Quantcast

VAKCINE - nova otkrica

hakim bej

Elita
Poruka
16.611
Ne slušaš,
nego agituješ, lobiraš, vređaš i neretko pretiš. Ne vidiš sebe.
Sa koje pozicije lobiraš? Sa pozicije vernika koji je nekome poverovao a nekome nije?
Proširi svoj svet, porasti u širinu, odbaci dogme; učinićeš dobro čak i sebi, ne samo onima koje agresivno napadaš.

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.906
Ne slušaš,
nego agituješ, lobiraš, vređaš i neretko pretiš. Ne vidiš sebe.
Sa koje pozicije lobiraš? Sa pozicije vernika koji je nekome poverovao a nekome nije?
Proširi svoj svet, porasti u širinu, odbaci dogme; učinićeš dobro čak i sebi, ne samo onima koje agresivno napadaš.
Ja pišem iz pozicije roditelja dvoje dece koji je ozbiljno ispitao i jednu i drugu stranu i zgrozio se lažima i prevarama antivakcinaške strane. Oba deteta sam vakcinisao u potpunosti tako da sam stao iza svojih stavova više od bilo koga od vas koji trabunjate gluposti bez ikakvog udubljivanja, udela i posledica.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.961
Pored nekoliko desetina autoimunih i hronicnih bolestina koje su izlistane na svakom uputstvu za vakcine pise da nisu testirane na moguci kancerogeni i mutageni potencijal kao i na mogucnost da dovedu do steriliteta. Inace onima koji lobiraju za vakcine ne treba nista verovati. Zrenjaninski pedijatar koji tuzi roditelje dece ostecene vakcinama javno je na televiziji lagao da je otac troje dece koja su sve vakcine primilla a ispostavilo se da decu uopste i nema. Lekari cak prolaze obuku u kojoj ih uce kako da razgovaraju sa roditeljima koji su sumnjicavi kada se o vakcinama radi - sugerise im se da obavezno pomenu neku tetku,strinu, ujnu koja bi danas bila ziva da se vakcinisala. Jehovini svedoci bi im pozavideli.

hakim bej

Elita
Poruka
16.611
Ja pišem iz pozicije roditelja dvoje dece koji je ozbiljno ispitao i jednu i drugu stranu i zgrozio se lažima i prevarama antivakcinaške strane. Oba deteta sam vakcinisao u potpunosti tako da sam stao iza svojih stavova više od bilo koga od vas koji trabunjate gluposti bez ikakvog udubljivanja, udela i posledica.
Ozbiljno ispitao?
Ne možeš ti ništa da ispitaš ako ti nije struka, a nije ti struka.
Možeš samo da odabereš jednu stranu, tamo gde je udobnije, i da slepo veruješ.

Pozvan si da odbaciš slepu veru i iskoristiš moć svog uma, skrivenu snagu koja se zove sumnja, i iz nje delaš.
To je vrlo neudoban položaj jer zahteva stalno razmišljanje i preispitivanje, ali samo to daje rezultat.
Zbog pomenute neudobnosti ljudi postaju vernici, priklone se jednoj strani i proglase je za belo, a sve ostalo za crno.
To je put u fanatizam, sa bilo koje strane. Fanatik se ne oslanja na sumnju, činjenice, dokaze, razmišljanje, nego na veru.
Slepu veru.

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.906
Niko ne može sam da uradi ozbiljna istraživanja, ali može da postojeća pročita, da onda pročita kritike istih, da posveti vreme proveravajući argumente obe strane, da li se njihovi stavovi i tvrdnje poklapaju sa realnim stanjem itd.

Argumenti protiv vakcina su toliko šuplji da se to iz aviona vidi, barem za svakog ko ima osnovno znanje iz biologije, hemije i statistike. Mogu da prevare samo praznoglavce,kojih je nažalost previše.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.961
Ozbiljno ispitao?

