Uticaj crkvenih zvona na ljudsko zdravlje

i ne samo u hriscanstvu, zvono ima svoje mesto i ulogu i u budizmu


pravilno disanje i cist um /meditacija, molitva/ su vazni faktori zdravog zivota

а јел може и овако, без звона

maldivi_2.jpg
 
Црквена музика, а нарочито звоњава црквених звона, благотворно делује на
људско здравље. У руским лабораторијама, помоћу огледа, утврђено је да
осцилација ултразвучног дијапазона црквених звона одбија бациле куге, затим
вирусе и друга инфективна обољења која се преносе ваздухом.

Звоњење је створено Божанским снагама ради јачања природне звукосфере.



Da li neko zna nešto više o ovim istraživanjima?

nikad čuo za istraživanje, međutim odavnbo sam primjetio da me muzika(ona vrhunska) smiruje...
inače, velika većina ljudi nije uopšte ni muzikalna, pa ih to ne dotiče ni u jednom segmentu...njima Bog iz nekog razloga nije dao taj dar...ostali su polovično muzikalni(znači slušaju budalaštine poput Zdravka Čolića, Van Goga, Iron Maiden-a,teško komercijalno smeće, i ostale i još grozomornije varijante muzike, da ne blebećem sad, svi znamo na šta mislim...)...a treća vrsta poput mene je izuzetno muzikalna...takvi su veoma rijetki...zahvalan sam Bogu što mi je dao taj dar...:heart:
 
moze, meni ovde/na lezaljci/ zvoni u glavi i bez zvona :D

а таласи праве рајски звук

- - - - - - - - - -

nikad čuo za istraživanje, međutim odavnbo sam primjetio da me muzika(ona vrhunska) smiruje...
inače, velika većina ljudi nije uopšte ni muzikalna, pa ih to ne dotiče ni u jednom segmentu...njima Bog iz nekog razloga nije dao taj dar...ostali su polovično muzikalni(znači slušaju budalaštine poput Zdravka Čolića, Van Goga, Iron Maiden-a,teško komercijalno smeće, i ostale i još grozomornije varijante muzike, da ne blebećem sad, svi znamo na šta mislim...)...a treća vrsta poput mene je izuzetno muzikalna...takvi su veoma rijetki...zahvalan sam Bogu što mi je dao taj dar...:heart:

а за клепетало си виртуоз?
 
nikad čuo za istraživanje, međutim odavnbo sam primjetio da me muzika(ona vrhunska) smiruje...
inače, velika većina ljudi nije uopšte ni muzikalna, pa ih to ne dotiče ni u jednom segmentu...njima Bog iz nekog razloga nije dao taj dar...ostali su polovično muzikalni(znači slušaju budalaštine poput Zdravka Čolića, Van Goga, Iron Maiden-a,teško komercijalno smeće, i ostale i još grozomornije varijante muzike, da ne blebećem sad, svi znamo na šta mislim...)...a treća vrsta poput mene je izuzetno muzikalna...takvi su veoma rijetki...zahvalan sam Bogu što mi je dao taj dar...:heart:

A šta slušaju retko muzikalni?
 
A šta slušaju retko muzikalni?

uglavnom jazz, klasiku, etno muziku, kombinaciju ovo troje, i to ono najkvalitetnije od ova tri žanra...sa mješavinom svega i svačega...
e sad nekad se zasitiš i toga, pa pređeš i na jednostavniju muziku poput rokenrola, hard roka, metala...ali to su samo privremeni izleti nas muzikalnih...
jer, da bi znao cjeniti vrhunsku muziku, i da bi isitinski uživao u njoj,i cjenio je, i drogirao se njom, valja nekad čovjek i da odmori i da sluša nešto jednostavnije..:)
 
а таласи праве рајски звук

- - - - - - - - - -



а за клепетало си виртуоз?

ma ja sam car, a ti si jedan od onih pravoslavaca(pogotovo pravoslavki) koji vjeruju u budalaštinu od horoskopa...:)

- - - - - - - - - -

ili kao ona Pravoslavka-Hrišćanka A Radenska tri srca, koja priznaje isključivo ljudsku mudrost(čitaj baljezganje raznoraznih filozofa)..
takvi ste vi, obični kao kuvani pasulj, a smatrate se genijalcima..:p
 
uglavnom jazz, klasiku, etno muziku, kombinaciju ovo troje, i to ono najkvalitetnije od ova tri žanra...sa mješavinom svega i svačega...
e sad nekad se zasitiš i toga, pa pređeš i na jednostavniju muziku poput rokenrola, hard roka, metala...ali to su samo privremeni izleti nas muzikalnih...
jer, da bi znao cjeniti vrhunsku muziku, i da bi isitinski uživao u njoj,i cjenio je, i drogirao se njom, valja nekad čovjek i da odmori i da sluša nešto jednostavnije..:)
E hvala Šime. Sad kad me neko pita šta slušam, ima da zvučim kao načisto muzikalna. :mrgreen:
 
uglavnom jazz, klasiku, etno muziku, kombinaciju ovo troje, i to ono najkvalitetnije od ova tri žanra...sa mješavinom svega i svačega...
e sad nekad se zasitiš i toga, pa pređeš i na jednostavniju muziku poput rokenrola, hard roka, metala...ali to su samo privremeni izleti nas muzikalnih...
jer, da bi znao cjeniti vrhunsku muziku, i da bi isitinski uživao u njoj,i cjenio je, i drogirao se njom, valja nekad čovjek i da odmori i da sluša nešto jednostavnije..:)

ta jednostavna muzika ti nije nikako dobra po zdravlje
mozes lako da izgubis ritam ili se zadises :)
 
ma ja sam car, a ti si jedan od onih pravoslavaca(pogotovo pravoslavki) koji vjeruju u budalaštinu od horoskopa...:)

- - - - - - - - - -

ili kao ona Pravoslavka-Hrišćanka A Radenska tri srca, koja priznaje isključivo ljudsku mudrost(čitaj baljezganje raznoraznih filozofa)..
takvi ste vi, obični kao kuvani pasulj, a smatrate se genijalcima..:p

ако верујеш патријарху Павлу

Na Strašnom Sudu neсe se interesovati koje smo narodnosti i kakvoga smo roda, kakve smo škole učili. Jedino merilo сe biti, da li smo ispunili Hristovu zapovest o milosrđu i ljubavi prema Bogu i bližnjima.
 
E hvala Šime. Sad kad me neko pita šta slušam, ima da zvučim kao načisto muzikalna. :mrgreen:

e jbg, budi ono što jesi, nemoj da se foliraš...:p

- - - - - - - - - -

ta jednostavna muzika ti nije nikako dobra po zdravlje
mozes lako da izgubis ritam ili se zadises :)

jbg, nekad mi prija ta energija koju emituje takva muzika...
tebe veoma poštujem kao jednu veoma razumnu ženu, to sam ti reka još 2013-te, ako se ne varam, pa bih volio da mi malo dublje pojasniš to...(ako nije problem) :)
 
e jbg, budi ono što jesi, nemoj da se foliraš...:p

- - - - - - - - - -



jbg, nekad mi prija ta energija koju emituje takva muzika...
tebe veoma poštujem kao jednu veoma razumnu ženu, to sam ti reka još 2013-te, ako se ne varam, pa bih volio da mi malo dublje pojasniš to...(ako nije problem) :)

to je bila sala, kako da se koncentrises na disanje kad ti se cupka :)
 

Back
Top