Valja li IPhone 6s?

markons82

Elita
Poruka
18.921
Da rezimiram jos jednom ,za prosecnog korisnika dosta dobar telefon ,kvalitet izrade ,pouzdanost ,servis ,podrska ,odnos cene nijedan telefon ne moze da prismrdi ,za jos zahtevnije korisnike model sa jacom baterijom traziti .
Sta pricas? Koja podrska za telefon star 7god? Kada crkne ekran vise ce kostati zamena nego da kupis nov, bilo sta da crkne nosices ga da ti neko nesto sredi I naplati par hiljada.
I sta ne moze? S8+ ga je odnosom cene I kvaliteta sahranio....

DarkMoon

Elita
Poruka
16.602
Sta pricas? Koja podrska za telefon star 7god? Kada crkne ekran vise ce kostati zamena nego da kupis nov, bilo sta da crkne nosices ga da ti neko nesto sredi I naplati par hiljada.
I sta ne moze? S8+ ga je odnosom cene I kvaliteta sahranio....
Znam ...pogotovo za Samsung burn in ekrane ,hocete amoled onda mora da se plati cena ,na iPhone 6s je retina lcd i nikakvi burn in .

markons82

Elita
Poruka
18.921
Ovo da dodam IOS nije neka lepota od sistema ,fenseraj ...ali zato samo klizi ,ne postoji bolja fluidnost ni na jednom sistemu za telefone ,ako hoces sminkeraj onda uzmes android i menjas te romove ,mada je i to pitanje dokle posto ga zatvaraju .
Ja nikada nisam imao problema sa Android sistemom, ama bas nikada. Sada na S21 ultra necu ni menjati. Na svim ostalim stavim i ne razmiljam, neam pop-up sranja, bloatware-a i ostala cuda...

Marko_smt

Aktivan član
Poruka
1.014
6s može da posluži kao uvid u iOS i ništa više (mada se može steći pogrešan utisak na tako starom telefonu).
Da je funkcionalan, jeste, ali samo u nekoj meri.
Može se preporučiti nekom ko je stvarno u škripcu sa budžetom.
Posle 5s sam skočio na osmicu, uzeo sam novu kad je izašla i još uvek je koristim.
Telefon je upotrebljiv ali daleko od toga da radi kao prvog dana.
Softver sve teži a hardver zastareva.
Ne pričam samo o iOS-u, aplikacije su zahtevnije, sajtovi sve teži itd.

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Sve otprilike. Ako pogledas recimo kod Apple-a, pro serije su uvek naprednije od "obicnih". Materijali, baterije, kamere, itd. su bolje, ali sve to i skuplje.

Recimo izmedju 13 mini i 13 pro max, razlika je ogromna. Kako u performansama, tako i u ceni.

I Samsung ima svoje gradacije slicne. Note je recimo daleko iznad neke A ili J serije...
Знам за те маркетиншке приче. Ајмо овако, за чега ти користиш телефон?
Ја користим на првом месту за разговор. Ту опцију обезбеђује и најобичнији, са механичком тастатуром тако да о тој категорији нема шта да причамо.
Користим га снимање видео записа, фотографије, музика, интернет. Игрице никада нисам играо.
У набројаним сегментима он није квалитеннији 5 пута у односу на мој телефон а цена му је 5 пута већа?
Погледај сравњивање твог и мог телефона у односу цена/квалитет: https://nanoreview.net/ru/phone-compare/xiaomi-poco-x3-pro-vs-apple-iphone-13-pro-max
pa.PNG

Резултат, Poco X3 Pro има 66,3% бољи однос цена квалитет! Значи, толико си новца бацио на име и маркетинг!

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.963
Nije vise open source ,neka ti @Dr.Jackson bolje objasni
Значи ликови су софтвер отвореног кода, лицениран под Apechee линцеом затворили као казамат (да добро сте чули нови андроид је затворен систем) и још узимају паре од тога! Нечувено! Само GPL признајем као слободан софтвер јер су ту тачно зна шта неко сме а шта не сме да ради са софтвером отвореног кода!

