VALENTIN ICKO UCENJUJE REPUBLIKU SRPSKU DA ODUSTANE OD REFERENDUMA

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
Očekujemo od rukovodstva RS da povuče odluku o referendumu kako ne bi reagovao visoki predstavnik Valentin Incko, rečeno je Tanjugu iz Kancelarije visokog predstavnika u BiH, koja referendum naziva "opasnom avanturom".


U pisanoj izjavi OHR ocenjuje da je Dejtonski mirovni sporazum suočen sa najvećim izazovom zbog poteza rukovodstva RS i upozorava da međunarodna zajednica ne može ignorisati odluku da se nastavi sa referendumom o pitanju koje spada u nadležnost države BiH.



Crvena linija

"U međunarodnoj zajednici postoji većinski konsenzus i Evropska unija se na najvišem nivou složila da referendum prelazi crvenu liniju", navodi OHR.

"Niko ne osporava Republici Srpskoj pravo da održi referendum, ali RS ne može organizovati referendum o nadležnostima koje pripadaju državi. Državno pravosuđe je nadležnost koja je uvek pripadala državi, kako je određeno Mirovnim sporazumom i potvrđeno od strane Ustavnog suda BiH", ističe se u saopštenju.


OHR objašnjava da se o tome ne može pregovarati iz jednog jednostavnog razloga što bi to potkopalo Dejtonski sporazum koji je doneo mir Srbima, Hrvatima, Bošnjacima i svim drugim ljudima koji žive u ovoj zemlji.

Poništenje

Međunarodna zajednica očekuje od RS da poništi zaključke i odluku o referendumu.

"Dozvoliti da zaključci Narodne skupštine Republike Srpske i odluka o referendumu ostanu na snazi bi bilo poput otvaranja Pandorine kutije; to nikome ne donosi ništa dobro", ocenjuju u OHR.


Ako su vlasti RS zabrinute zbog rada pravosudnih organa BiH, dodaje se u saopštenju, postoji način da se pozabave tim pitanjem, putem legitimnih institucija države kao deo konstruktivnog procesa ustavne reforme. U OHR napominju da to nije moguće učiniti uz perspektivu održavanja referenduma koji narušava Dejton.


Ako se to ne desi, Visoki predstavnik neće imati drugog izbora nego da reaguje", poručuju iz OHR-a, izražavajući nadu da će rukovodstvo RS ozbiljno razmotriti sve implikacije koje njihova odluka može prouzrokovati i da će uraditi ono što je najbolje za građane RS i države u celini i odustati od ove "opasne političke
avanture"





:rtfm::rtfm:OBERSTURMERFIRER valentin icko ZAPRETIO JE
VODJSTVU REPUBLIKE SRPSKE DA ODUSTANU OD REFERENDUMA
JER CE U SUPROTNOM VODJSTVO RS I RS U CELINI DOZIVETI NEGATIVNE POSLEDICE A RTS JAVLJA DA BI RS MOGLA DA BUDE SANKCIONISANA:dash::dash::dash:


DODIK JE IZJAVIO DANAS U BANJA LUCI POSLE RAZGOVORA SA MIROSLAVOM LAJCAKOM DA UCENE I PRETNJE NECE NISTA IZMENITI:worth::worth:


BRAVO DODIKU NEMOJ DA POKLEKNES PRED EVRO TALIBANIMA:rtfm::rtfm:
 
Očekujemo od rukovodstva RS da povuče odluku o referendumu kako ne bi reagovao visoki predstavnik Valentin Incko, rečeno je Tanjugu iz Kancelarije visokog predstavnika u BiH, koja referendum naziva "opasnom avanturom".


U pisanoj izjavi OHR ocenjuje da je Dejtonski mirovni sporazum suočen sa najvećim izazovom zbog poteza rukovodstva RS i upozorava da međunarodna zajednica ne može ignorisati odluku da se nastavi sa referendumom o pitanju koje spada u nadležnost države BiH.



