Quantcast

ВАНРЕДНО СТАЊЕ- ПОТРЕБНО, ИЛИ НЕ?

Треба нам ванредно стање

• Да

glasova: 80 50,0%
  • Не

glasova: 75 46,9%
  • Не знам

glasova: 10 6,3%

• Ukupno glasova
    160
Poruka
20.099
Не. Није било потребно!
Жалосно је што је наш народ ћутке све то прихватио. :(

Не би ме чудило следећи пут да, када "СТРУКА" каже, да се у колони један по један крене ка ПРОВАЛИЈИ, наводно да је "скок у њу спас", да то већина и уради.:besna:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.205
Najgore je to sto to stvarno jeste spas , ali jedan vrlo skup i neljudski nacin...ali sasvim sigurno jeste ekonomski spas za ostatak, ako se baci u provaliju jedno 3.800.000 ljudi u Srbiji...
Druga losa stvar je sto kad srbi znaju da je nesto prakticnog rezultata, onda fokusiraju pogled na to , ma kako destruktivno bilo...samo gledaju kako da opravdaju korake ka tome...

Jeste, to lici na poteze glupih ljudi, ali ko ce ga znati da li su sve te sitnice koje indirektno pokazuju glupost celog naciona samo slucajnost....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.205
Pogresni su termini..........sama ideja resavanja epidemije je pogresna, ali izgleda namerno pogresna....

Ili vise u Srbiji nema nikog ko je vojnik.....tj oficir koji je dovoljno strucan a ne uvlakac da moze da razmislja o organizaciji masovnih mera....TO, oficiri ili lokalni BIA cinovnici (kojih ima jako strucnih, tacnije su tu dominantni sluzbenici javne bezbednosti)...

Da ne govorim o losem sprovodjenju, mada kako da upotrebim termin lose sprovodjenje, kad imam sajam kao primer gde se i ne zna sta se htelo, tip kasarne, tip masovnog lecilista (totalno razliciti oblici organizovanja prostora) tip masovnog poluizolovanog stanista , smestaja....

Utisak je da se vise pazi na to kako ce ljudi shvatiti metode, u smislu popularnosti,ili strahova koje ce razviti ili zahvalnosti koju ce osecati ili junastva koje ce podsvesno osecati....nego na gledanje situacije iz ugla jednog malenog virusa, gde bih ja prosao da sam virus....sto bi cak i srednjoskolcu dalo bolje ideje gde da radi....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.205
Podneo je covek preko eUprave a program im je los, nepotpun. I zvao sam ga taj dan i nije bio dostupan ceo dan..danas se ne radi... jbg pola pola je krivica Ministarstva i njega al jbg razumem ga... Dobar je covek, pravi vernik, posle me zvao da se izvini kaze necu da se srdim na danasnji dan itd...
Jel on vernik ili sujevernik......?

Pitam zato sto ja stalno nailazim na osobe, valjda igraju igrice puno u razvoju pa pokupe to.......koje ti prebacuju za nesto sto jeste propust, a onda gledas statistiku da je prisutnost takvih istih propusta uobicajeno bar 10% i da oni to shvataju kao desi se brate....a ustvari je opusteno ponasanje pa desi se brate, trebalo je prvo da zapise rezervaciju pa da uplati termin, on uplatio termin na slepo , kao nece niko bas u tom terminu, sto u praksi znaci 20% kiks...

I onda imas sa jedne strane moralno prebacivanje tebi, a potpuno iscasenje ako primenjujes ono sto treba da ne bi bilo prebacivanja...jer je onda poruka opustenzi covece, nije bilo namerno....jok, protokol a nepostujes protokol nije namerno...

Po opisanom slucaju, meni to izgleda kao ova situacija, znaci ustanove protokol a onda niko ne ferma taj protokol vise nego kad dodje na posao pa pre prve kafice...

