ВАНРЕДНО СТАЊЕ- ПОТРЕБНО, ИЛИ НЕ?

Треба нам ванредно стање

  • Да

    glasova: 80 50,0%
  • Не

    glasova: 75 46,9%
  • Не знам

    glasova: 10 6,3%

  • Ukupno glasova
    160

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
29.250
Уведено је, иако су до пре само недељу дана исти ови, који су га увели- говорили поспрдно о "паници", хистерији, а данас смо сви чули шта се на конференцији за штампу говорило.
Како видимо оправданост, као грађани, и да ли је државни апарат претерао или не?
Од чега ћемо живети, ако све стане?
Колико ће све то трајати, и колико ће нам требати да се вратимо "у нормалу"?
Верујете ли у потребу овако радикалних потеза, и у њихов резултат?
Изволите...
 
Treba daleko ozbiljnije.

Ovo najavljeno je :

+_2bb624617a1ccc767de13c84dc40541a.jpg
 
Уведено је, иако су до пре само недељу дана исти ови, који су га увели- говорили поспрдно о "паници", хистерији, а данас смо сви чули шта се на конференцији за штампу говорило.
Како видимо оправданост, као грађани, и да ли је државни апарат претерао или не?
Од чега ћемо живети, ако све стане?
Колико ће све то трајати, и колико ће нам требати да се вратимо "у нормалу"?
Верујете ли у потребу овако радикалних потеза, и у њихов резултат?
Изволите...
Treba, apsolutno, verujem u dobar ishod nadam se sto pre, i ranije nego sto se predskazuje. Nadam se za mesec dana da ce biti gotovo.

Bice teska ova promena navika i zivota ali kad se mora, mora se, nadam se da jedino necu bas 100% da poludim, nego mal'ko manje. :mrgreen:

Salim se, mucno je, ali ako se mora, bolje sto pre.
 
1972, u ovoj državi, tj SFRJ, se desila najgora epidemija u Evropi, posle španske groznice i kuge iz 15. veka.
To, kako se ta država, i taj tadašnji narod, izborio sam tom zarazom, je ušlo u sve udžbenike epidemiologije sveta, osim naše naravno.

https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-51875842



Ponašanje i držanje gradjanstva, SUP-a, lekara....je bilo za primer, NIKOME nije bilo potrebno govoriti šta da radi, svako je bio dovoljno zreo i razuman za svoje godine.

Pa i ovi koj danas imaju 65+, gledaju parove i glasaju za SNS....
Tada su imali 25+ godina, kupili su ZCZ 750 na kredit, penju se na listi za stan i svetlo gledaju u život....kasnije im se taj pogleda zamutio nekako?

Uglavnom, tada nikome nije padalo da uvodi vanredno stanje, a epidemija je iskorenjena u najkraćem mogućem roku. Najuspešnije moguće, ono što su Beogradski, srbski i jugoslovenski lekari uradili, je bilo za primer celom svetu.

Nažalost, i danas smo za primer celom svetu....kako ne treba.

LIčno mislim da je preterano, da su mnogo mere mogle i ranije da se uvedu, i da ovo dodatno zastrašuje narod, a od toga opada imuni sistem.

....
Više bih voleo da imamo jedinice ONO i DSZ i da je stepen obučenosti naroda u pružanju prve pomoći veći nego sada.
Ali, avaj, to je bilo bravarevo nasledje...da smo sačuvali tu zemlju, onakva kakva je bila, i dali joj ime nebitno koje, sad bi bili na 3 konja.
 
Уведено је, иако су до пре само недељу дана исти ови, који су га увели- говорили поспрдно о "паници", хистерији, а данас смо сви чули шта се на конференцији за штампу говорило.
Како видимо оправданост, као грађани, и да ли је државни апарат претерао или не?
Од чега ћемо живети, ако све стане?
Колико ће све то трајати, и колико ће нам требати да се вратимо "у нормалу"?
Верујете ли у потребу овако радикалних потеза, и у њихов резултат?
Изволите...
Naravno da je potrebno, ne samo radi bolje kontrole virusa, tj. sprječavanja, ili bar smanjenja rizika od zaraze većeg obima, već i radi održavanja reda i mira. Jasno je da će dio opozicije i ovu situaciju pokušati iskoristiti da nanese štetu državi.
 
Jedino me cudi zasto dr. Nestorovic nije bio veceras na konferenciji, verovatno se nije slagao sa vanrednim stanjem, samo bih volela da znam zasto.

Jeste potrebno. Trebalo ga je proglasiti jos pre 20-ak dana i imali bi dosta manje slucaja. Npr. ona zarazena iz Svajcarske sto je dosla pravo na svadbu ne bi prenela virus drugima vec bi jos bila u karantinu i ustanovilo bi se da je zarazena.
Mucno je i sada, a kamoli da je ranije uvedeno. Ipak, mozda ali samo mozda je i bilo bolje.
 
Јесте потребно и уведено је са закашњењем
Мада како су га увели ко да нису јер дебили и даље омогућавају да се људи окупљају по кафанама и кафићима, а ко што један доктор рече ми Срби смо луди и из ината ћемо да излазимо.
 
Jedino me cudi zasto dr. Nestorovic nije bio veceras na konferenciji, verovatno se nije slagao sa vanrednim stanjem, samo bih volela da znam zasto.
Mucno je i sada, a kamoli da je ranije uvedeno. Ipak, mozda ali samo mozda je i bilo bolje.
Зашто? Шта мислиш да би се десило или не би? Боље питати колико је људи умрло од других вируса и бактерија, типа упале плућа за ово време?
 

Back
Top