Uznemiravanje gradjana

Jedan zemunac je imao resenje za komsiluk koji se ponasa nepristojno ili mu se zameri....(ali to je zemunac)

nocu kada niko ne vidi, razbije svoj mali prozor na kupatilu i sutra se zali komsiji kako mu je neko razbio prozor....prekosutra komsiji razbije dva velika prozora i tesi ga, eto njemu razbili mali....
 
Nisam ni ja, ali avlija je svetinja i samo dobijes po glavi od zaebavanja, kad se tako postavis...znaci prestane buka, ali postaju druge smicalice...
Posle krece grebanje automobila, kradja kapica, ubacivanje eksera u bravu i slicno...cak i gadjanje prozora...ima u mojoj ulici dosta tih razbijenih stakala, kao deca bacila, nestasna deca, a istini za volju , deca i jesu bacila nisu stariji , samo sto su dobila zeleno svetlo i malo bili nahuskani..

Mora da se zna ko je prvi u selu.
E zato mora se ispiraju mozgovi
 
Poenta je u redovnom prijavljivanju koje ni jedna vlast ne moze da ne sankcionise, a cak ne moze ni da brani nasilnika u slucaju da naidje na jaceg.
Ja sam prijavio komsijinog staforda koji je ulazio svaki dan u dvoriste,ne bih da nije doslo do pickaranja i do toga da ga olesim,ja sam platio 8000 kaznu za remecenje javnog reda i mira iako nikog nigde nije bilo,panduri su nam pretili obojici privodjenjem i kaznom od 25 000 sledeci put
 
Jedan zemunac je imao resenje za komsiluk koji se ponasa nepristojno ili mu se zameri....(ali to je zemunac)

nocu kada niko ne vidi, razbije svoj mali prozor na kupatilu i sutra se zali komsiji kako mu je neko razbio prozor....prekosutra komsiji razbije dva velika prozora i tesi ga, eto njemu razbili mali....
ljudi se najvise plase od nevidljivog neprijatelja, tj. tog nekog :D
 
Neki "pristojni " ljudi su doneli u srbiju "prirodni zakon jaceg" pa je normalno da se svaki dzukac kurci prema slabijem....a kada ga opalis onda pisti ko damjanov zelenko...
Ima i to , istina...
Nagli dolazak Srba iz drugih krajeva, izbeglica , pri tome razaranje srbijanskog ekonomskog i kulturnog identiteta doveo je do divljanja raznih struja po Srbiji i te izbeglicke logike, a izbeglicka logika je zaebana stvar, jer ti si preziveo dosta od nekog drugog, i onda uzimas za pravo da prikazujes sta mozes tamo gde si prihvacen...nesto slicno kao sto ukrajinci sad tuku po Varsavi , jer su besni zbog Kijeva i slicnog...

Sloba je razarao domacu kulturu, na zalost Srbi ne razumeju vaznost kulture i odnosa u drustvu , pa je to islo bez bune....
I onda smo dobili posrbljene Srbe usred Srbije, tj Srbe koji odjednom imaju Kninski mentalitet, Banijsku kulturu , Grmecki drustveni pogled na ekonomiju...
Pre i kasnije uvek je bilo izbeglica iz Bosne, ali nikad u velikom talasu pa je njihov uticaj porastao tek kad su Srbiju u kulturoloskom smislu razbili Srbi iz Hrvatske...
Pre toga su to pokusali 70tih i 80 tih , Srbi iz Kosova, pa je tu bilo raznih reakcija, nije to bas lako proslo, tj morali su da postanu po ponasanju malo kultivisaniji , tj Srbi iz Srbije..

Medjutim, posle Slobe, talas sa kosova je doneo u razbijeno drustvo Srbije, nove snage, Kosovarske Srbe, koji imaju kao i Hrvatski , dojucerasnje komsije u glavi , tj imaju dosta toga zajednickog sa Albancima u ponasanju...kao Kninjanji sa Hrvatima...

I tako sad imamo Srbiju koja je EU u malom , a kao svi se zovu Srbima..
Samo da napomenem, najvise prodaje hrane i poklona imamo kad su katolicki praznici.......znaci jaja se najvise prodaju kad je katolicki uskrs, meso kad je katolicki bozic, sve katolicko je mnogo vise dominantno u prodaji...
A ovamo utisak u narodu da je dominantno Srpsko stanovnistvo...
Da ne pricam u BG, dominantno je samo u prigradju, ali ne u centru grada...
Nije to mana, jos naprotiv....ali je razlika izmedju zamisljenog i realnog..