Pozvan si da odbaciš slepu veru i iskoristiš moć svog uma, skrivenu snagu koja se zove sumnja, i iz nje delaš.
To je vrlo neudoban položaj jer zahteva stalno razmišljanje i preispitivanje, ali samo to daje rezultat.
Zbog pomenute neudobnosti ljudi postaju vernici, priklone se jednoj strani i proglase je za belo, a sve ostalo za crno.
To je put u fanatizam, sa bilo koje strane. Fanatik se ne oslanja na sumnju, činjenice, dokaze, razmišljanje, nego na veru.
Slepu veru.
Ne ubedjuj se sa budalama koje lazu da je nauka = jednoumlje. Hiljade lekara i naucnika u celom svetu stavile su vakcine na optuzenicku klupu sa razlogom. Jedino sto je toj sekti vakcinasa preostalo je da lazu i uvode prisile. Zaobilazi budale.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.961
Proizvodjaci vakcina nece odgovarati ako vas njihove vakcine ubiju ili od vas naprave dozivotnog invalida kao sto ne odgovaraju ni proizvodjaci oruzja. Uz to lepo su vas upozorili a to sto vas ne zanima da citate njihova upozorenja ili vas je neko preveslao nije njihov problem. Jedini koji ce odgovarati su ovi koji uvode prisile. Sudice im se kao ratnim zlocincima ali su izgleda previse glupi da to shvate. Zato i biraju ove alave i maloumne da za njih lobiraju. Misle da mogu ostati anonimni i da ce ih oni koji ih placaju zastititi. Budale.

flaj

Domaćin
Poruka
3.062
Ozbiljno ispitao?

Slepu veru.
Ne verujem nego znam i opšte je poznato da su velike epidemije zaraznih bolesti suzbijene zahvaljujući masovnim vakcinacijama i da se bolesti koje su odavno bile iskorenjene sada ponovo javljaju zbog otpora prema vakcinama.
Ne razumem antivakcinašku histeriju, ne razmem zašto se sve moguće komplkacije pripisuju vakcinama, kada one mogu nastati iz sasvim drugih razloga, u zagađenom toksičnom svetu u kome živimo.
Mala doza neke vakcine koja se primi nekoliko puta u životu, ne može se meriti sa svakodnevnim trovanjem zagađenom vodom hranom, vazduhom.
Okriviti farmakoindustriju da zarađuje na zlonamernoj prodaji vakcina je smešno, jer mnogo više može da zaradi na lekovima u epidemiji bolesti.
I najzad, postoji medicinska etika.
Ko ne veruje u medicinu šta radi kada se razboli?

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.961
Ne verujem nego znam i opšte je poznato da su velike epidemije zaraznih bolesti suzbijene zahvaljujući masovnim vakcinacijama i da se bolesti koje su odavno bile iskorenjene sada ponovo javljaju zbog otpora prema vakcinama.
Ne razumem antivakcinašku histeriju, ne razmem zašto se sve moguće komplkacije pripisuju vakcinama, kada one mogu nastati iz sasvim drugih razloga, u zagađenom toksičnom svetu u kome živimo.
Mala doza neke vakcine koja se primi nekoliko puta u životu, ne može se meriti sa svakodnevnim trovanjem zagađenom vodom hranom, vazduhom.
Okriviti farmakoindustriju da zarađuje na zlonamernoj prodaji vakcina je smešno, jer mnogo više može da zaradi na lekovima u epidemiji bolesti.
I najzad, postoji medicinska etika.
Ko ne veruje u medicinu šta radi kada se razboli?
Sredinom proslog veka su ubedjivali ljude da 1 doza stiti dozivotno pa su onda govorili da 2 doze stite dozivotno a sad kazu da vakcine ne stite ali se dobije blazi oblik bolesti. Hajka na nevakcinisane je da bi se sakrila neefikasnost vakcina jer inace nemaju suvislo objasnjenje zasto je medju obolelim najvise vakcinisanih. Slobodno se vakcinisi ako hoces i u glavu ali mene zaobidji sa tim vesticarenjem.

Trust no one

Poznat
Moderator
Poruka
8.091
po ovoj logici, ispada da antivakcinasi rade za farmakomafiju haha :hahaha:
P ai jeste tako,samo su dovoljno neinteligentni i ostrasceni da to i ne primecuju...
Potezu neke bolesti koje nemaju nikakve veze sa vakcinama,a ne stavljaju na drugu stranu vage broj umrlih koji nisu vakcinisani.I pevaju svoju pesmu...
Mozda bas njih placa tzv farmakomafija?Posto vakcine i lekove ne preve uvek iste farmaceutske kuce...
Tako se i na Bliskom Istoku koriste neobrazovani i zatucani ljudi za sveti rat,nalakse je ogranicenom coveku usaditi ekstremnu misao i pustiti ga u svet.

