Valja li IPhone 6s?

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.615
Ne razumem kako mozes da poredis plasticna kineska sranja i telefone od legure aluminijuma ,keramike ili od cega se vec pravi ovi najnoviji?
О чему ти причаш? Ја о ономе што је под хаубом а не о хауби. Окачио сам тест, окачио производну цену. Управо због производне цене у којој је све, производња, развој...и она је 50% од продајне цене ја називам продајом магле. Значи, око 500$ више они узимају на то што ви прихвате да платите јер, ето, кућиште је од керамике, стакла, алуминијума и још има лого јабуке а то оставља утисак?! Исто је и са Самсунгом а у тај клуб високих цена улазе и други. И Xiaomi je закорачио са моделом 11 ultra.
Ок, помодарства је било и биће. Расправа о томе не води никуда.

rechner27

Domaćin
Poruka
3.751
marketing je najjaca apple snaga, obicne poruke su uzdigli na pijedestal savrsenosti

posaljes poruku il pozoves nekog i to uspes - WOOW apple kvalitet

pricamo o telefonima , vecina ih koristi za telefoniranje i jos nekoliko aplikacija

mozda postoje specificni alati koji su na apple-u bolji , ali sumnjam da surovi profesionalci

rade ozbiljne poslove na telefonu usput u vozu a ne u specificnim studijima
Marketing da, ali ima i dosta stvari koje su im jedinstvene i rade dobro. Sve u svemu, ocigledno dobitnu kombinaciju imaju.

rechner27

Domaćin
Poruka
3.751
Realno retko ko od nas koristi eko sistem u potpunosti.
Nikad nisam video da je nečija kuća u potpunosti opremljena Apple ili Xiaomi uređajima na primer.
Meni je sa tačke gledišta običnog korisnika potpuno sve jedno, ne treba mi poseban eko sistem, dok na primer drugar programer ne može da zamisli rad bez MacBook-a i Iphone-a.
Šta kome paše to i koristi, uzalud je prepucavati se u prazno šta je bolje.
Ja konkretno koristim Macbook, iPad, iPhone, Airpods Pro i Apple TV. Stigne mi poruka ili poziv, ako sam na Macbook-u ili iPadu, odgovorim sa njih bez da uzimam iPhone. Selektujes tekst na iPhone-u, kopiras, i zalepis isti na iPad ili Macbook kao da si na njima radio. Slusas muziku na iPhone preko Airpods Pro, uzmes iPad u ruke, pustis video, u sekundi automatski zvuk prelazi na iPad. Sa svakog od ovih uredjaja mozes upariti Apple TV vrlo jednostavno ili deliti ekran... Samo 1% od mogucnosti. Da ne pricam o servisima Apple Music ili iCloud, koji rade tako pouzdano i brzo, da imas utisak da su ti svi podaci pod rukom. Sve je mekano, brzo, pouzdano, dizajnirano u najmanji detalj. Nema lagova, kocenja, zapucavanja, izbacivanja, restartovanja. Imam i Sony XM4 slusalice, koje su vrh vrhova za ANC ali rade sporije povezivanje nego Airpods bilo koji, zato sto su pravljene da rade na svemu zivom sto ima bluetooth. Apple sve radi za sebe i zato mora da bude sve kao sat ali i da kosta.

Koristio sam do 2017-te Samsung uredjaje i sve sam ih rasprodao. U nacelu i Samsung nudi slicne usluge ili neke identicne korisnicke olaksice gore navedene, ali prosto NE RADI kako treba. Jedino mozda Note serija ima nesto da ponudi iole prihvatljivo i da bude u konkurenciji sa Apple-om

Ps: Sve napisano je moje iskustvo.Postujem svaki drugi izbor i ne namecem nista.

