UVOZ KINEZA KAO RADNE SNAGE..

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
Ovih dana je neki baja uvezao prvi kontigent Kineza, koje je zaposlio u svojoj firmi, sa perspektivom da ih dovede jos.

Kaze da je veoma zadovoljan odnosom prema radu, i ponasanjem novozaposlenih.
Sta je baju nateralo da u Srbiju, koja ima skoro pola milona nezaposlenih, dovede ljude iz inostranstva, pitanje je za milion dolara....
 
srbi su dijabole,pustamo da nam se zuti naseljavaju,rade za 7000 dindzi,spava ih po dvadeset u sobi,naravno da su rentabilniji...kako je koshtunica obecao zaposlenje,zaposlice on 500000kineza umesto nasih...bar ce ispuniti obecanje...kao i uvek

p.s.sad ce se duh sa sekirom i njemu slicni likovi na ovom forumu obradovati,i paljevinski poceti da kace neke kineske slike...kako su oni super i najbolji i slicno...
 
Kazite mi samo koja je to firma. Neki baja uvezao kontigent kineza. Prava vest. Zvuci mi kao one urbane legende. Znas imam ortaka kome je njegov ortak koji je to negde cuo pricao, ili cuo sam od jednog druga, ne znas ga ti; i tome slicno.
Kao drugo ima ljudi koji bi radili za minimalac na prijavljenom poslu, a ako ce neki baja da uvozi tu Kineze oni moraju biti prijavljeni kasnije jer niko iz vlade nece dozoljaati da se hiljade kineza zaposljavaju na crno.
 
_guru_:
Kazite mi samo koja je to firma. Neki baja uvezao kontigent kineza. Prava vest. Zvuci mi kao one urbane legende. Znas imam ortaka kome je njegov ortak koji je to negde cuo pricao, ili cuo sam od jednog druga, ne znas ga ti; i tome slicno.
Kao drugo ima ljudi koji bi radili za minimalac na prijavljenom poslu, a ako ce neki baja da uvozi tu Kineze oni moraju biti prijavljeni kasnije jer niko iz vlade nece dozoljaati da se hiljade kineza zaposljavaju na crno.
Ma kakva urbana legenda...iako...bilo bi lepse da jeste....na TV dnevniku, koji treba nekad da pogledas, ali ne precesto, zbog mentalnog zdravlja......izjava ministra za zaposljavanje "in LIVE" ....upravo o tom baji....
 
Kada su kinezi jednom radili u Iraku (u vremenu kada irak nije imao rat) postizali su najbolje rezultate.Kazu da su oni mnogo radili a malo jeli tj. malo trosili hranu.Kazu bilo je potrebna samo jedna saka pirinca za njih na dan, i to bi bilo dovoljno da oni dnevno radu.
 
panther:
A jeste provalili da u ovim kineskim "buticima" u bloku 70 ne rade Kinezi, sada su oni gazde a Srbi su radna snaga. Mislite o tome!!!!!
Ja sam to primetio jos pre 2 godine. Ali sam se tripovao da su to nasi koji valjaju kinesku robu,ali nije. Sada su kinezi gazde,a mi smo i dalje samo obicni radnici.


A to sto se prica da mi necemo da radimo...pa necemo da radimo za 10 000 dinara. Necu da radim za minimalac koji je 7-8000 din. Naravno da necu. Ja cu te pare da namaknem mesecno sa trange-frange poslovima.A ne da rintam kod nekoga. Ja jeste da nemam neku platu,ali mi ni posao nije fizicki tezak,tako da me boli uvo dok nenaletim na neku dobru priliku za bolje placen posao.
Meni nije jasno da je minimalac 7-8000 a potrosacka korpa 20 000. Imali li neko od tih nasih strasnih experata komercijalista mozga? Naravno da nema!
Neka stavi da minimalac prati potrosacku korpu,pa ajde onda da vidimo. Ali Dinckicu je najbitnije da napuni kasu,a kako nije bitno. Jer ako ne napuni kasu bice frke u zdravstvu,skolstvu...itd.

Da se vratim na Kineze...njih boli uvo. Ovi Kinezi koji dolaze kod nas oni dolaze iz pustinje Gobi i za njih je ovo Amerika. On tako zaradjuje 10 $ mesecno,a ovde moze cak 200 evra!!! I njih 10 radi za 200 evra i zivi u jednom stanu i njima milina.
Ubedjen sam 80% poslodavaca moze svakom radniku da da minimum 30% vecu platu MINIMUM,ali nece. Zasto da mu da kada ce svako uvek da nadje radnika za 10 000 din. Cak i za MANJE!!! Samo kaze: "Ako ti neces ima ko hoce"! I na oglas mu se javi 1000 ljudi za jedno radno mesto za platu od 10 000.
Mislim...minimalac je 7000 od kada je evro bio 60 dinara i danas je 7000 kada je evro 87 din!!! I?
Mi smo u velikim govnnima i inflacija se vestacki odrzava na nekom nivou,ali kada bude jednom puklo...nayebali smo.
Slusao sam nekog lika na radiju...ne mogu da se setim sta je...taj neko zaposjava te kineze u livnici u Kikindi cini mi se. I objasnjava da je livacki posao tezak i da poslodavac mora malo da razmisli o premiranju radnika i vecim zaradama...sto je potpuno u pravu. Ali sto bi ovaj davao vecu platu kada su tu Kinezi? A drzavu zabole tuki!
 
serb_pagan:
srbi su dijabole,pustamo da nam se zuti naseljavaju,rade za 7000 dindzi,spava ih po dvadeset u sobi,naravno da su rentabilniji...kako je koshtunica obecao zaposlenje,zaposlice on 500000kineza umesto nasih...bar ce ispuniti obecanje...kao i uvek

p.s.sad ce se duh sa sekirom i njemu slicni likovi na ovom forumu obradovati,i paljevinski poceti da kace neke kineske slike...kako su oni super i najbolji i slicno...

