Uzroci homofobije/transfobije

Nisu u pitanju nikakve traume,niti neka loša iskustva sa suprotnim ili istim polom ono što tera bisekualne ljude da se deklešu ili kao heteoro ili kao homosekualni nego to što se nameće ideja da bisekulnost ne postoji stvarno i da nije validna sekualna orjentacija nego prolazna faza kroz koju ljudi prolaze kao tinejdžeri i mora da se prevaga koji te pol više privlači i da se njega držiš da te ljudi ne bi gledali kao nekog ko je zbunjen,nezreo i ko ne zna ni sam šta želi.Heterosekualnost se tretira kao nekakav defolt i to ustvari nameće ljudima da bilo kog ko ne krije to da ga privlači i isti pol automacki etiketiraju kao homosekalca i stavlja se pritisak na tu osobu da i sama sebe tako deklariše jer odudara pa makar to bilo i 3% od onog što se smatra kao defolt.
Kazem da traume i losa iskustva mogu naterati heteroseksualne da se deklarisu kao homo
 
Kazem da traume i losa iskustva mogu naterati heteroseksualne da se deklarisu kao homo
iskreno,to je mit koji je nastao u vreme kad se homosekualnost računala kao poremećaj pa se tražio uzrok... Da,dešava se da bisekualni ljudi loše protumače svoj sekualitet i pomisle za sebe da su homosekualni...čak se dešava i asekulanim ljudima to da pomisle da su homosekualni jer pošto ih ne privlači suprotni pol onda to znači da će ih privlačiti isti(što se ne desi i onda tek nemaju pojma šta je s njima)...Dešava se i da tras osobe pomisle za sebe da su homosekualni...ali te zablude nastaju jer ljudi predstavljaju sekualne orhjentacije kao da postoji defolt koji je heterosekualnost i izuzetak koji je homoseksualnost i da ako neko nije jedno onda mora da je ono drugo,a rodni identitet treba da prati sekualnu orjentaciju i obrnuto.

Traume mogu da dovedu nekog u situaciju da preispita iznova svoj sekualitet...čak i da počne da negira svoj seksualitet(to je fora na koju neki jako zlonamerni ljudi "leče" homosekualnost),ali to psighički ubija ljude u pojsam još više kad na silu idu protiv svoje prirode i niko ne može da izdrži tako dugo.
 
Zbog nekih jako homofobičnih postova u nekim tetmama ovde na krstarici zaključio sam da treba jedna ovakva tema.

Svi znamo da je taj problem prisutran na ovim prostorima i da uglavnom starije generacije to doživljavaju kao normalno...

Ali hajde da diskutujemo o tome kako i zašto nastaje netrplejivost prema ljudima koji nisu strejt a i prema ljudima koji nisu cisrodni.

Definitivno je jedan od faktora koji tu utiče činjenica da su to ljudi koji nisu imali lično iskustva sa osobama drugačije sekualne orjentacije ili rodnog identita i zato veruju u razne stereotipe i generalizacije...ali od kud generalizacije i sterotipi?

I još bolje pitanje od kud ideje o tome da samo postojanje ljudi koji nisu strejt ili cisrodni nekako ugrožava one koji jesu strejt i cisrodni?

Molim da ostanete civilizovani i pristojni i hvala na pažnji :D
Fob znači osoba koja se boji. Ja se nikoga ne bojim pogotovo ne takvih osoba. Meni se to gadi i meni je to naprihvatljivo.Moj mozak to ne može da prihvati kao nešto normalno. I sve bi bilo u redu da su ostali između "četiri zida", ane da kao manjina na nivou statističke greške terorišu većinu.
 
Fob znači osoba koja se boji. Ja se nikoga ne bojim pogotovo ne takvih osoba. Meni se to gadi i meni je to naprihvatljivo.Moj mozak to ne može da prihvati kao nešto normalno. I sve bi bilo u redu da su ostali između "četiri zida", ane da kao manjina na nivou statističke greške terorišu većinu.
Oni su ljudi uplašeni, znaju i sami zašto...jbg...
Evo ja ne poznajem niti jednog peška, geja...ali ako je neko normalan u drugom smislu, možemo da se družimo, da pijemo pivo, nije problem....ako prizna sam sebi da ima taj poremaćaj, ako ne laže, ako ne krade, ako je lojalan prijatelj....onda mogu da zanemarim njihovu seksualnu poremećenost, jer svi mi imamo neke druge oblike poremećenosti...nismo cvećke i sveci...
Ali j. mu mater, nemoj od mene tražiti da priznam da je nešto normalno i prirodno kad nije..

Jel se razumemo sad braćo jebbem mu kevu ???
 
