Quantcast

uzasno iskustvo sa NAMESTAJEM MATRIX

nisam_ovca

Početnik
Poruka
2
Nakon katastrofalnog i potpuno neprofesionalnog rada firme NAMESTAJ MATRIX iz Sabca, resio sam da svoju pricu podelim sa drugima. Nase iskustvo sa njima je bilo toliko lose, da ne bih voleo da se ikome ponovi.
Cela prica je trajala skoro 2 meseca, kada smo ovu firmu otkrili na sajmu namestaja, ali necu ici previse u detalje. Kupili smo od pomenute firme kuhinju po meri i pri tom uzeli kredit. Banka je ceo iznos uplatila krajem novembra prosle godine. Iako je na racunu pisalo da je isporuka 15 dana od placanja, kuhinja je isporucena tek posle 46 dana i to nakon trece najave (prethodna 2 puta smo uredno cekali po skoro ceo dan na isporuku, da bi nam uvece javili kako kuhinja ipak nece stici tog dana). Ali naravno to nije bio najveci problem. Kada su kuhinju doneli, boje nisu bile one oko kojih smo se dogovorili. Iako smo trazili da cela viseca bude uradjena u beloj boji, uradjeni su samo frontovi, a 2 otvorene police su ostale braon. Boja radne ploce je bila priblizna, ali ne ona koju smo trazili. Rucke su bile montirane, iako je obecano da cemo birati izmedju 3 modela. Povrh svega kuhinja je bila 10cm kraca, tj. toliko je ostalo praznog prostora do zida. Nedostajala su vrata za deo gde je planirana sudomasina. Na kraju su majstori prilikom postavljanja visece kuhinje probusili ceo gipsani zid i probili ga sa druge strane u hodnik. Ne bih zeleo da psujem, ali bi psovka najbolje opisala koliko smo poludeli tada. Gazda se branio da je on naravno ispostovao sve po dogovoru i rekao da ce te sitnice koje nisu u redu da ispravi za 2,3 dana. Naravno tih par dana se produzilo na 2 nedelje. Majstori su napokon dosli i to u subotu, negde oko 21H (iako najavljeni za pre podne) i 2 sata sredjivali ono sto je moglo da se popravi.
Inace kad sam pozvao inspekciju da se raspitam za svoja prava, rekli su mi da je neophodno imati zapisane sve dogovorene stvari oko izrade kuhinje na samom racunu kako bi ispekcija mogla da pokrenu bilo kakav postupak u slucaju da dogovor nije ispostovan. Zato vam savetujem da ako budete kupovali namestaj po meri ipak na racunu navedete sve bitne detalje (boje, materijal, dimenzije). U svakom slucaju nikada nemojte uzeti majstore bez preporuke kao sto smo mi, naivno verujuci da ce sve biti u redu. U Srbiji je to prava kocka.

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
nazalost, nisi jedini, kao ni pomenuta firma. i zaista, radi inspekcije, u nekom predracunu je neophodno napomenuti sve : velicinu, dezen, boju, ma bukvalno sve. ostecenja treba slikati.
ja sam umalo imala problem sa firmom koja mi je isporucila trosed, medjutim posle 2 min razgovora sa gazdom, vec sutradan mi je poslao majstore da sve rese :)

mario80

Elita
Poruka
20.082
Meni su iz Dallasa isporučili posle skoro mesec dana kašnjenja oštećen krevet pun peska, posle 3 meseca natezanja se pojavio šloser majstor koji je presvukao taj deo... I dok je radio, uništio zidove spavaće sobe, izgrebao novizlakirani parket i... Otvoricu temu sve sa fotkama :)
Sve su to domaći čobani.

PS: Ne možete ni da zamislite kako je taj "majstor" presvukao taj deo kreveta da ja nisam znao dal da plačem ili se smejem... Kada sam prigovorio za zidove, počeo je da me vređa i ponižava. Kaže Daću ti ja 'iljadu dinari za boju...