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.615
marketing je najjaca apple snaga, obicne poruke su uzdigli na pijedestal savrsenosti

posaljes poruku il pozoves nekog i to uspes - WOOW apple kvalitet

pricamo o telefonima , vecina ih koristi za telefoniranje i jos nekoliko aplikacija

mozda postoje specificni alati koji su na apple-u bolji , ali sumnjam da surovi profesionalci

rade ozbiljne poslove na telefonu usput u vozu a ne u specificnim studijima
Eво, поређење два телефона са доста упоредивим карактеристикама а ценом рауличитом за 50%
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11089&idPhone2=11479
Значи, кућиште из истих материјала (Ne razumem kako mozes da poredis plasticna kineska sranja i telefone od legure aluminijuma ,keramike ili od cega se vec pravi ovi najnoviji?).
Процесор:
пр.PNG

Поређење камера: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=11089&idPhone2=11479
И ту долазимо до суштине, а то је реална цена ајфона: https://news.mydrivers.com/1/787/787221.htm

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.601
Marketing da, ali ima i dosta stvari koje su im jedinstvene i rade dobro. Sve u svemu, ocigledno dobitnu kombinaciju imaju.
ok , kome te stvari trebaju

ali vecini ne treba
Ja konkretno koristim Macbook, iPad, iPhone, Airpods Pro i Apple TV. Stigne mi poruka ili poziv, ako sam na Macbook-u ili iPadu, odgovorim sa njih bez da uzimam iPhone. Selektujes tekst na iPhone-u, kopiras, i zalepis isti na iPad ili Macbook kao da si na njima radio. Slusas muziku na iPhone preko Airpods Pro, uzmes iPad u ruke, pustis video, u sekundi automatski zvuk prelazi na iPad. Sa svakog od ovih uredjaja mozes upariti Apple TV vrlo jednostavno ili deliti ekran... Samo 1% od mogucnosti. Da ne pricam o servisima Apple Music ili iCloud, koji rade tako pouzdano i brzo, da imas utisak da su ti svi podaci pod rukom. Sve je mekano, brzo, pouzdano, dizajnirano u najmanji detalj. Nema lagova, kocenja, zapucavanja, izbacivanja, restartovanja. Imam i Sony XM4 slusalice, koje su vrh vrhova za ANC ali rade sporije povezivanje nego Airpods bilo koji, zato sto su pravljene da rade na svemu zivom sto ima bluetooth. Apple sve radi za sebe i zato mora da bude sve kao sat ali i da kosta.

Koristio sam do 2017-te Samsung uredjaje i sve sam ih rasprodao. U nacelu i Samsung nudi slicne usluge ili neke identicne korisnicke olaksice gore navedene, ali prosto NE RADI kako treba. Jedino mozda Note serija ima nesto da ponudi iole prihvatljivo i da bude u konkurenciji sa Apple-om

Ps: Sve napisano je moje iskustvo.Postujem svaki drugi izbor i ne namecem nista.
sta imam da ti namecem bilo sta

pricam o vecini - stigne poruka - odgovore na poruku na hardveru na koji stigne , nemaju potrebu da odgovore sa neceg drugog

niti kopiraju tekstove sa telefona na komp , mada se moze i sa androida na win , uz malo muke

mozda je i lakse nego sto mislim ali mi nikad nije ni trebalo , nisam ni probao.

niti vecini trebaju prelazi videa i muzike sa telefona na komp , ako mi se slusa pustim gde sam

win je probao nesto slicno kao apple, jedan sistem za vise platformi

ali nije uspeo zato sto je onima kojima to treba apple to pruzio,

apple u americi nije skup , uz paket ispadne par dolara mesecno , sto je amerikancima boza

a ostalima , koji nisu na appleu - to ne treba

čola-lola

Primećen član
Poruka
681
Eво, поређење два телефона са доста упоредивим карактеристикама а ценом рауличитом за 50%
Значи, кућиште из истих материјала (Ne razumem kako mozes da poredis plasticna kineska sranja i telefone od legure aluminijuma ,keramike ili od cega se vec pravi ovi najnoviji?).
Процесор:
Pogledajte prilog 1165713
Поређење камера: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=11089&idPhone2=11479
И ту долазимо до суштине, а то је реална цена ајфона: https://news.mydrivers.com/1/787/787221.htm
E ti pošto vidim da na forumu radiš ta neka poredjenja uporedi molim te Nokia 2 telefon i IPhone 6S.
Nokia 2 ima 1/8 memorije i pravljen je 2019.godine,
Dok iPhone 6S 2015. godište ima bolje performanse.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.601
Процесор:
Pogledajte prilog 1165713
meni je kamera na jeftinijem telefonu , sem darvina - bolja

