Quantcast

VAKCINACIJA - SVET I REGION (1)

Koliko će ljudi na svetu biti vakcinisano do kraja 2021. godine?

• Ukupno glasova
    45

3BEP

Veoma poznat
Poruka
10.407
ВАКЦИНА „добра“ за све, осим за њих: Шеф Бионтека и сарадници се нису вакцинисали

15:30 25.01.2021.
0

Имунотерапија на основу иРНК никад досад није добила одобрење, и можда никад неће ни добити, стоји у пословној извјештају Бионтека

Капетан посљедњи напушта брод у случају хаварије. С друге стране, од кухара се очекује да први проба оно што је припремио.

Printscreen
Пошто спрам вакцине против короне, укључујући и ону коју је произвела њемачка фирма Бионтек, постоји доста подозрења, шеф Бионтека Угур Шахин послао би јасну поруку уколико би се први вакцинисао. Он то, међутим, још није учинио, иако је његова вакцина одобрена за употребу.
У емисији на првом програму њемачке телевизије (ARD) водитељ је питао Шахина зар нема намјеру да да лични примјер и тиме поспјеши одзив на вакцинацију: „Зар не би био јак сигнал свима који оклијевају, који још нису спремни да се вакцинишу, да се Ви лично вакцинишете, у смислу, погледајте, ја – који сам развио вакцину – сам вољан да се вакцинишем, тиме сви видите да имам повјерења у свој производʻ?“
Шахин је на тренутак био затечен, да би после кратке задршке рекао: „Да, ми, дакле ја, овај, бих се, овај, наравно вакцинисао, само морамо водити рачуна да при том имамо правни основ, у сљедећих дванаест мјесеци мораћемо произвести више од милијарду и триста милиона вакцина, важно нам је да се нико од запослених не разболи, и у том смислу размишљамо о могућности која би нам с правне стране допустила да заштитимо и своје запослене, али је то још увијек у фази разјашњења.“

На моје питање на конференцији за штампу њемачке владе 14. децембра 2020. да ли ће се ико од министара на почетку вакцинисати, није било одговора, само шутња (текст и снимак).
У Аустрији се ни предсједник ни канцелар такође нису вакцинисали.
Као коментар на Шахинову изјаву, од једне читатељке добио сам сљедеће писмо:
„Управо сам прочитала Ваш чланак о Угуру Шахину… Његов одговор сам схватила овако: сматра да је за жаљење што његови запослени још нису добили вакцине, стога разматра како да с правне стране ријеши то питање, јер се прибојава да му се неко од запослених не разболи (од ковида-19). Можда је тако мислио?“
Наравно, можда (!) је тако мислио. Господина Шахина, међутим, сматрам мудрим човјеком, који је у стању да се изрази тако да нико не мора одгонетати „шта је писац хтјео да каже“. Двосмисленост његовог одговора зато је више него чудна. Шахин мора знати да спрам 1,3 милијарде вакцина једна вакцина за њега и још двадесетак за његове сараднике не могу имати никакав утицај на укупан број, али да могу имати огроман значај у погледу подстрека и повјерења становништва у његову вакцину. У том смислу, тешко је замислити да би му власти ускратиле захтјев. Али изгледа да га није ни поднијео, пошто сам каже „размишљамо о том“. Зато ми Шахинови аргументи дјелују као кад би кухар, који мора правити јело од досад непознатих састојака, које неки сматрају опасним, на крају рекао да неће пробати јело из обзира према другима, пошто њима припада право да први пробају. Успут буди речено, један од читалаца је у коментарима написао да су се Шахин и сарадници одавно могли вакцинисати – током треће фазе испитивања. То се, међутим, није десило.
У емисији на другом програму њемачке телевизије (ZDF) Шахин је изјавио да се „не очекује“ да његове РНК вакцине изазову било какве генетске промјене. Ни овако срочен став не улива нарочито повјерење. Између „не очекује се“ и „искључена је могућност“ је велика разлика.

Rayela

Legenda
Poruka
62.872
Nemaju dovoljno da isporuce pa rekli... neka bolje da prodamo svaku dozu.
Ja sam u toku sa izjavama pronalazaca ove vakcine, on i njegova
zena su pronalazaci i on je jos pre mesec dana rekao da ce se vakcinisati kad stigne na red kao sto ce to uraditi i politicari
i svako drugi, Ovde, i ne samo ovde, jednostavno ne mozes
da se vakcinises samo zato sto si premijer, general ili naucnik
nego postoji priorizacija i iskljucivo se ide po tome. U Engleskoj
osim kraljice i njenog supruga niko drugi iz kraljevske porodice
nije vakcinisan. U Danskoj je samo kraljica vakcinisana jer je
stara zena, princevi i princeze nikako.

