Quantcast

VAKCINE - nova otkrica

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.840
Covek je poznati pedijatar, najcenjeniji u svom gradu, radi decenijama i kaže da ima decu. Onda se javi neka random žena na fejsu koja kaže da mu je rođaka i da on laže.

Vi naravno ne možete da znate da li ona laže o deci, niti da li mu je stvarno rođaka, čak ni da li je taj profil pravi ili lažan. Ali ona je napisala nešto protiv njega pa joj se zbog toga bezpogovorno veruje, eto toliko je retardirana i bolesna antivakserska družina.

Za to vreme Velkov objavljuje slike sa indijskim vođama sekti, Grubić javno priznaje da je lagao o tome da je lekar, Lucija T priznaje da je falsifikovala naučne studije, Stojkovićka i Sladoljev šuruju sa neonacistima ali vi ih I dalje veličate.

Gomila poremećenih fanatika.

Trust no one

Poznat
Moderator
Poruka
7.375
A sto trazis karton?? Sto se ne vakcinises ponovo? Sta ti fali da osvezis malo imunutet :lol:
Pa ako ne nadjem karton,primicu vakcinu,sta je tu problem?
To je nesto sto vas mozak ne moze da svari,da neko veruje da farmakolog koji se skolovao 6-7 godina (a to je jedan od tezih fakulteta) zna svoj posao.Ne,bolje zna Karleusa,baba sa pijace i vi sa Krste,kojima je obrazovanje Kurir,Alo i YT.
KAd bilo ko od vas zavrsi farmaciju,(farmakologiju),i DOKAZE tvrdnje koje ovde prilicno agresivno iznosite,ja cu prvi javno da priznam da nisam bio u pravu,i da nosim plakat sa svojim priznanjem.
Do tada...jbg,ipak cu verovati strucnjacima koji su se skolovali pre nego Karleusi.Toliko mozga imam.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.923
Karleusino ima autisticno dete. Kaze da je bila normalna devojcica dok nije primila vakcinu. Dakle verovala je doktorima i vakcinisala dete pa je kao i stotine hiljada roditelja sirom sveta na tezi nacin naucila da nikom ne treba slepo verovati. U Americi je za dvadesetak godina isplaceno 4 milijarde odsteta onima koje su vakcine ubile ili od njih napravile dozivotne invalide a to je samo vrh ledenog brega (oko 1% ostecenih) jer vecina poveruje doktorima da nisu vakcine ili nema para za skupe analize i advokate. Jedini uslov da dobiju pare je da o tome ne pricaju javno a sudjenja su zatvorena za javnost. Imaju poseban vakcinalni sud i ne moze se podneti tuzba u svakom sudu sto je inace uobicajeno za ostale lekove.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.923
U Americi koja ima najgusci raspored vakcinacije svako trideseto dete je autisticno a svako drugo ima neku hronicnu bolest koja ga osudjuje na lekove do kraja zivota. Roditelji traze odgovore i ne dobijaju ih. U Srbiji do juce nismo ni znali sta je autizam a sada dobija razmere epidemije. Hiljade autisticne dece i dece sa retkim bolestima koje drzava ne zna ni da leci nego roditelji skupljaju pare sms-om da bi ih lecili u inostranstvu ne zabrinjavaju ovu drzavu ali je zabrinjava 1 slucaj bezazlenih malih boginja i na silu bi da vakcinisu svu decu - do juce su male boginje bila bezazlena bolest koju smo svi prelezali a danas je proglasavaju smrtonosnom i na silu pelcuju. Tu nesto debelo smrdi. Kao da im se zuri da sto vise dece izvakcinisu makar morali i da ih otimaju od roditelja koji pocinju da kapiraju da se ovde ne radi o brizi za zdravlje njihove dece nego o necem drugom. Da je briga za zdravlje lecili bi bolesne a ne bi na silu pelcovali zdrave.