I na reklamaciju mi nisu odgovorili, samo su se smejali :)

Poslednja izmena:

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.618
Ja sam imala problem sa Lesninom u Zemunu .... kupila sam od njih sto sa 4 stolice i one su tada bile na sniženju nekih 16.000 dinara .... Prvo sam čekala 2 nedelje da neko dodje da mi to montira (pošto reklamacije ne primaju ako njihov majstor ne montira) ... Došao majstor, namontirao i ukapira da jedna stolica ne valja ... On nije mogao da je ponese, nego sam ja morala da je nosim u Zemun ... I to sam odradila .... Dodjem tamo da zamenim, tražimo drugu stolicu, jedva nadjemo ispravnu - kad meni prodavačica ''pa znate, koliko para, toliko muzike'' - ja popizdela i rekla joj da je ta garnitura skoro pola moje plate i da je takav komentar jako neumesan .... Koliko god da sam dala para, nisam bila spremna toliko i da bacim.

mario80

Elita
Poruka
20.082
Jedino u srbiji važi: Šta 'oćeš za te pare, da radi?
Kretenski mentalitet koji će kad tad da ih košta svega što imaju. Samo da se pojavi ozbiljan proizvodjač nameštaja i onda taj čobanluk dalas, forma socijale i slični nestaju tj bavice se ratarstvom i stočarstvom kao nekada ;)

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
Meni su iz Dallasa isporučili posle skoro mesec dana kašnjenja oštećen krevet pun peska, posle 3 meseca natezanja se pojavio šloser majstor koji je presvukao taj deo... I dok je radio, uništio zidove spavaće sobe, izgrebao novizlakirani parket i... Otvoricu temu sve sa fotkama :)
Sve su to domaći čobani.

PS: Ne možete ni da zamislite kako je taj "majstor" presvukao taj deo kreveta da ja nisam znao dal da plačem ili se smejem... Kada sam prigovorio za zidove, počeo je da me vređa i ponižava. Kaže Daću ti ja 'iljadu dinari za boju...

I na reklamaciju mi nisu odgovorili, samo su se smejali :)
he, he he...Dallas;
njima sam... lijepo vratila i madrac i stolicu...
nakon telefonskog poziva uspanicene prodavacice koja kaze kako
je stolicu prodala po krivoj (nizoj) cijeni pa jel bi mogla ja to sad da doplatim...
(dala sam kesh...)
reko jok, al bi mogli vi meni da vratite pare...
onda dvije ture telefonske svadje s nekim shatro direktorom u nekom Pichkovcu...gdje im je vec centrala;
nudio mi popust od 10 posto...reko sta ce mi, imam racun...nego, ili vi meni pare...pa niste na gubitku
ili dovezite stolicu...dokona sam, zla sam...tuzicu vas...:mrgreen:
i fino dobijem svoje pare...zdrao, dovidjenja...nikad vise u Dallas uci necu. : )

Poslednja izmena:

Danica1988

Početnik
Poruka
1
Ubedljivo najgori za saradnju Coa Namestaj ili Coa design koji se nalaze u bulevaru Vojvode stepe !! Za apsolutno izbegavanje sve sto su mogli da pogrese uspeli su , kasne po 30-40 dana u odnosu na dogovoren rok , zaboravljaju dogovore pa moraš da ih podsećaš , prave greske , ne javljaju se zatim i ne odgovaraju na poruke opšti haos !
Kupatilo ni posle 40 dana kašnjenja nije gotovo. Zaboravili su na ugovorene delove za izradu , smetnuli sa uma da je potrebno ugraditi staklo za kadu , kada su konačno dosli majstori da ugrade probusili su mi cev u kupatilu , pa su morale da se obijaju pločice, da jurim nove majstore da zaustave curenje i zakrpe cev, zatim iste plocice da pokušam da kupim na tržištu , pa novi majstori da zalepe plocice.
Nakon toga su opet 10 dana kasnije doneli staklo ispeskirano na pogrešnu stranu pa i dalje nije završeno...
Za kuhinju su zaboravili jedan element iznad pulta da postave , na sudoperi kupljenoj preko njih nakon 5 dana upotrebe se pokvarila resetkica na slivniku i 30 dana kasnije još uvek nije popravljena niti se javljaju na telefon.
Za veš mašinu koju smo kupili preko njih i njihov majstor puštao u rad nisu skinuli blokade prilikom ugradnje a nama su rekli da možemo slobodno fa je koristimo i da je sve povezano a blokade nisu ni postojale . Naravno mašinu smo pustili u rad i kada je počela da skače zvali smo servis ovlašćeni , naravno gubite pravo na garanciju ukoliko majstor ne skine blokade pre uključivanja masine sto je ujedno osnovna stvar .
Sa izradom kuhinje i plakara su kasnili 18 dana, bez obzira na dogovor da pored 35 dana koji garantuju im damo još 14 dana , tako da ujedno čekate na 60 dana izrade za kuhinju a isto toliko i na izradu kupatila ..

Za mene je kasno , kao trudnicu u 9-tom mesecu da se spasim ove muke i svih lažnih obecanja koja su dali ali nadam se da će ovaj komentar barem da spase druge ljude !

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.