i bas me briga sto njihovi testovi pokazuju drugacije , recimo

imao sam y7 2019 sad realme 7 , kamera bi , po testovima trebala biti duplo bolja

nije , mozda 10 posto , a i to mi nije toliko bitno jer je i y7 imao , meni lepe slike

kome treba da uveca sliku 20 puta pa da nisani nepreciznosti?

mnogo smo se razmazili a nekad i smena 8 bese dobra

rechner27

Domaćin
Poruka
3.751
ok , kome te stvari trebaju

ali vecini ne treba

sta imam da ti namecem bilo sta

pricam o vecini - stigne poruka - odgovore na poruku na hardveru na koji stigne , nemaju potrebu da odgovore sa neceg drugog

niti kopiraju tekstove sa telefona na komp , mada se moze i sa androida na win , uz malo muke

mozda je i lakse nego sto mislim ali mi nikad nije ni trebalo , nisam ni probao.

niti vecini trebaju prelazi videa i muzike sa telefona na komp , ako mi se slusa pustim gde sam

win je probao nesto slicno kao apple, jedan sistem za vise platformi

ali nije uspeo zato sto je onima kojima to treba apple to pruzio,

apple u americi nije skup , uz paket ispadne par dolara mesecno , sto je amerikancima boza

a ostalima , koji nisu na appleu - to ne treba
Ja sam napisao gore vise puta da ko koristi telefon za pozive, sat za vreme, i more za kupanje, za njega nisu iPhone, Rolex i Maldivi. Stvar nije u tome sta tebi ili meni treba, vec sta uredjaj moze da pruzi onome ko to zahteva.

rechner27

Domaćin
Poruka
3.751
Da al to ne mozes ako imas Android telefon...

Apple Music i nije nesto... iCloud je ok.
Moze na Samsungu, mada ima neke bagove. Ima i samsung taj eko sistem da hoce da mu uredjaji komuniciraju, ali ne radi sve bas kao kod Apple-a. Paradoks je da je Apple zadnji krenuo sa wireless punjenjem i tom tehnologijom, a da im je danas to glavni akcenat u svakom segmentu, od slusanja muzike, pa do Siri komunikacije, ili punjenju uredjaja. Ali definitivno, Apple ima pricu i koncept. Dodje mu kao lifestyle. Zato i ono sto nema, ne izgleda kao problem, jer je sve usresredjeno na ono sto ima. Ja to gledam kao na all inclusive (lux) resort. :)

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.898
Moze na Samsungu, mada ima neke bagove. Ima i samsung taj eko sistem da hoce da mu uredjaji komuniciraju, ali ne radi sve bas kao kod Apple-a. Paradoks je da je Apple zadnji krenuo sa wireless punjenjem i tom tehnologijom, a da im je danas to glavni akcenat u svakom segmentu, od slusanja muzike, pa do Siri komunikacije, ili punjenju uredjaja. Ali definitivno, Apple ima pricu i koncept. Dodje mu kao lifestyle. Zato i ono sto nema, ne izgleda kao problem, jer je sve usresredjeno na ono sto ima. Ja to gledam kao na all inclusive (lux) resort. :)
Ma dobro to, ali recimo ne mogu da predjem na Apple na desktopu, jer mi pola igara ne bi radilo… ovako zezam se sa Macbook, ali mi treba i x86.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.601
Ja sam napisao gore vise puta da ko koristi telefon za pozive, sat za vreme, i more za kupanje, za njega nisu iPhone, Rolex i Maldivi. Stvar nije u tome sta tebi ili meni treba, vec sta uredjaj moze da pruzi onome ko to zahteva.
e ako mi pruza ono sto zahtevam onda nije skupo

idem odmah da uzmem najskuplji iphone

ali ako oral nije dobar nit dorucak ukusan , naljuticu se na tebe ;)

