v.ilic : srbijom vladaju crnogorci

Drustvo u kome se 100% stanovnistva slaze po istom pitanju treba dobro da se zabrine za svoje kolektivno dusevno zdravlje i da se zapita ko su ljudi koji ga vode.

onaj obrisani deo je...ima u tome istine, ali ima i nekih pogresnih stavova, medjutim da se osvrnem na ovu recenicu. nije 100% jer imamo i mi "postenih" albanaca koji ne zive na kosovu vec po srbiji, ako njih izuzmemo mozda si u pravu, verovatno svih 100% albanaca koji zive na kosovu misli isto sto se nezavisnosti tice, a razlog? pa ovako, siguran sam da ne postoji ni jedan albanac koji nema razloga [vise indirektnih, hvala bogu nego direktnih] da tako misli. uzmi u obzir samo zadnjih desetak-dvadeset godina,mislim "zaposlenost" i skolstvo pa ces mozda pronaci i ti te razloge
 
Нисам сигуран да је Сеља изјавио тако нешто, иако се последњих година слабо контролише.
Ал ако је рекао тако нешто, онда коначно нешто паметно и од њега.
Тај проблем са окупацијом од стране разноразних брђана и осталих Титових земљака имамо од 45-те и тешко да ћемо се ослободити.

Било је већ тема на овом форуму о односима Срба са придошлицама, тако да ћу само да напишем једну питалицу:
Зашто Црногорац пушћа бркове?
 
Vecina Srbijanaca, Sumadinaca pogotovo, i jesu poreklom iz CG. Nista cudno sto se nekom coveku na vlasti nadje da je poreklom iz Cg. Znaci li to da je manji Srbin od bilo kog Srbijanca-nedinaroida? Jedan smo narod...... Aj najbolje da se mrzimo......

U vladi čak 4 člana Crnogorci. Premijer i Ministar Unutrašnjih Poslova (a obojica glavni za DSS :) , Ministar za Kosovo i Metohiju (opet DSS) i valjda Ana Pesikan (G17+). Naravno, i predsednik Boris Tadic je Crnogorac, ali on nije Srbijanac od brojnih crnogorskih kolonista, vec pravi Crnogorac.

Izgleda da je i ministar prosvete (i to opet DSSovac!!!)
 
Vecina Srbijanaca, Sumadinaca pogotovo, i jesu poreklom iz CG. Nista cudno sto se nekom coveku na vlasti nadje da je poreklom iz Cg. Znaci li to da je manji Srbin od bilo kog Srbijanca-nedinaroida? Jedan smo narod...... Aj najbolje da se mrzimo......

Pa nema ovde niko nista protiv Srba poreklom iz Crne Gore.Problem su Crnogorci u Srbiji koje traze neka veca prava od ostalih nacionalnih manjina.
 
@ Slaven
A sta je pravi Crnogorac? Kostunica je Sumadinac. Tadic je beogradsko dete, Srbin. Karadjordjevici su Sumadinci, Obrenovici takodje, Milosevic takodje. Jocica ne znam odakle je.
Ne volim taj trend, distanciranja od svakog Srbina koji nije zadnjih 5 vekova u nazad Srbijanac, Sloven, izvorni. Ne volim ni recenicu "Srbijom vladaju Crnogorci". Srbijom vladaju Srbi. I tako je zadnjih par vekova, sem 50 godina onog copavog Zagorca.
Srbija je zemlja srpskog naroda i svih ostalih gradjana. Da li ce predsenik da bude Srbin iz Australije, Crne Gore, ili Bosne, meni je svejedno, dokle god je sposoban za tu funkciju. Iako smo mi Srbijanci stvorili najvecu srpsku drzavu na Balkanu, ne smatram nas ista nadljudskijim od Bosanaca, Crnogoraca, Krajisnika...... sto verujem da mnogi od vas ovde podsvesno cine.

@blockhead
Crnogorci traze veca prava od drugih nac. manjina? Mislis na studente? Ista stvar vazi i za studente iz Bosne, kojih je vise ovde nego iz CG. U sustini, ukoliko Bosna i CG odluci da placa odredjenu sumu u budzet Srbije, stvar je u redu, i sleci ce se prasina i oko toga.
Naravno, pljujem po svima njima koji do fotelja dodju vezom.
 
posto smo mi srbi u srbiji po tvrdjenju nekih crnogoraca dosli iz crne gore onda je logicnije da mi srbi
iz srbije dobijemo crnogorsko drzavljanstvo .
sa drzavljansvom i glasacko pravo i ......problem resen .
salu na stranu, mislio sam da ste se vi crnogorci otcepili od nas ?
 

Back
Top