Valja li IPhone 6s?

Наравно да јесу, и то изузетно моћни у супер технологијама о којима ти немаш појма!
https://forum.krstarica.com/threads/ruska-it-industrija.952393/
А могу ти дати податке о четири путничка авина које праве, потпуно руски производ. Самостално само они праве авионе. Да не причам о космичкој техници, затвореном ракетном мотору које праве од 60-тих а амери до дан данас нису у стању да га направе, хипер звуку, нуклеарној технологији...?
Да, све је то далеко иза ејпла и Шведске?
Ma Rusija vlada svetom covece! Rusi su nadcovek nacija! To sto im avioni padaju vise nego bilo kome je negativni marketing zlog zapada. Rusi su prvi otisli na mesec a marketing je to pripisao 'merikancima.

PS: Jedino sto samo Apple vredi dva puta vise od celih ruskih deviznih rezervi, ali to je sve marketing, Rusi su vanzemaljci i 1 rublja je vrednija od tone zlata. :ok:
 
T
Verujem ti, i ja bih rado probao M1 procesor.
Ljudi porede babe i žabe, stvari u istom cenovnom rangu su gotovo identične po pitanju performansi i kvaliteta, pa sad šta se kome dopadne.
To je ssvim drugi koncept, odnosno pristup koriscenju i radu. Ne mozes sipati dizel u benzinski motor i pnda porediti nesto. Apple je eko sistem za sebe. Ako si u njemu, imas 100% benefite koje daje, ako nisi u potpunosti, bice manje. Apple nema pristup da radi sa svime i svacim, vec samo sa svojim. Sve je zatvoreno i prilagodjeno.

Kao lux letovanje preko agencije, ili samostalno da sve organizujes za manje para. Sve ima svoje.

Inace, M1 je pojam za Intela i veliki update svojevremeno bio. Valja probati!
 
Ma Rusija vlada svetom covece! Rusi su nadcovek nacija! To sto im avioni padaju vise nego bilo kome je negativni marketing zlog zapada. Rusi su prvi otisli na mesec a marketing je to pripisao 'merikancima.

PS: Jedino sto samo Apple vredi dva puta vise od celih ruskih deviznih rezervi, ali to je sve marketing, Rusi su vanzemaljci i 1 rublja je vrednija od tone zlata. :ok:
Умеш ли ти да се контролишеш или једноставно ниси довољно информисан?

Russian IT sector​


This article contains a list of Russian companies and their products (software and computing) in the field of IT .
The Russian information technology (IT) sector is one of the most developed innovative sectors of the economy in the country. Russians develop numerous products that are in demand and known outside of Russia. In addition, IT outsourcing of large software products to Russia is very popular in Europe and the USA .
According to NP Russoft, the export of software from Russia is steadily growing: in 2017, the export of software products amounted to $8.8 billion, in 2018 - $9.68 billion. In 2019, due to the fact that a number of companies ceased to be considered Russian, as well as the use of the ruble as the main unit of measurement, the volume of sales abroad, according to Russoft, amounted to $ 8.25 billion. [1] [2] [3]
According to the Central Bank of the Russian Federation , the export of computer services from Russia is growing steadily and in some years exceeds imports. In 2017, the balance (export - import) amounted to $18.57 million, and in 2018 it was already $539.81 million (exported in the amount of $4060.81, and imported - $3521.01 million). [4] [5] In 2019, exports also exceeded imports — $5,489 million versus $5,244 million. [6] In 2020, exports were slightly behind imports — $5,936 versus $5,982 million. [7]
The process of import substitution is underway - from January 1, 2016, government agencies are required to purchase domestic software included in the "Unified Register of Russian Programs for Electronic Computers and Databases" ( http://reestr.minsvyaz.ru/ ), while the purchase of foreign software allowed only if there are no Russian analogues. [8] From January 1, 2018, the Government of the Russian Federation made it possible to purchase programs from other EAEU countries for state needs . See Decree No. 1594 of December 20, 2017 .
At the end of 2018, state representatives in joint-stock companies with state participation received a directive ordering them to prepare a plan to increase the share of domestic software above 50% for 2018-2021 and report quarterly on the progress of implementation. [9]
These actions were one of the reasons why in 2019 state-owned companies spent 10 billion rubles on the purchase of domestic software, and the authorities purchased anti-virus software and office packages from Russian developers for 1 billion rubles. [ten]

https://ruxpert.ru/Российский_IT-сектор
 
Умеш ли ти да се контролишеш или једноставно ниси довољно информисан?


