Uticaj diskusije na forumu na promenu vere

Kako spamujem kad pitam prosto pitanje? Zašto su prinosili žrtve bogu koji od njih to nije tražio?
Па у скоро свим религијама имамо жртвоприношења, код паганских је још израженије, зашто су Индијанци у јужној и централној Америци приносили жртве, или зашто су то радили у Индији, јесу ли то њихови богови тражили од њих или нису? С тим што у СЗ имамо на више мјеста о томе, па се може добити "мало јаснија слика".
 
Па у скоро свим религијама имамо жртвоприношења, код паганских је још израженије, зашто су Индијанци у јужној и централној Америци приносили жртве, или зашто су то радили у Индији, јесу ли то њихови богови тражили од њих или нису? С тим што у СЗ имамо на више мјеста о томе, па се може добити "мало јаснија слика".
Pa ne pitam za druge religije. Samo me interesuje zašto su to jevreji radili ako se od njih to nije tražilo? Ali ok, pretpostavljam da hoćeš da kažeš da su to radili iz nekog drugog razloga koji nema veze sa SZ, tj. nema veze sa bogom iz SZ.
 
Pa ne pitam za druge religije. Samo me interesuje zašto su to jevreji radili ako se od njih to nije tražilo? Ali ok, pretpostavljam da hoćeš da kažeš da su to radili iz nekog drugog razloga koji nema veze sa SZ, tj. nema veze sa bogom iz SZ.
Nepodnosljiva lakoća upotrebe rijec Gospod Bog itd ..
Njima je to ko dobar dan a nama slijepo vjerovanje.
 
Наравно, тако смо и ми сви чекали 1800 година неког америчког земљорадника да он у Библији пронађе оно што нико до тад није нашао за 15 вијекова. :think:стварно не знам шта би било логично, ако то није.
Vreme je relativna stvar,neki cekali 100 godina,neki 5 veka ,neki eto kazes 18...
...bitan je princip - kada ljudi zaborave i odbace Bozju rec onda se Bog direktno angazira kako bi inicirao reformu tog koncepta i da javnu paznju skrene na ono sto se u Pismu naziva "put Gospodnji" !!!

P.S. mani se tvoje logike prijatelju,osloni se vise na veru u Boga u skladu sa Njegovim Svetim Pismom
 
Управо тако, колико ми је познато неке јеврејске групе су причале прије коју годину о припреми жртве паљенице, али она ваљда треба да се принесе тек кад почне изградња "трећег храма".
Slobodno pozdravi te jevrejske grupe pitanjem; a gde to u Pismu pise da je prinosenje krvnih zrtava uslovljeno od postojanje Hrama ? :kafa:
 
Vreme je relativna stvar,neki cekali 100 godina,neki 5 veka ,neki eto kazes 18...
...bitan je princip - kada ljudi zaborave i odbace Bozju rec onda se Bog direktno angazira kako bi inicirao reformu tog koncepta i da javnu paznju skrene na ono sto se u Pismu naziva "put Gospodnji" !!!

P.S. mani se tvoje logike prijatelju,osloni se vise na veru u Boga u skladu sa Njegovim Svetim Pismom
Прво примјени на себи, а не да етикетираш и осуђујеш друге.
 
Vreme je relativna stvar,neki cekali 100 godina,neki 5 veka ,neki eto kazes 18...
...bitan je princip - kada ljudi zaborave i odbace Bozju rec onda se Bog direktno angazira kako bi inicirao reformu tog koncepta i da javnu paznju skrene na ono sto se u Pismu naziva "put Gospodnji" !!!

P.S. mani se tvoje logike prijatelju,osloni se vise na veru u Boga u skladu sa Njegovim Svetim Pismom
Koji je to princip i koja reforma? Čovek nekoliko puta na osnovi Biblije pogrešno predskazivao 2.dolazak da bi time dokazao da ono što priča nije "put Gospodnji"? Pa uspeo je 100%. Ne znam samo kako ti to nije bio izuzetan primer pogrešnog puta kojeg se treba kloniti?
 
Благодари се и за добро и за невољу, е сад што се ми слабо придржавамо тога, то је друга прича, битнији је мотив и покрети душе него сама жртва.
Површно гледајући, ако се молиш за нечије здравље или да нас "избави од злога" тј. молиш нешто конкретно онда је то већ сфера магије?
 
Не приносе жртве јер немају одређено место за то, а такво место одређује Бог:

Пета књига Мојсијева, глава 12
Dakle po tebi Bog je sam prekinuo prinosenje krvnih zrtava jer eto,hrama nema a On kao ne moze ili nece odrediti novo mesto za prinosenje zrtava,jel to to ?
Osim toga,Bog je u proslosti odredjivao razna mesta za zrtvovanje,sto ne bi jevreji organizirali i obnovili neke oltare koje su svojevremeno bili "razvaljeni'...?
I ako imas dilemu dali bi jedna takva akcija bila legitimna,evo ti jednog Bibliskog primera :

1 Car.18,30-38;
"... Tada reče Ilija svemu narodu: pristupite k meni. I pristupi k njemu sav narod. Tada on opravi oltar Gospodnji koji bješe razvaljen.
I uze Ilija dvanaest kamena prema broju plemena sinova Jakova, kojemu dođe riječ Gospodnja govoreći: Izrailj će ti biti ime.
I načini od toga kamenja oltar u ime Gospodnje, i oko oltara iskopa opkop širok da bi se mogle posijati dvije mjere žita.
I namjesti drva, i junca isječena na komade metnu na drva.
I reče: napunite četiri vijedra vode, i izlijte na žrtvu i na drva. Pa opet reče: učinite još jednom. I učiniše još jednom. Pa opet reče: učinite i trećom. I učiniše trećom,
Te voda poteče oko oltara, i napuni se opkop vode.
A kad bi vrijeme da se prinese žrtva, pristupi Ilija prorok i reče: Gospode Bože Avramov, Isakov i Izrailjev, neka danas poznadu da si ti Bog u Izrailju i ja da sam tvoj sluga, i da sam po tvojoj riječi učinio sve ovo.
Usliši me, Gospode, usliši me, da bi poznao ovaj narod da si ti Gospode Bog, kad opet obratiš srca njihova.
Tada pade oganj Gospodnji i spali žrtvu paljenicu i drva i kamen i prah, i vodu u opkopu popi..."

Kao sto se jasno vidi,prorok Ilija je u ono vreme obnovio,dakle ponovo osposobio oltar gde su se prinosili zrtve Bogu Nebeskome i nakon toga je Bog prihvatio tu zrtvu sto ce reci da j s tim jasno i nedvosmisljeno potvrdjeno da,sto se SZ-ta tice, mesta gde su se prinosile zrtve Bogu mogu biti obnovljena i da se zrtvovanje nastavi onako kako zaista treba !!!
Ako je to mogao Ilija onda su to mogli i jevreji kroz citavo vreme NZ-ta ali eto,oni to ne rade !!!

Stoga pitanje i dalje stoji - ako li Mesija jos uvek nije dosao i nije prineo samog sebe na zrtvu onda zasto jevreji danas ne prinoskrvne zrtve !??
 

Back
Top