Uz povike "Ubij Srbina" u Sarajevu napadnuti banjalucki studenti

zvezdannn

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
SARAJEVO - Oko 150 studenata Fakulteta fizičkog odgoja i sporta Banja Luka brutalno je napadnuto od strane desetak sarajevskih huligana, ispred dvorane "Skenderija", u nedjelju navečer, nakon završetka finalne utakmice Kupa BiH u košarci, potvrđeno je "Fokusu" u MUP-a Kantona Sarajevo.
Samo prisebnost banjolučkih studenata i vozača tri autobusa spasila ih je da ne dođe do tragedije.
- Došli smo pogledati utakmicu, jer smo bili na Jahorini, gdje smo u okviru redovne nastave imali skijanje. Po završetku finala, ispred dvorane čekala nas je skupina huligana, koja nas je zasula kamenjem i pivskim bocama, uz povike: "Ubij Srbina!" - pričaju za "Fokus" banjolučki studenti.
Studenti druge i treće godine ovog fakulteta kažu da su ih huligani, koji su ih napali ispred "Skenderije", i poslije ulaska u autobuse gađali bocama i kamenjem, ali, na svu sreću, nisu bili baš precizni. U međuvremenu je stigla i policija nakon čega je nastao opći metež.
- Huligani koji su nas gađali bocama i kamenjem, pošto smo mi uletjeli u autobuse, sukobili su se s policijom i došlo je do otvorenog obračuna - kažu banjolučki studenti.
Okršaj ispred "Skenderije" nije ušao u redovan bilten MUP-a Kantona Sarajevo, a tek naknadno, na poziv "Fokusa", potvrđeno je da su u Sarajevu napadnuti banjolučki studenti.
 
Da se tako nesto desi bosnjackim ili hrvatskim studentima vest bi u narednih nekoliko dana bila u svim medijima, aktivirale bi se sve nevladine organizacije, zapocele pricu o "bolesnom" srpskom nacionalizmu i napad ostro osudile, ali posto je ovde rec o napadnutim Srbima, naravno da nikom nece pasti na pamet da reaguje ili bilo koga osudi.

Koga da osudi? 10 malounih navijača? Nisu oni krivi što su mentalno oštećeni. Ne sećam se da su se NVO oglasile ni kada je na stadionu CZ stradao policajac, kome su navijači SRBI gurali upaljenu baklju u usta.:evil: A i policajac je Srbin. Pa? Šta ćemo s tim?

Navijači su u svim zemljama isti. Osoba kojoj je životni cilj odlazak na utakmicu (na kojoj će, ili posle koje će), praviti ono što normalnom čoveku ne bi palo na pamet, nema nacionalnost. Oni su navijači. To im je nacionalnost.
 
Еј НВО где сте сад?
Kako gde su, pa skupljaju kintu da zakupe neku galeriju kako bi pored slika onog albanskog teroriste mogli da stave i slike pretučenih srpskih navujača, ili tih muslimanskih fanatika, a ceo taj umetnički performans bi mogao da se nazove baš po rečenici jednog od navijača "Ubij Srbina".
 
Koga da osudi? 10 malounih navijača? Nisu oni krivi što su mentalno oštećeni. Ne sećam se da su se NVO oglasile ni kada je na stadionu CZ stradao policajac, kome su navijači SRBI gurali upaljenu baklju u usta.:evil: A i policajac je Srbin. Pa? Šta ćemo s tim?

Navijači su u svim zemljama isti. Osoba kojoj je životni cilj odlazak na utakmicu (na kojoj će, ili posle koje će), praviti ono što normalnom čoveku ne bi palo na pamet, nema nacionalnost. Oni su navijači. To im je nacionalnost.
izvrstan post
p.s. gamad navijacka
 
SARAJEVO - Oko 150 studenata Fakulteta fizičkog odgoja i sporta Banja Luka brutalno je napadnuto od strane desetak sarajevskih huligana, ispred dvorane "Skenderija", u nedjelju navečer, nakon završetka finalne utakmice Kupa BiH u košarci, potvrđeno je "Fokusu" u MUP-a Kantona Sarajevo.
Samo prisebnost banjolučkih studenata i vozača tri autobusa spasila ih je da ne dođe do tragedije.
- Došli smo pogledati utakmicu, jer smo bili na Jahorini, gdje smo u okviru redovne nastave imali skijanje. Po završetku finala, ispred dvorane čekala nas je skupina huligana, koja nas je zasula kamenjem i pivskim bocama, uz povike: "Ubij Srbina!" - pričaju za "Fokus" banjolučki studenti.
Studenti druge i treće godine ovog fakulteta kažu da su ih huligani, koji su ih napali ispred "Skenderije", i poslije ulaska u autobuse gađali bocama i kamenjem, ali, na svu sreću, nisu bili baš precizni. U međuvremenu je stigla i policija nakon čega je nastao opći metež.
- Huligani koji su nas gađali bocama i kamenjem, pošto smo mi uletjeli u autobuse, sukobili su se s policijom i došlo je do otvorenog obračuna - kažu banjolučki studenti.
Okršaj ispred "Skenderije" nije ušao u redovan bilten MUP-a Kantona Sarajevo, a tek naknadno, na poziv "Fokusa", potvrđeno je da su u Sarajevu napadnuti banjolučki studenti.
Да није штампарска грешка у питању, проосто не могу да верујем.
 
nije stamparska greska . 10tak bosnjaka je gadjalo kamenicama i flasama srpske studente iz banja luke nakon zavrsetka utakmice i pritom skandirali Ubij Srbina.