https://ruxpert.ru/Российский_IT-сектор
BCB73928-64AE-4083-84AB-B111F34E5654.jpeg


Umem ja ali ti ne umes. O cemu mi pricamo zapravo? Pokrenes pricu o telefonu, a onda mi prebacis od cega jedes hleb, da bi mi dao informacije o motorima i avionima? I sada trebam da citam sta je to Russian IT kao da zivim na mesecu, jer je isti svetu toliko nebitan, da ne postoji jedna kompanija vredna paznje. (Uporediva sa onim o cemu govorimo o temi)

Treba da razglabamo ovde jos i Lada vs Tesla, Vostok vs Rolex...

Ako nisi znao, i Samsung pravi svasta za Korejsku vojsku (mahom tenkove), pa ga to ne cini kompanijom koju ce neko uzeti za ozbiljno u diskusiji o naoruzanju.

Pokrenuta diskusija je bila o Apple-u i da li covek treba da uzme 6s. Onda smo dosli do Poco pro underdog-a i price o sisanju "ovaca". Ako se zaista bavis IT poslom, trebalo bi da ti je odavno jasno sta je koji koncept i kako sta funkcionise. Onda ne bi ni uporedjivao telefon od 300€ sa telefonom od 1000.
 
Pogledajte prilog 1165589

Umem ja ali ti ne umes. O cemu mi pricamo zapravo? Pokrenes pricu o telefonu, a onda mi prebacis od cega jedes hleb, da bi mi dao informacije o motorima i avionima? I sada trebam da citam sta je to Russian IT kao da zivim na mesecu, jer je isti svetu toliko nebitan, da ne postoji jedna kompanija vredna paznje. (Uporediva sa onim o cemu govorimo o temi)

Treba da razglabamo ovde jos i Lada vs Tesla, Vostok vs Rolex...

Ako nisi znao, i Samsung pravi svasta za Korejsku vojsku (mahom tenkove), pa ga to ne cini kompanijom koju ce neko uzeti za ozbiljno u diskusiji o naoruzanju.

Pokrenuta diskusija je bila o Apple-u i da li covek treba da uzme 6s. Onda smo dosli do Poco pro underdog-a i price o sisanju "ovaca". Ako se zaista bavis IT poslom, trebalo bi da ti je odavno jasno sta je koji koncept i kako sta funkcionise. Onda ne bi ni uporedjivao telefon od 300€ sa telefonom od 1000.
Па ти си скренуо причу после теста телефона цена /квалитет. Сметало ти је што је руски тест и оно што је закључак.
И то ти је било мало па си почео да провоцираш?

Што се тиче Шведске, знаш ли зашто је неутрална 200 година и откуд термин "Шведски сто"?
 
Па ти си скренуо причу после теста телефона цена /квалитет. Сметало ти је што је руски тест и оно што је закључак.
И то ти је било мало па си почео да провоцираш?

Што се тиче Шведске, знаш ли зашто је неутрална 200 година и откуд термин "Шведски сто"?
O kakvom testu govorimo? Test cene i kvaliteta? Sta poredimo? Plastiku sa keramikom/hiruskim celikom /tungstenom, ili 4G sa 5G tehnologijom, ili servise koje Poco uopste nema i ne mogu se dovesti u istu ravan. Ako je rezultat testa cena i kvalitet za telefon koji treba za pozive i poruke, naravno da ce i Poco biti preskup sa jeftinijim uredjajima, a kamoli sa Apple-ovim. Da si stavio neki Note ili Xiaomi 12 Pro pa da pricamo o detaljima... Ovako, nema smisla. U tom cenovnom rangu se broje detalji, i oni odlucuju. Svaki kosta puno...