Poslednja izmena:

комшија

Legenda
Poruka
67.117
1587371801800.png

Tepić: Zloupotrebe pod velom noći i vanrednog stanja

"Ovo je najdirektniji primer šta se dešava kada neko uzurpira svu vlast. Kada je neko i predsednik i premijer i sudija i tužilac i policajac i ministar zdravlja i kada se ovo desi, ljudi shvate da taj koji je sve, ne može da ih izleči, ne može da ih zaštiti, ne može preko noći da obezbedi obećanu opremu. Kada nemate sistem i kadrove, ne možete da upravljate krizama kao što je ova. Ova kriza je poslužila da se vidi svo naličje ovakvog nakaradnog režima i uzurpacije kompletne vlasti i sistema od strane jednog čoveka", rekla je potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić o aktuelnom stanju u državi, gostujući u emisiji Marka Vodojkovića i Nenada Kulačina "Dobar, loš, zao".

Direktno.rs [ Izvor: "Dobar, loš, zao" ] 20. 04. 2020. 07:16

U psihijatrijskoj ustanovi direktorka Ivana Stašević Karličić kaznila je lekare što su koristili zaštitne maske, smanjenjem plate 10 odsto, jer "nije bilo potrebe da ih koriste". Reč je o periodu između 13. i 16. martu, usred epidemije koronavirusa.

- Moram da se zahvalim svim zaposlenima koji su se javili. Otkako je ozvaničeno ovo Vučićevo vanredno stanje, koje je nezvanično trajalo osam godina, teško je doći do ljudi iz zdravstvenih ustanova koji hoće da govore imenom i prezimenom. Na prste jedne ruke mogu da se nabroje oni koji su se osmelili da pričaju javno o javašluku, nemaru, zakasnelim reakcijama, naročito kada je reč o zaštiti lekara, koji su postali glineni golubovi, a mi postajemo neslavni rekorderi po broju zaraženih medicinara. Onda je meni bilo strašno značajno ukazivanje poverenja kada su počeli da mi se javljaju ljudi iz "Laze" i kada su mi dostavili šta oni sve trpe od direktorke Ivane Stašević Karličić. Za mene je dodatno skandalozno da je ova lekarka članica kriznog štaba Vlade - kaže Tepićka.

- Ona je pričala da nema ništa uznemirujuće u SMS porukama, koji su najavljivali kojekakve scenarije. Neke podatke smo zamaglili zato što je počelo da se podmeće da su tih 20 lekara lažno to objavili, već da su oni krali te maske, a ne da su ih koristili - rekla je Marinika i pokazala rešenje kojim su kažnjavani.

Ona je dodala da je za četiri dana, deset ljudi koristilo 39 maski, te da oni nisu uzeli hiljade ili kutiju maski, već koristili jednu jedinu masku da se zaštite.

Foto: Printscreen

Foto: Printscreen

Nakon toga usledila je druga faza, u kojoj je direktorka pisanim putem 6. aprila zabranila korišćenje rukavica. Tepić kaže da se direktorka potom pojavila sa dokumentom na kojem piše da postoji gomila opreme. Ipak, na pitanje zašto medicinari sada ćute, Tepić kaže zato što je njima život pacijenata uvek na prvom mestu.

- Vrhunac je što zaposleni tvrde da ta oprema ne postoji uopšte, već da postoji samo na papiru. Očuvanje zdravlja je na prvom mestu. To je definitivno na prvom mestu medicinskim radnicima, sto mesta prazno, pa onda ovo čime se mi bavimo, mislim da s jedne strane zbog toga ne govore. Sigurna sam da kad ovo vanredno stanje bude ukinuto, prvog dana posle, niko neće biti pošteđen ko je zloupotrebljavao vanredno stanje. Oni, poučeni ranijim iskustvima, znaju kako se mulja sa papirima i pokriva i skriva istina. Verujem da sada ne govore mnogo, zato što su im životi ljudi na prvom mestu. Imali smo ispovesti dve lekarke na Tviteru, koje su za manje od 24 sata ugasile svoje naloge. Obe su pričale da su zaražene. Skrenule su pažnju, jer je to priča iz prve ruke. Obe su povukle svoje profile. Pritisak, strepnje kolega, štagod da je u pitanju. Ali sam sigurna, kada ovo prođe, neće sve ostati na tvitovima.