Oni su ljudi uplašeni, znaju i sami zašto...jbg...
Evo ja ne poznajem niti jednog peška, geja...ali ako je neko normalan u drugom smislu, možemo da se družimo, da pijemo pivo, nije problem....ako prizna sam sebi da ima taj poremaćaj, ako ne laže, ako ne krade, ako je lojalan prijatelj....onda mogu da zanemarim njihovu seksualnu poremećenost, jer svi mi imamo neke druge oblike poremećenosti...nismo cvećke i sveci...
Ali j. mu mater, nemoj od mene tražiti da priznam da je nešto normalno i prirodno kad nije..

Jel se razumemo sad braćo jebbem mu kevu ???
Meni je to neprihvatljivo i kraj priče. Neka ih je i neka im je daleko lepa kuća, ali dalje od mene.
 
Strah u osnovi homofobije je da je penis-u-vaginu nije jedini i centralni modalitet postojanja
Нема то везе са хомофобијом нико се не либи тога да тресне рибу у швалеркицу.
Није сигурно неко хомофобичан због аналног секса већ особе које су несигурне у свој лични и сексуални идентитет.

Ја немам против никог ништа али већина њих је у друштву добро позиционирана.

Има много социјално угроженијих категорија којима се не бавимо уопште.

Сад ако се неки крију Боже мој и ја морам да кријем да ми Вучић иде на ***** и да је ментално поремећен човек.
 
Mislim da neke funkcije mozga rade Instinktivno.

"Gladan sam!" i tome slično.

Pa, nekima pojedini seksualni prizori daju signal u tom reptilijanskom mozgu: "Zgrožen sam!"

To je uzrok pomenutih fobija.

Međutim, civilizacija podrazumeva da se NE MOŽE svačiji impuls prevesti i u takvo ponašanje.
Baš je lepo što si pomenuo civiilizaciju jer upravo seksualne zabrane tvoje jednu civilizaciju . O tome detaljnije možeš pročitati kod istaknutih antropologa.
 
Zbog nekih jako homofobičnih postova u nekim tetmama ovde na krstarici zaključio sam da treba jedna ovakva tema.

Svi znamo da je taj problem prisutran na ovim prostorima i da uglavnom starije generacije to doživljavaju kao normalno...

Ali hajde da diskutujemo o tome kako i zašto nastaje netrplejivost prema ljudima koji nisu strejt a i prema ljudima koji nisu cisrodni.

Definitivno je jedan od faktora koji tu utiče činjenica da su to ljudi koji nisu imali lično iskustva sa osobama drugačije sekualne orjentacije ili rodnog identita i zato veruju u razne stereotipe i generalizacije...ali od kud generalizacije i sterotipi?

I još bolje pitanje od kud ideje o tome da samo postojanje ljudi koji nisu strejt ili cisrodni nekako ugrožava one koji jesu strejt i cisrodni?

Molim da ostanete civilizovani i pristojni i hvala na pažnji :D

Kod nas se homofobija čini mi se odnosi samo na muškarce. Lezbejke niko ne napada naročito, a ako i napada stepen mržnje nije isti kao u slučaju gejeva.

Razlozi su estetska neprijatnost i egoizam. Za muškarce se tradicionalno vezuju odlike muževnosti, nonšalantnosti, sigurnosti u sebe. To je veliki egoizam stada i kad neko to prekrši (poda se drugom muškarcu) onda pada u očima ljudi, nastaje bruka i sramota. Zanimljivo je da kod mnogih ako ti peder popuši to ne važi odmah za gej varijantu, jer se on podao tebi, a ne ti njemu. U zatvorima je to učestala pojava. Medjutim kad je obrnuto to uništava muškarca, briše mu osobine koje tradicionalno poseduje i mnogi su gadljivi.

Takodje kad vide nekog koji se ponaša kao ženica ili estetski - dlakavi mužjak trpa drugog mužjaka u prljavi anus, sama dinamika situacija izaziva jake reakcije gadjenja. Kod žena je dinamika drugačija i prefinjenija - nemaju penis koji vrši penetraciju, ližu se, koriste pomagala, a i nekako se uzima da je kod njih normalno da su bar donekle biseksualne, da eksperimentišu itd. Prosto estetika i dinamika je drugačija za većinu ljudi.

U Americi i drugim naprednim zemljama je to npr. bolje regulisano, ali kod nas gde su ljudi vrlo ekstrovertni, puni sebe, busaju se u prsa, to neće nikad proći zbog mentaliteta. Žene mogu da prodju i nije slučajno lezbejka premijer, ali za muškarce je nemoguće.
 

Back
Top