Quantcast

Ustavno uređenje zajedničke države Srbije i Srpske

Buduća država treba da bude

• Unitarna

• Federacija Srbije i Srpske

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

hakim bej

Elita
Poruka
16.677
Сад је на земљи, оче, други свет.
За себе сви се грозничаво брину,
цене своја имања и сићушна бића.
Само је неколико сиромаха и младића
који би могли за добро других да гину.

За благом сад највише жуде људи;
према човеку све се хладнији бива;
граби свак да се на земљи наужива,
јер не верује да ће на небу да се суди.

Ни твоја молитва код Бога не помаже:
из дана у дан бива овде све грубље;
друкчије је сад, оче, и наше родољубље,
Србија и Војводина се чак гложе.

Сад мисле да треба богато да се плате:
труд за родну груду и љубав и идеали;
причају гласно шта су за земљу дали.
А ја с болом мислим на твој живот и на те,

и чини ми се сада: ниси морао умрети,
све је можда било празно и узалудно:
пламичак твоје вере само ја чувам будно
и кроз све мржње овде чистог ћу га пронети.

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Морете се уједињават само са Шумадијом и Београдом, јер не вирујен да ће пучанство Ромске Кнежевине, Војводине, Влашке Крајине, Санџачког Калифата, Бугарског Ентитета и Прешевске Долине хтјети да се уједињава са вама који сте настали етничким чишћењем дивног бошњачког народа.

Novi Autonomas

Obećava
Banovan
Poruka
60
Морете се уједињават само са Шумадијом и Београдом, јер не вирујен да ће пучанство Ромске Кнежевине, Војводине, Влашке Крајине, Санџачког Калифата, Бугарског Ентитета и Прешевске Долине хтјети да се уједињава са вама који сте настали етничким чишћењем дивног бошњачког народа.
:ok:...

virtuelni

Veoma poznat
Poruka
10.537
Šta tupiš Hlido, prodradili jajarski geni pa ne znaš kom ćeš se carstvu privoleti...:per:

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.915
Недавно сам био у експлоататорском и хегемонистчком Београду. Узео сам у пекари бурек да једем. Приметио сам да ти тамо рачунају тачно у грам. Ако ти фали за два динара, секу ти та два динара и израчунавају ти колико тачно бурека можеш да поједеш.

Код нас у регионима није тако. Бурек се дели на четвртине (квотере). Ако ти например фали 5 динара за пола бурека, даће ти и рећи ће ти "донећеш други пут". У Београду је тако нешто научна фантастика. Зато Србија под хитно мора да се регионализује и конфедерализује, како би брже ишла ка Европи.
nekad i sad

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.