Na pitanje da prokomentariše mesec dana uvođenja vanrednog stanja i rezultate koje je ono donelo, potpredsednica SSP je istakla da "niko živ ne zna gde se sada nalazimo sa pandemijom, jer je veliko nepoverenje u podatke koji se zvanično objavljuju".

- Čuli smo na konferenciji koliko je ukupno zaraženo do sada. Ne čujemo više koliko je testiranih u poslednja 24 sata. Postoje veliki problemi sa testiranjem. Ljudi svako malo prete štrajkom jer po deset dana čekaju rezultate testova, kada im se govori da su se zagubili i da se ponovo testiraju. Ova nevolja je pokazala da ovaj režim ne ume da upravlja u ovoj krizi. Sve krize koje smo imali u prethodnih osam godina su njihove krize veštački proizvedene u Vučićevoj, jajinačkoj kuhinji, kuhinji partije i bratije. To su bile lažne krize koje su oni proizvodili da bi oni bili ti koji saniraju. Ta igra dobrog i lošeg policajca je bila uvežbana i uigrana ovih osam godina. Sada prvi put imamo pravu, planetarnu krizu, gde su u pitanju životi ljudi i mi vidimo da oni ne umeju da se nose sa tim. Vidimo svu skaradnost ovog režima, koji je samo idući za plenom i rejtingom, "upravljao" sistemom, a ne znanjem, stručnošću. Zbog toga nema poverenja. Naročito kada uzmemo u obzir kada se krajem februara nego iz državnog vrha šegači, kliberi i sprda sa virusom koji je "najsmešniji, nepostojeći, ima ga samo na Facebook i leči se rakijom", da bismo maltene nedelju dana kasnije dobili preklinjanja da se ne izlazi iz kuće, iako smo mi već tada to govorili. Ja sam svoju decu sprečila da idu u školu i vrtić mnogo pre nego što je uvedeno vanredno stanje.

Dodala je da je duboko uverena da se sa ozbiljnošću teme o koronavirusu čekalo zbog "kalkulacija oko raspisivanja izbora".

- Zbog toga se odlučilo da se sačeka sa obznanjivanjem broja zaraženih u Srbiji. Mi smo kao odgovorni ljudi praktično mere samoizolacije počeli da sprovodimo pre nego što je proglašeno vanredno stanje i to su bile zvanične mere. Pod velom vanrednog stanja, umesto vanredne situacije, došlo je do raznih zloupotreba, koje ćemo tek otkrivati. Sigurna sam da ima mnogo zloupotreba pod velom noći, velom vanrednog stanja...

Ona je istakla da u porodici ima penzionera, kojima mere ne dozvoljavaju da šetaju, što je veliki peh.

- Ako ih ne sredi korona, srediće ih Vučićeve mere. Oni ne mogu da šetaju, kao i dva miliona drugih penzionera. Iz prve ruke znam kako to izgleda. Problemi sa cirkulacijom, uznemirenja. Za kardio bolesnike je najveći problem da sede na jednom mestu, da se ne kreću, da ne izlaze na svež vazduh. Ove mere doprinose penzionerima da nas napuste brže.

Aleksandar Vučić Foto: Beta

Aleksandar Vučić Foto: Beta

Niko ni oko Aleksandra Vučića nije pomislio da protivureči merama, jer "polovina njih ne bi bila to što jeste da nije njega, jer ne zaslužuju da priđu ministarstvima".

- Da ne pričam o situacijama na lokalnom nivou, gradonačelnicima, predsednicima opština itd. Oni će da kidaju za vlast, čak i da im on to ne kaže, a govori stalno, jer oni nikada više neće imati svojih pet minuta loših đaka. Meni je u ovoj situaciji, koja je pitanje života i smrti, neprihvatljivo iskustvo iz pančevačke bolnice. Kada su počeli da pripremaju bolnicu za borbu, jedan deo, rekli su vrsni stručnjaci da ne znaju ono što su ceo život znali jer se plaše da ne donesu pogrešnu odluku. Nastradaće sa vrha, a imaju malo do penzije ili imaju neku situaciju za koju su se borili. Ukoliko bilo šta predlože što se proceni da nije po volji direktora bolnice ili njegovog nadređenog partijskog komesara. I niko živ ništa ne zna. Dva odeljenja su danima selili, da bi se ispostavilo da je tamo gde su ih preselili, dva sprata niže, centralizovana ventilacija. Kada su to shvatili, vraćali su sve nazad. Sve u svemu, tamo su svi kao izvršioci, a ne kao stručna lica, koja bi prvo trebalo da daju mišljenje u ovoj situaciji, a ne da podilaze nestručnima.

