Quantcast

ВАНРЕДНО СТАЊЕ- ПОТРЕБНО, ИЛИ НЕ?

Треба нам ванредно стање

• Да

glasova: 79 52,7%
  • Не

glasova: 65 43,3%
  • Не знам

glasova: 9 6,0%

• Ukupno glasova
    150

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
16.314
Ja ovlašćenje za to nemam ali po ovoj logici mi bi zbog gripa ovo svake godine trebali da radimo.
Godišnje ima 290-650 hiljada mrtvih, 3-5 miliona ozbiljnih slučajeva i stotine miliona slučajeva koji samo to preleže
Evo u SAD kako izgledaju posledice gripa za sezonu 2017-2018
Ок, кандидуј се са овим предлогом на следећим изборима, и видећемо како ћеш да прођеш.

Poruka
3.004
A ti bi da sve ubrzaš, ali da ti ne budeš među onim malobrojnim koje virus potkači iako su mladi i zdravi. I to se dešava. Pa tom naoko zdravom ( ali sa skrivenom predispozicijom ) zatreba lekar, tj ne daj Bože tebi, ali šipak. Bolnice prepune, lekari te i ne vide. Jer jedva da ih ima. Porazboljevali se i oni. Ok. Ako je to smislenije. A onda se okreneš ne živiš sam. Tu je neko tvoj. Samo ne može do tebe. Ebg, izuzetak. Zarazan si.

Ovako otprilike izgleda 1 sezona gripa u SAD to se ponavlja svake godine isto je većina koji umiru preko 65 mada ovo ume i mlađe lepo da podkači. Ovo se dešava svake godine u svakoj zemlji na svetu broj mrtvih širom sveta godišnje je kako kad oko pola milke. Teoretski ja mogu da fasujem grip i da umrem ako se desi neka komplikacija samo je to malo verovatno najverovatnije ležim prebijen i iznrmogao u krevetu nedelju dana.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
16.314
Ovako otprilike izgleda 1 sezona gripa u SAD to se ponavlja svake godine isto je većina koji umiru preko 65 mada ovo ume i mlađe lepo da podkači. Ovo se dešava svake godine u svakoj zemlji na svetu broj mrtvih širom sveta godišnje je kako kad oko pola milke. Teoretski ja mogu da fasujem grip i da umrem ako se desi neka komplikacija samo je to malo verovatno najverovatnije ležim prebijen i iznrmogao u krevetu nedelju dana.
Схваташ ли ти разлику између грипа за који постоји вакцина и овога, за који не постоји?:roll:

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
43.330

И шта треба да закључимо по теби ?

Да ли је потребно или не ВСтање у борби против Короне

Poruka
3.004
Ок, кандидуј се са овим предлогом на следећим изборима, и видећемо како ћеш да прођеш.
E tačno to i jeste fora ljudi su paničari pa čim par ljudi umre počinju da tripuju da je došao sudnji dan, armagedon, apokalipsa i sl. Pa hajde objasni ti ljudima da koji će posle besni da glasaju protiv tebe što nisi uveo karantin.
Najbolji dokaz da ljudi nemaju pojma je nestašica maski jer te maske što su ponestane ne štite osobu da dobije virus nego da ako je zaražen a nije toga svestan ne širi taj virus na druge za šta može da posluži i maska kućne izrade.
Jedino što ljudi ceo svoj život provedu s tim da grip postoji i da ubija na skoro identičan način ko korona pa na to ne obraćaju pažnju.

Poruka
3.004
И шта треба да закључимо по теби ?

Да ли је потребно или не ВСтање у борби против Короне
Umereno da a ne paraliza svega, mere se i protiv gripa preduzimaju isto se savetuje pranje ruku, nošenje maski a postoji i vakcina koja se preporučuje trudnicama, maloj deci i starijima jer oni mogu da umru od gripa. Ali niko ne zahteva svetski karantin jer će pola miliona ljudi da umre i to godišnje.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
43.330
Umereno da a ne paraliza svega, mere se i protiv gripa preduzimaju isto se savetuje pranje ruku, nošenje maski a postoji i vakcina koja se preporučuje trudnicama, maloj deci i starijima jer oni mogu da umru od gripa. Ali niko ne zahteva svetski karantin jer će pola miliona ljudi da umre i to godišnje.
Не постоји "умерено ВСтање" - правно је непостојеће

Poruka
3.004
Схваташ ли ти разлику између грипа за који постоји вакцина и овога, за који не постоји?:roll:
Da ali može se reći da je grip opasniji od korone. I uz sve vakcine masa ljudi i dalje umire a za razliku od korone koja preferira da se vodi onom narodnom samo da je po redu a grip hoće i decu da pokosi.

