razlike.Mogu cak i otici na koncert satanistickog Slayera a vec sledece jutro na jutarnju molitvu.Zar to nije sjajno?

Није. Не можеш веровати и у Бога и у Сотону, то је изван неолиберализма. Изван уређења, изван морала,..

Вероватно си мислио сјајно у неком либералном, слободном, јавном и демокртско правном смислу итд...
 
Zemlja Dvaju Svetih Mesta (Bilad al-Haramayn) je starija i od tvoje tarabe, a kamoli od čemerike

Видели смо по нимродовом благу, какав је однос пљачкаша, свецког културног добра.

А видели смо и муџосе како разваљују најстарије споменике цивилизације !

Лоренци од Арабије мало да смање доживљаје ...
 
SA pristaje da uradi sve što zapad zatraži, a nabrojane države to nisu pristale.
To je vrlo jasan "demokratski" princip.
Kao što su umeli da pritisnu i SA - ubistvom onog novinara i istragom oko njega.
Kao - zapadnjake zaboli q***c za tamo nekog novinara, toliko se potresli, da hoće da pokvare odnose sa svojim najvernijim saveznikom na Bliskom istoku.
A u stvari - cena i količina nafte.
Zašto tebe uzrujava što 2 suverene zemlje SŠA i KSA biraju da budu drugari.

Jer to remeti tvoje *******ilačke ambicije ?
 
Није. Не можеш веровати и у Бога и у Сотону, то је изван неолиберализма. Изван уређења, изван морала,..

Вероватно си мислио сјајно у неком либералном, слободном, јавном и демокртско правном смислу итд...
Ali to je muzika-dakle umjetnost, ne znači da si satanista ako đuskaš na koncertu heavy metal grupe.
Ekscentrični pjevač Marilyn Manson je jednom prilikom izjavio sve što vidite na sceni je šou biznis.
Ja sam kući intimno u 4 zida poprilično stidljiv...a umjetnost ne dozvoljava stidljivost ,ona traži širinu i dužinu.
A vjerovanje ili ti biti teista nema veze sa umjetnošću ako mene pitaš,to je već teološko pitanje koje muči širu masu, ne samo hrišćane već i hinduiste,muhamedance,budiste,jevreje itd,itd...
 

Back
Top