Takvih sajtova koji nesto testiraju ima milion i u Srbiji i svuda. Zamisli molim te, Rusi su nesto posebno pa je njihov sud bolji od mog ili nekog drugog. Najbolje da ih pitam da li je bolje Lada ili Nissan terenac ili da li je bolje grejati se na gas ili "solarno". Siguran sam da znamo kako bi me posavetovali. Stvar je sto ti poredis neuporedivo. Poco je odlican telefon. Kinezi prave dosta toga za manje para. Ko je nezahtevan korisnik, super mu je verovatno. Ali to nije koncept koji ima Apple. Cak i Samsung ne uspeva da dostigne taj koncept i lakocu koriscenja/upravljanja, iako se trudi. Uspeli su donekle sa TV-om na primer, ali u industriji pametnih telefona/tableta/racunara, nisu. Sprecava ih upravo Android, kao sto ostale sprecava Windows, a sistem je najskuplja igracka. Istu stvar Apple ima kao nedostatak na polju gaming-a kod racunara, ili enterprise-a. Niko ne pise na Pages ili Numbers, svi kupuju Windows 365 za Apple. Ali tako je kako je. Zna se sta su preference i sta kome treba. A ti sve uzimas u neki politicko/sovinistivki kontekst. Hajde barem kod tehnologije da to ne postoji posto nema smisla nikakvog. Tu je barem 2 i 2 uvek 4. Ne razglabamo o istoriji i kajgani Petra Velikog.
 
Valja ako je 50e
Inace ako bas zelis prvo proveri bateriju a 100% su menjali i stavili kinesku kopiju.
Original nije sigurno unutra a ako jeste ima da drzi 2-3 sata lol
Jeste 50€ pogodio si, ma kažu da
Phone ne koči pa da kupim, naravno savetujem se na forumu.
Koliko košta originalna baterija ?
Vidim na KP nova baterija 10€/1200din malo mi je sumnjivo da je kineska ?

 
Vadio sam baterije iz nekoliko prethodnih telefona.koje kupljene uz telefon,sve su bile proizvedene u Kini.E sada prave telefone,da ne mozes da ih sam vadis i menjas,vec moras u poslovnicu,da i tu uzmu pare,a opet kineske.
 
Nije problem da li su pravljene u Kini nego da li je original baterija a ne neka kopija sa verovatno lažnim kapacitetom i ko zna kakvom BMS zaštitom (elektronikom) .
Doduše ima i dobrih 3rd party zamena za original.
 
Super ako ti je hleb. Onda si cuo za najbolju optimiziaciju hardvera i softvera koju ima Apple, zatim, najbrize procesore na trzistu (ubedljivo najbrze), ogromnu cash memoriju, dizajn i kvalitet izrade koji je na samom vrhu od pocetka pa do danas, da ne pricam o korisnim aplikacijama i programima poput iMessage, FaceTime, Apple Pay, Logic Pro... Pa zato mora da kosta vise od kineske tvorevine za mase koja je i nadimak "pro" ukrala upravo od Apple-a.

I ne pricam ti ja nista, vec ti prica gsm arena i poredjenje 2 uredjaja po svim specifikacijama. (Ako si vec poceo pricu o tome da je 13 pro max "smece" koje prodaje marketing, a ne i kvalitet)
marketing je najjaca apple snaga, obicne poruke su uzdigli na pijedestal savrsenosti

posaljes poruku il pozoves nekog i to uspes - WOOW apple kvalitet

pricamo o telefonima , vecina ih koristi za telefoniranje i jos nekoliko aplikacija

mozda postoje specificni alati koji su na apple-u bolji , ali sumnjam da surovi profesionalci

rade ozbiljne poslove na telefonu usput u vozu a ne u specificnim studijima
 
Apple je fensi.
Apple je kvalitet i sam si korisnik racunara.
Mada za racunare ne bih koristio taj izraz fensi ...dizajn je ipak industrijski suproptno od fenseraja .

Sačekaj još malo iPhone 14
kažu biće sa 6Gb RAM-a
da telefoniraš
Ljudi koji se ne razumeju kako funkcionise hardver i softver se obicno frljaju tim ciframa oko kolicine rama ,mega piksela ....cist marketing i sludjivanje.
 
Poslednja izmena:
marketing je najjaca apple snaga, obicne poruke su uzdigli na pijedestal savrsenosti

posaljes poruku il pozoves nekog i to uspes - WOOW apple kvalitet

pricamo o telefonima , vecina ih koristi za telefoniranje i jos nekoliko aplikacija

mozda postoje specificni alati koji su na apple-u bolji , ali sumnjam da surovi profesionalci

rade ozbiljne poslove na telefonu usput u vozu a ne u specificnim studijima
Android ima jaci marketing u smislu sludjivanja kupaca ,objasnio sam u prethodnom postu zasto.

