УЗП Олуја-25 година посље

Ma znam ja vaše razmišljanje da nitko ne može biti i nije hrabriji, ljepši, pametniji, kuratiji....od Srba, naročito ne netko u njemom okruženju jer su svi oni samo srpski otpad, kržljavci, netko kome Srbi trebaju skratiti muke postojanja itd.

Zapravo je to sve srpska zavist jer se ne spominju do prije 150 godina u povijesti za razliku od recimo Hrvata.
Kao zgražate ratovima gdje se izričito spominju Hrvati kroz povijest , a zapravo se grizete jer od Srba nema ni "s" nigdje, jedva da su neki učeni krugovi tada znali da neki Srbi postoje ili su postojali, naziv Srbija luta Balkanom na starim kartama jer ne znaju gdje ju smjestiti, oni koji dolaze sa područja te neke Srbije nitko ne zove Srbima, hebiga ni ti došljaci sami sebe ne zovu Srbima.

Ostaje vam samo prdenje izlapjelih likova po kutovima interneta koje gleda samo nekoliko isto izlapjelih i u životu neuspješnih individua koji misle da time upijaju znanje na razini doktira povijesti.
 
U odlično dokumentiranoj i vojničkom terminologijom strukturiranoj knjizi ” La Croatie militaire”, francuski zapovjednik P. Boppe izradio je i dao tiskati zbornik o nastanku, djelovanju i razvojačenju “hrvatskih regimenti” u Napoleonovoj vojsci.
U neposrednoj pratnji Napoleona prilikom ulaska u Moskvu 1812. bili su hrvatski vojnici i njihov zapovjednik Marko Šljivarić. Vidjevši hrabrost i vojničku vještinu hrvatskih vojnika iz prve ruke, Napoleon je rekao:
• “Hrvati, jučer sam se osobno uvjerio u vašu hrabrost. Stekli ste slavu i neumrlu čast!“
• “Ja nisam nikada imao hrabrijih i boljih vojnika.“
• “Hrvati to su najbolji vojnici svijeta. Kad bih imao samo 100.000 Hrvata, osvojio bih čitav svijet“
(Napoleon Bonaparte)
Meni to svuči kao mit a la komšije.
 
Ma znam ja vaše razmišljanje da nitko ne može biti i nije hrabriji, ljepši, pametniji, kuratiji....od Srba, naročito ne netko u njemom okruženju jer su svi oni samo srpski otpad, kržljavci, netko kome Srbi trebaju skratiti muke postojanja itd.

Zapravo je to sve srpska zavist jer se ne spominju do prije 150 godina u povijesti za razliku od recimo Hrvata.
Kao zgražate ratovima gdje se izričito spominju Hrvati kroz povijest , a zapravo se grizete jer od Srba nema ni "s" nigdje, jedva da su neki učeni krugovi tada znali da neki Srbi postoje ili su postojali, naziv Srbija luta Balkanom na starim kartama jer ne znaju gdje ju smjestiti, oni koji dolaze sa područja te neke Srbije nitko ne zove Srbima, hebiga ni ti došljaci sami sebe ne zovu Srbima.

Ostaje vam samo prdenje izlapjelih likova po kutovima interneta koje gleda samo nekoliko isto izlapjelih i u životu neuspješnih individua koji misle da time upijaju znanje na razini doktira povijesti.

Велиш Срби нису постојали до прије 150 година, ајде причај још бајке... :hahaha:
 
Sve te navodne Napoleonove izjave triba uzet vrlo oprezno, imaju npr i Poljaci svoju verziju. Izgleda da je taj Napoleon bio ulizica?
Dom invalida, gdje se slavi francuska vojna povijest.
Screenshot_20200811-142355_Chrome.jpg
 
To samo Srbi nešto guslaju, kod samih Francuza nema ništa.

Појма немаш. Карађорђе је писао писмо Наполеону да узме Србију у заштиту, међутим овај није био заинтересован је је био у добрим односима са Османлијама. Имао сам садржај тог писма у једној књизи, али немерем је саде наћи.
Није Наполеон био неки тамо шабан па да није чуо за подвиге Карађорђа и његових устаника против Османског царства.
 
Појма немаш. Карађорђе је писао писмо Наполеону да узме Србију у заштиту, међутим овај није био заинтересован је је био у добрим односима са Османлијама. Имао сам садржај тог писма у једној књизи, али немерем је саде наћи.
Није Наполеон био неки тамо шабан па да није чуо за подвиге Карађорђа и његових устаника против Османског царства.
Karađorđe je bio nepismeni svinjogojac, nije se mogao ni potpisati.
To je poslao tko zna tko ,ali pošto Napoleon i njegovi za Srbe nisu čuli, bacio je pismo u smeće .
 
Karađorđe je bio nepismeni svinjogojac, nije se mogao ni potpisati.
To je poslao tko zna tko ,ali pošto Napoleon i njegovi za Srbe nisu čuli, bacio je pismo u smeće .

Доситеј Обрадовић је писа, а Карађорђе му је диктира. Доситеј је зна 7-8 језика, проша је скоро читаву Европу и Малу Азију прије доли је доша у устаничку Србију и ставио се њену службу.
Тај "свињогојац" је 9 година ратова против Османског царства које се простирало на 3 континента. Ни он ни његови устаници нису били професионални војници и због тога је њихов подвиг још већи.
 
