Uzbudjenje I strah

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
146
Vec neko vreme osecam tegobe na psihickog bazi koje me plase... Naime I za najmanju neprijatnost koja se uvek moze desiti I koju bi vecina njih mirno ponela, ja reaguje jako tesko I pozli mi da mislim da cu umreti... Skoci mi pritisak I zaista se grozno osecam...povisen Ton osecam kao napad I ako je nepravedno zaista dozivim pravu dramu... Jedva se smiri, ponekad moram da uzmem bromazepam jer sam u haosu... Isto nekad kad treba da nesto javno pricam na poslu ili nekom skupu pred publikom dozivim pravi napad lupanja srca, skoci mi pritisak sacuvaj boze koje odvratno stanje... To ide dotle da I kad nesto komentarisem na drustvenim mrezama, a djavo me tera, kad procitam odgovor a ne svidja mi se, dozivim napad da se jedva smirim... Strasno me plasi to jer mi ometa kvalitet zivota, I ne znam da sve to objasnim a da se ne potresem I ubedacim zbog nemanja resenja... Da li neko ima slican Problem I moze li psihoterpija da pomogne... Hvala.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
89.635
Vec neko vreme osecam tegobe na psihickog bazi koje me plase... Naime I za najmanju neprijatnost koja se uvek moze desiti I koju bi vecina njih mirno ponela, ja reaguje jako tesko I pozli mi da mislim da cu umreti... Skoci mi pritisak I zaista se grozno osecam...povisen Ton osecam kao napad I ako je nepravedno zaista dozivim pravu dramu... Jedva se smiri, ponekad moram da uzmem bromazepam jer sam u haosu... Isto nekad kad treba da nesto javno pricam na poslu ili nekom skupu pred publikom dozivim pravi napad lupanja srca, skoci mi pritisak sacuvaj boze koje odvratno stanje... To ide dotle da I kad nesto komentarisem na drustvenim mrezama, a djavo me tera, kad procitam odgovor a ne svidja mi se, dozivim napad da se jedva smirim... Strasno me plasi to jer mi ometa kvalitet zivota, I ne znam da sve to objasnim a da se ne potresem I ubedacim zbog nemanja resenja... Da li neko ima slican Problem I moze li psihoterpija da pomogne... Hvala.
Imaš li u glavi stalno pitanje -ŠTA AKO?
Šta ako mi pozli?
Šta ako se onesvestim?
Šta ako padnem?
Šta ako me gledaju kao nenormalnu?
ITD...

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
89.635
da, cesto me muci I to... Narocito da cu pasti u nesvest jer mi se tako I cini, a nekad noge ko da su Mi oduzete... Najvise strah da se ne izblamiram
Noge te ne slušaju . imaš osećaj kao da su "gumene" i saplićeš se , a nemaš na čega da se sapleteš..
Poruka je automatski spojena:

Imaš napade panike.To su napadi panike.
Verovatno anksioznost sa paničnim napadima.
Strah od javnih prostora , ima tu i agorafobičnosti ..
Da li ti je loše kada si u gomili ljudi , na pijaci , velikim marketima?

paketije

Ističe se
Poruka
2.440
Hvala puno vidim ima I ekstremnijih oblika...ali svakom je svoj Problem najveci... Imala sam stresne situacije I osetljiva sam pa eto do cega me dovelo... Nadam se da cu uspeti bez da se svedem na lekove...
Bilo bi puno pametnije da se za pocetak svedes na lekove, barem mesec dana , da se stabiliziras (neki od benzodiazepama dugog dometa), i uz pomoc psihologa resis uzroke panike, i modificiras svoje stesne reakcije

crossing over

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.031
Bilo bi puno pametnije da se za pocetak svedes na lekove, barem mesec dana , da se stabiliziras (neki od benzodiazepama dugog dometa), i uz pomoc psihologa resis uzroke panike, i modificiras svoje stesne reakcije
Ovo nikako.
dugodelujući benzodijazepini se ne uzimaju tek tako i njih propisuje psihijatar.
Najbolje je tražiti uput za psihijatra, da mu objasniš svoje simptome, koji spadaju u grupu tzv. anticipatorne anksioznosti. U takvim situacijama, posebno ukoliko somatizuješ, odnosno imaš i druge objektivne zdravstvene probleme koji proističu iz osnovnog problema, često je potrebno angažovati i internistu, posebno ukoliko se u tom periodu pogoršava krvni pritisak, dolazi do ubrzanog pulsa, aritmije i dr.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.