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.900
Kinezi pelcuju više od 20 zemalja

Zvaničnici u Brazilu i Turskoj su se požalili da kineske vakcine sporo stižu. Pojavile su se i priče da vakcine, iako se smatraju efikasnim, nisu onoliko delotvorne kao zapadnjačke – Fajzerove i Modernine.
Na Filipinima, neki političari su kritikovali vladu zbog odluke da kupi Sinovakove vakcine iako vlast tvrdi da su one bezbedne i efkasne.
“U ovom trenutku ne bih primio nijednu kinesku vakcinu jer nema dovoljno podataka”, rekao je nekadaški zvaničnik u ministarstvu spoljnih poslova Singapura Bilahari Kausikan.
Iako su najmanje 24 zemlje naručile kineske vakcine strahuje se, navodi Njujork tajms, da će zbog kašnjenja i manje efikasnosti, tim zemljama biti potrebno više vremena da se izbore sa virusom

https://nova.rs/svet/srbija-nije-jedina-kinezi-pelcuju-vise-od-20-zemalja/

Poslednja izmena:

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.900
Vakcina "sputnjik" biće uskoro odobrena u 25 zemalja

Prvi čovek ruskog nezavisnog investicionog fonda RDIF, Kiril Dmitrev, izjavio je da će ruska vakcina "sputnjik" u narednih nekoliko nedelja dobiti odobrenje za primenu u 25 zemalja.
"Naša vakcina 'sputnjik' do sada je registrovana u 14 zemalja, a u narednih nekoliko nedelja biće odobrena u još 25 zemalja", izjavio je Dmitrev tokom video konferencije Svetskog ekonomskog foruma u Davosu, prenosi Rojters.

Brazil dobija 150 miliona doza "sputnjika" do kraja 2021.

Brazil će dobiti 150 miliona doza vakcine "sputnjik" do kraja godine, nakon što je regulatorno telo odobrilo upotrebu ruske vakcine, rekao je Rožerio Roso, direktor za međunarodne poslove u farmaceutskoj kompaniji "Unijao kimika", koja je partner Ruskog investicionog fonda.
"Ove godine ćemo uspeti da obezbedimo Brazilu 150 miliona doza 'sputnjika V', koje će biti napravljene u našoj zemlji, ali i u Rusiji. Mnoge države u Brazilu preferiraju rusku vakcinu zbog efikasnosti i bezbednosti", rekao je Roso za Tas.
Zdravstveno regulatorno telo će završiti treću fazu kliničkog ispitivanja ruske vakcine u Brazilu za 45 do 60 dana, ali bi vakcina mogla biti odobrena za hitnu upotrebu već narednih dana, dodao je Roso.
Prema dogovoru sa Rusima, "Unijao kimika" će moći da izvozi vakcine "sputnjik" u ostale latinoameričke države.

jevropa

Buduća legenda
Poruka
29.391
Ja sam u toku sa izjavama pronalazaca ove vakcine, on i njegova
zena su pronalazaci i on je jos pre mesec dana rekao da ce se vakcinisati kad stigne na red kao sto ce to uraditi i politicari
i svako drugi, Ovde, i ne samo ovde, jednostavno ne mozes
da se vakcinises samo zato sto si premijer, general ili naucnik
nego postoji priorizacija i iskljucivo se ide po tome. U Engleskoj
osim kraljice i njenog supruga niko drugi iz kraljevske porodice
nije vakcinisan. U Danskoj je samo kraljica vakcinisana jer je
stara zena, princevi i princeze nikako.
:rotf::rotf::rotf::pop2:

jevropa

Buduća legenda
Poruka
29.391
Pa da , ti se cepas od ludila kada neko napise kako u normalnim zemljama funkcioniše sistem.
Corona-Impftourismus in Dubai: Luxusurlaub mit zwei Piksen

• Strandurlaub in Dubai machen – und gleichzeitig die Corona-Impfung erhalten?
  • Ein britischer Privatclub bietet diesen umstrittenen Service für Superreiche an.
  • Für umgerechnet rund 45.000 Euro können Mitglieder das Warten auf einen Impftermin umgehen.

Maike Geißler

Maike Geißler

|

25.01.2021, 12:32 Uhr

:rotf: :rotf:

frootsman

Buduća legenda
Poruka
25.350
Hajde sada lepo prepričaj na srpskom jeziku šta je rečeno u videu pošto je ne razumem toliko dobro nemački. Znam nešto, ali ne dovoljno dobro.
Пошто спрам вакцине против короне, укључујући и ону коју је произвела њемачка фирма Бионтек, постоји доста подозрења, шеф Бионтека Угур Шахин послао би јасну поруку уколико би се први вакцинисао. Он то, међутим, још није учинио, иако је његова вакцина одобрена за употребу.

У емисији на првом програму њемачке телевизије (ARD) водитељ је питао Шахина зар нема намјеру да да лични примјер и тиме поспјеши одзив на вакцинацију: „Зар не би био јак сигнал свима који оклијевају, који још нису спремни да се вакцинишу, да се Ви лично вакцинишете, у смислу, погледајте, ја – који сам развио вакцину – сам вољан да се вакцинишем, тиме сви видите да имам повјерења у свој производʻ?“

Шахин је на тренутак био затечен, да би после кратке задршке рекао: „Да, ми, дакле ја, овај, бих се, овај, наравно вакцинисао, само морамо водити рачуна да при том имамо правни основ, у сљедећих дванаест мјесеци мораћемо произвести више од милијарду и триста милиона вакцина, важно нам је да се нико од запослених не разболи, и у том смислу размишљамо о могућности која би нам с правне стране допустила да заштитимо и своје запослене, али је то још увијек у фази разјашњења.“

Bart Tamburix

Aktivan član
Poruka
1.920

Ma ja ba.

A vaš Sputnjik-5 je ki duša

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.