Upravnik zgrade. Ali šta kad živiš u kući ? To je neregulisano i bukvalno je divlji Zapad.
Zvanicno je regulisano ali ja ne znam nijednu zgradu gde je to prihvaceno mekano...znam zgrade gde funkcionise , tj diktatura upravnika nije zloupotreba, ali raja u zgradi nema pojma sta radi upravnik, ne razume, a zna detalje..
 
Nacionalni program koji bi pomogao Srbiji je da se kuce od blata koje imaju manje od 15% zidova od cigle ili betona , ne racunaju po porezu na imovinu...

To bi pomoglo Srbima, a i Srbiji.

I to da u zakonu pise da vazenje zakona nije krace od 80 godina..
 
Steta sto nista ne razumes....nisu to donele izbeglice, prvo su nekulturu doneli ljudi sa zapada....oni isti koji su "pobegli od nepravde" da mogu da sprovode silu medju ljudima....pa se vratili kao zrtve i uveli svoj sistem pravde...
 
Sto sam stariji to me vise sokira koliko ljudi je bas za tu varijantu posalji mu ljude na vrata, ali je masovno stvarno...

Ima nesto malo veze i sa trenutnom politickom vlasti i ruganjem policiji od strane vlasti....ja ne volim kad se vlast ruga ljudima koji rade neki posao...
Sloba je to radio JNA, a menjao je i policiju , dao ju je klincima i krimosima, a Vucic nema vojsku da je zaebava, nego onda samo policiju zaebava..

A sve vise ljudi voli da se izivljava vise nego da leba jede..
To sam primetio od skoro..mozda je bas od skoro i pocelo , generacija koja sad ima 30 , 40 prednjaci u tome i to narocito za vreme i posle covida..

Nema veze grad , selo , isto je to sad, ja ne razlikujem seljake od gradjanskih seljaka...tj seljaka u gradu, meni to mentalno isto , iako se drugacije oblace mozda a mozda ni to ne..
tim seljacima u gradu je najbitnije oblacenje i odlazak na splavove gde peva Djani :D
ili da mu NN lice presece instalacije ili znam nekog ko zna nekog u BIA ili SNS :D
Svi su prsli na neki nacin, posebno ta generacija 30/40, ali izivljavanje ne podnosim..
 
Steta sto nista ne razumes....nisu to donele izbeglice, prvo su nekulturu doneli ljudi sa zapada....oni isti koji su "pobegli od nepravde" da mogu da sprovode silu medju ljudima....pa se vratili kao zrtve i uveli svoj sistem pravde...
Kao da je bitno ko je prvi , bitnije je koliko ima tih prvih...njih 100 ili njih 100 000

Ovaj "moj" Glodar je ,inače,više puta privođen zbog malverzacija sa građevinskom dozvolom,ilegalnom gradnjom, i sl.Njegov drug,predsednik opštine, je uhapšen prošle godine. Mislila sam mali gvnar će se smiriti,ali ništa.
Pa kako da se smiri...
Jednog predsednika zameni drugi...
Jednog inspektora zameni drugi...a oba su ista inace drugi ne bi dosao u priliku da zameni prvog...neko odozgo gleda sve...cekaj , svejedno iz kojeg je psalma ili pesme..
 
tim seljacima u gradu je najbitnije oblacenje i odlazak na splavove gde peva Djani :D
ili da mu NN lice presece instalacije ili znam nekog ko zna nekog u BIA ili SNS :D
Svi su prsli na neki nacin, posebno ta generacija 30/40, ali izivljavanje ne podnosim..
Pa jesu prsli svi....
Ja izgledam da sam prso kad sam u Srbiji , a napolju , e onda ti ostali uvazeni Srbi postaju problemi , a ja postajem miran covek na svom mestu..

Ne znam kako , ali stranci me uvazavaju drasticno razlicito nego igde u Srbiji Srbi...
Nisu slepi , vide oni da ja nemam para , nije zbog para..
Vide i da ne bijem po ulicama, nije ni zbog toga..
Jednostavno nesto ih ubedi da je bolja saradnja nego teranje tuk na luk ili sta znam sta bi moglo da bude alternativa..

