Valja li IPhone 6s?

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
Podrzava najnoviju verziju 15 ,telefon je kvalitetno izradjen baterija nije bas najjaca ,ali za neku umerenu upotrebu sasvim pristojno.
Pouzdan je telefon i brz ,obavezno original punjac ako ga kupujes ,izbegavati da stoji na punjacu tokom noci inace ce se baterija degradirati i naduvati vremenom.

Taj telefon spada medju modele sa najduzom podrskom u istoriji telefona ,ne samo Apple nego uopsteno .
Za oko 70-80 evra mozes uzeti pristojno ocuvan model ,izbegavaj one od 16 GB ,moze i od 32 ali bih pre isao na 64 ili 128GB ,mada ovi od 128 su retki ...
Inace zbog baterije bih ti preporucio model 6S plus ,veoma su slicni ,naravno ovaj ima veci ekran i tezi je i ima OIS .

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
Телефон из 2015?
Хардвер стар, никаквог смисла за то давати паре. Батали те ејпл бајке.
Rece covek koji u zivotu nije koristio iPhone ,covek pita za misljenje i ja sam mu direktno i objektivno dao misljenje ,mana telefona je baterija ,slabiji kapacitet za intenzivniju upotrebu ,za normalnu je ok i telefon je vise nego funkcionalan .

Prilicno je mator ali opet sistem mu daje upotrebljivost. Ako bas zelis uci u apple i nemas neka posebna ovekivanja, mozes ga uzeti.

Ja bih pre savetovao 8 plus za entry level ali opet to je skuplja opcija od 6s ali i bolja.
Jel znas koliko kosta kosta 8 plus?
Za tih 200+ evra bolje da uzme upotrebljiv racunar nego da baca pare na telefon .

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.421
Rece covek koji u zivotu nije koristio iPhone ,covek pita za misljenje i ja sam mu direktno i objektivno dao misljenje ,mana telefona je baterija ,slabiji kapacitet za intenzivniju upotrebu ,za normalnu je ok i telefon je vise nego funkcionalan .
Нисам их користио као свој телефон али сам их ремонтовао. За електронику 7 година је праисторија. Посебна је прича тај фанатизам вас ајфоноваца који је заснован на маркетингу.
Баба је баба колико год била употребљива.
Иначе, тебе памтим са других тема као ајфон фанатика. Ја говорим о електроници! МАТОРО + мало меморије, слаба резолуција али звучно име?

rechner27

Domaćin
Poruka
3.745

Jel znas koliko kosta kosta 8 plus?
Za tih 200+ evra bolje da uzme upotrebljiv racunar nego da baca pare na telefon .
Pojma nemam iskreno. Ja koristim 13 Pro Max tako da mi je i 8 plus mator kao Biblija, ali racunam da je bolje da malo podigne budzet i da uzme 8 plus nego da se pati sa 6s koji je bas deciji telefon u danasnje vreme. 8 plus ima solidnu bateriju, veliki ekran, nece mu to biti na odmet, a tih 200€ je vrlo uslovna kategorija novca. Za taj novac ne mozes ni da jedes negde, a opet mozes i racunar da kupis. Sve zavisi sta coveku treba.

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
Pojma nemam iskreno. Ja koristim 13 Pro Max tako da mi je i 8 plus mator kao Biblija, ali racunam da je bolje da malo podigne budzet i da uzme 8 plus nego da se pati sa 6s koji je bas deciji telefon u danasnje vreme. 8 plus ima solidnu bateriju, veliki ekran, nece mu to biti na odmet, a tih 200€ je vrlo uslovna kategorija novca. Za taj novac ne mozes ni da jedes negde, a opet mozes i racunar da kupis. Sve zavisi sta coveku treba.
Nije vazno sta koristis ,ja licno nikada ne bih da 1000 evra i vise za telefon i to je stvar principa ,neki ljudi imaju para za bacanje a neki ljudi razmisljaju racionalno .

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
Нисам их користио као свој телефон али сам их ремонтовао. За електронику 7 година је праисторија. Посебна је прича тај фанатизам вас ајфоноваца који је заснован на маркетингу.
Баба је баба колико год била употребљива.
Иначе, тебе памтим са других тема као ајфон фанатика. Ја говорим о електроници! МАТОРО + мало меморије, слаба резолуција али звучно име?
Tebi je malo 64 ili 128 GB pa kupi brate racunar ,telefon i nije za neko ogromno skladistenje ,nema nikakav fanatizam ,meni ni u dzep od njih ...pa jel ti znas kakav je android od 7 godina starosti a kakav iPhone pa uporedi?

