To ti je jednacina stanja idealnog gasa. A kako se izrazava, pa moze ovako pV/T je konstantna vrednost. Pa napravis odnos, tako da ti je zapremina nepromenjiva i onda sa porastom temperature menja se pritisak. Postoji i Van der Waalsova jednacina stanja za realne gasove, doduse malo komplikovanija ... ali bice ti i ovo dovoljno. Daj nesto zanimljivije sledeci put?