FDDD

Iskusan
Poruka
5.178
Сваки Realme једе iPhone за доручак, нарочито ове старије. Друго, некима није битно од чега је изграђен телефон и желе само сирове перфомансе, треће не можеш да поредиш једну класу телефона са другом класом телефона, узми и пореди Galaxy S22 Ultra са iPhone 13 Pro Max па да буде фер борба и као најпосле четврто постоје робусни Андроид телефони који крцају iPhone керамичаре и остале што се плашиш да ти не испадне јер оно стакло 40.000 динара или што се ломе у џепу! Толико о квалитету. Да iPhone 11 Pro Max (ваљда) се ломи у џепу што ниједано "кинеско срање", па и оно од 150€ не... :whistling:

На пример...

Pogledajte prilog 1165664
Imao realme6 pre toga samsung pa malo i zagrizenu jabuku, sad pocox3pro.
da je jedina prednost samsunga softver, jeste.
kao i podrska nadogradnje, recimo za realme je katastrofa nadogradnja ne znam ni dal postoji za Srbiju a poco imaju taj miui koji nije sjajan ali meni ne pravi problem. dobro ima na netu kako i to moze da se resi.
sve ostalo je bacanje para na ime i marketing. pazi, kod samsunga ne dobijas punjac nego samo kablic :hahaha:. barem za trecinu im je precenjena vrednost u odnosu na kineze.

zagrizena jabuka posebno, nisam mogao da ga nosim ni tri meseca a kupio sam ga polovnog za dobre pare. realme ga je drao u svim segmentima.
a onaj gore rece nesto o kvalitetu izrade. pa od cega da bude telefon? od iridijuma i posut zlatnom prasinom? dobro jeste bitan i kvalitet izrade ali nije to na prvom mestu. sta fali ovom poco-u? pozadi plastika, napred gorilla5 staklo, 33 vatni punjac, padao mi je na beron sa visine i nista mu ne fali, polivan pivom i nista mu ne fali.

FDDD

Iskusan
Poruka
5.178
О чему ти причаш? Ја о ономе што је под хаубом а не о хауби. Окачио сам тест, окачио производну цену. Управо због производне цене у којој је све, производња, развој...и она је 50% од продајне цене ја називам продајом магле. Значи, око 500$ више они узимају на то што ви прихвате да платите јер, ето, кућиште је од керамике, стакла, алуминијума и још има лого јабуке а то оставља утисак?! Исто је и са Самсунгом а у тај клуб високих цена улазе и други. И Xiaomi je закорачио са моделом 11 ultra.
Ок, помодарства је било и биће. Расправа о томе не води никуда.
baš tako, prodaja magle šaranima.

bolje je tih par stotina evra koje pokloni masnoj guski, da kupi sebi nešto, ode kod zubara itd... :D

MisterXp

Zainteresovan član
Poruka
368
Sta pricas? Koja podrska za telefon star 7god? Kada crkne ekran vise ce kostati zamena nego da kupis nov, bilo sta da crkne nosices ga da ti neko nesto sredi I naplati par hiljada.
I sta ne moze? S8+ ga je odnosom cene I kvaliteta sahranio....
Patka moja cena i kvalitet, setim se mog polovnjaka 6s koji sam platio tad 160 eur, i drugovog s8 plus koji je uzeo na paket u telenoru. Telefon posle god ipo dana poceo nenormalno da baguje kao da je od 100 eur low budget android. Ovi noviji su druga prica.

markons82

Elita
Poruka
18.871
Patka moja cena i kvalitet, setim se mog polovnjaka 6s koji sam platio tad 160 eur, i drugovog s8 plus koji je uzeo na paket u telenoru. Telefon posle god ipo dana poceo nenormalno da baguje kao da je od 100 eur low budget android. Ovi noviji su druga prica.
Moj bivsi S8+ je crkao nakon 4+ godine into zato sto ga je klinac polomio a posle mu upao ili wc solju

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.