Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Uvrede na račun reči "Allah", koja u arapskom jeziku, prevedeno na srpski jezik znači "Bog"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
Ne sumnjam. Verujem da bismo mogli imati kvalitetan dijalog o mnogim temama :). Vrlo rado ću te podržati ovde i unaprediti dijalog.

Ne obaziri se na one koji pričaju samo da bi pričali. Treba i "znati" šta pričaš. Veoma mi je drago da imomo ovakvog diskutanta i dobro došao.

Otvori teme za pisanje. Vrlo rado još jednom da uzmemo učešće.
Mir u svetu i Alah je feget.

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
Dobro došao i ti..mani se politike...ovde se ne piše o tome već o veri. Došao si sa političkih tema pa to je bolje tamo. Daj konstruktivan doprinos ako imaš prave argumete.
Možemo i konstruktivno. Islam je laž, samo jedna od mnogih do sada viđenih i isto tako nestalih religija koje su pretendovale na to da su jedine u pravu.

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
Kao je velika sličnost hebrejskog i arapskog jezika kao dva semitska jezika na kojima su pisani Biblija i Kur'an, tako je sličnost očigledna i u pismu.
Dobro jutro Kolumbo, idi sad malo da klanjaš, mujezin bi uskoro trebalo da zaurla sa minareta, osim ako ti u međuvremenu nismo srušili minaret.

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
4.705
Da, jer za razliku od ostalih propagira mir, ljubav i toleranciju. Budizam za ovu priliku nećemo računati u religiju.
Dobro, to je sve uredu. Ali hajde da pokušamo da argumentujemo znanje a ne "etiketiranje".

Znaš li kako se apostol Pavle obratio u Solunu:)? Obratio se nehrišćanima...ali pogledaj na koji način;)..iako se nije slagao sa njihovim konceptom vere.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Dobro jutro Kolumbo, idi sad malo da klanjaš, mujezin bi uskoro trebalo da zaurla sa minareta, osim ako ti u međuvremenu nismo srušili minaret.
Kur'an: „A da bog ne suzbija neke ljude drugima, do temelja bi bili porušeni manastiri, i crkve, i havre, a i džamije, u kojime se mnogo spominje božije ime.“ (El-Hadždž, 40.)

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
Dobro, to je sve uredu. Ali hajde da pokušamo da argumentujemo znanje a ne "etiketiranje".

Znaš li kako se apostol Pavle obratio u Solunu:)? Obratio se nehrišćanima...ali pogledaj na koji način;)..iako se nije slagao sa njihovm konceptom vere.
Ja nisam protivnik islama zato što sam nepomirljivi pristalica hrišćanstva, već zbog načina kako se islam ispoljava u praktičnom smislu. Razgovor kakav je apostol Pavle imao sa nehrišćanima moguć je u situaciji kada druga strana nije ubilački raspoložena prema prvoj. A šta ako jeste?

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057

Znaš li kako se apostol Pavle obratio u Solunu:)? Obratio se nehrišćanima...ali pogledaj na koji način;)..iako se nije slagao sa njihovim konceptom vere.
Ne zna to on, da zna ne bi pisao što piše. Ne zna on ništa ni o poslanicama ni Rimljanima ni Korinćanima, ništa taj ne zna o tome.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Ja nisam protivnik islama zato što sam nepomirljivi pristalica hrišćanstva, već zbog načina kako se islam ispoljava u praktičnom smislu. Razgovor kakav je apostol Pavle imao sa nehrišćanima moguć je u situaciji kada druga strana nije ubilački raspoložena prema prvoj. A šta ako jeste?
A šta ako je tvoj pristup pogrešan, koji provocira neprijateljstvo?

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
Ne zna to on, da zna ne bi pisao što piše. Ne zna on ništa ni o poslanicama ni Rimljanima ni Korinćanima, ništa taj ne zna o tome.
Naravno da znam, samo što sam već rekao da tebe ne smatram pripadnikom ljudskog roda ne samo zato što si musliman, već zato što bi da svoju veru upražnjavaš tako što ćeš da satreš moju zajedno sa mnom.

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
A šta ako je tvoj pristup pogrešan, koji provocira neprijateljstvo?
S obzirom na to da je hrišćanstvo starije od islama, a da je islam u startu propagirao rat kao sredstvo širenja svog uticaja, sasvim je jasno ko je tu koga mogao da isprovocira. U svakom slučaju, ja ničim nisam isprovocirao tursku stoku da mi u gradu napravi 26 džamija i promeni mu ime, a potom da protera kompletno stanovništvo odatle.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.