Uznemiravanje gradjana

Ljudi kakav je zakon za preglasno pustanje muzike u vecernjim satima? Komsija stalno pusta muziku u dvoriste. Malte ne svakog dana i preko dana i uvece pusta muziku dovodi ljude galame nikad covek nema mira ali ajde pustao je neki kasetofon pa koliko god glasno kad zatvoris prozore opet se slabije cuje pa pustis TV i ne cuje se. Medjutim od pre neki dan postavio je one svadbarske zvucnike velike ogromne u dvoriste i sad uvece poceo da ih pusta na maksimum. Znaci nema sanse tresti pa ubija iako sam zatvorio prozore pustio TV na jacer ali nevredi ne cujem TV od glasne muzike. A plus imam i staru majku i evo sad je boli glava a muzika tresti nemamo mira. A i sestric ima malu bebu ne moze da je uspava. Ajde da je par kuca od mene nego su kuce lepljive i malte ne ispred prozora su ti ogromni zvucnici. Pomogajte sta da radim neizdrzljivo je. A jde da je jedno vece da nesto slavi pa ajde izdrzacemo nekako ali on ocigledno misli da nastavi tako svako vece jer do sad je isto svako vece i svakog dana pustao muziku ali opet je bilo neki radio ili kasetofon pa opet nije tolko trestalo.
Identičan problem imam sa komšijom već dve godine. Prvo probala molbom,razgovorom, onda kada to nije dalo rezultate,zvala komunalnu i običnu policiju. Poenta priče je da je zakon jedno a realnost drugo. Štakorčina je dobar sa predsednikom opštine i sve moje prijave policiji su završile kao neosnovane. Koliko noći sam imala poriv da ih gađam bilo čime,jer zaista je neizdrživo,pogotovo u toplim periodima. Ne možeš da otvoriš prozore od buke,kuća vibrira, niko od ukućana ne može da spava. Da smo uređena država,taj bi se naplaćao kazni i smirio kao bubica. Ovako - nerešivo.
 
Identičan problem imam sa komšijom već dve godine. Prvo probala molbom,razgovorom, onda kada to nije dalo rezultate,zvala komunalnu i običnu policiju. Poenta priče je da je zakon jedno a realnost drugo. Štakorčina je dobar sa predsednikom opštine i sve moje prijave policiji su završile kao neosnovane. Koliko noći sam imala poriv da ih gađam bilo čime,jer zaista je neizdrživo,pogotovo u toplim periodima. Ne možeš da otvoriš prozore od buke,kuća vibrira, niko od ukućana ne može da spava. Da smo uređena država,taj bi se naplaćao kazni i smirio kao bubica. Ovako - nerešivo.
Komunalna od nedavno ima uređaje za merenje buke, pa kad dođu lepo izmere i nema šta predsednik opštine da sređuje.
Bar bi tako trebalo u uređenoj državi.
 
Komunalna od nedavno ima uređaje za merenje buke, pa kad dođu lepo izmere i nema šta predsednik opštine da sređuje.
Bar bi tako trebalo u uređenoj državi.
U uređenoj državi - Da. Mene je komunalna uredno odyebawala da to nije njihova nadležnost,jer ne živim u zgradi nego u kući,pa da zovem 192. Onda 192 kažu "zovite komunalnu" i tako igraju ping pong, dok se 192 ne smiluje da izađe na teren,posle nekih sat, sat i po. Glodar,naravno,ima drugare sa kojima galami i koji dežuraju na kapiji,čim primete policijski auto,odmah se utišaju i kao "ne pravimo buku,baš smo dobri".
 
