Ustav SFRJ iz 1974. godine - kome je i za šta trebala promena Ustava...

Ti pokušavaš da aboliraš Tita; to je evidentno.
A Miloševića? Valjda i njega, pošto je on doneo amandmane na taj sramni ustav i ukinuo pravo šiptarima i vama četnicima da legalno ubijate Srbe na Kosmetu....Da bi se ovi amandmani našli u prvom višestranačkom Ustavu Srbije 1991. godine.
Čime je to tito ili milošević kriv srbima, ako vaše sudije sude protiv srba na kosmetu?

Ti nisi znao? Kako se to desilo?

Ma nisam znao ni mnogo prostije stvari, išao sam instiktivno, mada to i sada činim.

A nema napretka od toga. Da bi neki sistem (čovek, firma ili država) napredovao, mora da zna stvari napred, a ne samo u trenutku događanja ...

Kako znati stvari unapred ? Pa ako ne uspevaš da pretpostaviš budućnost, onda je isplaniraš ... hehehe ... 😉

Невероватно, човек отвори тему и онда крене да је спамује и пише о свему сем о том уставу!

Требао си на почетку бар да поставиш неку везицу ка тексту тог устава да видимо бар о чему је тема.

Već sam to uradio pa su je prebacili na neku drugu temu, sad čekam da i ovde smisle nešto, a spamu je istoričar koji ne želi da piše na tu temu, jer se vidi ko je prodao Kosmet....
Mislio sam da piše umri muški, kad ono baš onaj ko prebacuje teme da ne budu aktivne i šalje spamere....pa vrati ono što si prebacio na osmu stranu....neke glupe teme...

Невероватно, човек отвори тему и онда крене да је спамује и пише о свему сем о том уставу!

Требао си на почетку бар да поставиш неку везицу ка тексту тог устава да видимо бар о чему је тема.
Ne vidim razlog, osim spama, da učestvuješ na temi koju ne znaš....a to je značajna istorijska tema i nije za neupućene....

Ustav može da se nadje u Univerzitetskoj biblioteci Srbije u elektronskom obliku, pa ko želi može da pročita, ovde se govori o kadrovima Srbije koji su ga predložili, provukli kroz proceduru i na kraju izglasali.
Za početak možemo govoriti o partijskim kadrovima i istoričarima odakle ja lako utvrditi da su 1989. javno promenili zastavu i kao demokratska "stručna", što je važno, jer su tako deo elite koja upravlja Srbijom i u stanju je da ubija, pljačka i hapsi Srbe kako na Kosmetu tako i u Srbiji....
Dakle, ubijen predsednik vlade Srbije i smenjen glavni policajac SFRJ čime je otvoren put antisrbima da se iživljavaju nad narodom...tako da je Ustav samo početak legalizacije kriminalizovanog srpskog establišmenta....gde su vojni, bezbednosni, partijski činovnici smenjivani i uništavani....

Poslednja izmena:
ko je menjao Ustav da ne može besplatni zubi u Domu Zdravlja?
mamicu mu...
Sve što radi administracija postavljena od strane duboke države, koja je i izglasala Ustav, je protiv naroda....to su ljudi koji lažu, menjaju partije da budu u vlasti, koji su se ofirali misleći da je vreme da se pokažu, pa su posle 5. oktobra uzeli svoje pravo lice...ljudi iz mase....ponovo su ubili jednog predsednika vlade koji im je stao na put....i od 2004. do 2006. promenili sve korisne idiote u administraciji....a to mi danas plaćamo penzijskim doprinosom ili od penzije, pošto su tako opljačkali penzioni fond i evropski kredit za unapredjenje administracije....

Za one koji nisu upoznati ovaj ustav je uzrok bombardovanja Srbije 1999. godine i razlog da Srbija na zapadu postane bad guy.
ne decko, razlog bombardovanja Srbije nije u tom ustavu. Mi bismo ionako bili bombardovani jer se nalazimo na americkom putu prema Rusiji.
Nikakav ustav nas ne bi spasao. CIA-operatori nas navode da je razlog za unistenje SFRJ i Srbije Ustav iz 1974 kako bi zadrzali istinu jos koju godinu........dok Srbija ne udje u NATO a potom ce biti dozvoljeno da se istina argumentira pred narodom jer, ko jednom udje u NATO, tu ostaje sve dok postoji i NATO.........BEZ OBZIRA NA ISTINU O UZROCIMA PADA U AMERICKE CELJUSTI.

Isto pokusaj uvodjenja elemenata marketa u YU privredu odnosno propast privredne reforme iz 1965. Posljedice po drustvo su bile tolike da je rezim morao da vlast dijeli tj da se jedinicama ispod da veca mogucnost upravljanja i odLucivanja.
I zato je 64. ubijen predsednik srpske vlade? a 66. sklonjen titov kum sa mesta šefa svih bezbednjaka....zanimljiva teza u usmerenoj privredi....

Back