Quantcast

ВАКЦИНАЦИЈА У СРБИЈИ - Изазови, мере и догађања (1)

Анкета о вакцинацији?

• Примљен Синофарм.

glasova: 16 20,5%
  • Примљен Фајзер.

glasova: 15 19,2%
  • Примљен Спутњик.

glasova: 9 11,5%
  • Примљена Астра Зенека.

glasova: 8 10,3%
  • Нећу се вакцинисати.

glasova: 30 38,5%

• Ukupno glasova
    78

Grom_sa_neba!

Veoma poznat
Poruka
10.926
Неко други је тврдио за информатичара, провери.
...
Очигледно је да постоје седмодневни циклуси. Очекује се да у овој недељи буде мање случајева него у претходној, и да се тако и на даље настави.

Ova cela nedelja nije relevantna...jer je pola Srbije spojilo celu nedelju na odmoru...tako da i to utice na broj testiranih...

Tek sledeca nedelja i ona tamo ce biti reper...

Mada, kazem...generalno sumnjam u sistem registrovanja zarazenih...
Nije mi logicno da mi budemo PRVI u SVETU po broju zarazenih na milion stanovnika...

Ili je direktiva u pitanju ili los PCR ili 4 vrste vakcina (sto je takodje jedinstveno u svetu...) sire neki "srpski soj" ?

...

cornflakes

Poznat
Poruka
8.454
Opet lažeš i izvrćeš, zašto to radiš, nisi ti klinac pa da se služiš takvim forama.
Nikada nisu rekli nemamo pojma, u prvom radu su rekli VEROVATNO a to je bilo manje od mesec dana pošto je virus tek otkriven.
.
Па наравно да нису изрекли "немамо појма".

То може да се каже на разне начине, а један од начина је и да се каже, то је "вероватно узрочник".

Колико је вероватно да је то узрочник?

Од око 30 милијарди готово идентичних честица, колико садржи 150 микролитара узорка који су користили, из једне су издвојили РНК и то је узрочник болести.

Па скоро да је већа је вероватноћа да са земље из праћке погоде хеликоптер на марсу...

Danas niko normalan nema više sumnje u to da SARS-CoV-2 izaziva Covid-19,
Vođen glupostim koje čitaš ti postavljaš pitanja koja su suluda i nemaju nikakav smisao
.
Нико не сумња да САРС-ЦоВ-2 изазива ковид-19, али то није тема.

Нико не зна како узрочник ковид-19 изгледа, па звaли га како год хоћеш и ту је проблем.

.

cornflakes

Poznat
Poruka
8.454
Dovljno je samo videti koji sve buckuris likova sto nesvesno sto svesno sto onescesceno sto zombirano...vabi na vakcine...

N1 i Pink
Nova i Heppi
Palma i Marinika
Đilas i Vučić
Srbljanovicka i Šešelj
Danas i Informer
Ceca i Brena
Jeremić i Vulin

...

Pa samo ovo da vidis...zapitao bi se...
Hej stani...sto mi svi peru mozak ?!

...
.
Непринципијелна коалиција.

Одавно презрели за Треш Бин...

.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.052
Ova cela nedelja nije relevantna...jer je pola Srbije spojilo celu nedelju na odmoru...tako da i to utice na broj testiranih...

Tek sledeca nedelja i ona tamo ce biti reper...

Mada, kazem...generalno sumnjam u sistem registrovanja zarazenih...
Nije mi logicno da mi budemo PRVI u SVETU po broju zarazenih na milion stanovnika...

Ili je direktiva u pitanju ili los PCR ili 4 vrste vakcina (sto je takodje jedinstveno u svetu...) sire neki "srpski soj" ?

...
Мени је сасвим логично да имамо велики број вирусираних на милион. Није до вируса него је до нас... "не може нам нико ништа, јачи смо од судбине..." је тако чест модел понашања код нас.
Исто тако, очекивано ми је да Руси нису баш много заинтересовани за вакцинацију, а имају три домаће вакцине.
Уопште нисам изненађен ни другачијим примером, да је Израел највакцинисанија земља на свету. Они имају дисциплину, јер се понашају као у ратном стању и када је званично мир. Од 10000 случајева на дан су стигли на само 20-30... Тако нешто прочитах данас.

Не знам како се код нас бележи број умрлих, какви су стандарди. Ако неко има 2-3 ствари од којих може да се страда, па им се и овај гњавеж придружи, заиста не знам шта би требало да се упише.
Могу само да кажем да званично бројимо доста скромно, а да се по бројевима види вишак од преко 20000 умрлих у односу на претходно време без овог вируса.