Извини, али ово је НЕИСТИНА... обећање о томе да ће отворити 500 000 нових радних места дао је у предизборној кампањи Б.Тадић а не Коштуница :roll:
 
PLESsitnihDEMONA:
Ali sto bi ovaj davao vecu platu kada su tu Kinezi? A drzavu zabole tuki!
Potpuno si u pravu, kod nas vlada velika potraznja za poslom, a oni na konto toga uvoze kineze. Idioti boli njih za sve ovde, jer ti kinezi daju velike pare samo da udju na druga trzista i podnevlja, ono sto radi amerika sa vojnim bazama to kinezi rade sa ljudskim resursima.
 
eremita:
Извини, али ово је НЕИСТИНА... обећање о томе да ће отворити 500 000 нових радних места дао је у предизборној кампањи Б.Тадић а не Коштуница :roll:

svi su davali takva obecanja...od prvog do poslednjeg...dobro nije petsto nego trista hiljada...isti ****
 
Али Коштуница уопште није лицитирао са некаквом цифром као што Ти наводиш... говорио је у принципу... он није тако неозбиљан... е, сад што га Ти не волиш... друга прича...
 
Ljudi,zar neko stvarno moze da poveruje da bilo koja vlada moze da zaposli 300-500 000 ljudi za 2-4 godine mandata?
Ja mislim da u Srbiji,uz najveca ulaganja ne moze da se zaposli vise od 200 000 ljudi za 3-4 godine. Ima gomila nekvalifikovanih i gomila onih koje mogu a nece da se dokvalifikuju.
Mislim 500 000 to je 50% porast zaposlensti...pa to ne biva nigde!!! Smanjivanje nezaposlenosti je prioces koji traje po 10-15 godina u kontinuitetu. A posto kod nas svaka vlada ima svoj "put"...od bilo kakvog kontinuiteta nema nista.
Pa skoro sam citao nekog ekonomistu koji prica kakva je raspodela para u budzetu i koliko drzava izdvaja za razvoj malih i srednjih preduzeca. Pa covek predstavi da se 10x vise izdvaja za MRTVE firme poput Zastave,nego za finansiranje projekata malih i srednjih preduzeca. Drzava dotira gubitnike,a oni koji imaju rezultate su prepusteni sami sebi. To nikako ne moze da se zove socialna politika...ne,ne!
Ima Kineska poslovica (nista bez Kineza,hehe)..."ako coveku das ribu da ga nahranis,on sutra ponovi biti gladan,ali ako ga naucis da peca ribu,nahranices ga za ceo zivot".
Sve to je bilo iz a vreme SFRJ i danas se nastavilo,a to je da se gubitashi dotiraju od drzave. I samim tim se vremenom i ostali pretvaraju u gubitashe.
 
eremita:
Али Коштуница уопште није лицитирао са некаквом цифром као што Ти наводиш... говорио је у принципу... он није тако неозбиљан... е, сад што га Ти не волиш... друга прича...

pa nije on neozbiljan...samo je usporen i neobavesten..
 
Covek je uvezao RADNIKE..to je poenta......Da u Srbiji hoce neko da radi, ne bi se akao sa zutima....budite sigurni....Problem Srbije, veci od Kosova, od Haga, od svega je NERAD...........

Dakle, ko ne veruje, neka da oglas u novinama da trazi radnike (bilo koje struke)...videce sta ce mu se desiti...hahahhaaa....slusam bajke o hiljadama koje se javljaju na oglase....

Nece vam se javiti vise od dvadesetak ljudi, a na razgovor, vrlo verovatno nece doci NIKO......

Ko ne veruje ni u to...neka ode na zavod za zaposljavanje, neka trazi radnike.....Jos gore.....
Mesecima ce da vam stoji oglas, na koji se niko ne javlja.....

Srbi NECE da rade....hoce da se vrati Tito...nista ne radis, a plata redovna....Zaboravite....umro copavi....

Zato..bice sve vise Kineza....budale .....zar nije bolje dzabe lezati, nego dzabe raditi..????
 
panther:
Pa zar se nije posavetovao sa svojim sovama i onda obecao tih par stotina hiljada radnih mesta:):):):):)

Пантхере,
није у реду да ЛАЖЕШ...
ту глупост о стотинама хиљада радних места је

ОДВАЛИО ВАШ БОРИС ТАДИЋ У ПРЕДСЕДНИЧКОЈ КАМПАЊИ...

сигурно има забележено у неком прес-клипингу... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top