Usvajanje djeteta

Pilgrim

Poznat
Poruka
8.674
Pa ovako, svjedoci smo da je u Srbiji (i CG) sve više parova bez đece… Brz i nezdrav način života, razne vrste zanimanja, povrede, bolesti, stres i mnogi drugi razlozi utiču na smanjenje plodnosti kako kod muškaraca tako i kod žena, ali glavni razlog je po mom mišljenju kasno stupanje u brak…

Ja lično znam skoro desetak parova koji već godinama bezuspješno pokušavaju ili su pokušavali sa vantjelesnom oplodnjom a niko od njih nijednom nije spomenuo, makar stidljivo, usvajanje đeteta, što je skoro svuđe u svijetu, normalna stvar…

Da li bi vi, u slučaju da, ne daj bože, ne možete imati đecu:
- usvojili dijete?
- cijeli život proveli sami sa svojim partnerom?
- u slučaju da je problem do samo jednog partnera, ostavili partnera i tražili razvod braka a zaboravili na ono "i u dobru i u zlu"?
- da je do vas lično problem, tražili razvod braka, i tako omogućili parneru da počne novi, možda srećniji život ili bi ostali u braku i na taj način uskratili drugog, zdravog partnera za najveće bogatstvo na ovom svijetu, a to su đeca?

Da li uopšte poznajete nekoga ko je usvojen ili ko je usvojio dijete?
Ako bi se odlučili na usvajenje đeteta, na koji bi to način uradili i koji su to "kriterijumi" po kojima bi izabrali neko dijete?
 
pazi stvarno. a nista, dobio si odgovor
a u pravu si za ovo moram se sloziti da smo u CG malo zatucani po tom pitanju i svi hocemo musku djecu.. ja na primjer volim zensku djecu i ne bi mi smetalo sve kcerke da imam.. ali roma ne bih usvojio... znas pricu da su svi romi porijeklom iz indije i da su tamo radili razne kriminalne poslove i onda su ih procerali iz indije i od tada oni lutaju svijetom , ima ih svuda na kugli zemaljskoj.. ne bih usvojio ni crnca..
 
a u pravu si za ovo moram se sloziti da smo u CG malo zatucani po tom pitanju i svi hocemo musku djecu.. ja na primjer volim zensku djecu i ne bi mi smetalo sve kcerke da imam.. ali roma ne bih usvojio... znas pricu da su svi romi porijeklom iz indije i da su tamo radili razne kriminalne poslove i onda su ih procerali iz indije i od tada oni lutaju svijetom , ima ih svuda na kugli zemaljskoj.. ne bih usvojio ni crnca..
a koga bi usvojio? i sto bre otvaras ovolike teme?
 
a koga bi usvojio? i sto bre otvaras ovolike teme?
Usvojio bih nase dijete, Srbina sa Kosova, iz Beograda ili Cacka... jer sta ti znas cije gene nosi taj mali rom ili crnac? Zamisli ja ga vaspitavam da bude ljubazan i da ne krade i onda njemu negdje u 16 godini proradi gen oca i podje u Deltu i ukrade patike ili sladoled na tocenje... dobio sam dozvolu od supermoderatora da mogu da postavljam teme i da sam zanimljiv. Da sam digao Krstaricu na noge. Ovim rijecima. A i eto malo da diskutujemo, sta tu ima lose :)
 
Usvojio bih nase dijete, Srbina sa Kosova, iz Beograda ili Cacka... jer sta ti znas cije gene nosi taj mali rom ili crnac? Zamisli ja ga vaspitavam da bude ljubazan i da ne krade i onda njemu negdje u 16 godini proradi gen oca i podje u Deltu i ukrade patike ili sladoled na tocenje... dobio sam dozvolu od supermoderatora da mogu da postavljam teme i da sam zanimljiv. Da sam digao Krstaricu na noge. Ovim rijecima. A i eto malo da diskutujemo, sta tu ima lose :)
moj ti je savet, nemoj da usvajas dete radikala, oni su najvise krali patike
 

Back
Top