Saputnici , Srbi sa mnom se krste kad se tako nesto desava...
Vec je postala sala, pusti njega za njega sve moze.....
Moj cale je imao drugi princip, on je dzekisao, tako da sam video reakcije i na to, ali nisu uvek pozitivne...jeste da se trude da vrate, ali nije to sve pozitivno...
Lepo je to kad ti gazda organizuje mini zurku i veceru za 20 ljudi koje znas da su na istom letovanju...pa domace vino , specijaliteti ali sve pravljeno domacinski i rucno , tj nije za pare..
Ali to je druga prica..
 
Upravnik zgrade. Ali šta kad živiš u kući ? To je neregulisano i bukvalno je divlji Zapad.
Onda mora tuzba za uznemiravanje u drzavini.....pre tuzbe ide privremena mera kojom sud zabranjuje uznemiravanje....a sa tim se trazi asistencija policije...za tuzbu je potrebno prikupiti dokaze i svedoke, ali je uvek najbolje priznanje i dokaz o prethodnom prijavljivanju....
 
Svi bi danas radije da budu zivotinje nego da rizikuju da ih neko iskoristi..
Ja imam uvid u ljude koji su mekani dobrotani, tj toliko su ogoljeni da ih mozes razbiti kao zvecku , i nista im se ne desava...nekako se oko njih okupe dobrice, sto im zavidim...oko mene ima raznih...

Prihvati me njihovo drustvo ali uvek misle da mogu da budem opasan...vide da ne zloupotrebljavam ali misle da mogu da budem opasan...ne razlikuju zasto i kad ali je dovoljan strah sto misle da mogu da budem opasan..

E sad poenta.....to isto je jako vazno kod ovih iz dvorista...znaci ako misle da mozes da budes jako opasan, onda svi zele da budu dobri sa tobom..
Bio ti BIA ili SNS ili nista od toga, ali vide ili procene da mozes da budes opasan..

Au sa kakvim si se to ženama ti družio, katastrofa koje iskustvo imaš.
Pre pola zaebancija, zato sto me stalno prozivaju da sam zenomrzac, pa da se ne pitaju ko je ovaj covek...psihostamp....
Ima istine u napisanom, ali daleko da ja mislim ovako ogoljeno i jednostavno...
 
Znate da je jedino sprovodjenje pravde posao gde bi srbi volontirali stalno..
Prikazivanje nasilja i te fore, ne sprovodjenje pravde, to nikad ne bi radili ni kad su sami ugrozeni..

Nego osvete i kaznjavanja...

pokazi ljubav policiji.jpg
 

Prilozi

  • pokazi ljubav.jpg
    pokazi ljubav.jpg
    11,8 KB · Pregleda: 6
Pa jesu prsli svi....
Ja izgledam da sam prso kad sam u Srbiji , a napolju , e onda ti ostali uvazeni Srbi postaju problemi , a ja postajem miran covek na svom mestu..

Ne znam kako , ali stranci me uvazavaju drasticno razlicito nego igde u Srbiji Srbi...
Nisu slepi , vide oni da ja nemam para , nije zbog para..
Vide i da ne bijem po ulicama, nije ni zbog toga..
Jednostavno nesto ih ubedi da je bolja saradnja nego teranje tuk na luk ili sta znam sta bi moglo da bude alternativa..

Saputnici , Srbi sa mnom se krste kad se tako nesto desava...
Vec je postala sala, pusti njega za njega sve moze.....
Moj cale je imao drugi princip, on je dzekisao, tako da sam video reakcije i na to, ali nisu uvek pozitivne...jeste da se trude da vrate, ali nije to sve pozitivno...
Lepo je to kad ti gazda organizuje mini zurku i veceru za 20 ljudi koje znas da su na istom letovanju...pa domace vino , specijaliteti ali sve pravljeno domacinski i rucno , tj nije za pare..
Ali to je druga prica..
Stranci su mozda tolerantniji na razlicitost karaktera, ovde ne vole kad iskaces iz sablona... Tacno ima vrsta karaktera koji se ceni, ako si drugaciji, onda si cudan..
Ne znam koliko je inostranstvo trenutno dobra ideja zbog Korone.. Meni je to totalitarizam, maske, vakcine sa kojima te ucenjuju, zatvaraju.. A oni tamo postuju skoro sve sto jer su disciplinovani..ali meni je eksperiment... Ako ti je to prihvatljivo, onda ok..
 

Back
Top