Uticaj drugih na partnera?

imala sam. tu nema svadje ni raspravljanja, ni ubedjivanja ni dokazivanja.
moras da budes diplomata i da mu polako serviras drugaciju viziju zivota (od te osobe). i da logicki miniras njene stavove, sve kul i normalno.
u suprotnom bi samo zapocela rat koji bi se lose zavrsio po tebe.

ps. kad on citira tu osobu, sa onim amin na kraju, svoju argumentaciju protiv moras poceti recenicom: da, jeste to donekle tako, ALI...

e da !e bas to!to i radim i svjesna sam da je jedini nacin!ne zelim ja bilo kog da "miniram" svi smo mi sebi najfiniji ,najbolji i dakako najpametniji,nek tako i ostane,ja necu da rusim iluzije nikom... ja samo imam drugu viziju i verziju zivota i guram je i to je sve.

Jel' znaš šta treba da uradi? Da ga šutne i nađe boljeg frajera.
Zahebi tipa koji je pod uticajem drugih i nema svoje JA :thumbdown:

Osecam da se ovim zamenjuju teze, i to na vrlo ruzan nacin....
Nikako ne opravdavam to sto je bilo koje odraslo bice pod uticajem drugog u tolikoj meri da ne moze sam da donosi odluke bitne za svoj zivot, ali ovo je....
Sutni ga zato sto slusa nekog drugog, a NE MENE.
Na to najvise lici.

Zbog cega je on postao tako dobar covek? ITEKAKO dobar covek?
Ako te sugestije druge osobe pod cijim je uticajem NISU dobre, kako je onda postao dobar covek?
A ako jesu, zasto bi ga onda menjala?

on je postao dobar covjek vjerovatno jer je vaspitan i odgajan onako kako treba a ima i genetske prodispozicije da to bude.Sto bi mi u CG rekli: "IMA MU PO KOME PODOC"..e sad, ja ni u jednom trenutku nijesam rekla da osoba pod ciji uticaj podpada nije dobra ili da njeni uticji nijesu dobri ja sam samo rekla da se ne podudaraju sa mojiim pogledima na svijet .sto apsulutno ne znaci da je neko moje misljenje DOBRO I PAMETNO a necije drugo nije.(sem u mojim ocima naravno!)

Osecam da se ovim zamenjuju teze, i to na vrlo ruzan nacin....
Nikako ne opravdavam to sto je bilo koje odraslo bice pod uticajem drugog u tolikoj meri da ne moze sam da donosi odluke bitne za svoj zivot, ali ovo je....
Sutni ga zato sto slusa nekog drugog, a NE MENE.
Na to najvise lici.

Ne treba nikog da sluša osim SEBE. E, to je pravi frajer.

A sad mi kaži: da se nisi pronašao u gore navedenoj osobini? :think:

Ne treba nikog da sluša osim SEBE. E, to je pravi frajer.

A sad mi kaži: da se nisi pronašao u gore navedenoj osobini? :think:

Prvo:
Onaj ko slusa samo sebe, je izrazito GLUP covek, i sigurno je mnogo mnogo daleko od bilo kakvog frajera.
Onaj ko ZNA da nadje meru izmedju svojih stavova i stavova osoba koje su mu drage i bitne, MOZE da bude frajer.
Drugo:
Ja slusam SVE......sve ih lepo saslusam, a onda odlucim u skladu sa time sto sam cuo, kao i sa onime sto JA mislim o tome.I naravno, u DOGOVORU sa onima koje se ta odluka tice....Ja tako radim zato sto JESAM frajer, za razliku od mnogih koje ti smatras takvima, a koji su samo bumbari bez mnogo mozga.
Ali ti je bitno da imaju SVOJ stav pa makar pogresan........To je vise stvar nedozrelih adoscenata nego ozbiljnih ljudi, ili ako hoces FRAJERA.

on je postao dobar covjek vjerovatno jer je vaspitan i odgajan onako kako treba a ima i genetske prodispozicije da to bude.Sto bi mi u CG rekli: "IMA MU PO KOME PODOC"..e sad, ja ni u jednom trenutku nijesam rekla da osoba pod ciji uticaj podpada nije dobra ili da njeni uticji nijesu dobri ja sam samo rekla da se ne podudaraju sa mojiim pogledima na svijet .sto apsulutno ne znaci da je neko moje misljenje DOBRO I PAMETNO a necije drugo nije.(sem u mojim ocima naravno!)

Ja sam ti upravo komentarom pre ovoga sto si citirala, odgovorio na ovo.....
To onda izgleda da tebi smeta , ne to sto slusa nekog drugog, nego zato sto tebe ne slusa....
Pa onda je to prosto resiti......
Stavis ga pred dilemu sta mu je u zivotu vaznije i gotovo.
Ili, prihvatis te "neprijateljske stavove" kao svoje u stilu:AKo ne moze da ga promenis, ti mu se pridruzi.....
Trece ne postoji.....

