Vapaji i suze u Kabulu: Žene plaču zbog zabrane studiranja u Avganistanu

Pa postoje države gde se žene mogu obrazovati i u isto vreme imaju rast populacije zar ne? Ovo je eksperiment što talibani rade. Više ovo rade jer su se uplašili pobune žena u Iranu. Zaključak im je da će se obrazovane žene pobuniti pre ili kasnije i uticati na muškarce. Pobune u Iranu su izbile na fakultetima.
pa karijera je suprotna sa natalitetom. To je fakt. Sad za 50ak godina srbi ce biti 3m, a talibana 100m. I naravno oni ce imati daleko veci broj obrazovanih ljudi, jednistavno jer ih je vise. Zato te smecerske ideologije treba zaboraviti.
 
mislis da prosecna osoba treba da ide na faks. Za faks treba sposobnost resavanja kompleksnih problema.
Jel te sramota sto zena resava kompleksnije probleme od tebe..?:dontunderstand::p
Avganistanci uvode nova pravila. Da li bi nesto ovako trebali uvesti u Srbiji. Kakva su razmisljanja o ovoj temi?
Cudo kako se nisi dosetio da za ovakav mali eksperiment predlozis zenske clanove svoje familije i preneses nam njihove reakcije? :think::cool:
 
Jel te sramota sto zena resava kompleksnije probleme od tebe..:dontunderstand:?:p

Cudo kako se nisi dosetio da za ovakav mali eksperiment predlozis zenske clanove svoje familije i preneses nam njihove reakcije? :think::cool:
1) nije me sramota, uvek ima boljih, ali glupost je da prosecnim osobama dajemo nadu. To je duboko pogresno razmisljanje. Faks treba da studira 5% zena i muskaraca, A srednje skole treba da te spreme za osnovni posao.
2) ja to uvek pricam. Faks je gubljenje vremena za glupe ljude, a ove moje nisu ni glupe, ali nisu dovoljno ni pametne za faks. Srednja skola neka dobra i zivele bi ekstra.
 
1) nije me sramota, uvek ima boljih, ali glupost je da prosecnim osobama dajemo nadu. To je duboko pogresno razmisljanje. Faks treba da studira 5% zena i muskaraca, A srednje skole treba da te spreme za osnovni posao.
2) ja to uvek pricam. Faks je gubljenje vremena za glupe ljude, a ove moje nisu ni glupe, ali nisu dovoljno ni pametne za faks. Srednja skola neka dobra i zivele bi ekstra.
Nije svako za fakultet to stoji, ali nikome ne sme biti uskraćeno pravo da studira.
 
Nije svako za fakultet to stoji, ali nikome ne sme biti uskraćeno pravo da studira.
srbija nema nikakve koristi od obrazovanja. gde su ti tehnoloski giganti, a sada 40k po generaciji zavrsava fakultet. Kao za rad u banci treba faks, ajde ne zezajte. faks treba za veoma kompleksne poslove, a ni tada. mozda za doktor ili advokat-
 
1) nije me sramota, uvek ima boljih, ali glupost je da prosecnim osobama dajemo nadu. To je duboko pogresno razmisljanje. Faks treba da studira 5% zena i muskaraca, A srednje skole treba da te spreme za osnovni posao.
2) ja to uvek pricam. Faks je gubljenje vremena za glupe ljude, a ove moje nisu ni glupe, ali nisu dovoljno ni pametne za faks. Srednja skola neka dobra i zivele bi ekstra.
Sustinski, nista novo nisi rekao, takvo je stanje inace...:p Vremenom cak ide i na bolje. ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sustinski, nista novo nisi rekao, takvo je stanje inace...:p Vremenom cak ide i na bolje. ;)

Jesi prso ko inspektor Drajfus?:p :cool: :hahaha:
sustina je da obrazovane institucije trebaju musterije. njima nije bitno da li je macka glupa ili pametna bitno je da trosi pare i da imaju platu. Krije se ideja pohlepe iza prosvetnih radnika, zato stalno imamo da traze povecanje plata, a ne cine nikakvu ulogu drustvo.
 
Trebalo bi u Srbiji i muskarcima i zenama zabraniti studiranje na fakultetima koji nisu u stanju da zaposle vise od 70% svojih studenata u prve 3 godine posle studija.
Npr. kome treba jos pravnika i ekonomista da prde na birou cekajuci drzavni posao.
пре неколико година чуо сам да у Србији има 52 факултета за економију (нисам проверавао овај податак). Ту спадају државни факултети и више школе, приватни факултети и високе струковне школе, како их већ зову.
 
пре неколико година чуо сам да у Србији има 52 факултета за економију (нисам проверавао овај податак). Ту спадају државни факултети и више школе, приватни факултети и високе струковне школе, како их већ зову.
Srbi poznati ekonomisti, Svajcarska da pozavidi. :lol:
 

TALIBANSKE snage bezbednosti u glavnom gradu Avganistana u sredu su sprovele zabranu visokog obrazovanja za žene blokirajući im pristup univerzitetima, a video snimak koji se pojavio prikazuje žene kako plaču i teše jedna drugu ispred jednog kampusa u Kabulu.​

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1184711/avganistan-zabrana-studiranja-zene-talibani-kabul

Avganistanci uvode nova pravila. Da li bi nesto ovako trebali uvesti u Srbiji. Kakva su razmisljanja o ovoj temi?
Razmišljanja su da muškarci ne budu pičkwtine kakve jesu u 98% slučajeva globalno, i ustanu uz svoje sugrađanke
 
Ne znam, priroda znanja je čudna stvar, nađe način, pa sve i da se spale sve knjige. Setim se često priče o onoj deci kod nas koje majka nije puštala 18 godina iz kuće, ali koji su nekako dolazili do časopisa, stripova i umetnosti, i održavali svoj duh, tako da su kad su izbavljeni iz izolacije bili potpuno obrazovani, čak i kreativni (iako socijalno potpuno neprilagođeni, ali to je druga stvar)

Pa i ona američka porodica od đuture dece, koju su verski fanatični roditelji držali u uslovima nedostojnim pasa, nekako su se dokopali telefona sa Internetom i tako sebe održavali u kontaktu sa kulturom godinama

Hoću reći... nema te sile koja može zaustaviti emancipaciju, to je sam život. Kad bi se spalili svi materijalni izvori znanja, verovatno bismo ga skidali iz etra direktno u mozak
 
Otprilike bi u slobodnom prijevodu bilo dva ucenika ili "magareca klupa"
Pa, u arapskom tačno je postoji Dvina osim jednine i množine, međutim mislim da su ovde izmislili sopstvenu reč spajanjem s pahtunskim jezikom

5C804649-ED7B-4D7F-B377-A99AAE3638F6.jpeg


i onda je množina
 

Back
Top