Постоји колико хоћеш врста вируса, али само они значајни добијају надимке. Мислим да је то било крајем 2020. када су Енглези објавили да су обрадили скоро 400 врста овога. А постоје (под)врсте и код свих осталих.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.052
Dovljno je samo videti koji sve buckuris likova sto nesvesno sto svesno sto onescesceno sto zombirano...vabi na vakcine...

N1 i Pink
Nova i Heppi
Palma i Marinika
Đilas i Vučić
Srbljanovicka i Šešelj
Danas i Informer
Ceca i Brena
Jeremić i Vulin

...

Pa samo ovo da vidis...zapitao bi se...
Hej stani...sto mi svi peru mozak ?!

...
Имао си веома тежак посао ако си успео да испратиш све те таблоидне глупости.
Ја сам одавно престао да пратим јер сам схватио да није проблем што су једни овакви а други онакви, него што имамо два једноумља. Она јесу супротстављена, али су свеједно једноумља.

Моја обавештеност о вирусу и вакцинама не потиче ни од једног од наведених таблида.
Могу чак да изразим задовољство у том смислу.

Филозофско питање би било - зашто се сматра (од стране таблоида са твог списка) да је просечном српском бирачу потребан такав приступ?

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.016
по бројевима види вишак од преко 20000 умрлих у односу на претходно време без овог вируса.
Taj visak umrlih 2020. godine u odnosu na prethodne je najtacnije objasnjiv uzasnim padom kvaliteta zdravstvene zastite stanovnistva (negde i skoro ukidanjem iste) u skoro svim drugim oblastima javnog zdravlja sem covid histerije.
Posto je od covid-19 umrlih (cak i po zvanicno *prenapumpanim* brojevima) svega bilo oko 4000 - to znaci da je ovih 16000 drugih *rekordno* PREKOREDNO preminulih od raznih drugih stvari - upravo zato sto im je zbog covid histerije uskracena pomoc i odgovarajuca zdr. nega. I za to neko treba da robija

Poslednja izmena:

Grom_sa_neba!

Veoma poznat
Poruka
10.926
Мени је сасвим логично да имамо велики број вирусираних на милион. Није до вируса него је до нас... "не може нам нико ништа, јачи смо од судбине..." је тако чест модел понашања код нас.
Исто тако, очекивано ми је да Руси нису баш много заинтересовани за вакцинацију, а имају три домаће вакцине.
Уопште нисам изненађен ни другачијим примером, да је Израел највакцинисанија земља на свету. Они имају дисциплину, јер се понашају као у ратном стању и када је званично мир. Од 10000 случајева на дан су стигли на само 20-30... Тако нешто прочитах данас.

Не знам како се код нас бележи број умрлих, какви су стандарди. Ако неко има 2-3 ствари од којих може да се страда, па им се и овај гњавеж придружи, заиста не знам шта би требало да се упише.
Могу само да кажем да званично бројимо доста скромно, а да се по бројевима види вишак од преко 20000 умрлих у односу на претходно време без овог вируса.

Постоји колико хоћеш врста вируса, али само они значајни добијају надимке. Мислим да је то било крајем 2020. када су Енглези објавили да су обрадили скоро 400 врста овога. А постоје (под)врсте и код свих осталих.

Pa da su jos upisali i tih 20 000 ...
Mi bi bili IZVORIŠTE Korone...
(sto mozda i jesmo...kad smo vec Amero-Kineski eskperiment...)

Nesto tu smrdi...

...

Grom_sa_neba!

Veoma poznat
Poruka
10.926
Имао си веома тежак посао ако си успео да испратиш све те таблоидне глупости.
Ја сам одавно престао да пратим јер сам схватио да није проблем што су једни овакви а други онакви, него што имамо два једноумља. Она јесу супротстављена, али су свеједно једноумља.

Моја обавештеност о вирусу и вакцинама не потиче ни од једног од наведених таблида.
Могу чак да изразим задовољство у том смислу.

Филозофско питање би било - зашто се сматра (од стране таблоида са твог списка) да је просечном српском бирачу потребан такав приступ?

Zaboravio sam tom drustvu da dodam i RTS... koja se vodi kao nacionalna TV..., (a i ove neke pomenute su sa nacionalnom frekfencijom...)

Filozofsko pitanje je kako su se covek i drustvo doveli do ovog stadijuma tako olake manipulacije istim?

Evo reci mi kako si ti poverovao u eksperimetnalnu vakcinu...da eksperimetnalnu posto jos nisu zavrsene faze ispitivanja...ni Fajzera ni drugih...
Za Fajzera, kao nekidan i za Modernu...americka FDA ih je sama priznala ne po standardnoj proceduri vec "po hitnosti"....cime su se elegantno ogradili od svih stetnih posledica...