Većnik GO Obrenovac pijan na ulici u vreme policijskog časa?!

Marinika Tepić naglašava da je ovo najdirektniji primer šta se dešava kada neko uzurpira vlast.

- Kada je neko i predsednik i premijer i sudija i tužilac i policajac i ministar zdravlja i kada se ovo desi ljudi shvate da taj koji je sve, ne može da ih izleči, ne može da ih zaštiti, ne može preko noći da obezbedi obećanu opremu. Kada nemate sistem i kadrove ne možete da upravljate krizama kao što je ova. Ova kriza je poslužila da se vidi svo naličje ovakvog nakaradnog režima i uzurpacije kompletne vlasti i sistema od strane jednog čoveka.

Marinika Tepić Foto: Direktno.rs

Marinika Tepić Foto: Direktno.rs

- Na današnji dan, imajući u vidu izjave dr Kona da vanredno stanje može da se ukine i pre nego što se mislilo, meni liči da će Vučić da trči da što pre raspiše izbore i propagandnom mašinerijom i porukama spasioca i pobednika da uđe u finiš kampanje. Jedino što može da odloži izbore je ekstremno stradanje ljudi i razvoj epidemije u neželjenom nivou, što niko od nas ne želi, bez obzira kako će Vučić usmeravati opravdanja i celu krizu iskoristiti za propagandu. Njegova odluka o izborima je vezana za rejting. U skladu sa tim će i on doneti odluku o izborima. Deluje mi da će to najkasnije da se desi krajem juna, počektom jula.

Kada je u pitanju mogućnost "štelovanja" broja zaraženih, Marinika Tepić je istakla da ne veruje da se lažiraju brojke, ali da smatra da postoji mogućnost da se one ne iznose pravovremeno.

- Mislim da oni podacima, statistikom, prate krivu koju su oni zacrtali, a ne da krivom prikazuju stanje koje je realno. U tom smislu možda postoji "štelovane".

комшија

Legenda
Poruka
67.117
1587466171900.png

ВУЧИЋЕВА СРБИЈА Судије из Шапца и Лесковца још држе народ у притвору

Већина лица којима је одређен притвор због наводне мере самоизолације је након одлуке о пуштању Јоване Поповић пуштена по истом основу. Поједини чланови породица и пријатеља се јављају да одређени притвореници још увек нису пуштени. Изгледа да судије чекају сигнал са стране како да поступају и да ти сигнали за попуштањем стижу углавном у случајевима у којима постоји притисак јавности.

12:47 21.04.2020.

Добар пример за то је свакако случај Николе Ристића за кога је било најављено прошли четвртак да ће о захтеву за укидање притвора бити одлучивано тек након Ускрса, да би након што су медији пренели саопштење УЗУЗ-а био експресно пуштен.

За лица за која то још није учињено потребно је што пре поднети захтев за укидање притвора. Судови морају те захтеве хитно и моменмтално усвојити, иако би и сами требало да укидају очигледно незаконите притворе.

1587466258700.png

Основни суд у Лесковцу није одлучио о захетву за укидање притвора Николе Тодоровића који је поднео његов адвокат Владимир Тодорић још 12. априла. Одбијање судије да одлучи о овој мери је пример апсолутне повреде права на одлучивање у разумном року, а непотребно остављање младића у затвору преко ускршњих празника представља пример садизма. Сличан случај имамо и са једним притвореним у Основном суду у Шапцу.

