Vakcinacija protiv kovida - Srbija i svet (2)

Da li ćete primiti vakcinu?

• Ukupno glasova
    90

Optimus Prime

Buduća legenda
Poruka
28.656
Screenshot_20220511-201722.jpg

Kažu "strani plaćenik"

Aktivan član
Poruka
1.407
Ovo je najobicnija nebuloza.

Prvo da razjasnimo, time sto sam izracunao smrtnost, sto jeste statisticka kategorija, ni na koji nacin ne umanjujem niti vredjam zrtve bolesti. Niti im se, ne daj Boze, radujem, za razliku od vas VAXERA koje sam 1000 puta imao priliku da cujem kako izjavljujete "neka svi nevakcinisani pocrkaju, neka im pomru cele porodice, ne treba ih ni sahranjivati, jedva cekam da pocrkaju, ne treba im dati pristup lekaru..." i slicne varijante. I ne, ne preterujem, sto zna vecina ljudi koji ovo citaju.
Прво, у мојим објавама такве речи ниси и нећеш моћи да прочиташ, па те молим да ме не стављаш у исту реченицу с њима.
Друго, ако ћеш дискусију да водиш у облику ,,ви ВАКСЕРИ против ми свесни" и сличним баљезгањима, да одмах прекинемо боље јер не желим да на то траћим време, па таман не знао шта да радим с њим.
Треће, ја нисам ни инсинуирао ишта од тога од чега се браниш овде.

Ono na sta se ja fokusiram jeste da su POTPUNO NEOSNOVANO napravili svetsku paniku, pozatvarali milijarde ljudi, ugrozili celu svetsku ekonomiju, i to za nesto sto ima smrtnost obicnog GRIPA!!! Da, dobro ste procitali, SMRTNOST JE REDA SMRTNOSTI OBICNOG GRIPA.
Разумеш ли ситуацију у којој нико није имао појма о каквој се болести ради, јер је нова и непозната, па нико није ни могао да зна како ће изгледати евентуални исход непредузимања ничега? Замислимо само, на пример, да ништа од мера није увођено и да се испостави да болест има стопу смртности од, рецимо 50% - какве би реакције јавности биле и за шта би све оптуживали здравствене организације и власти које нису адекватно одговорили на појаву нове, до тада непознате болести, и тиме допринели огромном броју смрних случајева? Каква би тек онда паника настала? И кад смо већ код панике - надлежни панику нису изазвали, већ медији, покварени политичари и гомила идиота који штанцају свакодневно различите теорије завере којима деценијама слуђују већ довољно лудо становништво са интелектуалним капацитетом довољно ниским да може да поверује и у најглупље измишљотине које су у супротности с логиком.

E sad, korona virus, A TO GOVORIM OD POCETKA, je jako podmuklo/zlobno/bolesno NAPRAVLJEN LJUDSKOM RUKOM virus. Ovo je BUKVALNO jako dobro (u negativnom, bolesnom smislu) PROJEKTOVAN I NAPRAVLJEN virus koji nema nikakve veze sa slepim misevima isto kao sto nije dosao sa planete Pluton. U to se jos vise mozemo uveriti sada, kada je korona prakticno prosla (postala je standardno prisutna, kao grip), i kada vidimo KOLIKO SU BROJNI I RAZLICITI efekti korone na organizam - koliko sam ja uspeo da zakljucim, korona prakticno izazove da se ispolje i iskomplikuje ono sto je u ogranizmu coveka vec prisutno i u losem stanju (poodmaklo).
То говоре многи и за то, наравно, никаквих доказа немају, али и даље говоре. Претпостављам да је то зато што верују да боље познају и ситуацију и науку од самих научника. Класичан случај ма, шта они па знају, бре? аргументације.

Sto se tice maski, postoje istrazivanja, a to moze i zdravom logikom da se zakljuci, da one ne sprecavaju sirenje infekcije. Virus je toliko mali da prolazi kroz masku,
Свака маска ће, здравом логиком показано, ограничити у одређеној мери ширење заразе тако што ће ограничити ширење капљица приликом кијања и кашљања. Прост тест - стани пред огледало и накашљи се прво с маском па онда без маске, и упореди резултате сам, па онда процени да ли је у потпуности тачно да маска не помаже.

i maska ne stiti uopste od virusa onoga ko masku nosi vec stiti DRUGE od te osobe.
Нико није тврдио да обичне маске за лице штите носиоца од вируса. Познато је да је пречник коронавируса 50-140nm, а рупе на маскама су ширине и преко 80000nm, тако да би било бесмислено тврдити тако нешто. Ипак, то многе не спречава да до дана данашњег и даље мантрају како маске не штите носиоца од заразе.

Da li treba da vam opisujem DA JOS IMA LJUDI koji na otvorenom NOSE MASKE? KOGA ONI ZABOGA STITE? Pa nikoga, misle DA STITE SEBE tj. zive u potpunoj zabludi IZAZVANOM POMENUTOM PANIKOM i time zapravo samo stete svom zdravlju. Slicno virus kroz masku prolazi i u bilo kom zatvorenom prostoru gde boravi nosioc virusa vrlo brzo VIRUS JE PRISUTAN U TOM PROSTORU! Zato se i jesmo SVI zarazili koronom garantovano.
А тебе то угрожава што неко носи маску? Јао, јадан ти, права су ти нарушена.

Vakcine su takodje posebna prica, i svi znamo koliko je ljudi imalo jako teske posledice usled vakcinisanja, A TI PODACI SE TEK POSEBNO KRIJU I FALSIFIKUJU.
Али ти, наравно, те сакривене и фалсификоване податке знаш, је л' тако? Па, наравно да знаш, тебе не може нико да превари и од тебе не може ништа да се сакрије, нашао си ти те податке где су их сакрили.