A pazi to je dostupna informacija ne nekakv fejk njuz...

I kako i zasto si recimo ti pristao i pored te dostupne informacije da budes deo eksperimenta?
To je prvo pitanje
A drugo je
Zasto ne verujes u svoj imuni sistem?

...

Poslednja izmena:

Grom_sa_neba!

Veoma poznat
Poruka
10.926
Taj visak umrlih 2020. godine u odnosu na prethodne je najtacnije objasnjiv uzasnim padom kvaliteta zdravstvene zastite stanovnistva (negde i skoro ukidanjem iste) u skoro svim drugim oblastima javnog zdravlja sem covid histerije.
Posto je od covid-19 umrlih (cak i po zvanicno *prenapumpanim* brojevima) svega bilo oko 4000 - to znaci da je ovih 16000 drugih *rekordno* PREKOREDNO preminulih od raznih drugih stvari - upravo zato sto im je zbog covid histerije uskracena pomoc i odgovarajuca zdr. nega. I za to neko treba da robija

Upravo to...
Zdravstveni sistem je skoro pa zatvoren za bilo šta drugo sem korona mantre...

Takođe i prošlogodišnji besmisleni tromesečni zatvor za matorce...je doprineo moždanim i srčanim udarima...

Jer, kako kaže poruka iz DZ Voždovac:

SLIKA.jpg

....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
33.094

Skoro sve u Srbiji moze da se podvede pod seljacko ponasanje i onda nema greske..

Evo , cim je broj novozarazenih ispod 1000, nijedan klinac ne nosi masku , a polako i stariji prestaju da nose maske...
Jos se drze fore , ko je fakcinisan ne moze da prenosi, sto nije tacno , ili da onaj ko nema simptoma ne moze da prenosi , ili onaj ko je prelezao ne moze da prenosi, ili onaj ko je zdrav, zabole ga tuki i tako slicne seljacko genijalne logike razmisljanja.

Stanje kolicine virusa u prevozu i u javnim prodavnicama su povecane SADA u odnosu na pre nedelju dana..
Zasto ?
Kako ?
Pojma nemam...valjda toplije vreme pa zabole tuki sve za virus, nece se osecati bolesnim pa onda se ne racuna..

U celoj toj situaciji pobedjuje iskljucivo NAS seljacki mentalitet i veciti prkos i dokaz zilavosti preko prezivljavanja...
Ali tu je i caka kod ovog virusa, prelezi ti njega i lagano , ali ti ostaju neke male posledice, prelezi posle sledecu varijantu , za razliku od drugih virusa, gde ti je lakse, ovde se to ne desava, nego ako je razoran, novi oblik ima da te razbuca kao zvecku....opet ne smrtno ali malo po malo..

Mene ne cudi kultura srba, navikao sam , nedokazivi su.
Tako da ne ocekujem da se desava kao u Aziji da onaj ko je virusan , zarazan ili ko sumnja da je takav nosi masku bez pardona, kao sto se desava u poznatim letovalistima u Aziji , bez ikakve epidemije....Iz ciste predostroznosti ili odgovornosti.

A stvarno asimptomaticni prenosioci jesu teska pretnja...
Ja znam koliko su zaebani starci prenosnici stomacnih virusa...oni to nakote kod sebe, a mladi kad nalete, to se obeznane od posledica takvog stomacnog virusa, dok matori vec uzgajali i navikli...nista tu ne pomaze imunitet mladima...razbiju ih starci kao dete zvecku..
Moj drugar radi u instituciji iskljucivo za stare i to kao medicinski brat i to bas tu gde ima mnogo stomacnih virusa...
On ne krije upozorenje kad se dodje kod njega, dok njegova deca nisu toliko prenosnici virusa dalje ako nemaju simptome....ali to je sve primer virusa koji nisu asimptomatski , lecenje traje isto koliko i virulentnost i slicne olaksavajuce okolnosti.

Logika Srba je ubistvena za neki ozbiljniji bio napad.....a da je stvarno biolosko oruzje, srbi bi nestali u roku od 7 dana...da se napravi virus koji vrsi promenu lanca DNK a da pri tome ne izaziva simptome, a izuzetno je virulentan, kao npr sto se koristi gorila virusi za nosioca proteina...
Ako dodje brazilac ili indijac i budu katastroficni , kao sto nisu trenutno , Dzaba herojisanje i duvanje pred ostalim srbima tih nekih najjacih...
Primitivizam i seljastvo , nema tu pomoci...

crnicrnja

Poznat
Poruka
8.935
Неко други је тврдио за информатичара, провери.

Чудно ми је твоје одушевљење бројем болесних.

