Usvaja se zakon: Seks van braka postaje krivično delo

Usvaja se zakon: Seks van braka postaje krivično delo​

Indonezijski parlamentarci će ovog meseca najverovatnije usvojiti novi krivični zakon po kome će seks van braka biti krivično delo sa propisanom kaznom do jedne godine zatvora, potvrdio je zamenik ministra pravde te zemlje.

Zakon bi se, ako bude usvojen, primjenjivao kako na državljane Indonezije tako i na strance, prenosi Rojters.

Zakonodavna reforma će zabraniti suživot dve osobe koje nisu u braku, a nisu u srodničkim odnosima.

Vređanje predsednika ili državnih institucija i izražavanje bilo kakvih stavova koji su suprotni indonezijskoj državnoj ideologiji takođe će biti kažnjivo.

Protivnici novog zakona izražavaju zabrinutost zbog toga kakvu štetu bi pravila mogla da nanesu imidžu Indonezije kao destinacije za odmor i ulaganja.

Desetine hiljada ljudi demonstrirale su protiv niza zakonskih odredbi, posebno protiv onih kojima se regulišu moral i sloboda govora i za koje kažu da bi ograničili građanske slobode.

Zamenik ministra pravde Indonezije Edvard Omar Šarif Hiariej, rekao je za Rojters, da se očekuje da će novi krivični zakon biti usvojen 15. decembra.

Nacrt zakona ima pordšku nekih islamskih grupa, ali protivnici ukazuju da se tim dokumentom ugrožavaju liberalne reforme donesene nakon pada autoritarnog lidera Suharta 1998. godine.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2022&mm=12&dd=02&nav_id=2252548

Ovo je napad na elemtarna ljudska prava. Da se to kojim slučajem desi u Srbiji ja ću da odem iz Srbije. Koji primitivci! Ne mogu da verujem! :eek:

Namerno sam ovaj tekst postavio ovde na ovom PDF-u zato što to i jeste nepravda.
daleko bilo
 
tradicionalizam u smislu ništa seks van braka teško da se zakonom može regulisati da u brakovima nema prevare..
eno u Kairu, uvacen bracni par u organizovanju svingeraja, covek osudjen na 10 godina bajbuk a zena na smrt.
Dupli uzas. prvo, ko ce meni i zeni da zabrani sa kim cemo se... a drugo, kakav to zakon pravi tako dramaticne razlike izmedju coveka i zena?
 
eno u Kairu, uvacen bracni par u organizovanju svingeraja, covek osudjen na 10 godina bajbuk a zena na smrt.
Dupli uzas. prvo, ko ce meni i zeni da zabrani sa kim cemo se... a drugo, kakav to zakon pravi tako dramaticne razlike izmedju coveka i zena?
Јесте мало драстична казна, али гледај то са друге стране.Индонежана, са њиховим примитивним законима, сада има преко 250 милиона а до 2050 године ће их бити око 300 милиона.Модерних и еманципованих Српчића, са нашим либералним брачним и породичним законима, има све мање и мање, а већ се полако назире и историјски моменат када Срба уопште неће ни бити.

Као што видимо, Индонежанске власти не желе да им изумре народ па штите брак и породицу, онако како они мисле да то треба чинити.Ми можемо да их сматрамо примитивним и заосталим, али ће то бити нација која ће постојати и у идућем веку, када се позападњачених Српчића више нико неће ни сећати.
 
Знам, сада ће она прича да је битнији квалитет а не квантитет, јербо сви знамо да се квалитет највише јавља у старачким домовима.Ево, видимо по нашим пензионерима, да је реч о изузетно квалитетним људима.

Но, тужна је чињеница, да ће опстати само они који се размножавају.Сви остали иду у ропотарницу историје, и једноставно није битно колико су били модерни и еманциповани.
 
Јесте мало драстична казна, али гледај то са друге стране.Индонежана, са њиховим примитивним законима, сада има преко 250 милиона а до 2050 године ће их бити око 300 милиона.Модерних и еманципованих Српчића, са нашим либералним брачним и породичним законима, има све мање и мање, а већ се полако назире и историјски моменат када Срба уопште неће ни бити.