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.421
Tebi je malo 64 ili 128 GB pa kupi brate racunar ,telefon i nije za neko ogromno skladistenje ,nema nikakav fanatizam ,meni ni u dzep od njih ...pa jel ti znas kakav je android od 7 godina starosti a kakav iPhone pa uporedi?
Ајде мене заобиђи у причи о електроници и телефонима. То ми је хлеб већ деценијама.
Зашто би поредио андроид стар 7 година? Ја сваке друге године купујем нов телефон до 250€, уредно са гаранцијом. Управо је сад у мају било годину дана како сам за 220€ купио нов poco x3pro 8/256 а пре њега сам имао poco f1 који сам купио нов за 230€. После 2 године, продао га 100€, додао 120€ и имам нов телефон.
Пошто га користим као мултимедијски уређај, потребна ми је меморија. На првом месту за 4К видео снимке, онда фотографије и музику (пошто често користим бт слушалице).
Догодине ћу га продати, опет за 100€ и опет купујем нов.
Сад ме ти убеди да је боља енглеска краљица од 100 година од неке младе девојке из амазонске џунгле?
Ок, теби је краљица важна а мени уживање!

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.541
tehnika starija od 4 god?

mozda , ali samo mozda bi se moglo razvuci do 7+ modela

Сад ме ти убеди да је боља енглеска краљица од 100 година од неке младе девојке из амазонске џунгле?
Ок, теби је краљица важна а мени уживање!
zavisi za sta , ta iz amazonije te mozda i pojede

rechner27

Domaćin
Poruka
3.745
Nije vazno sta koristis ,ja licno nikada ne bih da 1000 evra i vise za telefon i to je stvar principa ,neki ljudi imaju para za bacanje a neki ljudi razmisljaju racionalno .
Svi top grade uredjaji su preko 1000€ i tu Apple nije jedini. Ako hoces da imas top grade uredjaj, onda ti ne ostaje vremena za kalkulacije. Moze se letovati i u Canju i na Rodosu, i oboje se naziva letovalistima, ali je razlika velika.

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
Jel znas da je android open source i da svako moze da ga podesi ako hoce da postoje custom ROM sto je naucna fantastika sa iPhone?
Nije vise open source ,neka ti @Dr.Jackson bolje objasni
Значи ликови су софтвер отвореног кода, лицениран под Apechee линцеом затворили као казамат (да добро сте чули нови андроид је затворен систем) и још узимају паре од тога! Нечувено! Само GPL признајем као слободан софтвер јер су ту тачно зна шта неко сме а шта не сме да ради са софтвером отвореног кода!

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
PA nije racionalno dati 80-100e za telefon star 7+godina koji imas 2gb rama i nece moci da pokrene novije programe kako treba, ima losu bateriuju u startu koja je punjenja milion puta.
Telefon je dobar i sve pokrece normalno ,ne pratis sta pisem ,jedino ako je bas zahtevan korisnik treba da uzme model sa jacom baterijom i dobrim healthom.
Vi ste navikli na bagoviti android koji je mrtvak sa 2GB i guta resurse samo tako .

markons82

Elita
Poruka
18.850
Telefon je dobar i sve pokrece normalno ,ne pratis sta pisem ,jedino ako je zahtevan korisnik treba da uzme model sa jacom baterijom i dobrim healthom.
Sta telefon sa 2gb moze da pokrene, pogotvo kada napises SVE! Kako moze da pokrene nesto sto trazi vise gb rama! Za iste pare ili malo vise moze da uzme polovan s8+, koji je dve godine mladji, ima bolji ekran, bolju bateriju, bolju kameru, brzi je, ima SD835 koji je dosta brzi od A8.....

rechner27

Domaćin
Poruka
3.745
А шта их сврстава у тај топ, име, хардвер, софтвер, цена?
Sve otprilike. Ako pogledas recimo kod Apple-a, pro serije su uvek naprednije od "obicnih". Materijali, baterije, kamere, itd. su bolje, ali sve to i skuplje.

Recimo izmedju 13 mini i 13 pro max, razlika je ogromna. Kako u performansama, tako i u ceni.

I Samsung ima svoje gradacije slicne. Note je recimo daleko iznad neke A ili J serije...

DarkMoon

Elita
Poruka
15.407
Sta telefon sa 2gb moze da pokrene, pogotvo kada napises SVE! Kako moze da pokrene nesto sto trazi vise gb rama! Za iste pare ili malo vise moze da uzme polovan s8+, koji je dve godine mladji, ima bolji ekran, bolju bateriju, bolju kameru, brzi je, ima SD835 koji je dosta brzi od A8.....
Verovali ili ne sve sto je na App Store,ne koristi on A8 procesor ,on koristi A9 proc,a posto je cola pitao za taj model ,mogu da kazem da ima odlicnu graficku .
Jel si ti koristio 6S ili pricas tek onako?

markons82

Elita
Poruka
18.850
Verovali ili ne sve sto je na App Store,ne koristi on A8 procesor ,on koristi A9 proc,a posto je cola pitao za taj model ,mogu da kazem da ima odlicnu graficku .
Jel si ti koristio 6S ili pricas tek onako?
Opet je dosta sporiji od SD835. IPhone sam imao 2x prvi put rekao nikad vise pa uzeo ponovo pa zazalio. Tako da sada stvarno nikad vise.
Pa pazi S8+ noviji, brzi, bolji ekran, bolja baterija, veci ekren, vise memorije, bolji video zapis, bolji zvuk... A moze da se nadje za 100e

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.