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.840
Jao meni, jel ti imaš bilo kakav kontakt sa decom? Nadam se da nemaš, greota za decu.

Ja sam vidiš okružen malom decom, desetine njih što od prijatelja (ako znaš šta je to), što iz komšiluka (to je onaj svet iznad podruma u kome te čuvaju), onda drugari iz vrtića malog i ćerkine škole... svi vakcinisani, srećni i zdravi.

Glavni problem mnoge dece su elektronski uređaji u koje bulje jer mnogi roditelji "nemaju vremena" da ih izvode napolju. Nažalost previše je takvih.

Izađi iz tog virtualnog sveta zavereničkih fejsbuk grupa i izađi napolju za promenu, iznenadićeš se.

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.271
Ja mislim da je tu situacija sledeća,gledaju na statistike. Bolje im je da njih nekoliko obole od vakcina,nego da ih neka epidemija zadesi, pa da leče masu. To je po meni,od dva zla biraju manje. Našli su lek koji veća prima pozitivno,ali nadje se telo na koje loše utiče. Plus velika se lova vrti.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.923
U civilizovanim zemljama roditelji dobijaju odstete ako imaju dovoljno para da se sude i dokazu svoje sumnje. U Srbiji se takvi roditelji proglasavaju glupim i ludim i protiv njih se podizu krivicne prijave. Vakcine su na optuzenickoj klupi u celom svetu. Dok su kao i do sad pelcovali jednom za ceo zivot kao nase roditelje vakcine niko ne bi dovodio u sumnju. Sada deca u Americi prime oko 60 vakcina sa revakcinama posto ih jedna ne stiti pa moraju iznova i iznova da pelcuju pa su i posledice ocigledne. Ljudski organizam je veoma izdrzljiv ali ne moze se beskonacno zloupotrebljavati. Umesto da priznaju da vakcine niti su bezbedne niti su efikasne pokusavaju na silu da ih nametnu. Lekara koji je jedini bio protiv prisile u skupstini rekavsi da su svi njegovi pacijenti oboleli od tuberkoloze bili pelcovani ekspresno su izbacili iz skupstine. Imate internet pa se informisite pre nego sto svom detetu ubrizgate otrove - posle vakcine nema nazad. Ova srednjevekovna dogma donosi svojim tvorcima veliki profit - vakcinisana deca su im dozivotne musterije. Hvale se kako je medicina napredovala a uskoro zdravo dete a ne zdravog coveka necete moci ni izguglati. Oni koji se hvale da su vakcinisali decu i da im nije nista a deca imaju neku hronicnu bolest - od autizma, preko astme, dijabetesa ili bar ekcema valjda misle da to i nisu bolesti. Boginje su infekcija koja traje nedelju dana i prodje a ove bolesti ce da ih prate ceo zivot. Procitajte bar uputstvo koje ide uz svaku vakcinu a koje vam doktor nikad nece pokazati - tamo je iistano i do 50 bolesti - od mogucnosti da vakcinisani oboli od bolesti od koje vakcina treba da ga zastiti do smrti. Imamo epidemiju autoimunih bolesti koje su do juce bile retkost a za koje postoje stotine studija koje ih dovode u vezu sa vakcinama. Oni su se zastititili - ni doktor ni oni koji prave vakcine ne daju nikakve garancije a od vas traze da im slepo verujete.

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.271
A šta ako su se te bolesti dešavale i ranije,a nije zabeležavano,a sad zbog interneta i brzih informacija se sve saznaje,pa se prepisuje vakcini? Ne znam,možda. Ako je zbog vakcina,pod hitno treba da se skupe roditelji obolelih u Srbiji,i učine nešto protiv toga. Skupljanje para za proveru. Ako je istina,dosta praznih priča,dete je u pitanju.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.923
Zivotni vek autisticne dece je oko 35 godina i veoma su skupa za odrzavanje - od lekova do stalne potrebe da neko bude uz njih. Kad ne bude roditelja ko ce o njima brinuti?