Poslednja izmena:
Доситеј Обрадовић је писа, а Карађорђе му је диктира. Доситеј је зна 7-8 језика, проша је скоро читаву Европу и Малу Азију прије доли је доша у устаничку Србију и ставио се њену службу.
Тај "свињогојац" је 9 година ратова против Османског царства које се простирало на 3 континента. Ни он ни његови устаници нису били професионални војници и због тога је њихов подвиг још већи.
Moglo mu se kad istovremeno Turci ratuju protiv Rusa i Francuza, Srbi su tu bili samo kamenčić u cipeli kojeg su se Turci riješili čim su se prestali tući sa sebi ravnina.
 
Moglo mu se kad istovremeno Turci ratuju protiv Rusa i Francuza, Srbi su tu bili samo kamenčić u cipeli kojeg su se Turci riješili čim su se prestali tući sa sebi ravnina.

Руси су заратили са Турцима 1806, а Срби су дигли устанак 1804 и добро им је ишло и док Руси нису заратили с Турцима.

Многе битке Турци су од Срба за тих 9 година избили иако су имали пуно бројнију војску
На Мишару 9000 Срба је поразило 40 000 Турака (односно босанских муслимана) https://sr.wikipedia.org/wiki/Битка_на_Мишару
Код Варварина 1000 Срба је поразило 15 000 Турака https://sr.wikipedia.org/wiki/Варваринска_битка
У Лозници 1200 Срба и 300 Козака је поразило 30 000 Турака https://sr.wikipedia.org/wiki/Битка_за_Лозницу
На Делиграду је 37 000 Срба поразило 55 000 Турака https://sr.wikipedia.org/wiki/Битка_на_Делиграду_(1806)

Иван Франо Јукић и Његош о Карађорђу.

Јукић.jpg

njegos.jpg
 
Мирослава Крлежу, познатог књижевника из Загреба, многи цитирају. Већином то раде ван граница његове Хрватске, јер током НДХ-а није желио да се прикључи усташама и рат је у Загребу провео потпуно изолован. Након рата је прво био у немилости Броза, али након Информбироа пистао је један од најомиљенијих писаца у комунистичком систему.

Посљедњих година о његовом стваралаштву у Србији и Црној Гори снимљено је безброј емисија и објављено је пуно текстова. У тим приликама потпуно су заобиђени његови ствови о Хрватима и њиховој историји. Портал „Расен“ објавио је два Крлежина текста гдје он пише о Ватикану, Риму, Хрватима…

У тексту „Прије тридесет година“ из 1947, Крлежа пише:

„Рим продаје дим вјековима, а у врху Рима није било већег смрада на свијету… Ми смо свеукупној нашој интелигенцији говорили да за хрватски народ нема другог ријешења него да се одреди и координира спрам осталих, балканских сељачких народа, а нарочито спрам српског и да у солидарној заједници с њима приступи преиспитивању својих такозваних западњачких и латинских културних прдрасуда и обмана. У првом реду ми смо то говорили нашем клеру и господи бискупима: верујте господо, шта хоћете и како хоћете, али не верујте, да вам ми верујемо да ви радите у интересу нашег народа! Ви верујете у интересу Ватикана, а Ватикан је досљедан и хладнокрван непријатељ нашег народа.“


Мирослав Крлежа у тексту „Неколико ријечи о малограђанском хисторизму Хрвата уопће“ из 1926. тврди:

У вријеме последњих тристо година, од Јураја Крижанића, првог пансалвена (1618.-1683.), до последње видовданске фазе (1918.-1926.) хрватство показује све симптоме једне народности, која нестаје. Све то настојање хрватске народности у последњих тристо година и све оно хаотично збивање за првих девет вијекова, сав тај проблематичан напор да се хрватство отме ротацији око туђих осовина, све то остало је до данас углавном без резултата… Хрвати кроз хиљаду година траже себи господара, да над њима завладају. Од мађарског Коломона (г. 1102.) до крижевачког састанка године 1526. (када пада први предлог за кандидатуру Хабсбурга) а папски посланик у Будизму то правило зове `тражењем другог господара`, троварси’алтро сигноре’, од борбе с Мађарима до наших дана увијек једно те исто: хрватство тражи некога да му се подреди, да потпише с њим уговор и да се онда буни против тог уговора… У осамсто година – тридесет дана хрватског суверенитета, то је читава хрватска биланца… дођите и владајте над нама, јер смо неспособни да сами собом управљамо! Напор, дакле, да се хрватство отме ротацији око туђих осовина, остаје до данас јалов.“
 
Puhovski:Oluja je uzrokovala etničko cišćenje
Tanjug 11. avgusta 2020. 16:35
Puhovski:Oluja je uzrokovala etničko cišćenje
Foto: Tanjug/video arhiva

Podeli
ZAGREB – Politički analitičar Žarko Puhovski kaže da nema sumnje da je vojno-policijska akcija „Oluja“ uzrokovala etničko čišćenje, jer, kako kaže, o tome govore procenti i da je Srba tri puta manje nego što ih je bilo, što se ne događa prirodnim, populacijskim kretanjima.
„Ali to je rezultat hrvatsko-srpskog pritiska. Hrvatska je htela što više teritorija sa što manje Srba, a (Slobodan) Milošević što više Srba za Kosovo i kako bi iskoristio to za propagandu, gde je bio u lošijem položaju u odnosu na Hrvatsku“, kaže Puhovski.
(Tanjug)
 

Back
Top