Имајући у виду да је притвор одређен ради спречавања могућности да се наводно кривично дело понови, након истека мера карантине, не постоји не само правни, већ ни логички основ да лица остају у притвору. Притвор никако не може бити замена за казну.

Извор: SRBIN.INFO

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
25.231
Предлажем модерацији да тему закључа, из следећих разлога; први- евидентно је да је већина става да је ванредно стање било потребно, што се јасно види из дискусија које су вођене. Друго- дискусије више ни нема, јер је се до одговора дошло, и сада служи само за спам, који један те исти човек ради на свим темама на које дође, што је убило свако интересовање за даљу дискусију.
Унапред захваљујем.

miso6207

Elita
Poruka
17.132
Pogledajte prilog 685307

Већина лица којима је одређен притвор због наводне мере самоизолације је након одлуке о пуштању Јоване Поповић пуштена по истом основу. Поједини чланови породица и пријатеља се јављају да одређени притвореници још увек нису пуштени. Изгледа да судије чекају сигнал са стране како да поступају и да ти сигнали за попуштањем стижу углавном у случајевима у којима постоји притисак јавности.

Добар пример за то је свакако случај Николе Ристића за кога је било најављено прошли четвртак да ће о захтеву за укидање притвора бити одлучивано тек након Ускрса, да би након што су медији пренели саопштење УЗУЗ-а био експресно пуштен.

За лица за која то још није учињено потребно је што пре поднети захтев за укидање притвора. Судови морају те захтеве хитно и моменмтално усвојити, иако би и сами требало да укидају очигледно незаконите притворе.

Pogledajte prilog 685308

Основни суд у Лесковцу није одлучио о захетву за укидање притвора Николе Тодоровића који је поднео његов адвокат Владимир Тодорић још 12. априла. Одбијање судије да одлучи о овој мери је пример апсолутне повреде права на одлучивање у разумном року, а непотребно остављање младића у затвору преко ускршњих празника представља пример садизма. Сличан случај имамо и са једним притвореним у Основном суду у Шапцу.

Имајући у виду да је притвор одређен ради спречавања могућности да се наводно кривично дело понови, након истека мера карантине, не постоји не само правни, већ ни логички основ да лица остају у притвору. Притвор никако не може бити замена за казну.

Hajde čoveče, ostavi samo link!
Smaraš!
Ne znam zašto te tolerišu ovde jer samo zatrpavaš sve teme glupostima?

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
77.927
Предлажем модерацији да тему закључа, из следећих разлога; први- евидентно је да је већина става да је ванредно стање било потребно, што се јасно види из дискусија које су вођене. Друго- дискусије више ни нема, јер је се до одговора дошло, и сада служи само за спам, који један те исти човек ради на свим темама на које дође, што је убило свако интересовање за даљу дискусију.
Унапред захваљујем.
Ko je otvorio dobro je i opstala... upola vanrednog stanja :rotf:

frootsman

Buduća legenda
Poruka
25.353
Pogledajte prilog 685307

Pogledajte prilog 685308

СЛОБОДА ЗА ЖРТВЕ ВУЧИЋЕВЕ ДИКТАТУРЕ!

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.587
Унапред захваљујем.

Pusti dete da se igra, njemu to mnogo znači u izolaciji

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.347
Унапред захваљујем.

Kme,kme.Sam pao,sam se ubio.Ako nas tema smori,treba da linčujemo pokretača iste :lol:

Bjankilina

Aktivan član
Poruka
1.365
Sve je jasno iz činjenice da smradikali ne kažu:

- "nažalost, boli me da ovo kažem, ali i Šveđani umiru"

nego kažu: - "Šveđani su, raduje me da ovo kažem, nastradali odbivši naše mere."

To pokazuje da SNS ne donosi odluke na osnovu brige, nego iz bolesne psihe, koja voli Sajam.

Znači nije bilo potrebno, nego je hir
FA73-E499-DFC9-4469-B202-95808216-C3-F4.jpg

režima.
Jel zaista izreceno nesto u tom kontekstu? Fuj fuj fuj

27E

Legenda
Poruka
50.353
Унапред захваљујем.
mogu da se slozim

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.