Naravno to nije problem za Registricu i njoj slicne, ona se uvek nadje da relativizuje sve lose sto neko drugi uradi Srbima a da osudi sve ono sto Srbi urade drugima.

Gade mi se takvi ljudi kojima je milije i sladje hrvatsko i muslimansko da ne kazem sta, od srpske gibanice.
 
nije stamparska greska . 10tak bosnjaka je gadjalo kamenicama i flasama srpske studente iz banja luke nakon zavrsetka utakmice i pritom skandirali Ubij Srbina.

Naravno to nije problem za Registricu i njoj slicne, ona se uvek nadje da relativizuje sve lose sto neko drugi uradi Srbima a da osudi sve ono sto Srbi urade drugima.

Gade mi se takvi ljudi kojima je milije i sladje hrvatsko i muslimansko da ne kazem sta, od srpske gibanice.
Какви су то Срби када њих 150 дозволи да их малтретира 10 хулигана?
 
dodajte svemu tome da je u sarajevu pre mesec dana ziva spaljena srpska starica , i da je pre 10tak dana u sarajevu nozevima izboden i ubijen hrvatski maloletnik denis mrnjavac, samo zato sto je hrvat i dobicete pravu sliku "tolerancije" koja vlada u "multi-kulti" sarajevu.
Е ово ме јако нервира.
Одкуд знаш шта је повод ових злочина?
Тако и код нас у Војводини када се потуку кретени мађарске и српске националности многи од тога праве међунационалне инциденте.
Не кажем да можда ово у Сарајеву није било на националној основи, али исто тако не могу да кажем ни да јесте.
А многи овде олако доносе закључке.
 
Чек бре. Па није то исто. То на нашем стадиону, то је наша стока, и наш пандур. Па ће мо ми нашу стоку у затвор, већину у Падињак да купају кукуруз, а тог што је гурао бакљу у неку озбиљнију установу, где ће бити у прилици да сазна шта је модеран секс, и шта је све популарно у Европи.
Али ово у Сарајеву није исто . То је шовинистички испад. Зато га и прикривају. да смо нормалан народ, ја бих рекао између наших и њихових, али овако , у опасности сам, колико год фин да сам , да ме модератор обрише, а ја то не желим.
 
nije stamparska greska . 10tak bosnjaka je gadjalo kamenicama i flasama srpske studente iz banja luke nakon zavrsetka utakmice i pritom skandirali Ubij Srbina.

Naravno to nije problem za Registricu i njoj slicne, ona se uvek nadje da relativizuje sve lose sto neko drugi uradi Srbima a da osudi sve ono sto Srbi urade drugima.
Gade mi se takvi ljudi kojima je milije i sladje hrvatsko i muslimansko da ne kazem sta, od srpske gibanice.

I da osudi sve ono loše što Srbi urade Srbima, na primer. Ne sećam se da ste reagovali kad su naši navijači na stadionima pravili sve one gadosti, ljudima koji su iste nacionalnosti kao i oni - Srbi.

A to što se vi sve gledate kroz političku prizmu, znači samo da ste ostrašćeni, vrlo sličnog mentaliteta kao i pomenuti navijači, samo ste na suprotnoj strani. Za mene su svi navijači i uopšte ljudi bez morala - potpuno isti. Ja prosto ne umem da generalizujem jedan narod kroz sliku nekolicine maloumnika. Ili kroz politiku neke zemlje. Ne mislim da su svi muslimani u Bosni loši ljudi, zato što medju njima ima 10 neškolovanih primitivaca koji napadaju Srbe.
 
tebe nervira jer su u tvojoj glavi Srbi krivi za sva zla ovog sveta.

Citao sam pre neki clanak i u Sarajevu se od sve rodjene dece Srba i Hrvata rodi ispod 2% dok se Bosnjaka rodi preko 91% . To pokazuje samo koliko Srba i Hrvata danas ima malo u Sarajevu. I od tih par procenata oni "sasvim slucajno" i nicim izazvano nadju bas da napadnu te Srbe i Hrvate.

Nije nego.

Poenta je da su se zlocini desili i da su bili motivisani nacionalnom mrznjom.
 