Затворен систем није исто што и софтвер отвореног кода. Примера ради за ElementaryOS (Линукс дистро) може да се каже да је затворен систем али је зато за разлику од Андроида 100% софтвер отвереног кода! Надам се да сте нешто научили.

Моја опаска је била то што имишљају да постоји "sideloading" на Андроид-у и што поједине компаније узимају новац од реклама годинама а не смеју да постоје рекламе.

rechner27

Domaćin
Poruka
3.786
Знам за те маркетиншке приче. Ајмо овако, за чега ти користиш телефон?
Ја користим на првом месту за разговор. Ту опцију обезбеђује и најобичнији, са механичком тастатуром тако да о тој категорији нема шта да причамо.
Користим га снимање видео записа, фотографије, музика, интернет. Игрице никада нисам играо.
У набројаним сегментима он није квалитеннији 5 пута у односу на мој телефон а цена му је 5 пута већа?
Погледај сравњивање твог и мог телефона у односу цена/квалитет: https://nanoreview.net/ru/phone-compare/xiaomi-poco-x3-pro-vs-apple-iphone-13-pro-max
Pogledajte prilog 1165522
Резултат, Poco X3 Pro има 66,3% бољи однос цена квалитет! Значи, толико си новца бацио на име и маркетинг!
Ja sam komplet u Apple eko sistemu, tako da to je prica za sebe. Konkretno 13 pro max ima najbolju bateriju na trzistu, kameru iz snova, fenomenalan ekran, 5 godina podrske sistema, i da, brend. Posto puno putujem, sve mi treba. Kad se kreces u krugovima gde se svasta gleda, moras da gledas i brend.

Svako bira prema svojim mogucnostima i potrebama. Siguran sam da vozis bolji auto od mene. Ja tu ne poklanjam puno paznje. Renault Clio puna kapa. Kao sto gore napisah, letovanje je i na Rodosu/Milonosu, i negde u krsu CG. Nije za porediti babe i zabe. Jedno je sta neki uredjaj moze a drugo je sta tebi treba. Imam ja kolehinice koje imaju iPhone 13 a ne znaju ni poruku da posalju...

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Ja sam komplet u Apple eko sistemu, tako da to je prica za sebe. Konkretno 13 pro max ima najbolju bateriju na trzistu, kameru iz snova, fenomenalan ekran, 5 godina podrske sistema, i da, brend. Posto puno putujem, sve mi treba. Kad se kreces u krugovima gde se svasta gleda, moras da gledas i brend.

Svako bira prema svojim mogucnostima i potrebama. Siguran sam da vozis bolji auto od mene. Ja tu ne poklanjam puno paznje. Renault Clio puna kapa. Kao sto gore napisah, letovanje je i na Rodosu/Milonosu, i negde u krsu CG. Nije za porediti babe i zabe. Jedno je sta neki uredjaj moze a drugo je sta tebi treba. Imam ja kolehinice koje imaju iPhone 13 a ne znaju ni poruku da posalju...
Еко систем је баталиш сву технику и пошаљеш голуба писмоношу са поруком а ово, о чему причаш, обичан је маркетинг-навлакуша.
Видиш, та фора, у одређеним круговима пролази?
Овде, у Русији, је то изражено. Ако ниси изашао из џипа Тојота, Лексус, Мерцедес, БМВ...и ниси треснуо на сто ајфон, ниси озбиљан бизнисмен.
Пре шест година, један богати тајкун градио је неки спортско угоститељски центар и имао је читаву кућу проблема са ел. инсталацијама и електроником.
Његов пријатељ, који ме је знао, позвао ме је да дођем да све то погледам.
Шта да ти кажем? Лик вози џип Масерати а извођач радова Тојоту прадо. Обојица имају ајфон.
Ја сам дошао таксијем, неки модел Ладе. Упознали смо се и ја сам сео за сто а на сто ставио неки тадашњи модел xiaomija.
Да скратим. Договорили смо се око посла. Све сам му довео у ред и на крају ме позвао у свој ресторан на ручак. Било му је интересантно то што сам Србин а живим у Русији.
У разговору ме питао баш за ауто у телефон, пошто му је било чудно, бавим се електроником а носим неки за њега нонејм телефон и возим се таксијем.
Објаснио сам му. Баш зато што ми је електроника хлеб, не могу ми продавати маглу. По питању таксија, објаснио сам му да је у Србији неписано правило да се свки добар посао заврши капљицом. Такси ми је управо за то, да не седенем за волан после капљице.
Сем тога, трудим се да скренем пажњу знањем и квалитетом рада а не колима и телефоном.
Само је климнуо главом и променио тему.