U pripremi je zakon o eutanaziji a vec su nas sve proglasili donatorima organa. Mislite o tome.

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.271
Kucao sam na Google "jelena karleuša ima autisticno dete" nisam našao.
Našao sam na njenu izjavu:
"Kao neko ko je vakcinisao obe kćerke… jedna ćerka je imala velike probleme posle vakcinacije MMR vakcinom i mene može da optuži za krivično delo samo roditelj koji nije imao nikakvih problema. Ja kao roditelj koji je imao velikih problema apelujem na vas, na zdrav razum, da imate pravo na izbor kao u svim zapadno evropskim zemljama. Vi imate pravo u ime svoje dece da tražite dokaz da vakcina nije štetna.” ispričala je Jelena i dodala da je ona građanin kome je dozvoljeno da izrazi svoju sumnju.
Dete joj nije autistično. Ona samo sumnja.
Ne kažem,da vakcinacija ne izaziva autizam,nemam dokaz,kažem da Karleuša se$e.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.505
Planeta je prenaseljena ljudima.

Neki smatraju da treba smanjiti broj stanovnika na "zlatnu milijardu" i rade na tome.
Srbija je daleko od prenaseljenosti.Znaci ne bi trebalo ni da se spominje u Srbiji.Inace svakako je istina da nadolaze nove bolesti i da treba da se spreci zaraza,samo je pitanje kakve su to vakcine.Ako su proverene,sto da se ne vakcinisemo,ako su kupljene da bi se potrosile,onda bi prvo naterao medicinske radnike da dokazu da su se vakcinisali.

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.840
A šta ako su se te bolesti dešavale i ranije,a nije zabeležavano,a sad zbog interneta i brzih informacija se sve saznaje,pa se prepisuje vakcini? Ne znam,možda. Ako je zbog vakcina,pod hitno treba da se skupe roditelji obolelih u Srbiji,i učine nešto protiv toga. Skupljanje para za proveru. Ako je istina,dosta praznih priča,dete je u pitanju.
Autističan je bio i Darvin, Njutn, Ajnštajn, samo tada nije bilo dijagnoze autizma, to je čitav spektar od blagih do težih poremećaja u socijalnoj integraciji. Pre dve tri godine je moja prijateljici sumnjala na autizam ćerke i odvela je kod stručnjaka, on joj je rekao nakon pregleda da joj ćerka nije autistična ali da ona jeste, a žena ima 40+ godina i dva doktorata, kada je ona bila dete to se nije znalo prepoznati.

Ova lupeta, žestoko.

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.271
Autističan je bio i Darvin, Njutn, Ajnštajn, samo tada nije bilo dijagnoze autizma, to je čitav spektar od blagih do težih poremećaja u socijalnoj integraciji. Pre dve tri godine je moja prijateljici sumnjala na autizam ćerke i odvela je kod stručnjaka, on joj je rekao nakon pregleda da joj ćerka nije autistična ali da ona jeste, a žena ima 40+ godina i dva doktorata, kada je ona bila dete to se nije znalo prepoznati.

Ova lupeta, žestoko.
Izvini,ali zainteresovao si me malo na priču...kako je majka autistična a nije se primećivalo? Kako je doktor kod nje to primetio,koje su bile oznake?
Ovde je sve inkognito,slobodno kaži.

