uticaj zagađenja vazduha na zdravlje

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
68.086
,,,dve trećine godine smo izloženi aero zagađenju , a procenjuje se da jedna trećina smrtnih slučajeva je od te aero pošasti_
,,, ministarstvo za životnu sredinu samo konstatira i glumi zabrinutost zbog procesa ne nabavke filtera za fabrike čime bi se prema očekivanju smanjilo zagađenje vazduha i trovanje ljudi zagađenjim vazduhom_
,,,no nažalost nije tako , u isčekivanju mera i poboljšanja situacije , situacija se iz dana u dan pogoršava_
,,,šta Vi mislite o ovom problemu_,,,,
 
,,,Skopje danas popodne,,,
IMG_20201022_164717535~2.jpg
 
,,,dve trećine godine smo izloženi aero zagađenju , a procenjuje se da jedna trećina smrtnih slučajeva je od te aero pošasti_
,,, ministarstvo za životnu sredinu samo konstatira i glumi zabrinutost zbog procesa ne nabavke filtera za fabrike čime bi se prema očekivanju smanjilo zagađenje vazduha i trovanje ljudi zagađenjim vazduhom_
,,,no nažalost nije tako , u isčekivanju mera i poboljšanja situacije , situacija se iz dana u dan pogoršava_
,,,šta Vi mislite o ovom problemu_,,,,
Mislim da je strašno što imam već decenijama vlasti koje dozvoljavaju da se grade fabrike bez zaštitnih filtera, što ne vodimo računa o bezbednom odlaganju otpada, što ne vodimo računa o vodama.
Ne znam kako rešiti taj problem kad vrhuška nije zainteresovana.
 
,,,jedan od načina je razmišljati globalno delovati lokalno , staviti u pogon sve moguće resurse a pre svega zahtevati , posebno od ministarstva za zdravlje veču i aktivniju ulogu i prezentiranje posledica po sveopšte zdravstveno stanje ljudi i posledice koje su poprilično opasne,,,
,,,ali ponekad nije do svesti nego i o novcu koji treba da se uloži a koji velike kompanije nije im na kraj pameti da ga ulože u zaštiti okolisha i vazduha,,,
 
Mislim da je strašno što imam već decenijama vlasti koje dozvoljavaju da se grade fabrike bez zaštitnih filtera, što ne vodimo računa o bezbednom odlaganju otpada, što ne vodimo računa o vodama.
Ne znam kako rešiti taj problem kad vrhuška nije zainteresovana.


Meni je neshvatljivo da u Srbiji nema mladih ljudi koji su
zainteresovani za zastitu covekove okoline. Partije Zelenih
postoje skoro svuda po Evropi, ali su u Srbiji nepoznate ( doduse
na citavom Balkanu, ali mi smo Srbi pa ato o Srbiji pricamo).
Za mene je licno najstrasnije unistavanje voda ( reke, potoci).
 
Meni je neshvatljivo da u Srbiji nema mladih ljudi koji su
zainteresovani za zastitu covekove okoline. Partije Zelenih
postoje skoro svuda po Evropi, ali su u Srbiji nepoznate ( doduse
na citavom Balkanu, ali mi smo Srbi pa ato o Srbiji pricamo).
Za mene je licno najstrasnije unistavanje voda ( reke, potoci).
Веровала или не, мој брат је докторирао на пречишћавању вода. Примили су га да предаје на Болоњском универзитету али у Србији није било места за њега и ако је имао просек 10.0.
Није ствар у младим незаинтересованим људима, већ у отпаду који влада овде деценијама.
Мој отац је исто технолог у пре 30-ак година је као главни инжењер накаутирао лика који га је наговарао да потпише пројекат без заштитних филтера уз образложење ''шта те брига, неће твоја деца живети овде''. Радња се дешавала у Панчеву.
Овде су политичке елите много гадне. Нема добрих, сви су подједнако лоши и одвратни.
 
,,,dve trećine godine smo izloženi aero zagađenju , a procenjuje se da jedna trećina smrtnih slučajeva je od te aero pošasti_
,,, ministarstvo za životnu sredinu samo konstatira i glumi zabrinutost zbog procesa ne nabavke filtera za fabrike čime bi se prema očekivanju smanjilo zagađenje vazduha i trovanje ljudi zagađenjim vazduhom_
,,,no nažalost nije tako , u isčekivanju mera i poboljšanja situacije , situacija se iz dana u dan pogoršava_
,,,šta Vi mislite o ovom problemu_,,,,

A da se stane na put pusacima koji em sto truju sebe truju i druge? Jbt sve drzave u okruzenju uvele zabranu pusenja u svim zatovrenim prostorijama ( restorani, kafici.... ) a ove nase boli kuurac.
 
,,,dve trećine godine smo izloženi aero zagađenju , a procenjuje se da jedna trećina smrtnih slučajeva je od te aero pošasti_
,,, ministarstvo za životnu sredinu samo konstatira i glumi zabrinutost zbog procesa ne nabavke filtera za fabrike čime bi se prema očekivanju smanjilo zagađenje vazduha i trovanje ljudi zagađenjim vazduhom_
,,,no nažalost nije tako , u isčekivanju mera i poboljšanja situacije , situacija se iz dana u dan pogoršava_
,,,šta Vi mislite o ovom problemu_,,,,
Pa mislim da svaku vlast treba isibati po sred terazija ,sto bi sirotinji zabranila da lozi i vozi traktor a lovanima i fabrikama dozvoljeva da zagadjuje i prosipa otpad gde stigne
 
,,,dve trećine godine smo izloženi aero zagađenju , a procenjuje se da jedna trećina smrtnih slučajeva je od te aero pošasti_
,,, ministarstvo za životnu sredinu samo konstatira i glumi zabrinutost zbog procesa ne nabavke filtera za fabrike čime bi se prema očekivanju smanjilo zagađenje vazduha i trovanje ljudi zagađenjim vazduhom_
,,,no nažalost nije tako , u isčekivanju mera i poboljšanja situacije , situacija se iz dana u dan pogoršava_
,,,šta Vi mislite o ovom problemu_,,,,
Ozbiljna tema i stravičan problem u našim malim zemljama bezakonja.
 

Back
Top