Quantcast

VAKCINACIJA MOŽE BITI OBAVEZNA Skupština Srbije sprema izmene zakona

nesko101

Veoma poznat
Poruka
10.956
VAKCINACIJA MOŽE BITI OBAVEZNA Skupština Srbije sprema izmene zakona, evo šta sve donose
AUTOR: Novosti; D.K. DATUM I VREME: 10.11.2020. 19:07

Izmenama zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, o kojima će se ove nedelje izjasniti Skupština Srbije predviđeno je, pored ostalog, da se zbog epidemije može odrediti preporučena ili obavezna vanredna vakcinacija protiv zarazne bolesti i to za sve ili za određene kategorije stanovništva, pišu Novosti.

Kućna izolacija i bolovanje
Tako će, prema novom zakonu, kada bude usvojen, i počne da se primenjuje, svi koji su do sada i pored toga što su pozitivni na SARS-KoV-2, ali bez simptoma ili sa lakom kliničkom slikom bolesti i slobodno šetali, morati u kućnu izolaciju. Ta mera važiće za sve inficirane koji nisu za bolnicu, a nalagaće je specijalista za infektivne bolesti ili drugi doktor, u skladu sa naredbom resornog ministra. Isti doktor će obaveštavati nadležnu epidemiološku službu, a ko će kontrolisati poštovanje ove mere propisaće Vlada Srbije, pišu Novosti.

Da li ćete se vakcinisati protiv korone?

Ukupan broj glasova: 152
  • Da: 22% (33)
  • Ne: 78% (119)
U kućni karantin ići će svi koji su bili ili za koje postoji sumnja da su bili u kontaktu sa zaraženim. Ograničenje slobode kretanja i obaveza praćenja zdravstvenog stanja propisivaće se na 14 dana od poslednjeg sumnjivog kontakta. Meru, takođe, donosi infektolog ili drugi doktor i o njoj obaveštava nadležni institut za javno zdravlje, ali i sanitarnog inspektora, i to pismeno. U oba slučaja rešenje o izrečenoj meri je i potvrda o sprečenosti za rad, tokom koje osobi, ako je zaposlena, pripada nadoknada. To je „klasično“ bolovanje za vreme kojeg se isplaćuje 65 odsto zarade.

https://www.alo.rs/vesti/politika/s...rce=alo.contentexchange.me&pollOptionId=18167

U Brazilu su obustavili vakcinaciju u testiranju treće faze zbog vrlo ozbiljnih posledica po život primaoca.Dakle braćo Srbi hoćete li da se prepustite u ruke SNS-u i VUČIĆU?

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.321
Srbija u dogledno vreme nece imati nikakvu vakcinu ( ako pricate o koroni)
tako da su ove price besmislene. EU, a to je pola milijarde ljudi pravi neki ugovor
sa Pfizerom za 300 miliona doza, a to je za 150 miliona ljudi pa ako neko
i zeli da se vakcinise, a nije iz grupe rizicnih, nece moci.
ne znam sta je za tebe dogledno vreme a jos manje mi je jasno sta menja da li ce biti obavezna za 6 meseci ili za 2 godine

TONOLAN

Elita
Poruka
18.757
Moze Vucic da propise da recimo svaki Srbin mora da vozi el. auto i da se to izglasa
u Skupstini, al nema auta i nece ga biti u dogledno vreme. Isto vazi i za vakcinu.
Ne važi, nije adekvatan primer.
Ovo prvo može propisati jer na taj način ne narušava integritet čoveka, ali da bilo kome ubrizgava nešto u telo, mimo njegove volje - to NE MOŽE!

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.824
Ne razumem samo potrebu ljudi da veruju da im bilo koja vlast zeli smrt putem vakcine? Pa ako za nesto trebate toj vlasti onda je da budete zivi valjda i da za istu glasate, jer ako pocne da se crkava, vlasti to ne odgovara. Koja je psihoza u pitanju da se smatra da bilo koja vlast na svetu zeli da pobije sopstveni narod ili bilo koji narod tek tako...

