V.Havel: BOMBARDOVATI LIBIJU - NE OKLEVATI KAO SA SRBIJOM

draksson

Iskusan
Poruka
5.674
Demokratija na delu!! :dash:





BOMBARDOVATI LIBIJU - NE OKLEVATI KAO SA SRBIJOM


08.03.2011. / Trojka

Havel: bombardovati Gadafija ne oklevati kao sa Srbijom

Bivši češki predsednik Vaclav Havel pozvao je međunarodnu zajednicu da izvuče pouke iz krvavog raspada bivše Jugoslavije i da ne odlaže vojnu intervenciju u Libiji suviše dugo, kao što je to činila u slučaju bombardovanja Srbije. - O Miloševiću se raspravljalo četiri godine, ali oprezno oklevanje se nije isplatilo. Upravo suprotno, pokrenulo je nebrojeno mnogo strahota. To je jedna od velikih pouka koja bi trebalo da navede Zapad da dela u slučaju Libije zaista brzo, bez obzira što njegova odluka ne bi bila popularna - kazao je Havel u intervjuu koji objavljuju današnje "Hospodaržske novini".

Havel je naglasio da iz njegovog iskustva proizilazi da neke stvari jednostavno ne mogu da se odlažu a libijskog vođu Muamera Gadafija uporedio je sa Slobodanom Miloševićem.

- Ja lično sam mislio da je Gadafi komični klovn. U stvari ceo svet ga je doživljavao kao bizarnu dvorsku ludu. Ali ceo svet se varao. Pokazalo se da on sumanuti zločinac - kazao je Havel o Gadafiju.

Havel je upozorio da će intervencija Zapada biti nužna ukoliko se u Libiji nastavi građanski rat.

- Posebno ako se bude odugovlačilo suviše dugo i Gadafi postane još tvrdoglaviji i nastavi da čini zločine, intervencija će biti nužna. Može imati razne oblike, od pomoći ustanicima, preko blokade vazdušnog prostora do ciljanog napada na mesta gde se krije Gadafi - rekao je Havel.

Češki zvaničnici, i oni koji su svojevremeno bili za bombardovanje bivše Jugoslavije, sada su posle tog iskustva znatno suzdržaniji prema intervenciji u Libiji.

- Trebalo bi da budemo vrlo vrlo oprezni u takvim razmišljanima. Jedini razlog za intervenciju bi moglo da bude spasavanje ljudskih života, kao što su to učinili Britanci evakuišući svoje građane - kazao je Havelov prijatelj iz disidentskih dana, sadašnji šef češke diplomatije Karel Švarcenberg.


http://www.akademediasrbija.com/ind...ao-sa-srbijom-&catid=47:ukratko-cat&Itemid=71
 
Poslednja izmena:
APEL BIVŠEG ČEŠKOG PREDSEDNIKA
Havel: Ne oklevati s Libijom kao s bombardovanjem Srbije

| 07. 03. 2011. - 11:02h | Komentara: 163

65801_havel301-reuter-petr-josek_hs.jpg

PRAG, 7. marta 2011. (Beta) - Bivši češki predsednik Vaclav Havel pozvao je međunarodnu zajednicu da izvuče pouke iz krvavog raspada bivše Jugoslavije i da ne odlaže vojnu intervenciju u Libiji suviše dugo, kao što je to činila u slučaju bombardovanja Srbije.


Vaclav Havel
"O Miloševiću se raspravljalo četiri godine, ali oprezno oklevanje se nije isplatilo. Upravo suprotno, pokrenulo je nebrojeno mnogo strahota. To je jedna od velikih pouka koja bi trebalo da navede Zapad da dela u slučaju Libije zaista brzo, bez obzira što njegova odluka ne bi bila popularna", kazao je Havel u intervjuu koji objavljuju današnje "Hospodaržske novini".


Havel je naglasio da iz njegovog iskustva proizilazi da neke stvari jednostavno ne mogu da se odlažu a libijskog vođu Muamera Gadafija uporedio je sa Slobodanom Miloševićem. "Ja lično sam mislio da je Gadafi komični klovn. U stvari ceo svet
ga je doživljavao kao bizarnu dvorsku ludu. Ali ceo svet se varao. Pokazalo se da on sumanuti zločinac", kazao je Havel o Gadafiju.

Havel je upozorio da će intervencija Zapada biti nužna ukoliko se u Libiji nastavi građanski rat.
"Posebno ako se bude odugovlačilo suviše dugo i Gadafi postane još tvrdoglaviji i nastavi da čini zločine, intervencija će biti nužna. Može imati razne oblike, od pomoći ustanicima, preko blokade vazdušnog prostora do ciljanog napada na mesta gde se krije Gadafi", rekao je Havel.

Češki zvaničnici, i oni koji su svojevremeno bili za bombardovanje bivše Jugoslavije, sada su posle tog iskustva znatno suzdržaniji prema intervenciji u Libiji.
"Trebalo bi da budemo vrlo vrlo oprezni u takvim razmišljanima. Jedini razlog za intervenciju bi moglo da bude spasavanje ljudskih života, kao što su to učinili Britanci evakuišući svoje građane", kazao je Havelov prijatelj iz disidentskih dana, sadašnji šef češke diplomatije Karel Švarcenberg.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/239865/Havel-Ne-oklevati-s-Libijom-kao-s-bombardovanjem-Srbije
 
Demokratija na delu!! :dash:





BOMBARDOVATI LIBIJU - NE OKLEVATI KAO SA SRBIJOM

BOMBARDOVATI LIBIJU - NE OKLEVATI KAO SA SRBIJOM !
08.03.2011. / Trojka

Havel: bombardovati Gadafija ne oklevati kao sa Srbijom

Bivši češki predsednik Vaclav Havel pozvao je međunarodnu zajednicu da izvuče pouke iz krvavog raspada bivše Jugoslavije i da ne odlaže vojnu intervenciju u Libiji suviše dugo, kao što je to činila u slučaju bombardovanja Srbije. - O Miloševiću se raspravljalo četiri godine, ali oprezno oklevanje se nije isplatilo. Upravo suprotno, pokrenulo je nebrojeno mnogo strahota. To je jedna od velikih pouka koja bi trebalo da navede Zapad da dela u slučaju Libije zaista brzo, bez obzira što njegova odluka ne bi bila popularna - kazao je Havel u intervjuu koji objavljuju današnje "Hospodaržske novini".