Adriana Lima

Queen
Poruka
14.923
Kucao sam na Google "jelena karleuša ima autisticno dete" nisam našao.
Našao sam na njenu izjavu:
"Kao neko ko je vakcinisao obe kćerke… jedna ćerka je imala velike probleme posle vakcinacije MMR vakcinom i mene može da optuži za krivično delo samo roditelj koji nije imao nikakvih problema. Ja kao roditelj koji je imao velikih problema apelujem na vas, na zdrav razum, da imate pravo na izbor kao u svim zapadno evropskim zemljama. Vi imate pravo u ime svoje dece da tražite dokaz da vakcina nije štetna.” ispričala je Jelena i dodala da je ona građanin kome je dozvoljeno da izrazi svoju sumnju.
Dete joj nije autistično. Ona samo sumnja.
Ne kažem,da vakcinacija ne izaziva autizam,nemam dokaz,kažem da Karleuša se$e.
A sta je za tebe veliki problem?
Rak, SIDA?
Jelena Karleusa ne ide okolo i ne prica o bolesti svog deteta ali dete jeste autisticno. Svi roditelji autisticne dece se nadaju i sve cine da se ona izlece ali njima je mozak sprzen a imunitet takav da jedva dozive 35 godina i to ako imaju dobru negu.

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.271
A sta je za tebe veliki problem?
Rak, SIDA?
Jelena Karleusa ne ide okolo i ne prica o bolesti svog deteta ali dete jeste autisticno. Svi roditelji autisticne dece se nadaju i sve cine da se ona izlece ali njima je mozak sprzen a imunitet takav da jedva dozive 35 godina i to ako imaju dobru negu.
Kako znaš da je autistično,pitam.. Ne pitam drsko ili u smislu da ti kontriram,već kako je informacija došla do tebe?
Mislim da roditelji te dece treba da naprave pokret,da se to ne desi vise nikom,ako je do vakcina,ako je do vakcina treba da misle globalno,umesto samo na svoje dete,i učine drastičan korak umesto da gledaju samo u svoj problem.

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.840
Izvini,ali zainteresovao si me malo na priču...kako je majka autistična a nije se primećivalo? Kako je doktor kod nje to primetio,koje su bile oznake?
Ovde je sve inkognito,slobodno kaži.
Autizam nije jedno oboljenje, to je zbirni naziv za ceo skup poremećaja u interakciji osobe sa okolinom. Taj naziv je prvi put primenjen nakon drugog svetskog rata ali je označavao dečiju šizofreniju, tek osamdesetih godina je odvojen od nje. Tada je bio korišćen samo za najozbiljnije (najteže) poremećaje, ali je vremenom spektar poremećaja proširavan i sada obuhvata i blage poremećaje, često i neprimetne, poput Aspergerovog sindroma. Zato i toliko raste broj dijagnoza, lekari se obučavaju da to prepoznaju, ranije nisu ni imali dijagnozu da postave, takva deca su smatrana "sporijom" ili "čudnom".

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.271
Autizam nije jedno oboljenje, to je zbirni naziv za ceo skup poremećaja u interakciji osobe sa okolinom. Taj naziv je prvi put primenjen nakon drugog svetskog rata ali je označavao dečiju šizofreniju, tek osamdesetih godina je odvojen od nje. Tada je bio korišćen samo za najozbiljnije (najteže) poremećaje, ali je vremenom spektar poremećaja proširavan i sada obuhvata i blage poremećaje, često i neprimetne, poput Aspergerovog sindroma. Zato i toliko raste broj dijagnoza, lekari se obučavaju da to prepoznaju, ranije nisu ni imali dijagnozu da postave, takva deca su smatrana "sporijom" ili "čudnom".
Ima smisla.
Ali koje oznake je majka davala,pa je doktor primetio? To me zanima iskreno..ako nije problem da kažeš,zanima me ta priča :)

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.840
Znam jer sam dugo u toj prici.

Kad su pitali jednu doktoricu zasto nece da primi hpv vakcinu a daje je malim bebama odgovorila je - mi smo matori i bolesni a bebe su zdrave. Toliko o njihovoj veri u vakcine, savesti i strucnosti.
Opet glupost, hpv vakcina ima smisla samo pre infekcije hpv virusom, tj pre punoletstva I seksualnih odnosa. Plus se ta vakcina ne daje bebama nego tinejdžerima. Ne laži.