rechner27

Domaćin
Poruka
3.786
Еко систем је баталиш сву технику и пошаљеш голуба писмоношу са поруком а ово, о чему причаш, обичан је маркетинг-навлакуша.
Видиш, та фора, у одређеним круговима пролази?
Овде, у Русији, је то изражено. Ако ниси изашао из џипа Тојота, Лексус, Мерцедес, БМВ...и ниси треснуо на сто ајфон, ниси озбиљан бизнисмен.
Пре шест година, један богати тајкун градио је неки спортско угоститељски центар и имао је читаву кућу проблема са ел. инсталацијама и електроником.
Његов пријатељ, који ме је знао, позвао ме је да дођем да све то погледам.
Шта да ти кажем? Лик вози џип Масерати а извођач радова Тојоту прадо. Обојица имају ајфон.
Ја сам дошао таксијем, неки модел Ладе. Упознали смо се и ја сам сео за сто а на сто ставио неки тадашњи модел xiaomija.
Да скратим. Договорили смо се око посла. Све сам му довео у ред и на крају ме позвао у свој ресторан на ручак. Било му је интересантно то што сам Србин а живим у Русији.
У разговору ме питао баш за ауто у телефон, пошто му је било чудно, бавим се електроником а носим неки за њега нонејм телефон и возим се таксијем.
Објаснио сам му. Баш зато што ми је електроника хлеб, не могу ми продавати маглу. По питању таксија, објаснио сам му да је у Србији неписано правило да се свки добар посао заврши капљицом. Такси ми је управо за то, да не седенем за волан после капљице.
Сем тога, трудим се да скренем пажњу знањем и квалитетом рада а не колима и телефоном.
Само је климнуо главом и променио тему.
Sta da ti radim kada nisi skapirao sustinu. Da ti prevedem na jezik "biznismena", vreme pokazuje i kineski sat i Rolex, ali nacin na koji Rolex radi i od cega je napravljen, kao i renome, odredjuje cenu. Hoces li mi reci da je isto voziti Renault Clio (kao ja) ili Dzip Toyota? Ti sto meni moj Clio vrsi posao nije dokaz da je Toyota marketinska tvorevina i izvlacenje novca. Isto je i za telefone i za ostalo. Jedino mozda kod mode je ta granica vise na nivou marketinga, a manje na nivou stvarnog kvaliteta. Nijanse dizu cenu drasticno, tako je na zalost u svakom segmentu zivota.

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Sta da ti radim kada nisi skapirao sustinu. Da ti prevedem na jezik "biznismena", vreme pokazuje i kineski sat i Rolex, ali nacin na koji Rolex radi i od cega je napravljen, kao i renome, odredjuje cenu. Hoces li mi reci da je isto voziti Renault Clio (kao ja) ili Dzip Toyota? Ti sto meni moj Clio vrsi posao nije dokaz da je Toyota marketinska tvorevina i izvlacenje novca. Isto je i za telefone i za ostalo. Jedino mozda kod mode je ta granica vise na nivou marketinga, a manje na nivou stvarnog kvaliteta. Nijanse dizu cenu drasticno, tako je na zalost u svakom segmentu zivota.
Не, ја сам одлично укапирао и знам о чему причам!
Мени нико неће продати тако нешто за те новце. Нисам овца за шишање. Такође, исувоше ми је велика километража у животу да би себи дозволио такко нешто, скупо помодарство.
Видиш, смео би са тобом да се опкладим у шта хоћеш, да ти покажем неколико фотки и видео записа са различитих телефона а ти да погодиш који је са ајфона.
Не би сигурно погодио. То је по питању квалитета онога за чега се најшешће тел користи сем телефонирања.
Али да не ширимо бесмислену дискусију, све ми је јасно. Такве као ти срећем сваки дан у свом окружењу. Интересантно, имате шаблонску жваку?
Понекад имам утисак да она долази уз уптство за руковање са телефоном?