Havel je naglasio da iz njegovog iskustva proizilazi da neke stvari jednostavno ne mogu da se odlažu a libijskog vođu Muamera Gadafija uporedio je sa Slobodanom Miloševićem.

- Ja lično sam mislio da je Gadafi komični klovn. U stvari ceo svet ga je doživljavao kao bizarnu dvorsku ludu. Ali ceo svet se varao. Pokazalo se da on sumanuti zločinac - kazao je Havel o Gadafiju.

Havel je upozorio da će intervencija Zapada biti nužna ukoliko se u Libiji nastavi građanski rat.

- Posebno ako se bude odugovlačilo suviše dugo i Gadafi postane još tvrdoglaviji i nastavi da čini zločine, intervencija će biti nužna. Može imati razne oblike, od pomoći ustanicima, preko blokade vazdušnog prostora do ciljanog napada na mesta gde se krije Gadafi - rekao je Havel.

Češki zvaničnici, i oni koji su svojevremeno bili za bombardovanje bivše Jugoslavije, sada su posle tog iskustva znatno suzdržaniji prema intervenciji u Libiji.

- Trebalo bi da budemo vrlo vrlo oprezni u takvim razmišljanima. Jedini razlog za intervenciju bi moglo da bude spasavanje ljudskih života, kao što su to učinili Britanci evakuišući svoje građane - kazao je Havelov prijatelj iz disidentskih dana, sadašnji šef češke diplomatije Karel Švarcenberg.


http://www.akademediasrbija.com/ind...ao-sa-srbijom-&catid=47:ukratko-cat&Itemid=71

Taj Vaclav Havel je stoka jedna bolesna, iskompleksirana. Trebali su to Sovjeti utući na vreme.
 
Taj Vaclav Havel je stoka jedna bolesna, iskompleksirana. Trebali su to Sovjeti utući na vreme.

Dzaba ja postavljah da mu se lekari bore za zivot .. i da mu je ovo verovatno bila poslednja izjava .. :ok:

Госпитализирован экс-президент Чехии
Теги: Вацлав Гавел, Чехия, Новости, Европа, Политика, За Рубежом


8.03.2011, 19:21


Экс-президент Чехии Вацлав Гавел был срочно госпитализирован в Центральный военный госпиталь Праги.
 
Dzaba ja postavljah da mu se lekari bore za zivot .. i da mu je ovo verovatno bila poslednja izjava .. :ok:

Госпитализирован экс-президент Чехии
Теги: Вацлав Гавел, Чехия, Новости, Европа, Политика, За Рубежом


8.03.2011, 19:21


Экс-президент Чехии Вацлав Гавел был срочно госпитализирован в Центральный военный госпиталь Праги.

Ма јок - има и других вести, кажу мало проблема са дисањем (јер је оперисао рак плућа) и да ће за неколико дана да буде к'о нов...
 
Dzaba ja postavljah da mu se lekari bore za zivot .. i da mu je ovo verovatno bila poslednja izjava .. :ok:

Госпитализирован экс-президент Чехии
Теги: Вацлав Гавел, Чехия, Новости, Европа, Политика, За Рубежом


8.03.2011, 19:21


Экс-президент Чехии Вацлав Гавел был срочно госпитализирован в Центральный военный госпиталь Праги.

Дојадило и Богу његово ратно хушкање. :rtfm:

Елем, Гадафи гази издајничку исламистичку и НАТО багру, овај ће да отегне папке...Шта још лепше може да нам се деси?
 
тај хавел је једна таква прсотина да је то стварно за лечење, идиот који верује у хуманитарне бомбе, а у ствари само обичан лићимур и послушна дворска луда глобализма и либералног капитализма. сећам се неких његових изјава поводом ситуације на просторима бивше сфрј, био је већи јастреб од џејмса рубина и осталих јастребова из клинтонове администрације.
 
тај хавел је једна таква прсотина да је то стварно за лечење, идиот који верује у хуманитарне бомбе, а у ствари само обичан лићимур и послушна дворска луда глобализма и либералног капитализма. сећам се неких његових изјава поводом ситуације на просторима бивше сфрј, био је већи јастреб од џејмса рубина и осталих јастребова из клинтонове администрације.

Da, a vrhinac tog njegovog ludila stigao je '99. kad je izjavio da je bombardovanje SRJ "eticki i moralan cin". Bitanga, trebalo je Sovjeti ostrije sa njim da postupaju.
 
Pajo to bi mi neobicno bilo em milo em drago da vidim efekte S300 jer kazu da smo to mi imali nikad nas ne bi smradovi NATO bombardovali.

i meni....kazu da je S-300 gadafi platio 800.000 dolara...rece mi prijatelj koji je bio u libiji kad se sistem montirao...zamalo ga nisu streljali jer je prisao da vidi....verujem coveku---nikad nije uhvacen u lazi..
 

Back
Top