Black_star

Domaćin
Poruka
4.230
Pravo da ti kazem, i ima logike.. Doktor polaze Hipokratovu zakletvu da ce uvek samo pomagati ljudima, a ne vaditi im organe za presadjivanje, prakticno ih ubijati bez njihovog pristanka i to na strahovit nacin, u nekakvim albanskim zapizdinama, po kojekakvim krecenim seoskim kucarinama, zidova isaranih arapskim pismom sa ko zna kojom porukom...mozda u prevodu: "Miroljub rules, smrt zapadnoj medicini.."? rekoh,zapadnoj? mislih na grcku,anticku....:confused::cool:

hakim bej

Elita
Poruka
16.611
Problem "antivacinaske histerije" nije medicinski, nego je pravni problem.
Pokrenut je hajkom na nevakcinisane.
Svaka akcija mora ocekivati reakciju. Losa akcija mora ocekivati goru reakciju. I evo reakcije.
Prirodnu ljudsku i ocekivanu reakciju nazivate "histerija" a u stvari je ona jedini razuman odgovor na prisilu.

Postoji li lek za histeriju? Koji je?
U ovom slucaju rec je o indukovanoj histeriji, izazvanoj medijskom hajkom i stavljanjem zutih traka nevakcinisanima.
Kod indukovane histerije - kada nestane uzrok nestace i histerija.

Ali uzrok ne sme nestati. Forbajden. Blic.rs.

Nekome je u interesu da oko razlicitih stvari ostro polarizuje i podeli drustvo, i posvadja do krvi,
cak i oko vakcinacije.
I dobro mu ide.

Cinjenica je da vakcine deluju, tu nema spora. Mozda nisu zaustavile kugu koleru ebolu sifilis... njih je zaustavio sapun.
Deluju na decje bolesti, boginje zauske paralize, cak i besnilo.
I niko od "histericnih" nije protiv vakcina, mnogi ih rado primaju i decu vakcinisu.
Nije protiv vakcina, ali jeste protiv prinude, prisile.
I jeste protiv nedovoljno informacija uz vakcine. "Poslovna tajna", mos misliti.
I jeste protiv licnog preuzimanja odgovornosti.
Ako je vakcinisanje prisilno, tada sila koja vrsi prinudno vakcinisanje mora preuzeti odgovornost.
Pravno pitanje par ekselans.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.961
Problem "antivacinaske histerije" nije medicinski, nego je pravni problem.
Pokrenut je hajkom na nevakcinisane.
Svaka akcija mora ocekivati reakciju. Losa akcija mora ocekivati goru reakciju. I evo reakcije.
Prirodnu ljudsku i ocekivanu reakciju nazivate "histerija" a u stvari je ona jedini razuman odgovor na prisilu.

Postoji li lek za histeriju? Koji je?
U ovom slucaju rec je o indukovanoj histeriji, izazvanoj medijskom hajkom i stavljanjem zutih traka nevakcinisanima.
Kod indukovane histerije - kada nestane uzrok nestace i histerija.

Ali uzrok ne sme nestati. Forbajden. Blic.rs.

Nekome je u interesu da oko razlicitih stvari ostro polarizuje i podeli drustvo, i posvadja do krvi,
cak i oko vakcinacije.
I dobro mu ide.

Cinjenica je da vakcine deluju, tu nema spora. Mozda nisu zaustavile kugu koleru ebolu sifilis... njih je zaustavio sapun.
Deluju na decje bolesti, boginje zauske paralize, cak i besnilo.
I niko od "histericnih" nije protiv vakcina, mnogi ih rado primaju i decu vakcinisu.
Nije protiv vakcina, ali jeste protiv prinude, prisile.
I jeste protiv nedovoljno informacija uz vakcine. "Poslovna tajna", mos misliti.
I jeste protiv licnog preuzimanja odgovornosti.
Ako je vakcinisanje prisilno, tada sila koja vrsi prinudno vakcinisanje mora preuzeti odgovornost.
Pravno pitanje par ekselans.
Jedini dokaz koji su imali da vakcine deluju su antitela ali im je taj dokaz izbijen kad se pokazalo da to sto neko ima antitela ne znaci da nece oboleti a onaj ko ih nema ne mora da oboli. Prica o imunitetu koji se svodi na antitela odavno je out - mnogo vise cinilaca je tu u igri. Dakle mislis li da se oni koji imaju antitela na SIDU raduju i misle da to znaci da su imuni?

Ne zanima me da li ce neko da veruje u srednjevekovnu dogmu zvanu vakcine ili u krila slepog misa i kokosije nogice dok mene ne proganja sa tim. Slobodno se pelcujte i filujte otrovima nemam nista protiv dok nas normalne zaobilazite.

Stvarno mi nikad nece biti jasno zasto neko ko misli da su vakcine ok nece da se vakcinise. Ono kao silom hoce da mi daju cokoladu a ja necu. Svasta.