Jedva budzet 50€.
Od jednog druga čuo dobar IPhone kupi ga nećeš se pokajati.
Drugi drug, kupi Xiaomi-ja a ja neću jer ćaletov Xiaomi note 9 crkao posle dve godine.
Ako hoces da zaplovis u Apple vode kupi iPhone ,ali za 50 evra tesko mozes da nadjes dobar 6S ,za tu lovu 5S verovatno .
 
6s može da posluži kao uvid u iOS i ništa više (mada se može steći pogrešan utisak na tako starom telefonu).
Da je funkcionalan, jeste, ali samo u nekoj meri.
Može se preporučiti nekom ko je stvarno u škripcu sa budžetom.
Posle 5s sam skočio na osmicu, uzeo sam novu kad je izašla i još uvek je koristim.
Telefon je upotrebljiv ali daleko od toga da radi kao prvog dana.
Softver sve teži a hardver zastareva.
Ne pričam samo o iOS-u, aplikacije su zahtevnije, sajtovi sve teži itd.
To kod tebe nesto nije u redu ,kod mene to radi sve normalno i ne koristite ljudi Chrome to je sranje od browsera .
 
Не, ја сам одлично укапирао и знам о чему причам!
Мени нико неће продати тако нешто за те новце. Нисам овца за шишање. Такође, исувоше ми је велика километража у животу да би себи дозволио такко нешто, скупо помодарство.
Видиш, смео би са тобом да се опкладим у шта хоћеш, да ти покажем неколико фотки и видео записа са различитих телефона а ти да погодиш који је са ајфона.
Не би сигурно погодио. То је по питању квалитета онога за чега се најшешће тел користи сем телефонирања.
Али да не ширимо бесмислену дискусију, све ми је јасно. Такве као ти срећем сваки дан у свом окружењу. Интересантно, имате шаблонску жваку?
Понекад имам утисак да она долази уз уптство за руковање са телефоном?
Ne razumem kako mozes da poredis plasticna kineska sranja i telefone od legure aluminijuma ,keramike ili od cega se vec pravi ovi najnoviji?
 
To je ssvim drugi koncept, odnosno pristup koriscenju i radu. Ne mozes sipati dizel u benzinski motor i pnda porediti nesto. Apple je eko sistem za sebe. Ako si u njemu, imas 100% benefite koje daje, ako nisi u potpunosti, bice manje. Apple nema pristup da radi sa svime i svacim, vec samo sa svojim. Sve je zatvoreno i prilagodjeno.

Kao lux letovanje preko agencije, ili samostalno da sve organizujes za manje para. Sve ima svoje.

Inace, M1 je pojam za Intela i veliki update svojevremeno bio. Valja probati!
Realno retko ko od nas koristi eko sistem u potpunosti.
Nikad nisam video da je nečija kuća u potpunosti opremljena Apple ili Xiaomi uređajima na primer.
Meni je sa tačke gledišta običnog korisnika potpuno sve jedno, ne treba mi poseban eko sistem, dok na primer drugar programer ne može da zamisli rad bez MacBook-a i Iphone-a.
Šta kome paše to i koristi, uzalud je prepucavati se u prazno šta je bolje.
 
Ne razumem kako mozes da poredis plasticna kineska sranja i telefone od legure aluminijuma ,keramike ili od cega se vec pravi ovi najnoviji?

Сваки Realme једе iPhone за доручак, нарочито ове старије. Друго, некима није битно од чега је изграђен телефон и желе само сирове перфомансе, треће не можеш да поредиш једну класу телефона са другом класом телефона, узми и пореди Galaxy S22 Ultra са iPhone 13 Pro Max па да буде фер борба и као најпосле четврто постоје робусни Андроид телефони који крцају iPhone керамичаре и остале што се плашиш да ти не испадне јер оно стакло 40.000 динара или што се ломе у џепу! Толико о квалитету. Да iPhone 11 Pro Max (ваљда) се ломи у џепу што ниједано "кинеско срање", па и оно од 150€ не... :whistling:


На пример...

1654400673854.png
 
Poslednja izmena:

Back
Top