Crvena linija

"U međunarodnoj zajednici postoji većinski konsenzus i Evropska unija se na najvišem nivou složila da referendum prelazi crvenu liniju", navodi OHR.

"Niko ne osporava Republici Srpskoj pravo da održi referendum, ali RS ne može organizovati referendum o nadležnostima koje pripadaju državi. Državno pravosuđe je nadležnost koja je uvek pripadala državi, kako je određeno Mirovnim sporazumom i potvrđeno od strane Ustavnog suda BiH", ističe se u saopštenju.


OHR objašnjava da se o tome ne može pregovarati iz jednog jednostavnog razloga što bi to potkopalo Dejtonski sporazum koji je doneo mir Srbima, Hrvatima, Bošnjacima i svim drugim ljudima koji žive u ovoj zemlji.

Poništenje

Međunarodna zajednica očekuje od RS da poništi zaključke i odluku o referendumu.

"Dozvoliti da zaključci Narodne skupštine Republike Srpske i odluka o referendumu ostanu na snazi bi bilo poput otvaranja Pandorine kutije; to nikome ne donosi ništa dobro", ocenjuju u OHR.


Ako su vlasti RS zabrinute zbog rada pravosudnih organa BiH, dodaje se u saopštenju, postoji način da se pozabave tim pitanjem, putem legitimnih institucija države kao deo konstruktivnog procesa ustavne reforme. U OHR napominju da to nije moguće učiniti uz perspektivu održavanja referenduma koji narušava Dejton.


Ako se to ne desi, Visoki predstavnik neće imati drugog izbora nego da reaguje", poručuju iz OHR-a, izražavajući nadu da će rukovodstvo RS ozbiljno razmotriti sve implikacije koje njihova odluka može prouzrokovati i da će uraditi ono što je najbolje za građane RS i države u celini i odustati od ove "opasne političke
avanture"





:rtfm::rtfm:OBERSTURMERFIRER valentin icko ZAPRETIO JE
VODJSTVU REPUBLIKE SRPSKE DA ODUSTANU OD REFERENDUMA
JER CE U SUPROTNOM VODJSTVO RS I RS U CELINI DOZIVETI NEGATIVNE POSLEDICE A RTS JAVLJA DA BI RS MOGLA DA BUDE SANKCIONISANA:dash::dash::dash:


DODIK JE IZJAVIO DANAS U BANJA LUCI POSLE RAZGOVORA SA MIROSLAVOM LAJCAKOM DA UCENE I PRETNJE NECE NISTA IZMENITI:worth::worth:


BRAVO DODIKU NEMOJ DA POKLEKNES PRED EVRO TALIBANIMA:rtfm::rtfm:

REFERENDUMA CE BITI! i to vrlo skoro, ne mogu ovde vecno da se primenjuju dvojni kolonijalisticki arsini. Albancima na KIM-u koji nam nisu nista, nisu ni iste krvi kao mi niti su iste veroispovesti A NAJMANJE SU KONSTITUTIVAN NAROD U BIVSOJ SFRJ se dozvoljava sve i svatsta a NAMA koji polazemo puno pravo se ne dozvoljava nista, MISLIM DA DODIK TREBA DA ODE U RUSIJU I GRCKU NA KONSULTACIJE?!!!.
 
Podrska Dodiku i savjet da doda referendumsko pitanje da se izjasne o izdvajanju iz mrske i nametnute Bosne i Hercegovine,.....Treba se usput potsjetiti na Martica i njegovo odbijanje plana Z-4 i posljedice nakon odbijanja istog,.....Bosna je svakako tamnica Karadziceve tvorevine stoga Dodik samo naprijed,On je nesto najbolje sto se moglo desiti nepoderivoj i nepokorivoj BiH,........Dodik ce uci u hostoriju kao osoba koja je doprijnjela rusenju Daytona sto ce dovesti do povratka REPUBLIKE BOSNE I HERCEGOVINE

 

Back
Top