Као што видимо, Индонежанске власти не желе да им изумре народ па штите брак и породицу, онако како они мисле да то треба чинити.Ми можемо да их сматрамо примитивним и заосталим, али ће то бити нација која ће постојати и у идућем веку, када се позападњачених Српчића више нико неће ни сећати.
Брате, ала ти кењаш за медаљу, свака ти част.
Да те питам нешто што ви посебно волите да питате - што се не преселиш у Индонезију, ако ти је тамо толико лепо? :mrgreen: Немој међу нама овако еманципованим, модерним и позападњаченим Србима да се мучиш више, у земљи с либералним законима, где се с популацијом од преко 7 милиона назире историјски моменат кад Срба уопште више неће бити.

:hahaha:

Где су дежурни браниоци српства да осуде овакав јавни аутошовинизам?
 
Брате, ала ти кењаш за медаљу, свака ти част.
Да те питам нешто што ви посебно волите да питате - што се не преселиш у Индонезију, ако ти је тамо толико лепо? :mrgreen: Немој међу нама овако еманципованим, модерним и позападњаченим Србима да се мучиш више, у земљи с либералним законима, где се с популацијом од преко 7 милиона назире историјски моменат кад Срба уопште више неће бити.

:hahaha:

Где су дежурни браниоци српства да осуде овакав јавни аутошовинизам?
Видим да истина боли.
 
Видим да истина боли.
Која истина? Ја, за разлику од тебе, ни у сну не могу да поверујем да ће нација од 7 милиона икад нестати с лица Земље због некаквих либералних закона и модерних, еманципованих становника. Као да читам неки глупи виц, мајке ми. :D
 
Која истина? Ја, за разлику од тебе, ни у сну не могу да поверујем да ће нација од 7 милиона икад нестати с лица Земље због некаквих либералних закона и модерних, еманципованих становника. Као да читам неки глупи виц, мајке ми. :D
Шта те буни, сваке године ти се становништво смањи за 1% и за 100 година сви ће изумрети.
 
Да, под условом да тренд смањивања становништва траје 100 година. А ко зна да хоће, ти?
Шта ти мислиш, да ли ће другој половини и крајем ове деценије негативни прираштај остати на 1%, или се повећати или смањити?

Већ негде око 2024/2025 стопа негативног прираштаја ће бити 1.5%, а крајем ове деценије преко 2.00%.Како становништво буде старило, рашће проценат умрлих а смањиваће се проценат рођених, па ће разлика између морталитета и наталитета бити 3.5-4% негде око 2040 године.До 2065 године, изумреће сви Срби, Мађари, Словаци, Хрвати итд који сада живе у Србији(без АП КиМ).То није 100 година, већ око 40-так година.

То се неће десити, једино ако старци буду почели да рађају децу у 60-тим и 70-тим годинама, и ако буде просечан животни век скочио на око 100 година.
 
2021 година је рекордна(док не стигну подаци за ову годину) по смртности-135 000, а рођених 62 000.Разлика је око 73 000, што је више од 1%, јер Србија нема више 7 милиона становника већ 6 и по, после незаконито продуженог пописа.
 
Шта ти мислиш
Шта ја, ти или ико други мисли је потпуно небитно, нико не зна будућност. Можемо да спекулишемо али не можемо да знамо. Али чак и да је то све тачно, сигурно није последица никаквих либералних закона или еманципације. Зато ти и кажем да кењаш за медаљу.
 
...нико не зна будућност. .. не можемо да знамо...кењаш за медаљу.
Демографија је наука и може да предвиди демографску будућност одређене популације на основу трендова из садашњости и прошлости.За нас је предвиђање да ћемо нестати око 2065 године.
 
Демографија је наука и може да предвиди демографску будућност одређене популације на основу трендова из садашњости и прошлости.За нас је предвиђање да ћемо нестати око 2065 године.
Ако се тренд не промени, да. Али шта гарантује да неће?
 
Ако се тренд не промени, да. Али шта гарантује да неће?
Трендови могу да се промене, али то иде врло тешко и споро.Да би се то променило, потребне су драстичне мере, које су вероватно неприхватљиве за садашње српско друштво.
 
Трендови могу да се промене, али то иде врло тешко и споро.Да би се то променило, потребне су драстичне мере, које су вероватно неприхватљиве за садашње српско друштво.
Бољи животни услови су неприхватљиви за неког?
 

Back
Top