Prvo:
Onaj ko slusa samo sebe, je izrazito GLUP covek, i sigurno je mnogo mnogo daleko od bilo kakvog frajera.
Onaj ko ZNA da nadje meru izmedju svojih stavova i stavova osoba koje su mu drage i bitne, MOZE da bude frajer.
Drugo:
Ja slusam SVE......sve ih lepo saslusam, a onda odlucim u skladu sa time sto sam cuo, kao i sa onime sto JA mislim o tome.I naravno, u DOGOVORU sa onima koje se ta odluka tice....Ja tako radim zato sto JESAM frajer, za razliku od mnogih koje ti smatras takvima, a koji su samo bumbari bez mnogo mozga.
Ali ti je bitno da imaju SVOJ stav pa makar pogresan........To je vise stvar nedozrelih adoscenata nego ozbiljnih ljudi, ili ako hoces FRAJERA.

Ja volim "glupe" frajere. :mrgreen::bye:
Mnogo su dooooobriii :mrgreen:
Btw, ko ti je rek'o da si frajer? Sam sebe častiš tim epitetom???

Poslednja izmena:
Mozda si u pravu.
Ja sam sa svojih 40 godina apsolutno svestan ko sam i sta JESAM a sta nisam......
A ako to nekome smeta, vise govori o njemu samom.

Vidi, ego manijake sam apsolvirala.. Pripadam donekle klanu istih.. Iako imam 22 ali to ne znaci da nisam, vec da JESAM i sto je najbolje TEK CU BITI.. Naravno da kome smeta, treba da sew bori sa tim to nije tvoj problom.. Ali ponekad egocentricnost udari u glavu...

Vidi, ego manijake sam apsolvirala.. Pripadam donekle klanu istih.. Iako imam 22 ali to ne znaci da nisam, vec da JESAM i sto je najbolje TEK CU BITI.. Naravno da kome smeta, treba da sew bori sa tim to nije tvoj problom.. Ali ponekad egocentricnost udari u glavu...

Onaj ko ne ceni sebe, ne ceni ni druge.
Takodje ne moze ocekivati da ga drugi na bilo koji nacin cene.
S tim se verovatno slazemo oboje.......
A to da je meni udarilo u glavu?
To ne pije vodu, bas nikako..
Obzirom na mojih 40 godina, klince, predivnu zenu...
Ali sam i dalje toga svestan..i stalno me podsecaju....
Kada izadjem sa zenom, pa me dama koju prvi put vidim pozove na ples.
Kada za rodjendan dobijem 50 telegrama, i preko 100 mailova...
Kada...
Ma nije ni vazno.......

Onaj ko ne ceni sebe, ne ceni ni druge.
Takodje ne moze ocekivati da ga drugi na bilo koji nacin cene.
S tim se verovatno slazemo oboje.......
A to da je meni udarilo u glavu?
To ne pije vodu, bas nikako..
Obzirom na mojih 40 godina, klince, predivnu zenu...
Ali sam i dalje toga svestan..i stalno me podsecaju....
Kada izadjem sa zenom, pa me dama koju prvi put vidim pozove na ples.
Kada za rodjendan dobijem 50 telegrama, i preko 100 mailova...
Kada...
Ma nije ni vazno.......

Vidis samopouzdane osobe se ne hvale veruju u sebe, znaju da su fenomenalne..
Nisam rekla da ti je udarilo u glavu, samo da moze...

Ja sam ti upravo komentarom pre ovoga sto si citirala, odgovorio na ovo.....
To onda izgleda da tebi smeta , ne to sto slusa nekog drugog, nego zato sto tebe ne slusa....
Pa onda je to prosto resiti......
Stavis ga pred dilemu sta mu je u zivotu vaznije i gotovo.
Ili, prihvatis te "neprijateljske stavove" kao svoje u stilu:AKo ne moze da ga promenis, ti mu se pridruzi.....
Trece ne postoji.....

e moze da bude i to ali....
nisam ja od autoritativnih osoba koja "trazi" da se "slusa". ja sam tip koji svoje zivotne odluke sama donosi a za zajednicke sam pristalica da dvoje ljudi sjednu, pricaju,razmisle ,naprave kompromis ako se ne slazu potpunosti i nadju jedno resenje(odluku) zajednicki jer ih se i oboje tice podjednako.ali kad osjetim da u necijem stavu ima markovog,jankovog,brankovog ili kostinog misljenja dize mi se kosa na glavi.

Back