O TESTNIM vakcinama necu ni da trosim reci, a tek o obaveznosti iste... Inace moj post je skresao admin, jer u originalu on sadrzi i recenicu da cu da im se #@$@#$ ako ponovo pokusaju da uvedu zabrane i obaveze ovoga i onoga.
Нећеш ти никоме ништа. Пискараћеш и даље глупости на нету и пренемагати се јер је ,,народ глуп и неразумљиво је да пристаје да му крше људска права".

Ovu zarazu niko nije mogao niti moze da spreci. Virus ovog tipa, koji se prenosi kapljicnim putem, NE MOZE DA SE SPRECI osim ako bi se CEO SVET izolovao, TAKO DA SMO SVI U POSEBENOJ PROSTORIJI, svaki pojedinac na svetu, i tako provedemo 15 dana. Mozda cak ni tada ne bi sprecili zarazu jer postoje primeri ljudi kod kojih virus ostaje i mesecima prisutan. Dakle OD OVOGA, kao ni od GRIPA, leka NEMA.
Нема још увек.

Ono sto mene jako zapanjuje je da je najveci deo ljudi spreman da "vadi oci" i "spaljuje na lomaci" one koji nece vakcine i debilarije tipa maske,
Јок, ће да играмо коло и да певамо неће гара да прими вакцину.

ALI NIKO NE INSISTIRA DA SE PRONADJU I KAZNE - najstrozije, naravno - ONI KOJI SU OVAJ VIRUS SMISLILI, NAPRAVILI i PUSTILI, a vidimo da je sve bilo smisljeno i po reakcijama drzava celog sveta, i po "biznis modelu" vakcina (pazi, ne prizaje se ruska vakcina ali se priznaju zapadne, a kao svima stalo da se epidemija spreci po svaku cenu - namerno sam napisao po svaku cenu), i po tome kako je korona ODJEDNOM NESTALA (eliminisao je Putin, kako kaze sala - ako je uopste sala).
:hahaha:

Ovo za batinanje si odvalio pa ostao ziv - znaci ja moram da trpim svacije budalastine, i svaka budala moze da me bije za nista - to si prakticno napisao.
Нисам, него си ти моје речи изврнуо намерно јер немаш адекватан одговор на то што сам рекао.

Imamo brdo primera iz celog sveta, mada prednjace Kina, Australija i EU, kako gradjane biju NA ULICI jer ne nose BESMISLENU, NICEM NE SLUZECU MASKU NAPOLJU!
Не правдам методе кажњавања али кажњавање свакако заслужује свако ко се оглуши о правила. Не очекујеш ваљда да ће усред пандемије да се гледа кроз прсте некоме ко свесно не поштује прописе?

I onda se pitamo kako su Hitler i Pavelic uspevali da ubijaju milione ljudi na najmonstruozniji nacin tik uz naselja "obicnih gradjana" a da oni na to ne da ne reaguju, vec klicu u transu tim monstrumima. Ili se ja pitam ko je taj sto glasa za Vucica, Dacica, Djilasa, Dobricu... - a onda shvatim s kim zivim.
Сам Бог свети не би могао да разлучи шта си ти овде рекао а шта си хтео да кажеш, осим да си хтео да звучиш дубокоумно или шта већ.

crossing over

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.024
Lepo je rekla žena. Naravno, ukoliko virus potpuno ne nestane, mogu se očekivati manji ili veći talasi u periodu karakterističnim za respiratorne infekcije, dakle na jesen i zimu.

Ono što bi bilo dobro, jetse da virus nastavi da slabi, odnosno da ne izaziva teže kliničke slike, tj. da bude manje hospitalizacija i smrtnih ishoda.

Optimus Prime

Buduća legenda
Poruka
28.656
Lepo je rekla žena. Naravno, ukoliko virus potpuno ne nestane, mogu se očekivati manji ili veći talasi u periodu karakterističnim za respiratorne infekcije, dakle na jesen i zimu.

Ono što bi bilo dobro, jetse da virus nastavi da slabi, odnosno da ne izaziva teže kliničke slike, tj. da bude manje hospitalizacija i smrtnih ishoda.
Sada je situacija dobra.

crossing over

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.024
Omikron je bio prekretnica, virus je prešao iz divljeg u pitomi. Trebalo mu je očekivane 2 godine.

Sada će fokus preći na dugoročne posledice preležavanja, biće tu verovatno i neprijatnih iznenađenja.
Tako je.
Samo da tako i ostane.

Da, mnoga pitanja će postati aktuelna. Ovakav mentalni distres koji smo preživeli, biće pokretač drugih problema i pandemija hroničnih nezaraznih bolesti.

Poruka
5.382
Omikron je bio prekretnica, virus je prešao iz divljeg u pitomi. Trebalo mu je očekivane 2 godine.

Sada će fokus preći na dugoročne posledice preležavanja, biće tu verovatno i neprijatnih iznenađenja.
Само да се цијепљени непријатно не изненаде, ми остали нисмо тако изненадљиви.

teletabis56

Aktivan član
Poruka
1.510
Šta farmakomafijska gamad spremaju za jesen-zimu?
Kako je potpisan sporazum da oni odlučuju o "merama", a ne lokalna ministarstva-države, predvidjam prisilnu vakcinaciju.
Ono ... najnoviji smrtonosni model Korone - "kurcikron", smrtnost 20%, svi ćemo pomreti, groblja će biti tesna, mrtvi će padati po ulicama,... moramo svi da se prisilno nabodemo...
Nije baš poželjno da postoji kontrolna populacija, a ovi nabodeni već ove zime konstantno bolesni.
Šta će tek biti sledeće i čime to opravdati, ako pored sebe vidiš nevakcinisane koji nemaju takvih problema?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.