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.321
Moze Vucic da propise da recimo svaki Srbin mora da vozi el. auto i da se to izglasa
u Skupstini, al nema auta i nece ga biti u dogledno vreme. Isto vazi i za vakcinu.
Trenutno ih nema nesto kod nas ali ce za 10-20 godina to verovatno biti najnormalnije i onda ce doneti takav zakon. Isto kao sto nema vakcine trenutno ali kada stigne mogu da donesu zakon da bude obavezna bilo to za par meseci ili par godina nista to ne menja. Mozda i izglasaju unapred pa im vakcine stizu u turama ko zna nista me ne cudi a nije ni bitno kada ce to stupiti na snagu.

Rayela

Legenda
Poruka
60.052
Trenutno ih nema nesto kod nas ali ce za 10-20 godina to verovatno biti najnormalnije i onda ce doneti takav zakon. Isto kao sto nema vakcine trenutno ali kada stigne mogu da donesu zakon da bude obavezna bilo to za par meseci ili par godina nista to ne menja. Mozda i izglasaju unapred pa im vakcine stizu u turama ko zna nista me ne cudi a nije ni bitno kada ce to stupiti na snagu.
Drzave uopste i ne planiraju da vakcinisu celo stanovnistvo, 60% vakcinisanih je dovoljno
da se epidemija spreci ( kaze nauka), a svakko da ce 60% to uraditi i dobrovoljno
tako da ne moras da brines.

TONOLAN

Elita
Poruka
18.757
Ne razumem samo potrebu ljudi da veruju da im bilo koja vlast zeli smrt putem vakcine? Pa ako za nesto trebate toj vlasti onda je da budete zivi valjda i da za istu glasate, jer ako pocne da se crkava, vlasti to ne odgovara. Koja je psihoza u pitanju da se smatra da bilo koja vlast na svetu zeli da pobije sopstveni narod ili bilo koji narod tek tako...
Ne razumem ni ja poverenje nekih ljudi u vlast i vakcinu koju im ista nudi.
Stže vakcina pa se vakciniši koliko ti volja! Besplatno!

Ali najgori su koji imaju potrebu da i druge vakcinišu.
Imaju potrebu da ih ubede da budu zaštićeni!

Odakle taj poriv?

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.321
Drzave uopste i ne planiraju da vakcinisu celo stanovnistvo, 60% vakcinisanih je dovoljno
da se epidemija spreci ( kaze nauka), a svakko da ce 60% to uraditi i dobrovoljno
tako da ne moras da brines.
Za ove redovne vakcine koje primas kao dete pricaju da treba 95%. To "kaze nauka" su navodna istrazivanja i procene koje nekome odgovaraju u datom trenutku isto tako moze odjednom da se promeni i da kazu da im treba vise ili ako nema dovoljno onih koji bi se dobrovoljno vakcinisali onda ce krenuti sa svima ostalima. Drzis se toga sto si cula da pricaju kao da se nije sto puta do sad desilo da promene misljenje kako im se cefne i da prilagodjavaju statistiku svojim interesima.

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.824
Ne razumem ni ja poverenje nekih ljudi u vlast i vakcinu koju im ista nudi.
Stže vakcina pa se vakciniši koliko ti volja! Besplatno!

Ali najgori su koji imaju potrebu da i druge vakcinišu.
Imaju potrebu da ih ubede da budu zaštićeni!

Odakle taj poriv?
Bas mene briga za druge. Cak i tvoja potreba da ne verujes bilo kome je tvoja stvar. Ne smes samo da mislis da posledice tvog izbora trebaju da prodju nekaznjeno ako nekom ugrozis zdravlje svojom nepaznjom. Kod recimo virusa HIV-a tvoja je stvar hoces li nositi kondom ili ne. Ne mozes preneti HIV nekome tako sto ces mu se nakasljati iza ledja u supermarketu. Ovde je stvar drugacija. A ja ne vidim resenje za bolji stop za ovaj virus osim vakcine.

Rayela

Legenda
Poruka
60.052
Za ove redovne vakcine koje primas kao dete pricaju da treba 95%. To "kaze nauka" su navodna istrazivanja i procene koje nekome odgovaraju u datom trenutku isto tako moze odjednom da se promeni i da kazu da im treba vise ili ako nema dovoljno onih koji bi se dobrovoljno vakcinisali onda ce krenuti sa svima ostalima. Drzis se toga sto si cula da pricaju kao da se nije sto puta do sad desilo da promene misljenje kako im se cefne i da prilagodjavaju statistiku svojim interesima.
Citam sta pisu, znas da me to zanima, tako od pocetka pisu, za ove vakcine za
decu stvarno nisam u toku.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.