Ljudi kakav je zakon za preglasno pustanje muzike u vecernjim satima? Komsija stalno pusta muziku u dvoriste. Malte ne svakog dana i preko dana i uvece pusta muziku dovodi ljude galame nikad covek nema mira ali ajde pustao je neki kasetofon pa koliko god glasno kad zatvoris prozore opet se slabije cuje pa pustis TV i ne cuje se. Medjutim od pre neki dan postavio je one svadbarske zvucnike velike ogromne u dvoriste i sad uvece poceo da ih pusta na maksimum. Znaci nema sanse tresti pa ubija iako sam zatvorio prozore pustio TV na jacer ali nevredi ne cujem TV od glasne muzike. A plus imam i staru majku i evo sad je boli glava a muzika tresti nemamo mira. A i sestric ima malu bebu ne moze da je uspava. Ajde da je par kuca od mene nego su kuce lepljive i malte ne ispred prozora su ti ogromni zvucnici. Pomogajte sta da radim neizdrzljivo je. A jde da je jedno vece da nesto slavi pa ajde izdrzacemo nekako ali on ocigledno misli da nastavi tako svako vece jer do sad je isto svako vece i svakog dana pustao muziku ali opet je bilo neki radio ili kasetofon pa opet nije tolko trestalo.
Nema tu zakona nego nabavi jace ozvucenje i pustaj sta ga nervira ,smej mu se u facu pa kome dosadi
 
To je sve u redu , po seoskim zakonima Srbije, svako je gazda u svom dvoristu...
Ko ne moze to da podnese nek se iseli u Nemacku , tako kazu Srbi masovno..
Isto kao ocekivanje da se ne nakace svi na vrata a unutra prazno , ako hoces drugacije onda Bec, ne Minhen....

Ako hoces da ne ugazis psece go.vance, a sad se svi loze da su ljudi zato sto imaju psa, e onda Australija...

Meni su mnogi pricali da ne treba biti toliko kulturan i obazriv, pa dok sam trazio svesne osobe, shvatih da takvih nema, i da bolje da ocekujem ocekivano inace jos glavu mogu da izgubim..

Sad imam vatice i cepice za usi, nosim sklopljene stapove da se branim od ulicnih pasa kad se vracam posle 19h ....a naplacujem posebno kad me neko zove da dolazim posle 20 i 30 jer tada 2/3 privatnih autobusa u BG ode u garazu , a potpisuju im da kao voze , valjda dispeceri...

Smeju mi se, zale me, kazu sonja, ali Srbija je to , be happy...
Bolje to nego da krene mazanje kvake ulaznih vrata go.vancima, sto se takodje desava kad se uzme pravda u licne ruke od strane komsija...i svasta nesto, ne bih da vam dajem ideje, vas komsiluk, sacekajte , bice i vasa varijanta..
 
Ima i gorih stvari od muzike u dvoristu, mnogo gorih...koje su normalne danas...

Mene tri puta ili pet puta vise uznemiri kad cujem da su se pokoskali ili potukli tu ispred mog prozora......mislim na komsije pojedinacno ili u grupi pet na pet...
Ili kad krenu zene da placu jer je neko ozbiljno povredjen u obracunu , pa kukaju dok ne dodje hitna...

Priznajem da me dosta pogadja i kad copor krene da kida nekog solo psa , pa ga totalno raskidaju, ono kmecanje i vristanje, mada je to kratko ako je copor snazan, samo sutra vidis raskomadanog psa, nekog koga su izbacili vlasnici a takvih ima oko 15 stak svake nedelje...
Jos ako je neki koga si video da 2 dana mirno ceka na mestu na kom ga je vlasnik ostavio...ej dva dana cuci i ceka...dresiran vaspitan...

Shvatis da si u Srbiji...

pokazi ljubav.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo da se zna , ne savetujem pasivu i prihvatanje tog animalnog i seljackog ponasanja karakteristicnog za Srbiju , bahatosto i sta mi se moze...
Ali razumem ako vam to bude krajnje resenje...ne osudjujem...
Jos bolje ako se nabodete sa komsijama, ali dok sam ja u kupovini , da se ne uznemiravam preterano...
 