rechner27

Domaćin
Poruka
3.786
Не, ја сам одлично укапирао и знам о чему причам!
Мени нико неће продати тако нешто за те новце. Нисам овца за шишање. Такође, исувоше ми је велика километража у животу да би себи дозволио такко нешто, скупо помодарство.
Видиш, смео би са тобом да се опкладим у шта хоћеш, да ти покажем неколико фотки и видео записа са различитих телефона а ти да погодиш који је са ајфона.
Не би сигурно погодио. То је по питању квалитета онога за чега се најшешће тел користи сем телефонирања.
Али да не ширимо бесмислену дискусију, све ми је јасно. Такве као ти срећем сваки дан у свом окружењу. Интересантно, имате шаблонску жваку?
Понекад имам утисак да она долази уз уптство за руковање са телефоном?

Jeste, buraz, da ti ja pokazem koliko je lepsa Svedska za zivot od Rusije na par fotki.... Ala ti vera na zivotnom iskustvu. Prvo sedi u taj Dzip pa onda kukaj na njega, prvo probaj biftek pa pricaj o ukusu mesa, i prvo koristi nesto pre nego sto lupis za medalju. Ako ti sreces ovakve kao ja, srecem i ja takve kao ti. Tako da smo na istom.

I ne zameram ja tebi na tvom izboru da ne kupis ne znam sta i da koristis sta god ti je volja, da ne bude zabune neke, vec sto poredis babe i zabe, i jos ispade zaba covek a baba vanzemaljac.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10802&idPhone2=11089

Uporedi sta je sta ili jos bolje, nabavi, koristi, pa ces videti.

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Jeste, buraz, da ti ja pokazem koliko je lepsa Svedska za zivot od Rusije na par fotki.... Ala ti vera na zivotnom iskustvu. Prvo sedi u taj Dzip pa onda kukaj na njega, prvo probaj biftek pa pricaj o ukusu mesa, i prvo koristi nesto pre nego sto lupis za medalju. Ako ti sreces ovakve kao ja, srecem i ja takve kao ti. Tako da smo na istom.

I ne zameram ja tebi na tvom izboru da ne kupis ne znam sta i da koristis sta god ti je volja, da ne bude zabune neke, vec sto poredis babe i zabe, i jos ispade zaba covek a baba vanzemaljac.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10802&idPhone2=11089

Uporedi sta je sta ili jos bolje, nabavi, koristi, pa ces videti.
Хахахахаха....када сам обишао Скандинавију вероватно још ниси био у плану.
Што се тиче телефона, електроника ми је хлеб. Тешко да ти можеш да ми о томе причаш било шта?

rechner27

Domaćin
Poruka
3.786
Хахахахаха....када сам обишао Скандинавију вероватно још ниси био у плану.
Што се тиче телефона, електроника ми је хлеб. Тешко да ти можеш да ми о томе причаш било шта?
Super ako ti je hleb. Onda si cuo za najbolju optimiziaciju hardvera i softvera koju ima Apple, zatim, najbrize procesore na trzistu (ubedljivo najbrze), ogromnu cash memoriju, dizajn i kvalitet izrade koji je na samom vrhu od pocetka pa do danas, da ne pricam o korisnim aplikacijama i programima poput iMessage, FaceTime, Apple Pay, Logic Pro... Pa zato mora da kosta vise od kineske tvorevine za mase koja je i nadimak "pro" ukrala upravo od Apple-a.

