Usvojena Rezolucija o trgovini organima u SE!

Šta sam pobrkao, reci? :lol:
Nemoj da si tužan, klupko se polako odmotava i Tadić će vratiti Kosovo koje su izgubili i prodali Milošević i Koštunica.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje: pa on samo zna da se izvinjava i ja sam zacudjena da vec to nije uradio i za ovaj slucaj , ali kad tad ce znamo mi njega . Cim pocnu pregovori on ce " Izvini Taci nisam ja hteo , ali eto Dik Marti navalio, izvni molim te " , hoces li ti ikada shvatiti da je covek fleka i unistitelj srpskog naroda

Nije obavezujuća (kao ni 1244 btw), ali ipak znači dovoljno da se pokrene ozbiljna istraga.

za nadati se je...
premda je Eulex izjavio da nece pocimati istragu dok nedobije dokaze od marty-ja...
a ovaj opet kaze da on nemora da daje dokaze (i nece)...i po meni sakupljanje dokaza je stvar istrage...tako da ce se jedno vrijeme vrtiti u krug...
bilo bi idealno kad bi se osnovalo neko posevno evropsko samostalno istrazno tijelo, istrazni organ za te zlocine...mislim da bi srbija trebala da lobira u tom pravcu...sad ima u ovom slucaju izvrsnu poziciju..i to treba iskoristiti

Rezolucije nisu obavezujuće. Više su kao predlozi.

Opet lupetas, po obicaju.......

sa wikipedije:

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija je najvažnije telo Ujedinjenih nacija. Zadužena je za održavanje mira i bezbednosti među narodima. Dok ostali organi Ujedinjenih nacija samo daju preporuke vladama zemalja članica, Savet bezbednosti ima ovlašćenja da donosi odluke koje vlade zemalja članica moraju poštovati, kako stoji u Povelji Ujedinjenih nacija. Odluke Saveta su poznate kao rezolucije Saveta bezbednosti.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Savet_bezbednosti_Ujedinjenih_nacija

Opet lupetas, po obicaju.......

sa wikipedije:

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija je najvažnije telo Ujedinjenih nacija. Zadužena je za održavanje mira i bezbednosti među narodima. Dok ostali organi Ujedinjenih nacija samo daju preporuke vladama zemalja članica, Savet bezbednosti ima ovlašćenja da donosi odluke koje vlade zemalja članica moraju poštovati, kako stoji u Povelji Ujedinjenih nacija. Odluke Saveta su poznate kao rezolucije Saveta bezbednosti.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Savet_bezbednosti_Ujedinjenih_nacija
Ništa ne mora biti po rezoluciji. Nije obavezno sve što piše u rezoluciji.

Neki majmuni su toliko veliki majmuni da idu toliko daleko da će da kritikuju sad i ovu Rezoluciju i ako je dobra i zahteva istragu o tome šta je sve radjeno tim jadnim ljudima nakon što je ''njihov'' Sloba prodao Kosovo i povukao vojsku i policiju,a narod ostavio na milost onim karakondžulama iz OVK.
Највећа гамад што постоји је подржала Милошевићеву капитулацију, пре пар дана је доказ објављен у Guardian да је СРС био у праву кад је рекао да се не пристаје на капитулацију и нато неће смети направити инвазију са копненим снагама.
Znači nebitno da li je nešto dobro uradjeno za Srbiju,bitno je samo da ćemo sad i to kritikujemo i osporavamo samo zato što je to uradjeno od strane Borisa Tadića!

KRETENČINE!
Смешно кад имбецил каже за људе који неће да пристану на улизивању велеиздајницима у власти да су кретени. Тадић је доказани антиСрпски злочинац који је био љут што је Русија успела да истражи о зверствима над Србима у вези вађење органа:
Злочини на све стране, а Србија ћути...

Нови докази о злочинима над Србима потресли су домаћу и светску јавност, али власт у Србији уопште није одреаговала.

председник Србије Борис Тадић казао да је Тачи невин док се не докаже супротно. Председник Србије је чак прокоментарисао да поменути извештај неће утицати на дијалог Београда и Приштине
.
http://www.nemasale.rs/vesti/uloga-albanije-u-trgovini-organima-otetih-srba.html

rezolucija 1124 jeste obvezujuca, ali ona ostavlja siroko polje interpretacije, tako da je u stvati jomi u pravu

Mi ovde ne pricamo o tome direktno.
Ovde je zutac rekao da rezolucije NISU obavezujuce, i time naravno po ko zna koji put lupio glupo.st...
Sasvim je druga stvar ko je kako interpretira......
A realno, cim je sud u Hagu, ODBIO da se izjasni o tome da li je PROGLASENJE u skladu sa rezolucijom i medjunarodnim pravom, nego se izjasnio samo o pravu na donosenje nekog akta, indirektno kaze da je samo otcepljenje nelegitimno...
I nisu vlade zemalja na svetu glupe(koje nisu priznale tu kvazi drzavu), da ne prozru tu jeftinu igru suda u Hagu........Videlo se veoma plasticno po tome, sto skoro da nije bilo priznanja posle te farse od odluke suda......