Olja.S

Aktivan član
Poruka
1.495
Da ali može se reći da je grip opasniji od korone. I uz sve vakcine masa ljudi i dalje umire a za razliku od korone koja preferira da se vodi onom narodnom samo da je po redu a grip hoće i decu da pokosi.
Grip je divlja maca, a ovo je lav, reče pametniji od mene, infektolog iz Dečje bolnice u Tiršovoj. Možda grip ubija čak i više ljudi, gledajući do sada, ali gledajući BRZINU zaraze, koju ti nikako da ukapiraš, ovaj je virus gori i od običnog gripa i od Sarsa i od Mersa. Tvoje umereno bi opet dovelo ceo zdravstveni sistem do kolapsa.
Treba da se prekine ili razvuče vremenski lanac širenja, a ljudi su karike. Čak i kasnimo, samo još nismo sasvim zakasnili.

nebanesc

Aktivan član
Poruka
1.838
Po meni karantin je besmislena komunistička parada, kou je smislila Komunistička Partija Kine (KPK) ! U suštini ljudi se nateruju u tor kao stoka, svi se moraju ponašati na isti način, onako kako vođa zamišlja da treba da se ponašaju... Svi se zavuku u komunističke rupe i čekaju da opasnost prođe ili da stignu nova naređenja od vođe! U jednom trenutku vođi će pasti na pamet da je opasnost prošla. Za to nema nekog jasnog i čvstog dokaza jer ne znamo kako se visus ponaša, koliko dugo opstaje izvan domaćina, kako mutira, koliko je zarazan, kako se epidemija širi.... baš zato što smo svi bili u karantinu! Ali on je vođa i donosi odluku. Dovoljno je da se samo negde zadržao mali broj virusa i da epidemija ponovo krene... Izgleda da se upravo to događa u Kini!
Daleko bolja politika bi bila da vlast narodu kratko i vrlo jasno obrazloži sve opasnosti i mere koje je dobro preduzimati za zaštitu, prema saznanjima koja imamo danas i da se prepusti ljudima tj. porodicama da sami odluče da li će ići u samoizolaciju ili ne, i uopšte način na koji će se štiti....

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.516

Inace svedoci smo ludacke histerije preko medija i manipulacije jer koronu (cija je smrtnost negde oko 3% , verovatno i manje jer ko zna koliko njih jos ima sa koronom koji nisu testirani a koji se nece ni testirati vec ce to prelezati samo kao obican grip ili prehladu) prikazuju kao smrtonosnu bolest goru i od bubonske kuge i od spanske groznice , takodje non stop nas pumpaju nekim ciframa, te umrlo ovoliko ili onoliko hiljada da se mi sablaznemo od straha na pomen tih brojke a pritomne daju nikakav uporedni podatak , neka kazu koliko svake godine ljudi oboli i umre od obicnog gripa ili upale pluca pa da mozemo da napravimo neku uporedbu i da vidimo koliko je ta korona zaista strasna, jer da bi znali moramo da imamo neku uporedbu sa necim.
Inace primetio sam da sve redje objavljuju i ukupan broj obolelih u svetu vec sve cesce objavljuju samo broj umrlih i uznemirujuce naslove "broj zrtava rapidno raste" , jer recimo ti kad cujes u svetu registrovano oko pola miliona zarazenih uz nekih 20,000 smrtnih slucajeva, ti bi mozda mogao da pomislis , aha 20,000 umrlih na 500,000 obolelih, koliki je to procenat smrtnosti , negde oko 4% (verovatno i manji znatno jer ko zna koliko jos ima neregistrovanih slucajeva) , pa 4% i ne zvuci bas toliko strasno da bi se bas ovolika histerija pravila (pa onda ces mozda imati potrebu da malo istrazis , da recimo na netu probas da nadjes koliki je procenat smrtnosti od obicnog gripa ili upale pluca recimo) a ovako kad procitas "20,000 zrtava virusa korone" , "broj zrtava rapidno raste" , "ocekuju se jos drasticnije mere" to itekako unosi nemir , tenziju i paniku i ti automatski si paralisan i u strahu, a uplasenim ljudima se najlakse manipulise.

frootsman

Elita
Poruka
21.147
ЦАР ЈЕ ЛУД!

"Морамо да направимо нешто да изгледа горе од Сајма. Морам да смислим то и да питам Кинезе. Само се ви смејте, ја сам мртав озбиљан."

.

AleksaJ

Poznat
Poruka
8.600
Превише је либералан и као комуниста и као чоек.

Такве су правили за маскировку и подметали САД-у, док су Аркани, Карићи, Шешељи и Милошевићи профитирали
Аркани, Карићи, Шешељи и Милошевићи јуче су оно што су били Обреновижи и Караџорџевичи прекјуче

iig

Primećen član
Poruka
901
Аркани, Карићи, Шешељи и Милошевићи јуче су оно што су били Обреновижи и Караџорџевичи прекјуче
...u svakom slučaju obrenovići nisu držali roblje poput georga washingtona i silovali mlade crnkinje a njihove roditelje držali pod bićem dok rade bez pauze od jutra do mraka...

frootsman

Elita
Poruka
21.147
Ja ovlašćenje za to nemam ali po ovoj logici mi bi zbog gripa ovo svake godine trebali da radimo.
Godišnje ima 290-650 hiljada mrtvih, 3-5 miliona ozbiljnih slučajeva i stotine miliona slučajeva koji samo to preleže
Не знам због чега је корона почаствована оваквим царским третманом, а грип нико не зарезује.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.