Uticaj diskusije na forumu na promenu vere

Ja sam Srpkinja i nije mi normalno da poštujem npr. tradiciju Eskima kao da je moja.
Na taj način se onda odričem svojih korena, svojih predaka, na kraju krajeva svoje porodice odakle sam potekla.
Samo da nesto dopreciziram - tradicija je jedno ali vera u Boga Nebeskoga nesto sasvim drugo...ne smemo mesati ta dva pojma !
 
Ako cemo pravo,to je u neku ruku suvise intimno pitanje da bi se neko lako osudio da nam to javno obznani...bitno je zapaziti da se to zaista desava.
Ok intimno je, možda i neprijatno pričati o tome u okruženju gde se to smatra za jeres. Nego, više me interesuje taj izraz "vera je intimna stvar...". Kako je to u sukobu sa imperativom širenja vere? Koliko znam to je jedan od imperativa u hrišćanstvu.
 
Naravno da ne poštujem tradiciju roditelja ako mi to ne odgovara. Npr. ako su oni pravoslavci, a ja ne želim da budem. Šta ako su roditelji iz različitih tradicija?
Imam drugaricu koja potiče iz muslimanske porodice a udata je za pravoslavca, inače ona je ateista.
Slabi sve ...
Farba jaja za Uskrs, slavi Bajram i ja joj sve čestitam. Njena kuća je puna radosti ..
 
Ako neko iz jedne vere prelazi u drugu na osnovu foruma zabavnog karaktera :D
Kakav je pa to vernik :lol:
Po meni,nikakav...
Ali ako je to rezultat licnog proucavanja Biblije i istrazivanje svih relevantnih cinjenica a da je sve to mozda inicirano upravo na nekom ovakvom forumu (pa cak i nekog neformalnog,relax razgovorom u kafani ) - onda je rec o pravom verniku, o hriscaninu koji je napravio prve korake ka Bogu jos kada se to jos uvek nije javno formalizovalo.
 
Po meni,nikakav...
Ali ako je to rezultat licnog proucavanja Biblije i istrazivanje svih relevantnih cinjenica a da je sve to mozda inicirano upravo na nekom ovakvom forumu (pa cak i nekog neformalnog,relax razgovorom u kafani ) - onda je rec o pravom verniku, o hriscaninu koji je napravio prve korake ka Bogu jos kada se to jos uvek nije javno formalizovalo.
Niko ovde nikad nije ni za milimetar odstupio od svojih uverenja nikada
 
Pa zar je moguće da se baš ni jedan što je promenio mišljenje uz pomoć tebe ne javlja? Deluje mi statistički nemoguće. :think:
Mislim, svi tako možemo da
Na ovom forumu ne znam takve.
Rekoh ljudi su se javljalu, pitali na pp i nema ih vise.
Neke sam dalje uputio i nisam ih jutio da ih pitam...
A jeli da li se videli moju ljubavi prihvatili sve sto vsm kazem?

Aaa jeste li?

A danas jeste?

A hocete li sutra?

A svidja li van se moja ljuvav?
A sto be?

Ajde prihvatite, molem ve...

Ljudi imaju prrdstave???
 
Na ovom forumu ne znam takve.
Rekoh ljudi su se javljalu, pitali na pp i nema ih vise.
Neke sam dalje uputio i nisam ih jutio da ih pitam...
A jeli da li se videli moju ljubavi prihvatili sve sto vsm kazem?

Aaa jeste li?

A danas jeste?

A hocete li sutra?

A svidja li van se moja ljuvav?
A sto be?

Ajde prihvatite, molem ve...

Ljudi imaju prrdstave???
Da li ovo prisustvujemo momentu kad ekser počinje da te radi? :think:
 
Na ovom forumu ne znam takve.
Rekoh ljudi su se javljalu, pitali na pp i nema ih vise.
Neke sam dalje uputio i nisam ih jutio da ih pitam...
A jeli da li se videli moju ljubavi prihvatili sve sto vsm kazem?

Aaa jeste li?

A danas jeste?

A hocete li sutra?

A svidja li van se moja ljuvav?
A sto be?

Ajde prihvatite, molem ve...

Ljudi imaju prrdstave???
vređaš ljubav kad tako sa sarkazmom i patetikom govoriš o njoj...izgleda da je za tebe hrišćanstvo samo mentalna gimnastika...
 
Bliži se prelazni rok. Menadžeri @bmaxa i @DedaStojan rade svoj posao. Prvo će @glasnik i @robivek da potpišu da sledeću sezonu igraju za SPC. Onda će kao odgovor na to @NEzgodni, @Koslav75 i @Сале da pređu da igraju za adventiste. Onda će @aeternum da potpiše ugovor sa SPC, a kao reakcija na to @Gogilli će da ode u JS da ne bi bila s njom u istom timu. Onda če @Mr.Infinity da osnuje svoj tim. @Kerkyra će sa čuđenjem da posmatra prelazni rok i da se krsti.@CarstvoBožije će ove transfere shvatiti kao siguran predznak da je bio u pravu sa datumom kraja sveta. @Гром će reći da je znao da će se to desiti jer sve je zapisano u dimenzijama piramida. Šou mast gou on!
Ti si bas ono pravo sujetan.
Hoces jos 10 dana o tome ?
 
A sto se tice same promene verovanja,to je nesto sto spada u domenu direktnog Bozjeg delovanja. Naime,svaka osoba u toku svog zivota stice razna saznanja i s tim se omogucuje da u datom trenutku nekada u buducnosti,kada je Bozji Sveti Duh bude direktno pozvao kroz njenu savest da ucini izbor i "prestroji se na pravom koloseku"...dakle da to zaista ucini
Imaš li malo bliže uvide u to kako Duh Sveti može nekom staviti do znanja da treba potražiti nešto drugo ili nešto potpuno novo?.
 

Back
Top