Ljudi kakav je zakon za preglasno pustanje muzike u vecernjim satima? Komsija stalno pusta muziku u dvoriste. Malte ne svakog dana i preko dana i uvece pusta muziku dovodi ljude galame nikad covek nema mira ali ajde pustao je neki kasetofon pa koliko god glasno kad zatvoris prozore opet se slabije cuje pa pustis TV i ne cuje se. Medjutim od pre neki dan postavio je one svadbarske zvucnike velike ogromne u dvoriste i sad uvece poceo da ih pusta na maksimum. Znaci nema sanse tresti pa ubija iako sam zatvorio prozore pustio TV na jacer ali nevredi ne cujem TV od glasne muzike. A plus imam i staru majku i evo sad je boli glava a muzika tresti nemamo mira. A i sestric ima malu bebu ne moze da je uspava. Ajde da je par kuca od mene nego su kuce lepljive i malte ne ispred prozora su ti ogromni zvucnici. Pomogajte sta da radim neizdrzljivo je. A jde da je jedno vece da nesto slavi pa ajde izdrzacemo nekako ali on ocigledno misli da nastavi tako svako vece jer do sad je isto svako vece i svakog dana pustao muziku ali opet je bilo neki radio ili kasetofon pa opet nije tolko trestalo.
zovi miliciju, oni to resavaju, i sam sam imao slucaj sa komsijom i kafanom preko puta... intervenisali su u oba slucaja
 
Ljudi kakav je zakon za preglasno pustanje muzike u vecernjim satima? Komsija stalno pusta muziku u dvoriste. Malte ne svakog dana i preko dana i uvece pusta muziku dovodi ljude galame nikad covek nema mira ali ajde pustao je neki kasetofon pa koliko god glasno kad zatvoris prozore opet se slabije cuje pa pustis TV i ne cuje se. Medjutim od pre neki dan postavio je one svadbarske zvucnike velike ogromne u dvoriste i sad uvece poceo da ih pusta na maksimum. Znaci nema sanse tresti pa ubija iako sam zatvorio prozore pustio TV na jacer ali nevredi ne cujem TV od glasne muzike. A plus imam i staru majku i evo sad je boli glava a muzika tresti nemamo mira. A i sestric ima malu bebu ne moze da je uspava. Ajde da je par kuca od mene nego su kuce lepljive i malte ne ispred prozora su ti ogromni zvucnici. Pomogajte sta da radim neizdrzljivo je. A jde da je jedno vece da nesto slavi pa ajde izdrzacemo nekako ali on ocigledno misli da nastavi tako svako vece jer do sad je isto svako vece i svakog dana pustao muziku ali opet je bilo neki radio ili kasetofon pa opet nije tolko trestalo.
stoka,na zalost nema pomoci ,za kuce niko nije nadlezan jedino u zgradama,
 
ne znam, nisam ja toliko komunikativan tip da to radim licno
Nisam ni ja, ali avlija je svetinja i samo dobijes po glavi od zaebavanja, kad se tako postavis...znaci prestane buka, ali postaju druge smicalice...
Posle krece grebanje automobila, kradja kapica, ubacivanje eksera u bravu i slicno...cak i gadjanje prozora...ima u mojoj ulici dosta tih razbijenih stakala, kao deca bacila, nestasna deca, a istini za volju , deca i jesu bacila nisu stariji , samo sto su dobila zeleno svetlo i malo bili nahuskani..

Mora da se zna ko je prvi u selu.
 
Radi se tako sto angazujes neke da ga zaplase ili budes psiho komsija... :D
Sto sam stariji to me vise sokira koliko ljudi je bas za tu varijantu posalji mu ljude na vrata, ali je masovno stvarno...

Ima nesto malo veze i sa trenutnom politickom vlasti i ruganjem policiji od strane vlasti....ja ne volim kad se vlast ruga ljudima koji rade neki posao...
Sloba je to radio JNA, a menjao je i policiju , dao ju je klincima i krimosima, a Vucic nema vojsku da je zaebava, nego onda samo policiju zaebava..

A sve vise ljudi voli da se izivljava vise nego da leba jede..
To sam primetio od skoro..mozda je bas od skoro i pocelo , generacija koja sad ima 30 , 40 prednjaci u tome i to narocito za vreme i posle covida..

Nema veze grad , selo , isto je to sad, ja ne razlikujem seljake od gradjanskih seljaka...tj seljaka u gradu, meni to mentalno isto , iako se drugacije oblace mozda a mozda ni to ne..
 

Back
Top