I ne pricam ti ja nista, vec ti prica gsm arena i poredjenje 2 uredjaja po svim specifikacijama. (Ako si vec poceo pricu o tome da je 13 pro max "smece" koje prodaje marketing, a ne i kvalitet)

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Super ako ti je hleb. Onda si cuo za najbolju optimiziaciju hardvera i softvera koju ima Apple, zatim, najbrize procesore na trzistu (ubedljivo najbrze), ogromnu cash memoriju, dizajn i kvalitet izrade koji je na samom vrhu od pocetka pa do danas, da ne pricam o korisnim aplikacijama i programima poput iMessage, FaceTime, Apple Pay, Logic Pro... Pa zato mora da kosta vise od kineske tvorevine za mase koja je i nadimak "pro" ukrala upravo od Apple-a.

I ne pricam ti ja nista, vec ti prica gsm arena i poredjenje 2 uredjaja po svim specifikacijama. (Ako si vec poceo pricu o tome da je 13 pro max "smece" koje prodaje marketing, a ne i kvalitet)
Момче, да сам ти тест, однос цена квалитет! Руси су по питању тестирања, јако познати и јако озбиљни тако да ми твоје мишљење није релевантно.
Наравно, у опште ти не сугерише да мењаш бренд. Јбг, чиме ћеш сутра оставити утисак?

rechner27

Domaćin
Poruka
3.786
Момче, да сам ти тест, однос цена квалитет! Руси су по питању тестирања, јако познати и јако озбиљни тако да ми твоје мишљење није релевантно.
Наравно, у опште ти не сугерише да мењаш бренд. Јбг, чиме ћеш сутра оставити утисак?
Jesu. Veoma poznati po naprednim tehnologijama. :hahaha: Ja o Apple Pay bulaznim a zaboravih da tamo nema ni swift-a ni kartica...

Najbolje je da se jede pasteta i hleb jer je najbolji odnos cene i kvaliteta i da se kupuju plasticni kinezi za 200€ da rade godinu i po. Samo se ti drzi Rusa i tog standarda i pusti neka Apple propadne.:ok:

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Jesu. Veoma poznati po naprednim tehnologijama. :hahaha: Ja o Apple Pay bulaznim a zaboravih da tamo nema ni swift-a ni kartica...

Najbolje je da se jede pasteta i hleb jer je najbolji odnos cene i kvaliteta i da se kupuju plasticni kinezi za 200€ da rade godinu i po. Samo se ti drzi Rusa i tog standarda i pusti neka Apple propadne.:ok:
Наравно да јесу, и то изузетно моћни у супер технологијама о којима ти немаш појма!
https://forum.krstarica.com/threads/ruska-it-industrija.952393/
А могу ти дати податке о четири путничка авина које праве, потпуно руски производ. Самостално само они праве авионе. Да не причам о космичкој техници, затвореном ракетном мотору које праве од 60-тих а амери до дан данас нису у стању да га направе, хипер звуку, нуклеарној технологији...?
Да, све је то далеко иза ејпла и Шведске?

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.536
Ma svi vole njihove proizvode samo namerno kontriraju ili nemaju para :p
На основу чега тврдиш?

The material cost of the Apple iPhone 13 Pro is released: it is more expensive than the previous generation!

After the new iPhone is released every year, one of the items that many netizens look forward to most is the material cost of the new phone. Now let's feel it.

The third-party dismantling agency iFixit sent out a cost analysis of the iPhone 13 Pro. Of course, it is only an analysis. After all, the whole machine cannot be calculated in this way. It also includes many links such as Apple's design, transportation, and processing.

According to the data released by iFixit, the total BOM cost of the iPhone 13 Pro is $570, or about RMB 3,674. The BOM cost of the iPhone 12 Pro released last year is about $548.5 (about RMB 3,535).

For comparison, the BOM cost of the Android flagship Samsung S21+ is $508, or about RMB 3,274.

It should be noted that the price of the iPhone 13 Pro in China starts at 7,999 yuan, and the highest 1TB version reaches 11,999 yuan.

The material cost of the Apple iPhone 13 Pro is released: it is more expensive than the previous generation!

https://news.mydrivers.com/1/787/787221.htm

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.