Ухватићеш се за "један милиметар" нечега и тврдити да је то цео свемир. Па... није. Или размотри све или буди свестан да ћеш бити демантован врло брзо.

Очигледно је да постоје седмодневни циклуси. Очекује се да у овој недељи буде мање случајева него у претходној, и да се тако и на даље настави.
gde si ti video moje oduševljenje, majke ti?
u kojoj rečenici, pasusu, jednom slovu? jel ima neki smajli?
vi vaxeri kad vam nešto ne ide odmah đonom u facu...ja se stvarno pitam da li ste vi normalni i odakle toliko mržnje prema ljudima koji sami biraju šta će raditi u životu
tetka mi umrla posle obe doze vakcine, drug se jedva spasio takođe posle obe doze i sad ja treba veselo, sa osmehom na licu da idem na vakcinisanje, da ne sumnjam ni malo, da se uzdam u "nauku", jer sam u protivnom ravnozemljaš i primitivac koji se pričešćuje iz jedne kašičice
ponovo kažem, vi stvarno niste normalni ljudi

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
48.354

VukovarSrbija

Zainteresovan član
Poruka
151

Vučić: Dodatna finansijska pomoć za one koji su se vakcinisali​

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=05&dd=05&nav_id=1852530

Хахахаха, какви цигани

Иначе било је у једној фирми у Бг су нудили 30.000 сваком запосленом који се вакцинисао, одазив је био 30%. Имају људи мозга.

"Pošto ne možemo da donosimo negativne diskriminacione mere za one koji neće da prime vakcinu razmišljali smo kako da nagradimo one koji su se vakcinisali",

послушне куце добију кост :mazipsa:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
33.094
Vučić: Dodatna finansijska pomoć za one koji su se vakcinisali

On je naveo da će ta pomoć iznositi 3000 dinara.

Kako ističe, svi sa više od 16 godina, koji će se vakcinisati jednom ili sa dve doze do 31. maja, dobiće dodatne 3.000 dinara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=05&dd=05&nav_id=1852530
Ne mogu da opisem koliko mi se ovo ne svidja....ali ebes ga , seljacka zemlja, treba ubiti u meni poslednje gradjansko razmisljanje , da bih bio sretniji.....A tako boli kad nisi ucen da kopas nos i razmazujes slinci , i da pustis i ne primecujes sta drugi radi od svog zivota ama na 2m od tebe, ako te ne maklja batinom ili neda ti da dises grejanjem mokrim drvima sto je i njemu na stetu...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
33.094
Sad će gužve jer Srbin više voli pare nego teorije zavere.
Znas sta to znaci , da svi stariji koji cekaju poziv od vlasti a ne idu da se utrpavaju preko reda , sad ce cekati da se nacekaju..
Mada ne u svim sredinama..
Znam u unutrasnjosti na nekim mestima uopste ne ebu naredbu ili mogucnost o vakcinisanju preko reda, nego to sluzi ako neko od pozvanih ne dodje, inace ovako , da ima punkt koji prima samo prekoredne, od toga nema nista...

A zato ce tamo gde ima puno mesta za prekoredne, ovi sto hoce red , osetiti svo savrsenstvo drzavne uprave.
Ja se jos secam , za mene nije bilo davno , dok se cekalo mesecima da bi mogao da izvadis pasos, ne zbog nepodobnosti, nego zbog kvaliteta ljudi u tim sluzbama...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
33.094

"Oni koji nisu primili nijednu dozu vakcine, neće imati pravo na plaćeno bolovanje"​

https://biznis.telegraf.rs/info-biz...edium=android&utm_campaign=push_notifications
A tek ovo sto mi se ne svidja.....
Jok, evo dajem 10 tona loz ulja da u pripravnosti stoji upaljeno 10 baklji na svakom punktu vaksera u BG...pa spaljuj ko ti se ucini nevakcinisanim, naravno posle provere u bazi vakcinisanih....a i da se organizuju blokade ulica i legitimisanje sa brzom egzekucijom nevakcinisanih...
Naravno obavezna traka WHO na rukavu , bela traka sa crnim golubovima...

A na drugoj strani se uvodi potreba i ponuda ishrane bubama...
https://www.krstarica.com/zabava/za...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Commie

Legenda
Poruka
67.319

Vučić: Dodatna finansijska pomoć za one koji su se vakcinisali​

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=05&dd=05&nav_id=1852530

Хахахаха, какви цигани

Иначе било је у једној фирми у Бг су нудили 30.000 сваком запосленом који се вакцинисао, одазив је био 30%. Имају људи мозга.

послушне куце добију кост :mazipsa:
Cigani , mala reč 🤭
Strasno kako ponižava Srbski narod.
Ovo nije radio ni austrougarski kaplar.mp3

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.