Највећа гамад што постоји је подржала Милошевићеву капитулацију, пре пар дана је доказ објављен у Guardian да је СРС био у праву кад је рекао да се не пристаје на капитулацију и нато неће смети направити инвазију са копненим снагама.

Смешно кад имбецил каже за људе који неће да пристану на улизивању велеиздајницима у власти да су кретени. Тадић је доказани антиСрпски злочинац који је био љут што је Русија успела да истражи о зверствима над Србима у вези вађење органа:

http://www.nemasale.rs/vesti/uloga-albanije-u-trgovini-organima-otetih-srba.html
Sajt NEMA ŠALE. Tako se zove, a? Je l' i njega uređuje neki Teodosije? Ili Tihi? :lol:

Ne moze tako..Sasvim je jasno da je REZOLUCIJA Saveta Bezbednosti OBAVEZUJUCI dokument.......
To je PRAVNO TAKO.........Interpretacije , i nalazenja krivina su nesto sasvim drugo.
Tako da.NEMOJ DA LUPETAS.
"Prvo, da li još važi rezolucija 1244? Drugo, da li je ona obavezujuća za autore deklaracije nezavisnosti? Međunarodni sud pravde je na prvo pitanje odgovorio sa da, na drugo sa ne",

"Prvo, da li još važi rezolucija 1244? Drugo, da li je ona obavezujuća za autore deklaracije nezavisnosti? Međunarodni sud pravde je na prvo pitanje odgovorio sa da, na drugo sa ne",

Opet lupetas.........Medjunarodni sud je rekao SAMO ovo:
Donosenje bilo kakvog akta je legitimna stvar vlasti na Kosovu.
Uopste nije bitno, niti vazno za sud o cemu je taj akt..Oni su odgovorili SAMO TO, da je pravno moguce njegovo donosenje.
Da su doneli reoluciju o ubijanju svih iznad 50 godina, recimo.....Sud bi takodje rekao da je vlast na Kosovu imala pravo da donese taj dokumenbt, BEZ ulazenja u to da li je sam dokument pravno valjan........
Na samom pocetku odluke su jasno rekli da NE ULAZE u to da li je samo proglasenje pravno valjano.....
Sto je naravno poraz, i to veliki demokrata, jer su uspeli da ih "prijatelji" sa Zapada izmanipulisu samim postavljenim pitanjem.

Pre nego pocnes da lupetas ovde, prvo nauci nesto i informisi se.........Ne lupetaj kao maksim po diviziji.

Opet lupetas.........Medjunarodni sud je rekao SAMO ovo:
Donosenje bilo kakvog akta je legitimna stvar vlasti na Kosovu.
Uopste nije bitno, niti vazno za sud o cemu je taj akt..Oni su odgovorili SAMO TO, da je pravno moguce njegovo donosenje.
Da su doneli reoluciju o ubijanju svih iznad 50 godina, recimo.....Sud bi takodje rekao da je vlast na Kosovu imala pravo da donese taj dokumenbt, BEZ ulazenja u to da li je sam dokument pravno valjan........
Na samom pocetku odluke su jasno rekli da NE ULAZE u to da li je samo proglasenje pravno valjano.....
Sto je naravno poraz, i to veliki demokrata, jer su uspeli da ih "prijatelji" sa Zapada izmanipulisu samim postavljenim pitanjem.

Pre nego pocnes da lupetas ovde, prvo nauci nesto i informisi se.........Ne lupetaj kao maksim po diviziji.
Zar ne pričamo o 1244? Ti, čini mi se, pričaš o ovoj zayebanciji u MSP prošle godine. :eek:

A i Rezolucijom 1244 nije garantovan teritorijalni integritet Srbije, već SRJ.

Nema to nikakve veze ni sa čim; u dokumentima na koje se nadovezuje se eksplicitno pominje i Republika Srbija, a Srbija je pravni i priznati nasljednik Jugoslavije.

U rezolucijama se rijetko pominju pojedinačni entiteti; potencira se na SRJ zato što je to država sa međunarodno pravno priznatim i utvrđenim granicama. Kosovo nije zasebna država, već njen dio.

Back