I da osudi sve ono loše što Srbi urade Srbima, na primer. Ne sećam se da ste reagovali kad su naši navijači na stadionima pravili sve one gadosti, ljudima koji su iste nacionalnosti kao i oni - Srbi.

A to što se vi sve gledate kroz političku prizmu, znači samo da ste ostrašćeni, vrlo sličnog mentaliteta kao i pomenuti navijači, samo ste na suprotnoj strani. Za mene su svi navijači i uopšte ljudi bez morala - potpuno isti. Ja prosto ne umem da generalizujem jedan narod kroz sliku nekolicine maloumnika. Ili kroz politiku neke zemlje. Ne mislim da su svi muslimani u Bosni loši ljudi, zato što medju njima ima 10 neškolovanih primitivaca koji napadaju Srbe.

reagovali smo nego ti to nisi videla. ti koji su to uradili su u zatvoru i smese im se visegodisnje zatvorske kazne tako da je tu za mene slucaj resen.

ovo sto se desilo u sarajevu, nije reseno, jer niko nije uhapsen i kaznjen zbog ovoga. Poenta je da tamo mrze Srbe a ti mislis da je drugacije. Ako nije tako, zasto se 200.000 Srba iselilo iz Sarajeva? Hteli da naude svojim komsijama Bosnjacima?

Bice pre svega da je to zbog mrznje prema njima i sto nisu hteli da zive tamo gde su manjina i gde ih mrze samo zato sto su Srbi.
 
tebe nervira jer su u tvojoj glavi Srbi krivi za sva zla ovog sveta.

Citao sam pre neki clanak i u Sarajevu se od sve rodjene dece Srba i Hrvata rodi ispod 2% dok se Bosnjaka rodi preko 91% . To pokazuje samo koliko Srba i Hrvata danas ima malo u Sarajevu. I od tih par procenata oni "sasvim slucajno" i nicim izazvano nadju bas da napadnu te Srbe i Hrvate.

Nije nego.

Poenta je da su se zlocini desili i da su bili motivisani nacionalnom mrznjom.

A šta ti u stvari želiš da kažeš? Šta je suština tvoje poruke? Ne razumem. Kakve veze ima natalitet sa pomenutim dogadjajem? I šta predlažeš da uradimo u vezi s tim? Da im objavimo rat? Da sve muslimane iselimo iz Srbije? Da .....? Šta?
 
tebe nervira jer su u tvojoj glavi Srbi krivi za sva zla ovog sveta.

Citao sam pre neki clanak i u Sarajevu se od sve rodjene dece Srba i Hrvata rodi ispod 2% dok se Bosnjaka rodi preko 91% . To pokazuje samo koliko Srba i Hrvata danas ima malo u Sarajevu. I od tih par procenata oni "sasvim slucajno" i nicim izazvano nadju bas da napadnu te Srbe i Hrvate.

Nije nego.

Poenta je da su se zlocini desili i da su bili motivisani nacionalnom mrznjom.
Е видиш у томе је разлика између нормалних и острашћених људи.
За нормалне људе кривац је појединац, а за острашћену паљевину за злочин појединца крив је цео народ.
 
SARAJEVO - Oko 150 studenata Fakulteta fizičkog odgoja i sporta Banja Luka brutalno je napadnuto od strane desetak sarajevskih huligana, ispred dvorane "Skenderija", u nedjelju navečer, nakon završetka finalne utakmice Kupa BiH u košarci, potvrđeno je "Fokusu" u MUP-a Kantona Sarajevo.
Samo prisebnost banjolučkih studenata i vozača tri autobusa spasila ih je da ne dođe do tragedije.
- Došli smo pogledati utakmicu, jer smo bili na Jahorini, gdje smo u okviru redovne nastave imali skijanje. Po završetku finala, ispred dvorane čekala nas je skupina huligana, koja nas je zasula kamenjem i pivskim bocama, uz povike: "Ubij Srbina!" - pričaju za "Fokus" banjolučki studenti.
Studenti druge i treće godine ovog fakulteta kažu da su ih huligani, koji su ih napali ispred "Skenderije", i poslije ulaska u autobuse gađali bocama i kamenjem, ali, na svu sreću, nisu bili baš precizni. U međuvremenu je stigla i policija nakon čega je nastao opći metež.
- Huligani koji su nas gađali bocama i kamenjem, pošto smo mi uletjeli u autobuse, sukobili su se s policijom i došlo je do otvorenog obračuna - kažu banjolučki studenti.
Okršaj ispred "Skenderije" nije ušao u redovan bilten MUP-a Kantona Sarajevo, a tek naknadno, na poziv "Fokusa", potvrđeno je da su u Sarajevu napadnuti banjolučki studenti.

:shock:
Da je obrnuto pa da čo'ek i reaguje ali ovako ova tema nema smisla. Svi znamo kakvo je ponašanje navijača tokom i poslije utakmice tima za koji navijaju.
 

Back
Top